Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω απο σημερα κατοχος νεας συσκευης απο S7 edge.

Πηρα το μικρο γιατι το plus εχει μεγεθος που δεν μπορω να χωνεψω,και δεν μου χρειαζεται κιολας.

Ελπιζω να συνηθισω το μακροστενο και την μικροτερη μπαταρια..

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο. Η μπαταρια ειναι σουπερ μην ανησυχεις. Τωρα το μακροστενο ειναι αλλη ιστορια... Εγω 2μιση μηνες και δεν το βλεπω με καλο ματι ακομα...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα φιλε σε ευχαριστω!

Θα την συνηθισουμε που θα παει...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλομίλητο & καλοδούλευτο... κι εγώ αρχικά σε s8 πηγα, η πραγματική ομως μετάβαση και αναβάθμιση γίνεται ουσιαστικά μεταπηδωντας στο s8 plus κατά την γνώμη μου. Όπως και να'χει απόλαυσε την καινούργια σου συσκευή ✌
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλομίλητο & καλοδούλευτο... κι εγώ αρχικά σε s8 πηγα, η πραγματική ομως μετάβαση και αναβάθμιση γίνεται ουσιαστικά μεταπηδωντας στο s8 plus κατά την γνώμη μου. Όπως και να'χει απόλαυσε την καινούργια σου συσκευή ✌

 

Συμφωνω με αυτο,αλλα ρε συ πηγα να το παρω και μολις το επιασα στα χερια μου ξενερωσα με το μεγεθος.Και κολωσα...

Φοβαμαι δεν θα μπορω να το συνηθισω,οπως δεν συνηθισα ποτε μου κανενα Note λογω μεγεθους.

Μεχρι στιγμης με εχει βολεψει παντως το μικρο.

 

Μια απορια.Στο AOD το κατω κουτακι που το παταμε 2 φορες για να ανοιξει την οθονη,δεν εχει κινδυνο για να κανει burn in;Το εχετε συνεχως ενεργοποιημενο εσεις;

Edited by panosfx

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με αυτο,αλλα ρε συ πηγα να το παρω και μολις το επιασα στα χερια μου ξενερωσα με το μεγεθος.Και κολωσα...

Φοβαμαι δεν θα μπορω να το συνηθισω,οπως δεν συνηθισα ποτε μου κανενα Note λογω μεγεθους.

Μεχρι στιγμης με εχει βολεψει παντως το μικρο.

 

Μια απορια.Στο AOD το κατω κουτακι που το παταμε 2 φορες για να ανοιξει την οθονη,δεν εχει κινδυνο για να κανει burn in;Το εχετε συνεχως ενεργοποιημενο εσεις;

Εγώ το έχω με παρατεταμένο πάτημα και δουλεύει τελεια, υπάρχει επιλογή και για double tap;

Όσο για το plus συμφωνώ και γω, μου φαίνεται τεράστιο, επίσης προέρχομαι από s7 edge Και δεν θα γύριζα με τίποτα σε αυτό, όχι ότι δεν αξίζει αλλά πέφτουμε κατηγορία, επίσης τηΝ οθόνη και το δαχτυλικο αποτύπωμα τα συνήθισα από την πρώτη μέρα

Link to comment
Share on other sites

Αδερφέ μάλλον είμαι από τους λίγους που δεν δουλεύω το AOD, οπότε μην σε πάρω στον λαιμό μου :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μια απορια.Στο AOD το κατω κουτακι που το παταμε 2 φορες για να ανοιξει την οθονη,δεν εχει κινδυνο για να κανει burn in;Το εχετε συνεχως ενεργοποιημενο εσεις;

 

Το κουτάκι στο κουμπί μετακινείται ελάχιστα για να μην κάνει burn in.

Το εχω βγάλει από την aod προσωπικά γιατί δεν μ'αρέσει και το κουμπί ούτως ή άλλως ξέρω που βρίσκεται χωρίς ένδειξη.

Επίσης το double tap σε εκείνο το σημείο και όχι σε όλη την οθόνη, το θεωρώ άχρηστο από τον στιγμή που υπάρχει κουμπί εκεί.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κουτάκι στο κουμπί μετακινείται ελάχιστα για να μην κάνει burn in.

Το εχω βγάλει από την aod προσωπικά γιατί δεν μ'αρέσει και το κουμπί ούτως ή άλλως ξέρω που βρίσκεται χωρίς ένδειξη.

Επίσης το double tap σε εκείνο το σημείο και όχι σε όλη την οθόνη, το θεωρώ άχρηστο από τον στιγμή που υπάρχει κουμπί εκεί.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Δεν σε καταλαβα...Αν βγαλεις το κουτακι που εχει κουμπι;

Μιλαω για το λευκο μικρο κουτακι κατω στην AOD οθονη.

Αν το βγαλεις το κουτακι δεν υπακουει ουτε σε πιεση ουτε σε διπλο ταπ.Δεν ενεργοποιει καπως την οθονη.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Με πίεση, έχει κουμπί. Navigation bar settings > unlock with... ότι γραφει

 

Αν κλείσεις το άσπρο κουτάκι, το ρολόι κουνιέται ακόμα πιο κάτω, μειωνοντας και άλλο τη πιθανότητα burn in

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Με πίεση, έχει κουμπί. Navigation bar settings > unlock with... ότι γραφει

 

Αν κλείσεις το άσπρο κουτάκι, το ρολόι κουνιέται ακόμα πιο κάτω, μειωνοντας και άλλο τη πιθανότητα burn in

 

Το ασπρο κουτι πως φευγει;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πούλησα το huawei p9 αφού δεν έμεινα ικανοποιημένος από τις φωτογραφίες, σκέφτομαι να πάρω το s8 αφού το βρίσκω σχετικά φθηνά. Αξίζει η αγορά του?

Μέχρι ποια έκδοση android θα πάρει?

 

Από bugs με την oreo τί παίζει? Και γενικά τί προβλήματα να περιμένω?

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρει λογικά μέχρι και P. Δεν έχει "γνωστά"/ιδιαίτερα bugs ή προβλήματα. Αν το πάρεις με Nougat, κάνε φορμάτ μετά την αναβάθμιση

 

Αν και προτείνω το S8+ για την αρκετά καλύτερη μπαταρία

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό τηλέφωνο. Η Oreo έχει κάτσει κουφέτο στα περισσότερα παιδιά ( εγώ έχω το S8 plus πια εδώ και 4 μήνες περίπου) θα πάρει σίγουρα 9 με βάση την στρατηγική της εταιρείας τα τελευταία χρόνια. Πριν το αγοράσεις Κάνε δοκιμή την κάμερα με σε τρομάξει το γεγονός που καμιά φορά στα απλά s8 ακούγεται το ois του φακού. Για λεπτομέρειες διάβασε μερικές σελίδες πίσω.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα η μπαταρια του S8+ ειναι ανωτερη αλλα και του S8 δεν παει πισω. Στα ιδια επιπεδα που μου εδινε το S7 Edge, το Mi Note 2 και καλυτερη απο προηγουμενες συσκευες που ειχα οπως το S6 Edge +, το S7, το Huawei P9...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα η μπαταρια του S8+ ειναι ανωτερη αλλα και του S8 δεν παει πισω. Στα ιδια επιπεδα που μου εδινε το S7 Edge, το Mi Note 2 και καλυτερη απο προηγουμενες συσκευες που ειχα οπως το S6 Edge +, το S7, το Huawei P9...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ισως επειδη ειμαι στην 2η φορτιση,αλλα εμενα πιο πολυ το galaxy S6 μου θυμιζει η μπαταρια του παρα το S7 edge.

Θα το κρινω ομως μετα την 4η-5η φορτιση.

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Εγω εφτασα στην καλυτερη φαση της μπαταριας μετα απο ενα μηνα φορτισεων....

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Α θα πάρει και την p, ωραία, λογικά το 2019 :P .

Διάβασα για bugs(τυχαία reboots κτλ) γι'αυτό είπα να ρωτήσω αφού έχετε άμεση σχέση με το κινητό θα ξέρετε παραπάνω. Η τις κοκκινίλες στην οθόνη? Αυτό τι φάση ήταν?

Προκαλεί προβλήματα που ακούγεται το ois? Δε θα το πιάσω στα χέρια μου,μέχρι να έρθει σπίτι..(από skroutzομαγαζο θα το πάρω). Γιατί το p9 το έδωσα λόγω των φωτογραφιών που έβγαζε, δε μου άρεσαν καθόλου. Μη πέσω πάλι στα ίδια, θα ξενερώσω άσχημα.

 

Όχι ούτε κουβέντα για το s8+ ..αν ήθελα γυαλοτουβλο θα έπαιρνα πιο φθηνό, παραειναι μεγάλο για τα χέρια μου,όπως και το s8, που πήγα πριν στο public και το κράτησα,αλλά ήταν σίγουρα πιο βολικό από το πλασ!

Edited by xtrmsnpr

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας θα ήθελα μια συμβουλή ή την γνώμη όσοι έχουν κινητό samsung S8.

Επιτέλους κατάφερα να το αγοράσω και πραγματικά ότι ποιο όμορφο έχω δει σε κινητό.

Μια βοήθεια βλέπω ότι διαλέγεις ανάλυση οθόνης εσείς τι προτιμάτε? Στο τέρμα τρώει πολύ μπαταρία.

Μια συμβουλή για καλύτερη διάρκεια μπαταρίας.

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι ειχα 92%. Διαβασα ειδησεις για 35 λεπτα και η μπαταρια επεσε μονο 5% !. Στην αρχη απο 100-80 επεφτε σχετικα γρηγορα. Τωρα δεν εχει μεγαλη διαφορα απο 80 σε 60 πχ. FullHD+ και φωτεινοτητα γυρω στο 45%.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετσι Φοβερή δουλειά η Oreo ✌ σε συνδυασμό με ιδανικές θερμοκρασιακές συνθήκες (18-28 βαθμοί) της εποχής.

Εμένα χτες σε 50 ώρες αναμονής κ χρήσης μου έβγαλε 6 ώρες κ 35 λεπτά οθόνη, 2 ώρες κοντά κλήσεις, 2 ώρες παρά κάτι what's app, πολύ internet με μικρή χρήση 4g και ως επί το πλείστον με Wi-Fi, το έβαλα γι φόρτιση σε ποσοστό 18% ... αν δεν με παρασύρει ο πειρασμός του νεοφερμένου 6 ( 1+) με βλέπω δύσκολα να αλλάζω συσκευή για αρκετό καιρό.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...