Jump to content

Μεσημεριανός ύπνος


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Κοιμαστε το μεσημερι;  

351 members have voted

  1. 1. Κοιμαστε το μεσημερι;

    • Ναι! (δικαιολογιστε)
      153
    • Οχι! (δικαιολογιστε)
      198


Recommended Posts

Όταν μπορώ κοιμάμε και το μεσημέρι, εκτός φυσικά απο τις μέρες που κοιμάμε απο το βράδυ και ξυπνάω μεσημέρι :lol: Ο μεσημεριανός ύπνος μου αρέσει πολύ, το κακό είναι ότι αν κοιμηθώ μεσημέρι ξυπνάω 8 το βράδυ με αποτέλεσμα να μην μπορώ να κοιμηθώ νωρίς και να με πιάνει ο ύπνος 4-5 το πρωί,να πρέπει να ξυπνήσω στις 8.00 και να είμαι σαν ζόμπι με 3 ώρες ύπνο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 290
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εγώ ποτε δεν κοιμάμαι.

όοπως είπε και ο dennis ξυπνάω 7 ώρα και το βράδυ που να κοιμηθώ.

γιαυτό καλυτερος ο νυχτερινός ύπνος...

Link to comment
Share on other sites

Ο μεσημεριανος υπνος ειναι το απολυτο χασιμο χρονου! Υπαρχουν τοσα ωραια πραγματα να κανεις, γιατι να κοιμασαι? Μονο αρρωστος και λιγο ως φανταρος εχω κοιμηθει μεσημερι! Ειδικα τωρα που ειμαι νεος σιγα μην αφησω την ζωη να περναει κοιμωμενος! Αμα παω στα 80 βλεπουμε! :-)

If you are frightened of dying, and you are holding on,

you see devils tearing your life away.

If you have made your peace, then the devils are really angels,

freeing you from the earth...

Link to comment
Share on other sites

Ο μεσημεριανος υπνος ειναι το απολυτο χασιμο χρονου! Υπαρχουν τοσα ωραια πραγματα να κανεις, γιατι να κοιμασαι? Μονο αρρωστος και λιγο ως φανταρος εχω κοιμηθει μεσημερι! Ειδικα τωρα που ειμαι νεος σιγα μην αφησω την ζωη να περναει κοιμωμενος! Αμα παω στα 80 βλεπουμε! :-)

Όταν ήμουνα ποιό μικρός και δεν είχα τίποτα εκτός του σχολείου δεν κοιμόμουνα το μεσημέρι, τώρα που δουλέυω και πρέπει απο το να τραβάω ατσαλίνες, να περνάω καλώδια να,να, που να μείνει δύναμη για να μείνω ξύπνιος? :happy:

Link to comment
Share on other sites

Όταν ήμουνα ποιό μικρός και δεν είχα τίποτα εκτός του σχολείου δεν κοιμόμουνα το μεσημέρι, τώρα που δουλέυω και πρέπει απο το να τραβάω ατσαλίνες, να περνάω καλώδια να,να, που να μείνει δύναμη για να μείνω ξύπνιος? :happy:

Και εγώ όταν ήμουν μικρός είχα τη απορία γιατί κοιμούνται οι μεγάλοι το μεσημέρι

αργότερα κατάλαβα ....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κοιμηθω το μεσημερι γιατι μετα νιωθω χειροτερα δεν μπορω να συνελθω για ωρες οσο καφε και αν πιω!!!!Απλα υπάρχουν καποιες στιγμες που δεν αντεχω και κοιμαμαι το μεσημερι μονο αν δεν εχω τιποτα να κανω μετα!!!!!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

εγω φιλοι και φιλες ειμαι το παιδι του υπνου που λετε!

ετσι και δεν εχω αγχος και το μεσημερι κοιμαμαι και το πρωι και το βραδυ και οτι ωρα εχω free. :zzz: αντε νυσταξα να σχολασω να κοιμηθω! :p

και το ευχαριστιεμαι κιολας και ουτε πονοκεφαλο εχω ουτε τιποτα.

ακομα και 1 ωρα το μεσημερι μπορω να κοιμηθω χαλαρα χαλαρα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες μερες εχω ριξει κατι υπνους τα μεσημερια... Αφηστε!

Παντως, αν και μετα απο τον υπνο εχω μια πολυ μικρη βαριεστημαρα, αλλα αν κανω καποια εργασια καταλαβαινω οτι εχω περισσοτερη ενεργεια απ'το αν δεν κοιμωμουν :happy:

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

εγω ετσι και αλλιως εχω φροντιστηριο το μεσημερι οποτε και μια στο εκατομμυριο να ηθελα να κοιμηθω δεν γινεται

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
egw dysthxws doulevw makari na yphrxan krevatia stis douleies h estw kati poio aneto

 

Οχι δεν κοιμάμαι τα μεσημέρια, νομίζω υπάρχουν πολλά άλλα που μπορεί κανείς να κάνει, όπως μια βόλτα στην παραλία για φαγητό και καφέ, ή μπαλίτσα σε κανένα 7Χ7 γηπεδάκι, κι άλλα πολλά. Ο ύπνος είναι χάσιμο χρόνου.......:cool: :cool: :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ο μεσημεριανος υπνος ειναι καλος μονο οταν αποτελει σερι συνεχεια του βραδυνου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν κοιμόμουν το μεσημέρι, αλλά πέρσι τα χριστούγεννα άρχισα και τώρα δεν μπορώ να το σταματήσω. Κ ο πατέρας μου κοιμάτε επίσης το μεσημέρι κ ενοχλείτε πολύ άμα τον ξυπνάω. Τώρα το πως δεν ακούει τη μουσική που παίζω στον υπολογιστή και ακούει τη κιθάρα που παίζω πάρα πολύ σιγανά, είναι μεγάλο μυστήριο και άλλη ιστορία:p

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κοιμαμε το μεσημερι δεν το εχω συνηθισει...εδω δεν κοιμαμε το βραδυ θα κοιμαμε και το μεσημερι??:p :p Η μοναδικη περιπτωση που κοιμαμαι το μεσημερι ειναι μονο οταν τη βραδια που εχει προηγηθει εχω πιει τα τρελα "ξυδια" και ειμαι τελειως γκολ(μα τελειως ομως:X )!!!!

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Ο μεσημεριανος υπνος ειναι καλος μονο οταν αποτελει σερι συνεχεια του βραδυνου.

 

:lol: :lol: Αυτό ήθελα να γράψω κι εγώ!:p

Πάντως εγώ παιδιά μόνο όταν είμαι άρρωστος κοιμάμαι μεσημέρι.Αλλιώς και να θέλω,δυσκολεύομαι.Άλλωστε χάνω τα βράδυα μου με τον ύπνο,γιατί να χάνω και τα μεσημέρια μου?

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που να βοηθά για να κοιμηθώ;

Τώρα τελευταία θέλω πάντως να κοιμάμαι καμιά ωρίτσα το μεσημέρι/απόγευμα γιατί νιώθω πως το χρειάζεται ο οργανισμός μου.. αλλά δεν τα καταφέρνω, όσο κι αν το προσπαθώ!

Αν δεν περάσουν οι 9.30/10 δεν μπορώ να κλέισω βλέφαρο.

Και είναι και το πρωινό ξύπνημα..

Άσε.

Ποτέ δεν τα είχα καλά με τον ύπνο :p

It's what you do to me..
Link to comment
Share on other sites

Εδω και κανα χρονο κοιμαμαι πολυ συχνα το μεσημερι,λογω οτι ξενυχταω το προηγουμενο βραδυ και μετα δεν αντεχω για να βγαλω ολη την μερα ξυπνιος.
Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που να βοηθά για να κοιμηθώ;

Εγω προτιμω ζεστο γαλατακι με μελι παντως και συνηθως πιανει...:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάτι που να βοηθά για να κοιμηθώ;

Τώρα τελευταία θέλω πάντως να κοιμάμαι καμιά ωρίτσα το μεσημέρι/απόγευμα γιατί νιώθω πως το χρειάζεται ο οργανισμός μου.. αλλά δεν τα καταφέρνω, όσο κι αν το προσπαθώ!

Αν δεν περάσουν οι 9.30/10 δεν μπορώ να κλέισω βλέφαρο.

Και είναι και το πρωινό ξύπνημα..

Άσε.

Ποτέ δεν τα είχα καλά με τον ύπνο :p

να μετρας προβατακια!!

ή bmw cabrio :p

 

αν και κοιμομουν καθε μεσημερι...τον τελευταιο καιρο δεν προλαβαινω καλα καλα το βραδυ να κοιμηθω...

αλλα ο υπνος ειναι οοοοοοολα τα λεφτα ειτε μεσημεριανος ειτε βραδυνος ειτε πρωινος.

(ελπιζω να νυσταξες!)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

κάτι πρέπει να έχει ο μορφέας μάλλον , δεν εξηγείται αλλιώς :p

μεσημέρι προς απογευματάκι τον τιμάω τουλάχιστον για 1-2 ώρες ....μην πω κ παραπάνω :lol:

εννοείται πως κοιμάμαι κ το βράδυ χαλαράαα :D

 

δοκιμάστε τήλιοοο ...

Link to comment
Share on other sites

Και με εμενα κατι εχει ο Μορφεας, οταν τον θελω απεγνωσμενα δεν ερχεται με τιποτα και στελνει στη θεση του χιλιες σκεψεις το βραδυ που τον διώχνουν μακρύτερα, και το πρωι που θέλω να φυγει μακρια γιατι πρεπει να αρχισω να τρέχω... τσουπ, μπάστακας απο πάνω μου!

 

όποτε ειχα διαβασμα αντιθέτψς, εκει να με νυστάζει....

 

όσο για το μεσημεριανο ύπνο πάντως είναι παντα για μενα μια πρωινη σκεψη(θα γυρισω να κοιμηθω λιγο...)που μεχρι το μεσημερι εχει εξαυλωθεί! Η μερα ειναι πολυ μικρη για να κοιμόμαστε και 2 φορες κατα την άποψη μου, αν είχε 36 ώρες..... οποτε προτιμω άλλα πραγματα και... ΚΑΦΕ ΚΑΦΕ ΚΑΦΕΕΕΕΕ!

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

εγω κοιμαμαι μεσημερι μοναχα οταν ειμαι εξαντλημενη...δηλαδη εχω βγει δουλεψει 15.00-23.00 και μετα το πρωι 07.00-15.00...ε, εκει τον χρειαζομαι αναγκαστικα...

αν ειχα την πολυτελεια της επιλογης θα επελεγα βολτα παραλια και ουζακι με την παερεα η καφεδακι οπως συνηθως:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...