Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασε τα παρακάτω με αυτή τη σειρά: Πρώτα βάζεις το stock θέμα, μετά επαναφορά, μετά service.

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό το πράγμα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τα παρακάτω με αυτή τη σειρά: Πρώτα βάζεις το stock θέμα, μετά επαναφορά, μετά service.

Δεν είναι φυσιολογικό αυτό το πράγμα!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

δυστηχως το κανει συνεχεια.πριν ανεβασω τις φωτογραφιες..ειχα κανει επαναφορα και στησιμο απο την αρχη.μηπως και ειχα πατησει εγω κατι και δεν το θυμομουνα.ομως το τηλεφωνο δεν εφτιαξε.να συμφωνω να το στειλω service,εχω και εγγυηση και αποδειξη αγορας μια χαρα..αλλα κολλαω οτι επειδη ειμαι απο επαρχια το κινητο θα κανει μερες να ερθει.θα μεινω χωρις κινητο...και αυτα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δυστηχως το κανει συνεχεια.πριν ανεβασω τις φωτογραφιες..ειχα κανει επαναφορα και στησιμο απο την αρχη.μηπως και ειχα πατησει εγω κατι και δεν το θυμομουνα.ομως το τηλεφωνο δεν εφτιαξε.να συμφωνω να το στειλω service,εχω και εγγυηση και αποδειξη αγορας μια χαρα..αλλα κολλαω οτι επειδη ειμαι απο επαρχια το κινητο θα κανει μερες να ερθει.θα μεινω χωρις κινητο...και αυτα..

 

Φιλε το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν μπορεις και δεν πρεπει να αφησεις το κινητο ετσι... Αφενος γιατι ειναι χαλια ετσι και δεν μπορεις να το δουλεψεις και αφετερου μπορει η οθονη να σου γινει ακομη χειροτερα και μπορει ισως κιολας να σου βγαλει και κατι αλλο.. Οποτε μιλε με το ποιο κοντινο σου επισημο Service θεσσαλονικη η οπου αλλου ειναι βρες μια αλλη συσκευη δανεικια η απλη για τηλ και sms και φτιαχτο..;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν μπορεις και δεν πρεπει να αφησεις το κινητο ετσι... Αφενος γιατι ειναι χαλια ετσι και δεν μπορεις να το δουλεψεις και αφετερου μπορει η οθονη να σου γινει ακομη χειροτερα και μπορει ισως κιολας να σου βγαλει και κατι αλλο.. Οποτε μιλε με το ποιο κοντινο σου επισημο Service θεσσαλονικη η οπου αλλου ειναι βρες μια αλλη συσκευη δανεικια η απλη για τηλ και sms και φτιαχτο..;);)

Μα αυτο που με ανησυχει ειναι οτι το κανει μονο οταν ερχονται ειδοποιησεις .σε social media και γενικη χρηση δεν αντιμετωπιζω κανενα προβλημα .τωρα τι εχει παθει δεν ξερω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

 

Καλησπερα ξερει κανενας γιατι δεν βλεπει το κινητο το στικακι otg θελει να κανω κατι

Link to comment
Share on other sites

Για αρχή κάνε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

δεν γινοτανε τιποτα.τελικα το κινητο παραδωθηκε σε εξουσιοδοτημενο service point ,υπαρχει προβλημα...σε 20 μερες θα μου δωθει καινουργιο κινητο..οπως με ενημερωσανε.τυχερος ημουν μεσα στην ατυχια μου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν γινοτανε τιποτα.τελικα το κινητο παραδωθηκε σε εξουσιοδοτημενο service point ,υπαρχει προβλημα...σε 20 μερες θα μου δωθει καινουργιο κινητο..οπως με ενημερωσανε.τυχερος ημουν μεσα στην ατυχια μου.

 

Ετσι ,θεμα τυχης ειναι αυτα, καλυτερα που το εστειλες τωρα, να προλαβεις να το χαρεις οπως θα επρεπε, πριν το βαρεθεις

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ,θεμα τυχης ειναι αυτα, καλυτερα που το εστειλες τωρα, να προλαβεις να το χαρεις οπως θα επρεπε, πριν το βαρεθεις

τι επαναφορα εκανε.τι μου περασε απο την αρχη αναβαθμιση.τι με γυρισε πισω στην 7.1.το κινητο σκαλωνε στις ειδιποιησεις.το θεμα τωρα ειναι οτι θα κατσω χωρις κινητο..αρα παιρνω αλλο..και μολις με το καλο θα μου ρθει το καινουργιο θα το πουλησω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σου έκατσε, απ όσο θυμάμαι θυμάμαι ήθελες να το δώσεις από πριν!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Τωρα θα το δωσω καινουργιο.σημερα μιλησα.αντικατασταση συσκευης..απο βδομαδα θα ερθει. :up: :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ντόρος με την gcam βρε παιδιά... άποψή μου, αν ξέρει να δουλέψει κάποιος το pro mode θα πάρει εξαιρετικά αποτελέσματα, εγώ είχα μια βδομάδα περίπου μαζί s8 plus & Huawei p20 pro, η δύναμη του Χαβάη φαινόταν στον 16αρη monochrome ( τρομερή λεπτομέρεια) και στο night mode όπου η συσκευή p20 pro κυρίως λόγω software (και λιγότερο hardware) βρίσκεται σε άλλο επίπεδο...Κατά τα άλλα το s8 παραμένει μια αξιόλογη πρόταση ως έχει με το εργοστασιακό software της συσκευής... γούστα είναι βέβαια όπως και το όλο θέμα της φωτογραφίας είναι υποκειμενικό κι όπως λέει κι ένας φίλος (γκουρού του χώρου για μένα άγνωστος από "χαζα" flick, 500px που όλοι μας λίγο πολύ χρησιμοποιούμε κλπ site ή οτιδήποτε άλλο) ....Δεν υπάρχει Καθηγητής φωτογραφίας, αλλά Εισηγητής φωτογραφίας!

Αυτά από μένα, ελπίζω να μην κούρασα εκφράζοντας τις προσωπικές μου πεποιθήσεις περί φωτογραφίας....

Σε πολλά σενάρια φωτογραφίας, ειδικά σε εξωτερικούς χώρους, για κάποιο περίεργο λόγο το s8 βγάζει σωστοτερες και καλύτερες χρωματικά φωτογραφίες σε σχεση με το p20 pro και το s9 plus.

Περιεργο μεν ισχύει δε. Το λέω έχοντας όλα τα προαναφερόμενα τηλέφωνα.

Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά σενάρια φωτογραφίας, ειδικά σε εξωτερικούς χώρους, για κάποιο περίεργο λόγο το s8 βγάζει σωστοτερες και καλύτερες χρωματικά φωτογραφίες σε σχεση με το p20 pro και το s9 plus.

Περιεργο μεν ισχύει δε. Το λέω έχοντας όλα τα προαναφερόμενα τηλέφωνα.

Έχω δεν τα έχω και τα τρία αλλά το έχω δει αυτό που λες σε αρκετά review αλλά με το s8+. Ακόμη και σε κάποιες συνθήκες χαμηλού φωτισμού υπερέχει.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος s8, όταν μιλώ στο κινητό αισθάνομαι από τη πίσω πλευρά ένα κραδασμό στα δάχτυλα σαν δόνηση. Μήπως φταίει η ένταση που είναι στο φουλ ή κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

και ξαναεπανερχομαι στο θεμα..οπως σας ειχα πει και παλιοτερα αντιμετωπιζω θεμα με τις ειδοποιησεις και ενω της λαμβανω η οθονη πρασινοκαφετιζει ενοχλητικα.με screenhost δεν μπορεσα ποτε να αποτυπωσω το προβλημα και βρηκα την ευκαιρια σημερα που εκανα το update και συνεχως αναβοσβηνε..να δειτε στις παρακατω φωτογραφιες τι εννοω :(

.

34370586_10156366137633972_6970044086690512896_n.jpg

34395351_10156366137743972_4880997737950085120_n.jpg

34418521_10156366137518972_2435202854324011008_n.jpg

34463162_10156366137813972_1614294300361752576_n.jpg

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα μονο στις ειδοποιήσεις απλά το χρωμα ηταν κιτρινο. Τελικά με λιγο google η λυση ηταν μια ρύθμιση Settings > Accessibility > Hearing > Flash notification > Screen αν και τώρα για σενα δεν παίζει ρόλο, μπορεί να βοηθήσει κάποιον αλλον

Link to comment
Share on other sites

Είχα το ίδιο πρόβλημα μονο στις ειδοποιήσεις απλά το χρωμα ηταν κιτρινο. Τελικά με λιγο google η λυση ηταν μια ρύθμιση Settings > Accessibility > Hearing > Flash notification > Screen αν και τώρα για σενα δεν παίζει ρόλο, μπορεί να βοηθήσει κάποιον αλλον

μα φιλε εκανα και επαναφορα..και το πηγα σε εξουσιοδοτημενο και περασε απο την αρχη την εκδοση.το προβλημα παρεμενε.τωρα πλεον δεν εχει σημασια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε πολλά σενάρια φωτογραφίας, ειδικά σε εξωτερικούς χώρους, για κάποιο περίεργο λόγο το s8 βγάζει σωστοτερες και καλύτερες χρωματικά φωτογραφίες σε σχεση με το p20 pro και το s9 plus.

Περιεργο μεν ισχύει δε. Το λέω έχοντας όλα τα προαναφερόμενα τηλέφωνα.

 

Δεν είναι τυχαίο ότι το κράτησα τελικά (s8 plus) ;)

 

* η συλλογή μου περιλαμβάνει: D500, D7200,D5000,D3300 και καμία δεκαριά φακούς οι μισοί από τους οποίους είναι ο καθένας σημείο αναφοράς στην κατηγορία του. + δύο κόμπακτ Olympus xz2 & Sony rx100. Το κινητό το έχω για να αποτυπώνει εικόνες της στιγμής και σε αυτό με καλύπτει το s8 plus ,αν και σίγουρα θα προτιμούσα το p20 pro ειδικότερα στην monochrome καμερα του σκοτώνει σε λεπτομέρειες και στο night mode που δεν χρειάζεται ουσιαστικά τρίποδα εξαιτίας του εξαιρετικού λογισμικού του.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα πολλες φορες στον πειρασμο να το ξεφορτωθω αλλα δεν το εκανα. Ο αρχικος λογος ηταν οτι δεν μου αρεσε το 18:9 format. Το συνηθισα και μετα απο 1-2 ταινιες που ειδα δεν το αλλαζω πλεον. Μετα μου εγινε μια γρατζουνια ορατη κυριως με κλειστη οθονη και ξενερωσα παλι. Δοκιμασα τζαμακι αλλα χανει η ποιοτητα της οθονης και το ξηλωσα. Σημερα μετα απο καιρο φορτισα στο 100%. Μετα απο 3 ωρες οθονης με 4g κυριως ειμαι στο 65%!!!. 3 μηνες το εχω και μου δινει συνεχεια καλυτερα νουμερα αυτονομιας. 1η φορα το βλεπω σε συσκευη... Το αδυναμο σημειο ειναι προφανως οι γρατζουνιες στην οθονη αλλα αφου δεν φαινονται με οθονη ανοιχτη θα το συνηθισω....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απόλαυσε το φίλε ✌
Αυτο ακριβως θα κανω. Μεχρι τωρα προσεχα τα κινητα για να μην χανουν την αξια τους για μεταπωληση και δεν τα χαιρομουν οπως επρεπε. Με αυτο εδω θα το κανω. Ξεχναω την μεταπωληση και οταν ερθει η ωρα να αλλαξω το κραταω σαν 2ο...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα ποια εφαρμογή θα βάλω στον ασφαλή φάκελο ώστε να μεταφέρω τις φωτογραφίες από το messenger σε αυτην, αυτές που θέλω;;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...