Jump to content

Μεσημεριανός ύπνος


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Κοιμαστε το μεσημερι;  

351 members have voted

  1. 1. Κοιμαστε το μεσημερι;

    • Ναι! (δικαιολογιστε)
      153
    • Οχι! (δικαιολογιστε)
      198


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 290
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

για να αναπνεεις μπορεις να χρησιμοποιησεις και αναπνευστηρα(του δυτη) :p

 

Παντως εγω που το δοκιμασα αυτο το παιδικο με λεβαντα δεν επιασε...και παλι δεν κοιμηθηκα.Εχθες δοκιμασα να βαλω εθερια ελεα (με ρεσο) και κατι εγινε αλλα οχι οτι κοιμηθηκα αμεσως.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμ...δεν επιασε η λεβαντα???

χμμμμμ μαλλον εχουμε πολυ στρεσακι ετσι?

ξαναπροσπαθησε και ελαια να προτιματε κορρε και φυσικα και τελεια;)

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμ...δεν επιασε η λεβαντα???

χμμμμμ μαλλον εχουμε πολυ στρεσακι ετσι?

ξαναπροσπαθησε και ελαια να προτιματε κορρε και φυσικα και τελεια;)

 

Οχι απλα πολυ...μαλλον παρα πολυ στρεσακι...Παντως με ελαια ηταν λιγακι καλυτερα σε συνδιασμο με ενα μπανακι με αφρολουτρο λεβαντας αλλα ρε παιδια δεν γινετε καθε βραδυ το ιδιο...Πρεπει να αρχισω να κοιμαμαι σαν φυσιολογικος ανθρωπος.Δηλαδη αλλοι δουλευον με διακοπτη...τον κλεινουν και νανι στο λεπτο.Εμενα εχει γινει τυραννια .... :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

epeidi to xw meletisei to thema me ton ipno...katarxas..mono pou se provlimatizei toso-den iremeis...o ipnos einai xalarwsi!Epeisis mporeis na kaneis kai to allo...na skefteis oti eisai se ena livadi kai skepsou esi ti thes na exei to livadi sou..alliws...skepsou mia mpala me fws,pou pigenei apto ena mati sto allo sti miti ktl :P emena pianei mono to livadi..me tin mpala gelaw..den 3erw giati..Emena me epianan kriseis panikou molis pigaina gia ipno:S

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

epeidi to xw meletisei to thema me ton ipno...katarxas..mono pou se provlimatizei toso-den iremeis...o ipnos einai xalarwsi!Epeisis mporeis na kaneis kai to allo...na skefteis oti eisai se ena livadi kai skepsou esi ti thes na exei to livadi sou..alliws...skepsou mia mpala me fws,pou pigenei apto ena mati sto allo sti miti ktl :P emena pianei mono to livadi..me tin mpala gelaw..den 3erw giati..Emena me epianan kriseis panikou molis pigaina gia ipno:S

 

Μήπως να πάει και από τα αυτιά......:confused: :confused:

Μα τι άλλο θα ακούσουμε επιτέλους.......:wacko: :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Μόνον αν δεν έχω κοιμηθεί επαρκώς το βράδυ,χρειάζομαι έναν μεσημεριανό ύπνο.Ειδάλλως δεν μπορώ να χαλαρώσω.
Link to comment
Share on other sites

auto mou to exei pei psixologos..Giauto me pianoun isws ta gelia..An to akouga apo kapoion tis pareas tha elega nai-mpourdes leei...Se gnwstous mou exei piasei..Se mena me tipota

''At this moment,there are 6 billion,people in the world.Some are running scared.Some are coming home.Some tell lies to make it through the day.Other are just not facing the truth.Some are evil man,at war with good.And some are good,struggling with evil.Six billion people in the world.6 billion souls..And sometimes...

all you need is ONE...''

Link to comment
Share on other sites

....διώχνουμε σκέψεις κ άγχος ...διότι στον ύπνο μόνο όνειρα επιτρέπονται :p

 

κ αν δεν.... ένα μασάζ με κυκλικές κινήσεις στο πρόσωπό μας , με τα δαχτυλάκια μας , θα μας χαλαρώσουν (στάνταρ ) :happy:

Link to comment
Share on other sites

....διώχνουμε σκέψεις κ άγχος ...διότι στον ύπνο μόνο όνειρα επιτρέπονται :p QUOTE]

 

Στα λογια οκ ευκολο...στην πραξη ειναι το κολλημα :O

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μόνο εγώ μπορώ και κοιμάμαι μέσα σε δευτερόλεπτα;

 

Αν δεν έχεις άγχος και είσαι σχετικά καταπονημένος,κοιμάσαι αρκετά εύκολα.

Μου συμβαίνει κάποιες φορές το καλοκαίρι.

Link to comment
Share on other sites

....διώχνουμε σκέψεις κ άγχος ...διότι στον ύπνο μόνο όνειρα επιτρέπονται :p QUOTE]

 

Στα λογια οκ ευκολο...στην πραξη ειναι το κολλημα :O

ειναι αρκετά χαλαρωτικό κ ηρεμεί , ειδικά αν το μασάζ γίνεται στα φρύδια κ στο τόξο του ματιού!
Link to comment
Share on other sites

ειναι αρκετά χαλαρωτικό κ ηρεμεί , ειδικά αν το μασάζ γίνεται στα φρύδια κ στο τόξο του ματιού!

 

 

τσακαλακι το μπατερφλουδι ετσι?;)

εγω σημερα θα γεμισω μπανιερα με αλατα θα βαλω μουσικη και θα χαλαρωσω με λεβαντα και μασαζ αλα μπατερ:p και μετααα νανακιαααααααααααααααααα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το βλέπω κάπως αλλιώς.Αν είσαι ή νιώθεις κουρασμένος κατά την διάρκεια της μέρας θα κοιμηθείς το βράδυ όπως και να 'χει.Αν όχι θα αρχίσεις να μετράς προβατάκια στο ταβάνι.Αν δεν υπάρχουν παθολογικά αίτια τότε δοκιμάστε να μην κοιμάστε το μεσημέρι,ξυπνήστε πολύ πιο νωρίς το πρωί,ε κόψτε και κανά καφέ και τα λέμε.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το βλέπω κάπως αλλιώς.Αν είσαι ή νιώθεις κουρασμένος κατά την διάρκεια της μέρας θα κοιμηθείς το βράδυ όπως και να 'χει.Αν όχι θα αρχίσεις να μετράς προβατάκια στο ταβάνι.Αν δεν υπάρχουν παθολογικά αίτια τότε δοκιμάστε να μην κοιμάστε το μεσημέρι,ξυπνήστε πολύ πιο νωρίς το πρωί,ε κόψτε και κανά καφέ και τα λέμε.. ;)

 

Μακαρι να ηταν τοσο απλο οσο το περιγραφεις...Εγω δουλευω αρκετες ωρες καθε μερα και οταν γυρναω σπιτι συνηθως εχω και δουλεια στο pc.Η υπερενταση και το στρες στο μεγαλειο τους.Μεχρι να χαλαρωσω και να ερθω σε "κανονικο" επιπεδο περνανε αρκετες ωρες.Μονο οταν εχω αδεια , απο την δευτερη - τριτη μερα και περα ειναι ολα οκ.:worry:

 

Μαλλον θα γινω ανεργη για να βρω λυση :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

σε τι δουλεια εργαζεσαι elekas αν φυσικα επιτρεπεται?παντως φανταζομαι οτι θα εχεις οντως μεγαλή υπερενταση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε μια πολυεθνικη στο τμημα πωλησεων...υπευθυνη πωλησεων και αναπτυξης δικτυου για δυο νομους...ειναι πικρα απο θεμα αγχους.:worry:

 

Υ.Γ Sorry για το off topic

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Οτι αξίζει, πονάει και είναι δύσκολο !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι το βλέπω κάπως αλλιώς.Αν είσαι ή νιώθεις κουρασμένος κατά την διάρκεια της μέρας θα κοιμηθείς το βράδυ όπως και να 'χει.Αν όχι θα αρχίσεις να μετράς προβατάκια στο ταβάνι.Αν δεν υπάρχουν παθολογικά αίτια τότε δοκιμάστε να μην κοιμάστε το μεσημέρι,ξυπνήστε πολύ πιο νωρίς το πρωί,ε κόψτε και κανά καφέ και τα λέμε.. ;)

 

Βασιλη δεν ειναι παντα ετσι...

εγω ας πουμε ξυπναω στις 05.30 απο συνηθεια χρονων,δουλευω στις 07.00 αλλα πριν απολαμβανω εναν ελληνικο και πρωινο γενικοτεροα με την φαμιλια,σχολαω στις 15.00 και οταν ειμαι ψοφια(συνηθως τις Πεμπτες γιατι την Τεταρτη δουλευω 15.00-23.00 και καπακι Τεταρτη το πρωι)κοιμαμαι το πολυ 2 ωρες το μεσημερι...μετα βγαινω με την παρεα και μας πιανει ξημερωμα σχεδον αρα ο υπνος ειναι 8 ωρες μαξιμουμ την μερα απλα ειναι μοιρασμενος και ολα καλα...;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι υπέφερα το τριήμερο. Παρ'όλο που βγήκα (Παρ-Σαβ-Κυρ) και πριν τις 5.30 δεν πήγα σπίτι, κοιμήθηκα μόνο 3.5-4 ώρες κάθε βράδυ. Μπορεί στη διάρκεια της ημέρας να ένοιωθα κούραση και νύστα, αλλά με το που αγγίζει το κεφάλι μου μαξιλάρι, δεν μπορώ να κοιμηθώ :confused:

 

Σήμερα νοιώθω απίστευτα κουρασμένη :mad:

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοιμάμαι μεσημέρι γιατι είμαι φαντάρος και έστω κι αν δεν κάνω τίποτα όλο το πρωί (ψιλοσπάνιο) νιώθω κουρασμένος..
Ψάχνω με τα μάτια κάποια μάτια να με ψάχνουν..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κοιμάμαι μεσημέρι γιατι είμαι φαντάρος και έστω κι αν δεν κάνω τίποτα όλο το πρωί (ψιλοσπάνιο) νιώθω κουρασμένος..

 

Καλά άμα είσαι φαντάρος, όποτε μπορείς καλό είναι να τον παίρνεις λιγάκι, είτε μεσημέρι, είτε οποιαδήποτε ώρα...:) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...