Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok σε ευχαριστω πολυ!!! το εκανα και εγινε κληση βιντεο!

 

Τίποτα :) Γι' αυτό πάντα λέω να μην ασχολείστε με τις stock εφαρμογές. Στο playstore υπάρχουν πάντα ανώτερες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου βγάζει ένα εικονίδιο επάνω στη μπάρα. Κύκλος με ένα σταυρό μέσα. Τι είναι; Εξοικονόμηση μπαταρίας; Πώς βγαίνει; Κοίταξα στις ρυθμίσεις αλλά δε βρήκα κάτι.

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μου βγάζει ένα εικονίδιο επάνω στη μπάρα. Κύκλος με ένα σταυρό μέσα. Τι είναι; Εξοικονόμηση μπαταρίας; Πώς βγαίνει; Κοίταξα στις ρυθμίσεις αλλά δε βρήκα κάτι.Ευχαριστώ!

 

Θα ενεργοποίησες μάλλον την εξοικονόμηση δεδομένων. Πήγαινε Ρυθμίσεις-> Χρήση δεδομένων -> Εξοικονόμηση δεδομένων και βάλε το στο ανενεργό.

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα τις ρυθμίσεις της οθόνης και την έβαλα στην υψηλότερη ανάλυση. Η αλήθεια είναι ότι δεν κατάλαβα διάφορα στην θέαση. Η μπαταρία πάντως όντως πέφτει πιο γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Θα ενεργοποίησες μάλλον την εξοικονόμηση δεδομένων. Πήγαινε Ρυθμίσεις-> Χρήση δεδομένων -> Εξοικονόμηση δεδομένων και βάλε το στο ανενεργό.

 

Αυτό είναι. Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η γρηγορη φόρτιση λειτουργει και με τη συσκευή απενεργοποιημενη?ξέρει κανείς?επίσης εχει παρατηρήσει κανείς μείωση αυτονομίας με τη ενεργοποίηση φωνητικών εντολων της bixsby?ςννοω στην αναμονή όχι ενώ χρησιμοποιουνται οι φωνητικές εντολές Edited by KOPRINIOTIS
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά η γρηγορη φόρτιση λειτουργει και με τη συσκευή απενεργοποιημενη?ξέρει κανείς?επίσης εχει παρατηρήσει κανείς μείωση αυτονομίας με τη ενεργοποίηση φωνητικών εντολων της bixsby?ςννοω στην αναμονή όχι ενώ χρησιμοποιουνται οι φωνητικές εντολές

ναι κανονικά και φορτίζει και κλειστό από αυτονομία το ίδιο είμαι δεν έχω παρατηρήσει κάποια μείωση

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε από 20 εκ ύψος με πλαστική θήκη και ζελατίνα...η ζελατίνα καταστράφηκε και η οθόνη έκανε ένα ράγισμα και ένα σημάδι λες και της κάρφωσα πρόκα. Τι ενισχυμένα τζάμια και κουραφέξαλα, της πλάκας είναι!

Ρε παιδια δεν ξερω αλλα ο φιλος λεει οτι του επεσε απο 20εκ υψος που ειναι λιγο πιο πανω απο τον αστραγαλο ειναι δυνατον;K επαθε αυτο που επαθε..Καλα απο τι ειναι το s8 απο ζελε;Aν ισχυει ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ξερω αλλα ο φιλος λεει οτι του επεσε απο 20εκ υψος που ειναι λιγο πιο πανω απο τον αστραγαλο ειναι δυνατον;K επαθε αυτο που επαθε..Καλα απο τι ειναι το s8 απο ζελε;Aν ισχυει ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!:mad:

 

Γενικα στα Λόγια ειναι μόνο αλλιώς ειναι πολυ ευαίσθητη η οθόνη και γρατσουνιζεται εύκολα εμένα απο την θήκη εχει γρατσουνιές αλλα δεν φαίνονται εύκολα αλλα και παλι απο θήκη όλο αυτο.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Γενικα στα Λόγια ειναι μόνο αλλιώς ειναι πολυ ευαίσθητη η οθόνη και γρατσουνιζεται εύκολα εμένα απο την θήκη εχει γρατσουνιές αλλα δεν φαίνονται εύκολα αλλα και παλι απο θήκη όλο αυτο.
Έχω την ίδια θήκη και το μέσα μέρος που ακουμπάει την οθόνη δεν φαίνεται για υλικό που θα μπορούσε να της κάνει σημάδια. Όχι μόνο σε αυτήν την οθόνη αλλά σε καμία. Μήπως τα σημάδια τα απέκτησες αλλιώς; Πχ καθαρίζοντας την οθόνη σου; Πάντως είναι πολύ περίεργο γενικώς.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την ίδια θήκη και το μέσα μέρος που ακουμπάει την οθόνη δεν φαίνεται για υλικό που θα μπορούσε να της κάνει σημάδια. Όχι μόνο σε αυτήν την οθόνη αλλά σε καμία. Μήπως τα σημάδια τα απέκτησες αλλιώς; Πχ καθαρίζοντας την οθόνη σου; Πάντως είναι πολύ περίεργο γενικώς.

 

Την οθόνη την καθαρίζω με πανάκι αυτά τα μαλακά που είναι και το έχω πάντα σε τσαντάκι το κινητό χωρίς να έχει τίποτα άλλο μεσα το τσαντάκι. Η θήκη είναι η clear view αλλά τις oem έβαλα πάνω τώρα μεμβράνη της Samsung διότι φοβήθηκα η γρατσουνιές δεν φαίνονται εύκολα μόνο με πολύ φως αν το κοιτάξεις καλά μπορεί να καταλάβεις μόνο μια ψιλό φαίνεται αλλά γενικά δεν ξέρω θεωρώ πως είναι ευαίσθητη στις γρατσουνιές

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Την οθόνη την καθαρίζω με πανάκι αυτά τα μαλακά που είναι και το έχω πάντα σε τσαντάκι το κινητό χωρίς να έχει τίποτα άλλο μεσα το τσαντάκι. Η θήκη είναι η clear view αλλά τις oem έβαλα πάνω τώρα μεμβράνη της Samsung διότι φοβήθηκα η γρατσουνιές δεν φαίνονται εύκολα μόνο με πολύ φως αν το κοιτάξεις καλά μπορεί να καταλάβεις μόνο μια ψιλό φαίνεται αλλά γενικά δεν ξέρω θεωρώ πως είναι ευαίσθητη στις γρατσουνιές
Αν είναι ΟΕΜ δεν ξέρω τι υλικό μπορεί να έχει εγώ έχω της Samsung. Βέβαια να είναι πιο σκληρό από την οθόνη ώστε να της κάνει σημάδια το θεωρώ δύσκολο.

Υπάρχει μια περίπτωση να το πήρες έτσι το κινητό από το κουτί του. Το έχω πάθει εγώ με το iPhone 6s. Είχε γραντζουνιές ανεπαίσθητες αλλά ήταν εκεί. Με φως φαινόντουσαν. Βέβαια το πρόσεξα αργότερα μια που δεν το είχα χρησιμοποιήσει κατευθείαν και είχε περάσει το DOA.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια δεν ξερω αλλα ο φιλος λεει οτι του επεσε απο 20εκ υψος που ειναι λιγο πιο πανω απο τον αστραγαλο ειναι δυνατον;K επαθε αυτο που επαθε..Καλα απο τι ειναι το s8 απο ζελε;Aν ισχυει ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!:mad:

 

Ακριβώς έτσι και με ζελατίνα της Samsung τη γνήσια.

Έπρεπε να έχω βάλει tempered glass για να μην το κλαίω.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έκανε γρατζουνιες και έχω την clear view και αναγκάστηκαν να βάλω μεμβράνη γιατί ειχε κανει τρεις γρατζουνιες και ας το πρόσεχα..
Link to comment
Share on other sites

Με τρομάξατε με τις γρατζουνιές θα παραγγείλω για πρώτη φορά προστασία οθόνης (της Samsung). :) Ελπίζω να την τοποθετήσω με επιτυχία. Edited by CPR
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια χάλια με το Galaxy S7 δηλαδη οι οθόνες μας.

Εγώ επειδή ήμουν υποψιασμένος από το S7 που είχα και είχε κάνει ανεπαίσθητη γρατζουνία, με την αγορά του S8 έβαλα ένα screen protector της Samsung.

Βέβαια ήταν λίγο μάπα γιατί 2 θήκες που έχω (Ringke Fusion & Spigen Rugged Armor) την πετάγανε. Με Spigen screen protector που έβαλα έκατσαν τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιον adaptor micro usb to type c ?

Ισχύει ότι δεν κάνουν όλοι και ότι μερικοί δεν φορτίζουν ή δεν μεταφέρουν data ?

Edited by zoid70
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε galaxy S8 γνωστού μου του βγάζει αυτή την ένδειξη. Ξέρετε γιατί την εμφανίζει ; 9edfb0c324e82bb9612129c0f8f99d8d.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε galaxy S8 γνωστού μου του βγάζει αυτή την ένδειξη. Ξέρετε γιατί την εμφανίζει ;

 

Ρυθμίσεις->Εμφάνιση->Διατήρηση οθόνης σβηστής. Πες του να το απενεργοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Εμφάνιση->Διατήρηση οθόνης σβηστής. Πες του να το απενεργοποιήσει.

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιον adaptor micro usb to type c ?

Ισχύει ότι δεν κάνουν όλοι και ότι μερικοί δεν φορτίζουν ή δεν μεταφέρουν data ?

 

ισχύει.

με adaptor δε μπορεί να κάνει γρήγορη φόρτιση σε καμία περίπτωση.

μόνο αργή φόρτιση.

δεδομένα μπορεί να μεταφέρει, αρκεί το καλώδιο micro usb να είναι καλό.

(δηλαδή να έχει μέσα όλα τα καλώδια)

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Χθές βράδυ κατάφερα να σπάσω το κινητό πέφτοντάς μου απο τα χέρια στην εθνική οδό καθώς κινιόμουν με μηχανή.

Η πίσω πλευρά σχεδόν άθικτη, η οθόνη δεν υπάρχει και απο κάτω όπως βλέπω έχει μεγάλου πάχους κάτι σαν αλουμίνιο. Πατάω το μπουτόν του κινητού και αυτό ενεργοποιήθηκε. Έβγαλα την sim απο μέσα και την έβαλα πρίν λίγο σε άλλη συσκευή και μόλις συγχρόνισα τον gmail λογαριασμό μου, άκουσα το s8 να παράγει έναν ήχο! Άρα λειτουργεί. Επίσης αναβοσβήνει το φούξια χρώμα ειδοποιήσεων του viber. Οτι έχω νέο μήνυμα. Το έβαλα σε υπολογιστή αλλα δεν έβλεπε τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης. Ίσως ήταν και θέμα του μενού βέβαια το οποίο δεν μπορώ να δουλέψω δίχως την οθόνη.

Το κινητό έχει κάποια ελπίδα διάσωσης; Η είναι πλέον κατεστραμμένο; Έχω πολλά δεδομένα σημαντικά μέσα, πολλές επαγγελματικές σημειώσεις και άλλα πολλά.

Και που να αποτανθώ εαν γνωρίζετε για κάποιο κατάστημα; Φυσικά στην samsung δεν πλησιάζω, θα μου ζητάνε (εαν φτιάχνεται βέβαια) περισσότερα χρήματα και απο την αξία του κινητού.

BRAZILEIROS - Hellas

 

Video-Sakis :respect:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...