Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάνεις επαναφορά εργοστασιακών για αρχή και δουλεύεις το κινητό χωρίς επαναφορά backup από το παλιό για να είσαι σίγουρος.

Μετά σέρβις και αν υπάρχει θέμα θα γίνει επισκευή.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ok Ευχαριστώ πολύ..Για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5:30 και εχω ακόμα 30%....κάτω από 4:30 δεν έχω δει και το πιο βαρβάτο game να παίξω.

Σίγουρα κάποια εφαρμογή του κάνει την ζημιά!

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μια εβδομάδα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Βγάζω το πολύ 2:15 ώρες sot

Με τη δική μου χρήση, με 20% υπόλοιπο

96d2ca4a2dafb6e73ff6b69cedbf0693.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με τη δική μου χρήση, με 20% υπόλοιπο

96d2ca4a2dafb6e73ff6b69cedbf0693.jpg

 

πολυ καλοι χρονοι,με αυτα τα στατιστικα εγω ειμαι στο 5 ωρο και μολις φτασει στα 10% να πιασω καμια ωριτσα ακομα το πολυ!ειδικα τελευταια που δεν εχω και πολλες κλησεις ηλπιζα να πιασω κατι τετοια νουμερα αλλα ουτε καν! απο βδομαδα θα το παω για ελεγχο και θα ψιλοκλαφτω,ελπιζω να γινει καμια αλλαγη μπαταριας!

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλοι χρονοι,με αυτα τα στατιστικα εγω ειμαι στο 5 ωρο και μολις φτασει στα 10% να πιασω καμια ωριτσα ακομα το πολυ!ειδικα τελευταια που δεν εχω και πολλες κλησεις ηλπιζα να πιασω κατι τετοια νουμερα αλλα ουτε καν! απο βδομαδα θα το παω για ελεγχο και θα ψιλοκλαφτω,ελπιζω να γινει καμια αλλαγη μπαταριας!
Οι συγκεκριμένοι χρόνοι είναι με 90% Wi-Fi, χωρίς aod, με μαύρο θέμα και όλες τις εφαρμογές σε αδράνεια.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι συγκεκριμένοι χρόνοι είναι με 90% Wi-Fi, χωρίς aod, με μαύρο θέμα και όλες τις εφαρμογές σε αδράνεια.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Συγγνώμη αλλά εάν είναι να χάνει κάποιος την εμπειρία χρήσης Ποιος ο λόγος να έχει πολύ sot?

 

Πχ το aod Προσωπικά το θεωρώ στα υπέρ του τηλεφώνου δεν λέει να μην υπάρχει σε καμία περίπτωση..

 

Βέβαια πρόκειται για γούστα και προτεραιότητες..σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα αυτονομίας μια συσκευή που δεν δουλεύει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά εάν είναι να χάνει κάποιος την εμπειρία χρήσης Ποιος ο λόγος να έχει πολύ sot?

 

Πχ το aod Προσωπικά το θεωρώ στα υπέρ του τηλεφώνου δεν λέει να μην υπάρχει σε καμία περίπτωση..

 

Βέβαια πρόκειται για γούστα και προτεραιότητες..σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα αυτονομίας μια συσκευή που δεν δουλεύει κανονικά...

 

Δεν δουλεύει "κανονικά"??? Να έλεγε ότι το έχει σε battery mode και άρα χρησιμοποιεί πετσοκομμένους πόρους, π.χ underclock cpus, λιγότερους πυρήνες κλπ να το καταλάβω. Αλλά επειδή δεν χρησιμοποιεί ένα feature, που μάλιστα τα ίδια τα benchmarks(battery benchmarks) βγάζουν διαφορετικούς χρόνους για AOD on και AOD off, σημαίνει ότι δεν χρησιμοποιεί το κινητό κανονικά??? Και μάλιστα χάνει σε εμπερία χρήσης? Εντάξει μην τα ισοπεδώνουμε όλα.

Με την ίδια λογική, όποιος έχει κλειστό GPS δεν λειτουργεί το κινητό κανονικά. Υπάρχουν κάποια αντικειμενικά όρια στο τι μπορεί να θεωρηθεί χαμένο από την εμπειρία χρήσης ενός οικοσυστήματος. Ή όποιος δεν χρησιμοποιεί το split window? Ή όποιος δεν χρησιμοποιεί τα floating windows κλπ. Τα έξτρα features καλά είναι και κάνουν μία "κανονική" εμπειρία χρήσης όπως την λες, πιο πλούσια. Άλλο αυτό όμως.

 

Αν θες να μιλήσουμε για μέση χρήση-μέσος χρήστης είναι άλλο. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορείς να πεις ότι χάνει από την εμπειρία χρήσης. Που ακόμα και για τον μέσο χρήστη δεν ξέρω αν θα πρέπει να θεωρήσουμε το aod on.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με AOD μονιμα ανοιχτη, κακο σημα στο σπιτι, καμια εφαρμογη που χρησιμοποιω σε αδρανεια, συγχρονισμοι 4 μειλ και καμια 10ρια εφαρμογες

 

0tAmT1x.jpg

 

Η χρηση ηταν κυριως (οχι αποκλειστικα) wifi. Εχω μαυρο θεμα στις εφαρμογες μου το οποιο σωζει απιστευτα πολλη μπαταρια. Κατω απο 6 ωρες δε νομιζω να ειχα ποτε

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά εάν είναι να χάνει κάποιος την εμπειρία χρήσης Ποιος ο λόγος να έχει πολύ sot?

 

Πχ το aod Προσωπικά το θεωρώ στα υπέρ του τηλεφώνου δεν λέει να μην υπάρχει σε καμία περίπτωση..

 

Βέβαια πρόκειται για γούστα και προτεραιότητες..σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα αυτονομίας μια συσκευή που δεν δουλεύει κανονικά...

Εγώ όταν σου είπα ότι με 2μιση ώρες υπάρχει πρόβλημα, δεν εννοούσα πετσοκομενη χρήση κλπ.

Εγώ είμαι το λιγότερο 5 ώρες οθόνη (στο 2ημερο) με όλα ανοιχτά, συγχρονισμούς 4 mail, εννοείται aod, τοποθεσίες φωτεινότητα 50-100%, 4g την μισή μέρα κλπ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με AOD μονιμα ανοιχτη, κακο σημα στο σπιτι, καμια εφαρμογη που χρησιμοποιω σε αδρανεια, συγχρονισμοι 4 μειλ και καμια 10ρια εφαρμογες

 

0tAmT1x.jpg

 

Η χρηση ηταν κυριως (οχι αποκλειστικα) wifi. Εχω μαυρο θεμα στις εφαρμογες μου το οποιο σωζει απιστευτα πολλη μπαταρια. Κατω απο 6 ωρες δε νομιζω να ειχα ποτε

Απίστευτο ...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ όταν σου είπα ότι με 2μιση ώρες υπάρχει πρόβλημα, δεν εννοούσα πετσοκομενη χρήση κλπ.

Εγώ είμαι το λιγότερο 5 ώρες οθόνη (στο 2ημερο) με όλα ανοιχτά, συγχρονισμούς 4 mail, εννοείται aod, τοποθεσίες φωτεινότητα 50-100%, 4g την μισή μέρα κλπ.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ναι οκ δεν είπα κάτι άλλο...Από το δικό σου ποστ σωστά τα είπες...

 

Εγώ έσβησα μια εφαρμογή applock και τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα...

Είμαι τώρα 3:41' και έχω ακόμη 24% για να δούμε

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά εάν είναι να χάνει κάποιος την εμπειρία χρήσης Ποιος ο λόγος να έχει πολύ sot?

 

Πχ το aod Προσωπικά το θεωρώ στα υπέρ του τηλεφώνου δεν λέει να μην υπάρχει σε καμία περίπτωση..

 

Βέβαια πρόκειται για γούστα και προτεραιότητες..σε καμία περίπτωση όμως δεν είναι αντιπροσωπευτικό δείγμα αυτονομίας μια συσκευή που δεν δουλεύει κανονικά...

Προσωπικά την aod την έχω απενεργοποιημένη γιατί δεν μου αρέσει καθόλου, έως με ενοχλεί κι όλας θα έλεγα. Γούστα είναι αυτά. Απλώς το ανέφερα για να γνωρίζετε την κατάσταση του τηλεφώνου. Δεν έκανα κάποια υποχώρηση στην εμπειρία χρήσης. Ακόμη και το μαύρο θέμα, το έχω σε όλα τα κινητά μου.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γαμωτο είναι μονίμως το σύστημα android πρώτο στη λίστα με την κατανάλωση...

 

Προσπαθώ να αποφύγω την επαναφορά..f2ac5771f05b8d479ac67e935b6e9c93.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε Γαμωτο είναι μονίμως το σύστημα android πρώτο στη λίστα με την κατανάλωση...

 

Προσπαθώ να αποφύγω την επαναφορά..f2ac5771f05b8d479ac67e935b6e9c93.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει όμως και κάποια άλλη λύση αν πήγες από 7 σε 8 και κάτι δεν έχει καθίσει καλά.

Επίσης, αν πατήσεις εκεί που λέει σύστημα Android, έχει επιλογή "να επιτρέπεται η δραστηριότητα στο παρασκήνιο".

Το εχεις ξετικαρει;;;

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει όμως και κάποια άλλη λύση αν πήγες από 7 σε 8 και κάτι δεν έχει καθίσει καλά.

Επίσης, αν πατήσεις εκεί που λέει σύστημα Android, έχει επιλογή "να επιτρέπεται η δραστηριότητα στο παρασκήνιο".

Το εχεις ξετικαρει;;;

Οκ άρα επαναφορά σήμερα..Ευχαριστώ Ηλία

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει όμως και κάποια άλλη λύση αν πήγες από 7 σε 8 και κάτι δεν έχει καθίσει καλά.

Επίσης, αν πατήσεις εκεί που λέει σύστημα Android, έχει επιλογή "να επιτρέπεται η δραστηριότητα στο παρασκήνιο".

Το εχεις ξετικαρει;;;

 

Αυτή την επιλογή δεν την είχα ξετικαρει και εγώ,αλλά δεν έιχα μεγάλο ποσοστό!βοηθάει και στην εξοικονόμηση αν το ξετικαρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει όμως και κάποια άλλη λύση αν πήγες από 7 σε 8 και κάτι δεν έχει καθίσει καλά.

Επίσης, αν πατήσεις εκεί που λέει σύστημα Android, έχει επιλογή "να επιτρέπεται η δραστηριότητα στο παρασκήνιο".

Το εχεις ξετικαρει;;;

Όχι το έχω κανονικά να λειτουργεί...θεωρώ ότι χρειάζεται στη ομαλή λειτουργία του τηλεφώνου ή κάνω λάθος?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι το έχω κανονικά να λειτουργεί...θεωρώ ότι χρειάζεται στη ομαλή λειτουργία του τηλεφώνου ή κάνω λάθος?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω την εντύπωση, που μπορεί να είναι και λάθος, ότι όταν τη ξετικαρω έχω χαμηλότερη κατανάλωση από το Android system.

Επίσης δε παρατηρώ κάποιο πρόβλημα στη λειτουργία της συσκευής.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Τα στάνταρ του καθένα είναι διαφορετικά, σε αυτό δεν χωράει αμφιβολία.

Αλλά καλύτερο και από την μαμά οθόνη;

Εσύ το τερματισες φίλε μου :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αν κάποιος το τερματησε ...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Ειδικά σε εσένα, ότι και να πω χαμένο θα πάει.

Καλό απόγευμα :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Και σε σένα...

Και από ότι λες παρομοίως :)

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος... :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω υπαρχει ενας ερωτας μεγαλος... :p
:lol:

Το μόνο κακό στο s8+ είναι αυτό.

Αρουτης, τετρα, ανδροιδες και η υπόλοιπη φαρα γυρνάει σε αυτά τα νήματα :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για όποιον ξέρει. Έχω το τηλέφωνο από wind Ιταλίας, οπότε υποθέτω έχω πανευρωπαϊκή εγγύηση. Έλεγα μιας και θα έρθω Ελλάδα σε κάνα μήνα να το πάω για ένα θεματακι που έχει στην αντιπροσωπεία στην Αθήνα μιας και δω μου λένε κάτι για 10 με 20 μέρες. Μπορώ κανονικά να το κάνω σέρβις Ελλάδα? Γιατί έχω διαβάσει μόνο τα καλύτερα εδώ μέσα για την αντιπροσωπεία.
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση για όποιον ξέρει. Έχω το τηλέφωνο από wind Ιταλίας, οπότε υποθέτω έχω πανευρωπαϊκή εγγύηση. Έλεγα μιας και θα έρθω Ελλάδα σε κάνα μήνα να το πάω για ένα θεματακι που έχει στην αντιπροσωπεία στην Αθήνα μιας και δω μου λένε κάτι για 10 με 20 μέρες. Μπορώ κανονικά να το κάνω σέρβις Ελλάδα? Γιατί έχω διαβάσει μόνο τα καλύτερα εδώ μέσα για την αντιπροσωπεία.
Εγώ που είχα s6 edge plus ιταλικό και το πήγα στη smartec με εξυπηρετησαν κανονικά. Μάλιστα πήγα για πρόβλημα στην οθόνη και μου τα άλλαξαν όλα εκτός από την μητρική αυθημερόν. Μου έδωσαν και ένα πουγκί δώρο!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...