Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι όπως πάντα και η τελευταία αναβάθμιση του Samsung browser εξαιρετική με μπόλικες επιλογές κ ρυθμίσεις πέρα της πολύ smooth λειτουργίας του
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γρήγορα πλέον έρχονται και στα Ελληνικά.

Τα γερμανικά βέβαια σταθερά πρώτα στην αναβάθμιση κάθε μήνα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα πρώτα στους άλλους γιατί βλέπουμε αν έχει κάποια στραβά. Ας ειναι tester οι Γερμανοί δεν εχω κανένα πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα πρώτα στους άλλους γιατί βλέπουμε αν έχει κάποια στραβά. Ας ειναι tester οι Γερμανοί δεν εχω κανένα πρόβλημα

 

Θανάση γίνε και εσύ beta tester δωρεάν είναι δεν χάνεις τίποτα.. Το πολύ πολύ ένα απλό factory reset... :lol: :lol:

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Δόξα το θεό δηλαδή που κάνανε μήνες να πάρουν τα update παλαιότερα και δεν γίνανε beta testers όσοι είχαν ελληνικά..!

:lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα καλό μεταχειρισμένο s8 νομίζω πως σε καλύπτει,κράτα καβα την επιλογή τιμολογίου για κάποιο επερχόμενο νέο μοντέλο με κάποια ταυτόχρονα πιθανή έκπτωση. Εγώ πήρα το 8 plus τον περασμένο Γενάρη στα 515 ευρώ τελική τιμή. Σούπερ ευχαριστημένος ειδικά με την oreo τι κινητό φυσάει και η μπαταρία εξαιρετική για τέτοια ανάλυση και μέγεθος.

 

Εσύ φίλε μου που πήρες το s8 plus από θέμα άνεσης και κρατήματος στο χέρι πως είσαι?

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως φορτιζω απο 25 % και πανω. Σημερα παρατηρησα οτι απο 22% την μπαταρια την ρουφαει σε χρονο ρεκορ. Σε 5 λεπτα οθονης πηγε απο 22% σε 7%!

Και εκλεισε στο 6 %...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Συνηθως φορτιζω απο 25 % και πανω. Σημερα παρατηρησα οτι απο 22% την μπαταρια την ρουφαει σε χρονο ρεκορ. Σε 5 λεπτα οθονης πηγε απο 22% σε 7%!

Και εκλεισε στο 6 %...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

μαλλον τυχαιο γεγονος. σε μενα δεν συμβαινει κατι τετοιο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4 μηνων ειναι το κινητο. Φορτιζω απο 25% εως 85 % συνηθως με αργη φορτιση... Σπανια θα πεσω κατω απο 25 %.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σίγουρο ότι αυτά τα γιατροσόφια βοηθούν σε κάτι τη μπαταρία. Το πιθανότερο είναι ότι το μόνο που κάνουν, είναι τη ζωή σου πιο δύσκολη γιατί στην ουσία είσαι απ τους λίγους κατόχους S8 με μπαταρία 1500mAh.

Η μπαταρία κάποια στιγμή θα πεθάνει, κι εφόσον μιλάμε για κινητά στα οποία μπορούμε ν αλλάξουμε τη μπαταρία με 30-40€ εντός της διετίας σε επίσημο service, δεν καταλαβαίνω την ανάγκη να μας απασχολεί η υγεία της. 1,5 - 2 χρόνια θα βγάλει σίγουρα όπως και να τη φορτίζουμε, με αλλαγή κοιτάμε 3-4 χρόνια για το S8, πόσοι κρατάμε κινητά τόσο καιρό;

Link to comment
Share on other sites

Μου βγαζει τη μερα ανετα με τετοια φορτιση για αυτο το κανω. Απο εδω και περα θα το αλλαξω παντως. Καθε χρονο Μαρτη περναω απο Αθηνα οποτε θα παω για αλλαγη μπαταριας σε 8 μηνες αν ακομα το εχω στην κατοχη μου. Προς το παρων 100% με 25% = 6 ωρες SOT με τη χρηση που πανω. Αν αρχισει και παρουσιαζει το ιδιο προβλημα απο υψηλοτερο ποσοστο βλεπουμε...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σίγουρο ότι αυτά τα γιατροσόφια βοηθούν σε κάτι τη μπαταρία. Το πιθανότερο είναι ότι το μόνο που κάνουν, είναι τη ζωή σου πιο δύσκολη γιατί στην ουσία είσαι απ τους λίγους κατόχους S8 με μπαταρία 1500mAh.

Η μπαταρία κάποια στιγμή θα πεθάνει, κι εφόσον μιλάμε για κινητά στα οποία μπορούμε ν αλλάξουμε τη μπαταρία με 30-40€ εντός της διετίας σε επίσημο service, δεν καταλαβαίνω την ανάγκη να μας απασχολεί η υγεία της. 1,5 - 2 χρόνια θα βγάλει σίγουρα όπως και να τη φορτίζουμε, με αλλαγή κοιτάμε 3-4 χρόνια για το S8, πόσοι κρατάμε κινητά τόσο καιρό;

Συμφωνώ σε όλα.

Δεν είχα ποτέ συσκευή που να χαλάσει απότομα ή σύντομα η μπαταρία.

Προφανώς δεν ασχολήθηκα ποτέ με γιατροσοφια, πότε θα φορτίσω την συσκευή και για πόσο.

Η μπαταρία θα κρατήσει 2 με 3 χρόνια ούτως ή άλλως. Δεν αξίζει να ασχολείσαι με αυτή ούτε στο ελάχιστο!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις για τα μηνύματα στο insta. Γνωρίζει κανείς κάτι για το τι πρέπει να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Σου έχω απαντήσει στο νήμα του s8 plus ;)

 

σωστος, thanks

HTC Diamond, HTC M4, HTC M7,LG G2, LG G3, LG G4, Sam S6, Sam S7, Sam S8, Sam S8+, Sam S9, Sam S9+, Sam Note 9, Sam S10 plus, Sam Note 10, Sam Note 10 plus
Link to comment
Share on other sites

4 μηνων ειναι το κινητο. Φορτιζω απο 25% εως 85 % συνηθως με αργη φορτιση... Σπανια θα πεσω κατω απο 25 %.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Συνηθως φορτιζω απο 25 % και πανω. Σημερα παρατηρησα οτι απο 22% την μπαταρια την ρουφαει σε χρονο ρεκορ. Σε 5 λεπτα οθονης πηγε απο 22% σε 7%!

Και εκλεισε στο 6 %...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το εψαξα λιγο. Συμφωνα με το αρχειο fg_fullcapnom η μπαταρια μου ειναι 4009 αντι για 3000 που ειναι η χωρητικοτητα. Μαλλον ειναι corrupted το αρχειο των battery stats και θελει calibration...

 

 

 

Edit: Διορθωθηκε το προβλημα με calibration. Τωρα η μπαταρια εμφανιζεται ως 2954...

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση που επιτρέπει την περιστροφή της home screen

 

https://techblog.gr/mobile/samsung-energopoiei-tin-peristrofi-tis-home-screen-sta-galaxy-s8-s8-kai-note-8/

Edited by pchrono
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση FXXU2CRF7 (πρόσφατη αναβάθμιση) με baseband FXXU2CRF1. Ακόμα και στην προηγούμενη έκδοση είχα θέμα με χαμηλό σήμα από Cosmote. Η αίσθησή μου είναι ότι το πρόβλημα ξεκίνησε από την προηγούμενη εγκατάσταση έκδοσης. Παίζει ρόλο και το baseband? Αν ναι, υπάρχει τρόπος να το αλλάξω σε καλύτερο; Δεν έχω κάνει root.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση FXXU2CRF7 (πρόσφατη αναβάθμιση) με baseband FXXU2CRF1. Ακόμα και στην προηγούμενη έκδοση είχα θέμα με χαμηλό σήμα από Cosmote. Η αίσθησή μου είναι ότι το πρόβλημα ξεκίνησε από την προηγούμενη εγκατάσταση έκδοσης. Παίζει ρόλο και το baseband? Αν ναι, υπάρχει τρόπος να το αλλάξω σε καλύτερο; Δεν έχω κάνει root.

 

Άσχετο αλλά το Wifi call της cosmote το έχεις ενεργοποιήσει;

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο αλλά το Wifi call της cosmote το έχεις ενεργοποιήσει;

Όχι αλλά δε νομίζω να βοηθά στο σήμα. Η απώλεια σήματος εμφανίστηκε στην προηγούμενη αναβάθμιση. Πιο πριν ήταν καλύτερο το σήμα. Μήπως να αλλάξω το baseband?

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση που επιτρέπει την περιστροφή της home screen

 

https://techblog.gr/mobile/samsung-energopoiei-tin-peristrofi-tis-home-screen-sta-galaxy-s8-s8-kai-note-8/

 

thanks για την ενημερωση, την κατεβασα , και ολα μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο παιδιά δεν ξέρω αν το εχετε δει υπάρχει μια εφαρμογή επίσημη της samsung που αλλάξει την οθόνη κλειδώματος αλλάζεις τις ειδοποιήσεις προσθέτοντας νέα εφέ και ενεργοποιεί αυτοματισμούς αλλά και εξαφανιζει τα κουμπιά από κάτω και το δουλεύεις μόνο με gesture. Good lock 2018 λέγεται και αλλαζει εντελώς το κινητό αρκεί να έχετε oreo.ακομα είναι διαθέσιμη μόνο σε Κορέα και Αγγλία αλλά στο xda μπορείτε να την βρείτε
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...