Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

EUR/EUR/DBT που λέει το δικό μου θα πάρει τώρα με τα Γερμανικά την pie ή θα περιμένω; Εχει κανένας εύκαιρο κανένα guide μέσω odin?
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα απορω με καποιους σε φορουμ που ηθελαν να γυρισουν σε oreo αλλα αυτο γινεται με καθε update συσκευης νομιζω!

 

Η έλλειψη μαύρου θεματος για play store, Google drive και λοιπές της εφαρμογές, Instagram και γενικά όλες τις 3rd party που έχω και δεν έχουν, σε συνδυασμό με την έλλειψη δυνατοτητας αποκρυψης της navbar με την τελιτσα είναι καλοί λόγοι προσωπικά :P Θέλω να πω, δε μου πρόσφερε πολλά παραπάνω, αλλά έχασα πολλα

 

Ελπίζω οτι σε επομενη ενημέρωση θα λυθούν αυτά τα 2 παντως

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Στις συνθετες λειτουργιες, ενεργοποιηστε την επιλογη μειωση κινησεων. Κανει σφαιρα το κινητο!

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επίσης από τις επιλογές προγραμματιστή, όλα στο 0,5 και αντε γειά. 0d22cad4b21c8f1fb8cc69a79f9352ab.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

EUR/EUR/DBT που λέει το δικό μου θα πάρει τώρα με τα Γερμανικά την pie ή θα περιμένω; Εχει κανένας εύκαιρο κανένα guide μέσω odin?
https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/DBT/download/G950FXXU4DSBA/257870/

 

Στο τελος της σελιδας εχει οδηγο.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G950F/DBT/download/G950FXXU4DSBA/257870/

 

Στο τελος της σελιδας εχει οδηγο.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Thanks.. βλέπω δεν έχει επιλογή για free download! Έχετε συνδρομή ή υπάρχει αλλού το firmware?

Link to comment
Share on other sites

Thanks.. βλέπω δεν έχει επιλογή για free download! Έχετε συνδρομή ή υπάρχει αλλού το firmware?
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3902069&share_tid=3902069&share_fid=3793&share_type=t

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης από τις επιλογές προγραμματιστή, όλα στο 0,5 και αντε γειά. 0d22cad4b21c8f1fb8cc69a79f9352ab.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. Αυτές οι ρυθμίσεις τι ακριβώς κάνουν; τι χάνουμε τώρα που τις αλλάζουμε πρακτικά;; όντως το τηλέφωνο έγινε πιο γρήγορο. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Thanks! Το έκανα μέσω sd card update.. Όλα οκ. Καλή η pie. Νομίζω ότι θα χρειαστεί επαναφορά όμως..
Τι προβλημα εχεις; Εμενα χωρις επαναφορα παει σφαιρα χωρις το παραμικρο προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα εχεις; Εμενα χωρις επαναφορα παει σφαιρα χωρις το παραμικρο προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

το θεμα ειναι ετσι πως το κάνατε με csc home αν θα παρει update μετα.... αλλα νομιζω αν βάλεις καθαρά την γερμανική θα γυρίσει σε eur μετά

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Θα παρει κανονικα update. Δεν αλλαξε κατι στα csc settings...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι προβλημα εχεις; Εμενα χωρις επαναφορα παει σφαιρα χωρις το παραμικρο προβλημα.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κολλάει.. Η αλλαγή γλώσσας πχ στο gboard ή όταν πάω να πατήσω ένα pin, γενικά όπου κάνω κλικ αρκετές φορές έχει lag της τάξης του δευτερολέπτου

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος κάποιοapp να μαζέψει τους κωδικούς μου τώρα ώστε να μη χρειαστεί να τους ξαναβάλω; Ή έπρεπε να το έχω όταν τους έβαζα; samsung pass ή της google θα με ενδιέφερε αν κάνουν κάτι τέτοιο..
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος κάποιοapp να μαζέψει τους κωδικούς μου τώρα ώστε να μη χρειαστεί να τους ξαναβάλω; Ή έπρεπε να το έχω όταν τους έβαζα; samsung pass ή της google θα με ενδιέφερε αν κάνουν κάτι τέτοιο..

 

εννοειται με το samsung pass,αποθηκευει τα παντα και οταν χρειαστουν τους συμπληρωνει μονο του ζητωντας δαχτυλικο.

 

και για οσους λενε οτι δεν δινει features απο νεοτερες συσκευες σε παλαιοτερες :

https://postimg.cc/3dM4G5PY

https://postimg.cc/BPFjzMPr

samsung dex μονο με καλωδιο οπως στο note,με pie update

και η οθονη του s8 δουλευει σαν touchpad

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung επιβεβαίωσε ότι θα επιτρέπει στους κατόχους των συσκευών της να προσαρμόζουν το κουμπί της Bixby, η οποία είναι η ψηφιακή βοηθός που δημιούργησε η εταιρεία. Τη δυνατότητα αυτή θα την έχουν εξ αρχής όλα τα Samsung Galaxy S10.

 

Η ανακοίνωση έγινε μέσω ενός ποστ που έκανε σήμερα η Samsung αναφέροντας ότι το χαρακτηριστικό θα το λάβουν τα Galaxy S8, S8 Plus, Note 8, S9, S9 Plus, και Note 9.

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την καινουργια εκδοση αισθητικα μια χαρα ειναι αλλα στην OREO ειχα κανει disable την bixby και οταν αναβαθμισα σε pie την εκανε αυτοματα enable και πλεον αποτι ειδα στην pie δεν εχει επιλογη για disable. Πλεον το κινητο ειναι πιο αργο στην εκινηση των εφαρμογων και στην εναλλαγη. Λογικα οσοι λετε πως η ταχυτητα ειναι στα ιδια επιπεδα να φανταστω στην oreo δεν ειχατε κανει disable την bixby.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την καινουργια εκδοση αισθητικα μια χαρα ειναι αλλα στην OREO ειχα κανει disable την bixby και οταν αναβαθμισα σε pie την εκανε αυτοματα enable και πλεον αποτι ειδα στην pie δεν εχει επιλογη για disable. Πλεον το κινητο ειναι πιο αργο στην εκινηση των εφαρμογων και στην εναλλαγη. Λογικα οσοι λετε πως η ταχυτητα ειναι στα ιδια επιπεδα να φανταστω στην oreo δεν ειχατε κανει disable την bixby.
είναι δυνατόν?? όλοι λένε οτι ειναι πιο σφαίρα τώρα

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εγω την bixby την εχω απενεργοποιησει με το package disabler pro παντως...

Ποιο σφαιρατο δεν το εχω δει το κινητο και το εχω περασει απο 7.0 σε 8.0 σε 9.0...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω την bixby την εχω απενεργοποιησει με το package disabler pro παντως...

Ποιο σφαιρατο δεν το εχω δει το κινητο και το εχω περασει απο 7.0 σε 8.0 σε 9.0...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν παιζει να φταιει το update, η bixby λογικα δημηουργει τα προβληματα, αποσω θυμαμαι και στην oreo οταν ειχα enable αρχικα την bixby υπηρχε ενα μικρο lag..

Περα απο την bixby τι αλλο εκανες disable το λεω γιατι περα απο 5-6 εφαρμογες της microsoft που μπορουν να γινουν disable δεν εχω βρει κατι αλλο.

Θελει root το package disabler?

Link to comment
Share on other sites

Βρεθηκε ακρη τελικα!!! Κατεβασα το bxactions και με αφησε να κανω disable ολοκληρωτικα την bixby, θελει και pc για το adb αλλα εχει οδηγιες μεσα το app αναλυτικα, ειναι πολυ ευκολο δεν παιρνει πανω απο ενα λεπτο.
Link to comment
Share on other sites

Η Samsung επιβεβαίωσε ότι θα επιτρέπει στους κατόχους των συσκευών της να προσαρμόζουν το κουμπί της Bixby, η οποία είναι η ψηφιακή βοηθός που δημιούργησε η εταιρεία. Τη δυνατότητα αυτή θα την έχουν εξ αρχής όλα τα Samsung Galaxy S10.

 

Η ανακοίνωση έγινε μέσω ενός ποστ που έκανε σήμερα η Samsung αναφέροντας ότι το χαρακτηριστικό θα το λάβουν τα Galaxy S8, S8 Plus, Note 8, S9, S9 Plus, και Note 9.

 

Ότι και να κάνει, τη πληθώρα επιλογών του bxActions δεν πρόκειται να τη φτάσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Αυτές οι ρυθμίσεις τι ακριβώς κάνουν; τι χάνουμε τώρα που τις αλλάζουμε πρακτικά;; όντως το τηλέφωνο έγινε πιο γρήγορο. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απλώς μειώνεις την κίνηση των παραθύρων και των animation. Επίσης συνθετες λειτουργιες - > μείωση κίνησης να είναι ενεργοποιημένο

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εβαλα και εγω την καινουργια εκδοση αισθητικα μια χαρα ειναι αλλα στην OREO ειχα κανει disable την bixby και οταν αναβαθμισα σε pie την εκανε αυτοματα enable και πλεον αποτι ειδα στην pie δεν εχει επιλογη για disable. Πλεον το κινητο ειναι πιο αργο στην εκινηση των εφαρμογων και στην εναλλαγη. Λογικα οσοι λετε πως η ταχυτητα ειναι στα ιδια επιπεδα να φανταστω στην oreo δεν ειχατε κανει disable την bixby.

Και εγώ έτσι ήμουν. Μετά έκανα clear data και factory reset 3 φορές έτσι για το ****το και 3 φορές clear cache μιας και ήμουν στο μενού. Χάχα. Ε μετά έγινε άλλο κινητό. Καμία σχέση με πριν. Και ας μην έχω κάνει disable την Bixby. Δεν επηρεάζει τη λειτουργία του κινητού.

Edited by magiktigra
Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει να φταιει το update, η bixby λογικα δημηουργει τα προβληματα, αποσω θυμαμαι και στην oreo οταν ειχα enable αρχικα την bixby υπηρχε ενα μικρο lag..

 

Περα απο την bixby τι αλλο εκανες disable το λεω γιατι περα απο 5-6 εφαρμογες της microsoft που μπορουν να γινουν disable δεν εχω βρει κατι αλλο.

 

Θελει root το package disabler?

Οχι δεν θελει root. Εγω απνεργοποιω οτι δεν χρησιμοποιω, απο health services, σε gear services, facebook κλπ....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Θα ήθελα τη γνώμη σας σε κάτι περίεργο που έχω παρατηρήσει.

Αντέγραψα τις φώτο από τον φάκελο viber στον υπολογιστή και μετά τις μετέφερα σε φάκελο της SD card μέσα στις pictures. Ε, από τότε οι φωτογραφίες αυτές δεν εμφανίζονται στις ημερομηνίες που έχουν βγει. Όλες φαίνονται την ημέρα που έγινε η μεταφορά τους στο κινητό. Υπάρχει κάποια λύση;;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εν όψει της αναβάθμισης στην 9 μου δημιουργήθηκε η εξής απορία: Έχω το S8 με EUR CSC. Υπάρχει κάποια rom άλλης ευρωπαϊκής χώρας που έχει λιγότερη bundled σαβούρα; Ας πουμε ότι το crapware της Samsung είναι αναγκαίο κακό, αλλά τα αντίστοιχα των Microsoft, Facebook κλπ θα μπορούσαν να λείπουν. Οπότε σκέφτηκα, αν υπάρχει τέτοια rom, να τη φλασάρω έτσι ώστε να έχω λιγότερη σαβούρα να απενεργοποιώ. Γνωρίζει κανείς κάτι ή δεν υπάρχει σωτηρία;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...