Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην κάνετε τσάμπα beta testing για την Samsung.

Ότι καλό και απροβλημάτιστο add on δείτε στο good lock, θα έρθει stable στον επόμενη μεγάλη αναβάθμιση έτσι κι αλλιώς!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάποιο beta πρόγραμμα μην λέτε ότι σας έρθει στο μυαλό αν δεν ξέρετε μην κανετε παραπληροφόρηση τώρα το βάζει αν θέλει καποιος ούτε προβλήματα έχει ούτε bug απλά μας έχουν σε δεύτερη μοίρα και θα μας τα δώσουν οπότε γουστάρουν η samsung έχει σαν βάση την Κορέα οπότε λογικό και πρώτοι οι κορεάτες να έχουν πρόσβαση στα τελευταία update και μετά οι υπόλοιποι οποίος δεν θέλει να περιμένει κάνα τετράμηνο για να του ερθουν
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν είναι beta εγώ τις έβαλα όχι όλες τις εφαρμογές αλλα την Samsung Task Changer που αλλάζει το menu με τις ανοικτές εφαρμογές πολύ πιο όμορφη και με περισσότερες επιλογές, την One Hand Operation + έχω κάνει και απόκρυψη και τα 3 κουμπιά από παντού και κάνω την δουλειά μου με gesture πολύ πιο βολικό όταν κρατάς το κινητό με το ένα χέρι, και τέλος το Samsung QuickStar που μπορείς να παραμετροποίησης το notification panel να αλλάξεις χρώματα να αλλάξεις την διαφάνεια και αλλα πολλά.

Πιστεύω αυτά τα 3 είναι τα κυρια άντε και την άλλη που σου αλλάζει την lock screen αν και δεν μου αρέσει, όλα δουλεύουν τέλεια χωρίς προβλήματα και κωλύματα

Βάλτε και το samsung clock face που προσθέτει περισσότερα ρολόγια στην AOD

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Να βάζετε λίγο το μυαλό σας να δουλέψει πρώτα και μετά να βγάζετε συμπεράσματα. Ειδικά όταν με θράσος προσβάλετε άτομα που δεν γνωρίζετε.

Είναι εντελώς χαζοί εκεί στη Samsung και δεν δίνουν έξτρα λειτουργίες στη συσκευή, αλλά προτιμάνε να ξανά ξεκινήσουν μια εφαρμογή του 2015 για την lockscreen, φορτώνοντας addons, κάνοντας ελεγχόμενο release, γιατί απλά "είναι για λίγους". Ιδιοφυές!...

Anyway, όπως και με το s7 ότι λειτουργία δεν είναι buggy και έχει απήχηση θα είναι στο επόμενο μεγάλο update του ui. Δεν θέλει πολύ κλικ κλικ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να βάζετε λίγο το μυαλό σας να δουλέψει πρώτα και μετά να βγάζετε συμπεράσματα. Ειδικά όταν με θράσος προσβάλετε άτομα που δεν γνωρίζετε.

Είναι εντελώς χαζοί εκεί στη Samsung και δεν δίνουν έξτρα λειτουργίες στη συσκευή, αλλά προτιμάνε να ξανά ξεκινήσουν μια εφαρμογή του 2015 για την lockscreen, φορτώνοντας addons, κάνοντας ελεγχόμενο release, γιατί απλά "είναι για λίγους". Ιδιοφυές!...

Anyway, όπως και με το s7 ότι λειτουργία δεν είναι buggy και έχει απήχηση θα είναι στο επόμενο μεγάλο update του ui. Δεν θέλει πολύ κλικ κλικ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Καλημέρα δεν πιστεύω να σε πρόσβαλα και δεν ήταν και αυτός ο σκοπός μου απλά έγραψα την άποψη μου πάνω στις εφαρμογές αυτές. Στο θέμα μας είναι δεν είναι beta ποσώς με ενδιαφέρει και δεν νομίζω να γίνουν κομμάτι του ui ποτέ ούτε και τότε έγιναν όποιος θέλει τις βάζει όποιος δεν θέλει δεν ασχολείται.

Kαι σε αυτό που λες ότι είναι χαζοί εκεί στην samsung συμφωνώ απόλυτα έπρεπε να είναι μέρος του ui και όχι να είναι extra εφαρμογή

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν πιστεύω να σε πρόσβαλα και δεν ήταν και αυτός ο σκοπός μου απλά έγραψα την άποψη μου πάνω στις εφαρμογές αυτές. Στο θέμα μας είναι δεν είναι beta ποσώς με ενδιαφέρει και δεν νομίζω να γίνουν κομμάτι του ui ποτέ ούτε και τότε έγιναν όποιος θέλει τις βάζει όποιος δεν θέλει δεν ασχολείται.

Kαι σε αυτό που λες ότι είναι χαζοί εκεί στην samsung συμφωνώ απόλυτα έπρεπε να είναι μέρος του ui και όχι να είναι extra εφαρμογή

 

Καλημέρα Αντρέα. Εννοείται ότι δεν το έγραψα για σένα!

Το όλο point των addon είναι να δουν αν δημιουργήσουν προβλήματα και αν έχουν δημοτικότητα για να προστεθούν στο επόμενο ui update.

Όποιος θέλει, εννοείται ότι καλά κάνει και δοκιμάζει. Μήπως τόσα χρόνια με όλες τις μοντες και τις custom, δοκιμές δεν κάναμε;

Η ένσταση μου ήταν απλά στη παρότρυνση στην ουσία έμμεσα παραπάνω, να δοκιμαστεί γιατί είναι "επίσημο", ενώ προφανώς μπορεί να προκύψουν θέματα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kατοχος και εγω απο σημερα, καλως ηρθα στη παρεα.

Μια ερώτηση παιδια στο αντουτου 7.1 πόσο σας βγαζει; Εμένα έφτασε 181000 και είδα οτι κανονικα βαράει 200000:confused:

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα του την oreo ,λογικά θα χτυπήσει πάνω από 200... το κυριότερο όμως θα δεις αρκετά καλύτερη μπαταρία & εμπειρία χρήσης, πιο σπιρτόζικο κ πιο αέρινο ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις oreo ήδη τότε είσαι κομπλέ

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

S8 ή 8 plus?

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πέρνα του την oreo ,λογικά θα χτυπήσει πάνω από 200... το κυριότερο όμως θα δεις αρκετά καλύτερη μπαταρία & εμπειρία χρήσης, πιο σπιρτόζικο κ πιο αέρινο ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν έχεις oreo ήδη τότε είσαι κομπλέ

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

S8 ή 8 plus?

 

Έχω ήδη Ορεο 8.0. Το απλο το s8 πήρα. Απο μπαταρια ακομα δε μπορω να πω γιατι το εχω 1 μερα αλλα απο σπιρταδα ειναι κομπλε.

Παντως οχι τρομερη διαφορα σε ταχυτητα απο Mi note 3 με snap660 που εχω σαν 2ο πλεον.

 

Απλα το 181000 δε μου καθεται στο ματι καλα (οχι δεν ειμαι καγκουρας!) και τωρα που το ξανατεσταρα και ειχε ζεσταθει εδειξε πιο κατω....

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε επειδή έχω και Redmi note 5 σε κάποιες εφαρμογές τα σιαόμι ανταποκρίνονται πιο άμεσα θα έλεγα όμως οι όλες διαδικασίες, αναβαθμίσεις,παιχνίδια κλπ ολοκληρώνονται πιο γρήγορα εννοείται στο s8.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε επειδή έχω και Redmi note 5 σε κάποιες εφαρμογές τα σιαόμι ανταποκρίνονται πιο άμεσα θα έλεγα όμως οι όλες διαδικασίες, αναβαθμίσεις,παιχνίδια κλπ ολοκληρώνονται πιο γρήγορα εννοείται στο s8.

 

Σιγουρα ετσι θα ειναι και ετσι πρεπει να ειναι , μιλαμε για καλυτερο soc και γραφικα εξαλλου. Φυσικα και δεν εχω κανενα προβλημα με λαγκ στο σ8 ως τωρα και ξερω οτι τα benchmarks ειναι τις περισσοτερες φορες νουμερα στην οθονη και η καθημερινη σπιρταδα ειναι που μετραει.

Παντως και η χιαομι τα παει καλα , λιγο τη καμερα να φτιαξει και να βγαζει πιο συχνα global updates . Ασχετο και λιγο off topic να με συμπαθατε, με το note 5 ειναι ευχαριστημενος;

Link to comment
Share on other sites

Σούπερ ευχαριστημένος και με καλύτερες 2πιλες κάμερες σε σχέση με το Redmi 5 plus και φυσικά με καλύτερο επεξεργαστή. Σφαιρατα και τα δυο για την κατηγορία τους. Το s8 όταν το δουλέψεις σε pro mode την κάμερα θα εκπλαγείς, έχει εξαιρετικό ois ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είχα το s8 ,η οθονάρα του plus όμως με κέρδισε με την πρώτη ματιά, ξέχασα 7edge κι ότι άλλο είχα ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω σουπερ με το S8 μετα απο 5 μηνες. Αρχικα ειχα θεμα με το φορματ της οθονης αλλα το συνηθισα. Μετα χαλαστηκα απο το οτι η οθονη γρατζουναει ευκολα αλλα ευτυχως βρηκα ενα τζαμακι που ελυσε το προβλημα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτά που ακούγονται δεξια κ αριστερά περί lag ισχύουν;

Γιατί θυμάμαι κάτι παλιά S3 και μου έχουν αφήσει ψυχολογικά προβλήματα :P

Link to comment
Share on other sites

Εγω lag σε κινητο Samsung απο αυτα που ειχα τα τελευταια χρονια δεν εχω δει....(A5 2016, S6 Edge +, S7 Edge, S8)...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτά που ακούγονται δεξια κ αριστερά περί lag ισχύουν;

Γιατί θυμάμαι κάτι παλιά S3 και μου έχουν αφήσει ψυχολογικά προβλήματα :P

 

Άμα θες τελείως αέρινη συμπεριφορά με μηδενικό λαγκ, τότε πήγαινε προς 1+ μεριά ή xiaomi mi mix2, mix2s κλπ .

Προσωπικά δεν με έχει προδώσει ποτέ το κοντά 2 χρονών s7 edge μου το δε s8 plus είναι ακόμη πιο σβέλτο με πιο σύγχρονο design. Λαγκ δεν υπάρχουν σε κανένα από τα προαναφερθέντα κινητά, απλά τα 1+ έχουν πιο ελαφρύ περιβάλλον κ με μηδενικό bloatware...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μην κάνετε τσάμπα beta testing για την Samsung.

Ότι καλό και απροβλημάτιστο add on δείτε στο good lock, θα έρθει stable στον επόμενη μεγάλη αναβάθμιση έτσι κι αλλιώς!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Νικο, εγω το εβαλα λογω του One Hand Operation+ το οποιο το θεωρω ειλικρινα οτι καλυτερο

 

Εχω βαλει αυτα σαν setup και δεν εχει χρειαστει να ξαναεμφανισω την navbar 15 μερες τωρα

 

https://i.imgur.com/VzeIfOr.jpg

 

+ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ξεκλειδωτο κινητο στο WiFi του σπιτιου μου που ηθελε ρουτ

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Άμα θες τελείως αέρινη συμπεριφορά με μηδενικό λαγκ, τότε πήγαινε προς 1+ μεριά ή xiaomi mi mix2, mix2s κλπ .

Προσωπικά δεν με έχει προδώσει ποτέ το κοντά 2 χρονών s7 edge μου το δε s8 plus είναι ακόμη πιο σβέλτο με πιο σύγχρονο design. Λαγκ δεν υπάρχουν σε κανένα από τα προαναφερθέντα κινητά, απλά τα 1+ έχουν πιο ελαφρύ περιβάλλον κ με μηδενικό bloatware...

 

Αυτό καταλαβαίνω κ εγώ το ui της sammy θέλει δρόμο ακόμα για να φτάσει τη σβελταδα του stock η ακόμα και του miui.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν είναι beta εγώ τις έβαλα όχι όλες τις εφαρμογές αλλα την Samsung Task Changer που αλλάζει το menu με τις ανοικτές εφαρμογές πολύ πιο όμορφη και με περισσότερες επιλογές, την One Hand Operation + έχω κάνει και απόκρυψη και τα 3 κουμπιά από παντού και κάνω την δουλειά μου με gesture πολύ πιο βολικό όταν κρατάς το κινητό με το ένα χέρι, και τέλος το Samsung QuickStar που μπορείς να παραμετροποίησης το notification panel να αλλάξεις χρώματα να αλλάξεις την διαφάνεια και αλλα πολλά.

Πιστεύω αυτά τα 3 είναι τα κυρια άντε και την άλλη που σου αλλάζει την lock screen αν και δεν μου αρέσει, όλα δουλεύουν τέλεια χωρίς προβλήματα και κωλύματα

Βάλτε και το samsung clock face που προσθέτει περισσότερα ρολόγια στην AOD

Έχουμε κάποιο λινκ γι' αυτές τις εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θα έλεγα και εγώ.. Μέσω xda βρήκα κάποιες και το good lock που υποτίθεται δουλεύει.. Αλλά τίποτα... Το good lock δεν δουλεύει... Αν υπάρχει κάποιος εδώ να μας διαφωτίσει...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Νικο, εγω το εβαλα λογω του One Hand Operation+ το οποιο το θεωρω ειλικρινα οτι καλυτερο

 

Εχω βαλει αυτα σαν setup και δεν εχει χρειαστει να ξαναεμφανισω την navbar 15 μερες τωρα

 

https://i.imgur.com/VzeIfOr.jpg

 

+ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ξεκλειδωτο κινητο στο WiFi του σπιτιου μου που ηθελε ρουτ

Καλημέρα Πέτρο.

Εγώ δουλεύω το gesture navigation από xda με το split pill στην τελευταία beta, που λειτουργεί σαν τα gestures της 1+ και κρύβει μόνιμα αν θέλεις την stock navigation bar (με overscan από adb).

Ότι έχει να κάνει με gestures από το πλάι είναι πολύ καλύτερο (έχω αγορασμένο και το edge gestures), αλλά δυστυχώς η edge πλευρά στα s8/s9 είναι νεκρή* για να μην την αγγίζεις κατά λάθος, οπότε το swipe αναγνωρίζεται μόλις περάσεις την καμπύλη και προσωπικά με ενοχλεί.

 

*Εάν αρχίσεις το swipe μέσα από την οθόνη και πας προς τα εξω λειτουργεί κανονικά. Αλλά με swipe από έξω προς τα μέσα, το άγγιγμα καταχωρείται μετά την καμπύλη.

Αν το ακυρώσεις σαν λειτουργία (υπήρχε στο good lock αν θυμάμαι καλά), τότε αγγίζεις συνέχεια την οθόνη με την παλάμη αν το δουλεύεις χωρίς θήκη όπως εγώ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για να δουλέψουν οι εφαρμογές του Good Lock πρέπει να έχετε τον Nova Launcher και να κάνετε μέσο του Nova κάποια πράγματα ώστε να βγάλετε την συντόμευση τις εφαρμογής έξω στην οθόνη γιατί όταν την κάνετε εγκατάσταση από το apk δεν βγάζει εικονίδιο πουθενά

 

Η εφαρμογή Good Lock είναι η αρχική που εκεί μέσα είναι μαζεμένες οι υπόλοιπες εφαρμογές η εφαρμογή good lock όμως δεν λειτουργεί δεν εμφανίζει τίποτα στην λίστα και ας έχουμε κάνει εγκατάσταση τις υπόλοιπες εφαρμογές

για αυτό πρέπει να κάνουμε την παραπάνω διαδικασία μέσο του nova μόνο η εφαρμογή One Hand Operation + 1.4.03.0 δουλεύει χωρίς τον nova που είναι η εφαρμογή με τα gesture

 

αλλά ο launcher τις samsung δεν έχει επιλογή να κάνει απόκρυψη την navigation bar από τις αρχικές οθόνες έχει μόνο όταν είσαι μέσα σε κάποια εφαρμογή να κάνεις απόκρυψη όμως ο nova δίνει αυτή την δυνατότητα να αποκρύπτεις την navigation bar από τις home screen

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα για να δουλέψουν οι εφαρμογές του Good Lock πρέπει να έχετε τον Nova Launcher και να κάνετε μέσο του Nova κάποια πράγματα ώστε να βγάλετε την συντόμευση τις εφαρμογής έξω στην οθόνη γιατί όταν την κάνετε εγκατάσταση από το apk δεν βγάζει εικονίδιο πουθενά

 

Η εφαρμογή Good Lock είναι η αρχική που εκεί μέσα είναι μαζεμένες οι υπόλοιπες εφαρμογές η εφαρμογή good lock όμως δεν λειτουργεί δεν εμφανίζει τίποτα στην λίστα και ας έχουμε κάνει εγκατάσταση τις υπόλοιπες εφαρμογές

για αυτό πρέπει να κάνουμε την παραπάνω διαδικασία μέσο του nova μόνο η εφαρμογή One Hand Operation + 1.4.03.0 δουλεύει χωρίς τον nova που είναι η εφαρμογή με τα gesture

 

αλλά ο launcher τις samsung δεν έχει επιλογή να κάνει απόκρυψη την navigation bar από τις αρχικές οθόνες έχει μόνο όταν είσαι μέσα σε κάποια εφαρμογή να κάνεις απόκρυψη όμως ο nova δίνει αυτή την δυνατότητα να αποκρύπτεις την navigation bar από τις home screen

Το έχεις δοκιμάσει; δλδ να έχω stock launcher τον nova;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω τον μαμά launcher και δουλεύει άψογα!!

τι εννοείς δηλαδή ότι με τον μαμά launcher οι εφαρμογές αυτές όταν τις κάνεις εγκατάσταση απο το apk σου βγάζουν κανονικά εικονίδιο?

Το έχεις δοκιμάσει; δλδ να έχω stock launcher τον nova;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

φυσικά και το έχω δοκιμάσει σε όλες μου τις συσκευές πάντα βάζω Nova γιατί έχει περισσότερες δυνατότητες και είναι πιο παραμετροποιήσημος

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...