Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι ιδού η απορία.

Κι ας πούμε ότι σπάει οθόνη,η πλάτη,ποια η διαδικασία και φυσικά πού επισκευάζεται.

Στο μαγαζάκι του Μιχαλιου;η στην αντιπροσωπεία;

Και θα πρέπει πρώτα να σταλεί η συσκευή στην ασφαλιστική εταιρεία;

Αυτό είναι το σημαντικότερο κομμάτι της ασφάλειας.

Ποιος αναλαμβάνει την επισκευή.... με τι υλικά?

Link to comment
Share on other sites

Κι ιδού η απορία.

Κι ας πούμε ότι σπάει οθόνη,η πλάτη,ποια η διαδικασία και φυσικά πού επισκευάζεται.

Στο μαγαζάκι του Μιχαλιου;η στην αντιπροσωπεία;

Και θα πρέπει πρώτα να σταλεί η συσκευή στην ασφαλιστική εταιρεία;

 

Αυτό είναι το σημαντικότερο κομμάτι της ασφάλειας.

Ποιος αναλαμβάνει την επισκευή.... με τι υλικά?

 

ρε παιδια, διαβαζετε καθολου ή απλα καθεστε και περιμενετε να σας παρουμε το κινητο απο το χερι να σας το φτιαξουμε εμεις? Μπειτε στη σελιδα που ειπα και δειτε τι λεει. Τα λεει ολα. Επειδη βαριεστε να δειτε ομως, να σας απαντησω. Το επισκευαζεις αν παιρνει επισκευη και σου πληρωνουν το τιμολογιο ή αν δεν φτιαχνει σου δινουν τα λεφτα που εχεις ασφαλισει, δηλαδη τα λεφτα αγορας. Τις διαδικασιες τις γραφει μεσα, ουτε πας εκει ουτε τιποτα.

 

Το μονο που θελω να διορθωσω ειναι οτι με τα 15 ευρω ξανα ασφαλιζεις το κινητο αν σου πληρωσουν επισκευη, και δεν εχεις 3η ευκαιρια για ασφαλιση. Δεν ειναι για 2ο χρονο το 15ευρω οπως ειχα πει. Εγω μπερδευτηκα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το έχετε το κινητό θα ήθελα να μου απαντήσετε ειλικρινά πόσο το κοστολογείτε; Για να εξηγήσω την απορία με ενδιαφέρει να το πάρω και βλέπω ότι η τιμή του έχει γρήγορη πτωτική πορεία. Ξεκίνησε κοντά στα 900 και σήμερα έχει 592. Σε δύο μήνες θα έχει πάει 450 αν συνεχίσει έτσι. Οπότε στα πόσα χρήματα θα λέγατε ότι αξίζει τα λεφτά του;

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Από τα 800 ξεκίνησε.

Από 900 το plus.

 

Τώρα πιστεύω στα 550 θα σταθεροποιηθεί εντός του καλοκαιριού το s8.

Αντίθετα το plus στα 650-670 ευρώ.

 

Σε αυτές τις τιμές πιστεύω αξίζουν σε μεγάλο βαθμό βάση του τι προσφέρουν.

 

Τώρα αν θες ακόμα χαμηλότερη τιμή θα πρέπει να περιμένεις από Σεπτέμβριο-Οκτωβρίο και έπειτα.

 

Μην περιμένεις πτώση ανάλογα το επόμενο τρίμηνο-τετράμηνο με αυτό που υπήρξε έως τώρα.

 

450 προς Χριστούγεννα βλέπω στο μικρό.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Οπότε στα 550 πιστεύεις ότι είναι καλή αγορά. Καλώς θα περιμένω και βλέποντας και κάνοντας. Αν και το z3 compact που χρησιμοποιώ δε μπορώ να πω ότι με έχει απογοητεύσει αλλά το s8 έχει αξιοζηλευτη κάμερα!

 

Στάλθηκε από το D5803 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμηση , ολα καλα και ωραια αλλα δεν ξερω γιατι οταν γραφω μνμ. τα γραφω στα μικρα αλλα το στεκνει στα κεφαλαια , ξερει καποιος πως μπορω να το αλλαξω , θελω να γραφω στα μικρα , οπως και γινεται , αλλα θελω να το στελνει και στα μικρα
Link to comment
Share on other sites

Εκανα την αναβαθμηση , ολα καλα και ωραια αλλα δεν ξερω γιατι οταν γραφω μνμ. τα γραφω στα μικρα αλλα το στεκνει στα κεφαλαια , ξερει καποιος πως μπορω να το αλλαξω , θελω να γραφω στα μικρα , οπως και γινεται , αλλα θελω να το στελνει και στα μικρα

 

Αν αλλάξεις αυτή τη ρύθμιση δεν θα σου στέλνει το μήνυμα με 160 χαρακτήρες αλλά με 70...

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στη παρέα σκέφτομαι για την αγορά του S8 και θα ήθελα να ξέρω αν με τζαμακι προστασίας και θήκη και μένει ακαλυπτη η οθόνη που είναι στα πλάγια? Επίσης σχετικά με τα λαγκαρισματα ισχύει κάτι τέτοιο ότι υπάρχουν κάποια μικρά σε διάφορα σημεία χρήσης?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά στη παρέα σκέφτομαι για την αγορά του S8 και θα ήθελα να ξέρω αν με τζαμακι προστασίας και θήκη και μένει ακαλυπτη η οθόνη που είναι στα πλάγια? Επίσης σχετικά με τα λαγκαρισματα ισχύει κάτι τέτοιο ότι υπάρχουν κάποια μικρά σε διάφορα σημεία χρήσης?

 

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βρε παιδιά διαβάστε και λίγες σελίδες στο θέμα πριν ρωτήσετε ...όλα έτοιμα τα θέλετε ?

Έχει χιλιογραφτει ότι tempered glass δεν κάνει

Καλύπτει μεν σωστά την οθόνη αλλά μειώνεται το touch παρά πολύ, κοινώς θέλει δύναμη στο δάχτυλο όταν πατάς την οθόνη ειδικά στη μέση της οθόνης

Δυστηχως είναι το μείον των κουρμπαριστων οθονών

Δυο tempered αγόρασα και πέταξα 20 ευρώ στα σκουπίδια

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά διαβάστε και λίγες σελίδες στο θέμα πριν ρωτήσετε ...όλα έτοιμα τα θέλετε ?

Έχει χιλιογραφτει ότι tempered glass δεν κάνει

Καλύπτει μεν σωστά την οθόνη αλλά μειώνεται το touch παρά πολύ, κοινώς θέλει δύναμη στο δάχτυλο όταν πατάς την οθόνη ειδικά στη μέση της οθόνης

Δυστηχως είναι το μείον των κουρμπαριστων οθονών

Δυο tempered αγόρασα και πέταξα 20 ευρώ στα σκουπίδια

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Έχεις δίκαιο συγνώμη! Μάλιστα δηλαδή δύσκολα τα πράγματα!! Σε ευχαριστώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

To google now πως ενεργοποιειται στην συσκευη? Οι καρτες δηλαδη οχι το assistant που ενεργοποιειται με το home button. Μπορεις να καθορισεις τι θα κανει το home button?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας! έστειλα το κινητό στη smartec γιατί είχα πρόβλημα με το κεντρικό κουμπί! όταν το παρέλαβα μου είπαν ότι έκαναν αντικατάσταση οθόνης και μπαταρίας καθώς και αναβάθμιση λογισμικού! Τώρα πάλι το κινητό μου κάνει τα ίδια με πριν! Υπάρχει περίπτωση η οθόνη να μην έχει αντικατασταθεί? Μπορώ να το τσεκάρω με κάποιον τρόπο?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας! έστειλα το κινητό στη smartec γιατί είχα πρόβλημα με το κεντρικό κουμπί! όταν το παρέλαβα μου είπαν ότι έκαναν αντικατάσταση οθόνης και μπαταρίας καθώς και αναβάθμιση λογισμικού! Τώρα πάλι το κινητό μου κάνει τα ίδια με πριν! Υπάρχει περίπτωση η οθόνη να μην έχει αντικατασταθεί? Μπορώ να το τσεκάρω με κάποιον τρόπο?

 

Εδώ είναι για το σ8 για πιο κουμπί γράφεις; συγγνώμη αν κάνω λάθος

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι για το σ8 για πιο κουμπί γράφεις; συγγνώμη αν κάνω λάθος

 

Είχα πρόβλημα με το 3d κουμπί το οποίο κάποιες φορές δεν πατιόταν

Link to comment
Share on other sites

Είχα πρόβλημα με το 3d κουμπί το οποίο κάποιες φορές δεν πατιόταν

 

Α οκ αν έγραψαν για αλλαγη οθόνης δύσκολο μου φαίνεται ναμην στην άλλαξαν. Αααααν είχες βάλει τζάμι κτλ θα σ έλεγα ότι μπορεί να φταίει αυτό τώρα ίσως με κάποιο update να διορθωθεί. Υπάρχει και μια μικρή πιθανότητα να φταίει κάποια εφαρμογή γιατί εμένα κάποια έφταιγε και δεν έπιανε η αφή εξαιτίας της ενώ στα τεστ δούλευε κομπλέ. Πάτα αυτό με το *# κτλ να δοκιμάσεις την αφή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Α οκ αν έγραψαν για αλλαγη οθόνης δύσκολο μου φαίνεται ναμην στην άλλαξαν. Αααααν είχες βάλει τζάμι κτλ θα σ έλεγα ότι μπορεί να φταίει αυτό τώρα ίσως με κάποιο update να διορθωθεί. Υπάρχει και μια μικρή πιθανότητα να φταίει κάποια εφαρμογή γιατί εμένα κάποια έφταιγε και δεν έπιανε η αφή εξαιτίας της ενώ στα τεστ δούλευε κομπλέ. Πάτα αυτό με το *# κτλ να δοκιμάσεις την αφή

 

Οχι δεν εχω τζαμακι. Αλλα μου κανει εντυπωση που ξανακανει το προβλημα. Αν ηταν θεμα λογισμικου θα το ειχαν και αλλοι λογικα εδω μεσα οποτε θα αναφεροταν. Δεν ειναι καποια εφαρμογη γιατι το κανει και σε safe mode

Link to comment
Share on other sites

Bluetooth adapter v5.0 για συμβατότητα με το κινητό μας, έχει βρει κανείς σε store? Μεγαλύτερη ακτίνα δράσης και διπλάσια ταχύτητα μεταφοράς δεδομένων...θεωρητικά πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά διαβάστε και λίγες σελίδες στο θέμα πριν ρωτήσετε ...όλα έτοιμα τα θέλετε ?

Έχει χιλιογραφτει ότι tempered glass δεν κάνει

Καλύπτει μεν σωστά την οθόνη αλλά μειώνεται το touch παρά πολύ, κοινώς θέλει δύναμη στο δάχτυλο όταν πατάς την οθόνη ειδικά στη μέση της οθόνης

Δυστηχως είναι το μείον των κουρμπαριστων οθονών

Δυο tempered αγόρασα και πέταξα 20 ευρώ στα σκουπίδια

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Υπάρχει καλό glass αλλά πρέπει να σκάσεις 60 ευρώ με τα μεταφορικά....

http://www.mobilefun.co.uk/whitestone-dome-glass-samsung-galaxy-s8-full-cover-screen-protector-p63746.htm

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα εδω και 2 χρονια τηρω το εξης:πηρα το s7 δεν θα αγορασω το s8 αλλα θα παω στο s9 και αυτο αν συντρεχουν λογοι.η ετησια ανανεωση οσο και αν οι εταιρειες ευαγγελιζονται οτι προχωρουν σε ανανεωση στην ουσια δινουν ψιλοπραγματα.η μονη περιπτωση ειναι το νοτε 8 που αναμφισβητητα η samsung θα θελησει να παρουσιασει το κατι αλλο κλεινοντασ το τεραστιο φιασκο του ΝΟΤΕ7.

Αλλωστε 850 ευρω καθε χρονο σημαινει οτι σε μια δεκαετια εχεις 850χ10=8500 εχεις αγορασει αυτοκινητο και μηχανακι μαζι!

 

Παίρνεις την αναβάθμιση (εγώ πήρα 350€) πουλάς το S7 (εγώ το έδωσα 300€) και με 120 έχεις κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, λεω να παρω αυτή την θηκουλα http://www.ebay.com/itm/Bakeey-3-in-1-Double-Dip-360-Hard-PC-Case-for-Samsung-Galaxy-S8-S8-Plus-/263031135553?

 

Πιστεύεται να αξίζει;

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, λεω να παρω αυτή την θηκουλα http://www.ebay.com/itm/Bakeey-3-in-1-Double-Dip-360-Hard-PC-Case-for-Samsung-Galaxy-S8-S8-Plus-/263031135553?

 

Πιστεύεται να αξίζει;

Έχω πάρει αντίστοιχη για το iPhone 6 του πατέρα μου...είναι πάρα πολύ ωραία...τώρα που είδα και για το S8, την χτυπάω άνετα! Μαύρο κόκκινο!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει αντίστοιχη για το iPhone 6 του πατέρα μου...είναι πάρα πολύ ωραία...τώρα που είδα και για το S8, την χτυπάω άνετα! Μαύρο κόκκινο!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος ευχαριστωωω :)

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καλό glass αλλά πρέπει να σκάσεις 60 ευρώ με τα μεταφορικά....

http://www.mobilefun.co.uk/whitestone-dome-glass-samsung-galaxy-s8-full-cover-screen-protector-p63746.htm

Ε καλά δεν θα γίνω και μλκς..... Ακούς εκεί 60 ευρώ

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...