Jump to content

Redmi 4X


phone55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρονια πολλα! και καλη χρονια! κατεβασα ενα αρχειο pdf και ενα excel και αφου εχω τα καταλληλα προγραμματα για να τα ανοιξω το κινητο δε τα αναγνωριζει καν... Μπορει καποιος να βοηθησει..?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι, από cosmote. Κλειστό το φόρτισα κ απευθείας στη πρίζα. Πόσες ώρες φόρτισης του έφτασε;

 

Δεν έχει σημασία αν είναι στην πρίζα ή σε πολυμπριζο. Εγώ σε πολυμπριζο το φορτίζα παντα και έκανε γύρω στις 2,5 ώρες. Λογικά αν το φορτίζεις κλειστό πρέπει να κάνει ακόμα λιγότερη ώρα. Οι 7+ ώρες που λες δεν μου φαίνονται καθόλου φυσιολογικές. Δοκίμασε άλλες 2-3 φορτίσεις κι αν εξακολουθεί να κάνει το ίδιο γυρνά το πίσω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρονια πολλα! και καλη χρονια! κατεβασα ενα αρχειο pdf και ενα excel και αφου εχω τα καταλληλα προγραμματα για να τα ανοιξω το κινητο δε τα αναγνωριζει καν... Μπορει καποιος να βοηθησει..?

Ποιες εφαρμογές έχεις? Μήπως αν δοκιμάσεις κάποια άλλη σου λύσει το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα πατάτα.Δεν είχα βάλει μέχρι τέρμα το USB στον φορτιστή. Συνηθισμενη από έναν άλλο φορτιστή που δεν έμπαινε τελείως μέσα δεν το έβαλα κ αυτό, έμπαινε κ δύσκολα κ λέω έτσι θα είναι. Ήταν+ περασμένες 12 νύχτα+κοιμομουν όρθια

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ελπίζω να μην του έκανα κακό :-/

Edited by tzotol
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κατέβασα το chomp SMS, πως θα απενεργοποιησω τις ειδοποιήσεις από του κινητού το πρόγραμμα SMS;
Link to comment
Share on other sites

παει πολυ καιρος που το ειχα χρησιμοποιησει σε παλιότερο κινητό,κοίτα όμως μήπως εχει ρύθμιση τύπου "ορισμός του chomp sms ως προεπιλεγμενη εφαρμογή για τα μηνύματα". Και επισης ρύθμιση για την εμφάνιση ειδοποιήσεων. Λογικά η στοκ εφαρμογη θα πάψει να εμφανιζει ειδοποιησεις από την στιγμή που δεν είναι η προεπιλεγμένη.

Σειρά μου να ρωτήσω : αυτό το widget του καιρού που έχει (απο accuweather νομίζω παίρνει πληροφόρηση) υπάρχει τρόπος να ανανεώνεται αυτόματα? εχει μια επιλογή για αυτόματη ενημέρωση τις βραδυνές ώρες,αλλά εδώ φαίνεται να μην ανανεώνεται ούτε τις υπόλοιπες. Ούτε βλέπω ρύθμιση για την περίοδο ελέγχου/ανανέωσης των πληροφοριών.

Link to comment
Share on other sites

παει πολυ καιρος που το ειχα χρησιμοποιησει σε παλιότερο κινητό,κοίτα όμως μήπως εχει ρύθμιση τύπου "ορισμός του chomp sms ως προεπιλεγμενη εφαρμογή για τα μηνύματα". Και επισης ρύθμιση για την εμφάνιση ειδοποιήσεων. Λογικά η στοκ εφαρμογη θα πάψει να εμφανιζει ειδοποιησεις από την στιγμή που δεν είναι η προεπιλεγμένη.

Σειρά μου να ρωτήσω : αυτό το widget του καιρού που έχει (απο accuweather νομίζω παίρνει πληροφόρηση) υπάρχει τρόπος να ανανεώνεται αυτόματα? εχει μια επιλογή για αυτόματη ενημέρωση τις βραδυνές ώρες,αλλά εδώ φαίνεται να μην ανανεώνεται ούτε τις υπόλοιπες. Ούτε βλέπω ρύθμιση για την περίοδο ελέγχου/ανανέωσης των πληροφοριών.

 

Έχω κοιτάξει στις ρυθμίσεις κ των δύο κ δεν βρίσκω κάτι. Στο άλλο κινητό μου θυμάμαι το ρυθμιζες από το πρόγραμμα του κινητού. Όσο για τον καιρό κ μένα δεν ανανεώνεται αυτόματα κ δεν ξέρω το πως.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, άλλο θέμα που έχω είναι ότι πάω να κατεβασω κάποιο pdf κ λέει εκκίνηση λήψης κ δεν κατεβάζει Τπτ. Το έχει άλλος αυτό το θέμα;

 

 

 

Άκυρο. Τελικά είδα ότι δεν κατεβαίνει από τον φυλλομετρητη του κινητού αλλά από Google Chrome είναι οκ.

Edited by tzotol
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με το ενσωματωμένο mail app. Κάποια mail δεν φορτώνουν ειδικά αν έχουν εικόνα. Βλέπω το θεμα και λευκό μήνυμα. Αν πατήσω προώθηση,το μήνυμα το βλέπω κανονικά στην παράθεση. Ολα αυτά με σύνδεση wifi.
Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με το ενσωματωμένο mail app. Κάποια mail δεν φορτώνουν ειδικά αν έχουν εικόνα. Βλέπω το θεμα και λευκό μήνυμα. Αν πατήσω προώθηση,το μήνυμα το βλέπω κανονικά στην παράθεση. Ολα αυτά με σύνδεση wifi.

 

ακριβως αυτο το επαθα σημερα. και επισης συνεχεια δε μου εμφανιζει σωστα τα μαιλ απο ebay. πεφτουν τα γραμματα πανω στις εικονες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο το επαθα σημερα. και επισης συνεχεια δε μου εμφανιζει σωστα τα μαιλ απο ebay. πεφτουν τα γραμματα πανω στις εικονες.

επισης και αυτο. Στα e-mail του ebay και του e-shop.gr,ισως κι αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Ποια η διαφορα μεταξυ "Οριο δεδομενων αιχμης" και "Οριστε μονοι σας τα στατιστικα χρησης δεδομενων / Ορισμος χρησης δεδομενων"?

 

Απαντηση καποιος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, άλλαξα κάτι κ θέλω να δω τι ήταν πριν. Αν κάποιος δεν το έχει αλλάξει να μου πει το εξής, Ρυθμισεις-> οθόνη κλείδωματος & δαχτυλικο αποτυπωμα->οθόνη κλειδωματος - >συντομεύσεις οθόνης κλειδωματος, στα δεξιά είναι η κάμερα, στα αριστερά τι είναι;
Link to comment
Share on other sites

το τηλεχειριστηριο? (mi remote)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω δεν βλεπω τετοια διαδρομη στο δικο μου μηπως εισαι με miui 9 ? Παντως αριστερα στην κλειδωμενη οθονη το remote ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο το πηρες?

Παντως στο site τους δεν το βλεπω...

 

Δεν ξέρω πόσο έχει, τσαμπε το πήρα, οπότε δεν ξέρω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το τηλεχειριστηριο? (mi remote)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω δεν βλεπω τετοια διαδρομη στο δικο μου μηπως εισαι με miui 9 ? Παντως αριστερα στην κλειδωμενη οθονη το remote ειναι.

 

Miui 8.2 είναι. Α έκανα λάθος, Ρυθμισεις-> σύστημα & συσκευη-> οθόνη κλείδωματος & δαχτυλικο αποτυπωμα->οθόνη κλειδωματος - >συντομεύσεις οθόνης κλειδωματος

Link to comment
Share on other sites

στο miui 10 δεν ειναι το ιδιο ακριβως,μαλιστα δεν βλεπω που υπαρχουν οι συντομευσεις οθονης αν καποιος ξερει αν υπαρχουν στο 10 ας γραψει.
Link to comment
Share on other sites

στο miui 10 δεν ειναι το ιδιο ακριβως,μαλιστα δεν βλεπω που υπαρχουν οι συντομευσεις οθονης αν καποιος ξερει αν υπαρχουν στο 10 ας γραψει.

 

Α έχεις 10? Εγώ δεν έκανα καμία αναβάθμιση. Βασικά το τσεκάρεις κ αν σειρές με κλειδωμενη οθονη προς τα αριστερά, thanks πάντως.

Link to comment
Share on other sites

ε στο 10 οπως ειπα απο μονο του χωρις να πειραξω κατι,εχει το mi remote αριστερα.
Link to comment
Share on other sites

ε στο 10 οπως ειπα απο μονο του χωρις να πειραξω κατι,εχει το mi remote αριστερα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση αν ξέρει κάποιος.

 

με miui 10 είμαι. όταν πατήσω το πλαϊνό κουμπί της έντασης μου αυξομειώνει τον ήχο της μουσικής και όχι της έντασης.

 

αλλάζει κάπως αυτό???

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν μπορώ να το αλλάξω. Επίσης δεν μπορώ να βάλω λουκετάκι σε εφαρμογές όπως παλιά για να μην σβήνουν απο την μνήμη.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ δεν μπορώ να το αλλάξω. Επίσης δεν μπορώ να βάλω λουκετάκι σε εφαρμογές όπως παλιά για να μην σβήνουν απο την μνήμη.

 

Για το κλείδωμα στη μνήμη, πάτα παρατεταμένα πάνω στην εφαρμογή στα Recent Apps και θα εμφανιστεί η επιλογή. Για τον ήχο δεν νομίζω ότι αλλάζει γιατί σε όλες τις συσκευές με MIUI 10 είναι έτσι.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

διαμαρτυρονται πολλοι στο φορουμ του miui για το θεμα αυτο,που μαλλον ακολουθει το default του android 8 ή 9,δεν θυμαμαι. Θα δειξει πιστευω σε επομενη αναβαθμιση αν θα το αλλαξουν ή αν θα δωσουν επιλογη για να το κανει καποιος οπως θελει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...