Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μετα απο μεγαλο χρονικο διαστημα που ημουν εν αναμονη για να περαστει η ορεο,εχει εδω και καποιες μερες οπου περασα οτι Update εχει βγει για ελληνικο σ8+ μεσω οτα! ευτυχως ολα καλα,,το κινητο ειναι ιδιο γρηγορο οπως και πριν,εχουν γινει καποιες μικρες αλλαγες,μπαταρια στα ιδια επιπεδα,αν και σε αλλες εταιρειες εχω την εντυπωση πως οταν βγαζουν καποια ενημερωση επηρεαζει την μπαταρια της συσκευης,αλλες φορες προς το καλυτερο αλλες φορες προς το χειροτερο,,θα προτιμουσα σε αυτες τις αναβαθμισεις να ειχε δωσει ενα μπουσταρισμα στην μπαταρια! με επαναφορα εχει γινει το περασμα!οποιος ειναι σε διλλημα να την περασει αφοβα! ευχαριστω τον φιλο konaki που με ειχε πει πολλες φορες να την περασω και τελικα ειχε δικιο!
Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ για αυτό είμαστε εδώ, να βοηθά ο ένας τον άλλο. Απόλαυσε την κινητάρα σου... Εγώ από σήμερα και με p20pro σε μερικές ώρες :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

* η μπαταρία στην Oreo επίσης σε εξαιρετική κατάσταση-διαχείριση κ το κινητό ανάλαφρο με το συγκεκριμένο λογισμικό ...βούτυρο λέμε :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει αρκετά αλλά δεν έχω καταφέρει να το βρώ. Υπάρχει επιλογή ο dialer να βγάζει σαν πρώτη επιλογή τις πρόσφατες κλήσεις και όχι την πληκτρολόγιση αριθμού?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει αρκετά αλλά δεν έχω καταφέρει να το βρώ. Υπάρχει επιλογή ο dialer να βγάζει σαν πρώτη επιλογή τις πρόσφατες κλήσεις και όχι την πληκτρολόγιση αριθμού?

Ανοίγεις τον dialer κι ενώ έχεις ανοιχτή τη πληκτρολόγηση αριθμου-3 τελίτσες πάνω δεξιά-''άνοιγμα σε καρτ. Πρόσφατα''.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τον dialer κι ενώ έχεις ανοιχτή τη πληκτρολόγηση αριθμου-3 τελίτσες πάνω δεξιά-''άνοιγμα σε καρτ. Πρόσφατα''.
Ευχαριστώ. Φαίνεται πάντως πως είναι λίγο buggy η συγκεκριμένη ρύθμιση. Γιατί την είχα ήδη στο "open to recents". Ωστόσο αν έχεις καλέσει αριθμό από το keypad, ακόμα και αν έχεις κλείσει το phone από τα recent apps, η εφαρμογή ανοίγει στο keypad και όχι στο call log. Δεν μένει η ρύθμιση για κάθε φορά που ανοίγω τον dialer.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αδελφέ για αυτό είμαστε εδώ, να βοηθά ο ένας τον άλλο. Απόλαυσε την κινητάρα σου... Εγώ από σήμερα και με p20pro σε μερικές ώρες :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

* η μπαταρία στην Oreo επίσης σε εξαιρετική κατάσταση-διαχείριση κ το κινητό ανάλαφρο με το συγκεκριμένο λογισμικό ...βούτυρο λέμε :)

 

Έτσι ακριβώς!με το καλό να την παραλαβεις την καινούρια σου συσκευή , περιμένουμε λεπτομέρειες όταν το μάθεις και πρώτες εντυπώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δύο προβλήματα.

 

1) Έχει δύο βδομάδες τώρα, που το κινητό γκρινιάζει για το onedrive και την κατανάλωση μπαταρίας. Βγαίνει η ένδειξη για 2-3 δευτερόλεπτα και φεύγει. Μετά από 10 λεπτά το ίδιο.

 

2) Κάτι έπαθε η θύρα usb. Κανένα καλώδιο δεν μπαίνει μέχρι μέσα, να ακουστεί κλικ. Αποτέλεσμα, σε κάθε μικρή κίνηση το καλώδιο να βγαίνει (όλα τα καλώδια που δοκίμασα). Φορτίζει όμως κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δύο προβλήματα.

 

1) Έχει δύο βδομάδες τώρα, που το κινητό γκρινιάζει για το onedrive και την κατανάλωση μπαταρίας. Βγαίνει η ένδειξη για 2-3 δευτερόλεπτα και φεύγει. Μετά από 10 λεπτά το ίδιο.

 

2) Κάτι έπαθε η θύρα usb. Κανένα καλώδιο δεν μπαίνει μέχρι μέσα, να ακουστεί κλικ. Αποτέλεσμα, σε κάθε μικρή κίνηση το καλώδιο να βγαίνει (όλα τα καλώδια που δοκίμασα). Φορτίζει όμως κανονικά.

1) μήπως στις ρυθμίσεις της εφαρμογής το έχεις βάλει να συχρονιζει συνέχεια ή/και συγχρονίζεις συνέχεια αρχεία;;;

βάλε το one drive στην αδράνεια.

2) αφού λες ότι έχεις δοκιμάσει με πολλά καλώδια και (κυρίως) ούτε το αυθεντικό "κάθεται" καλά, κοίταξε το με το service.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος ένα όμοφο θέμα στη συσκευή (προσωπικά το βρίσκω το καλύτερο που έχω δοκιμάσει) μπορεί να δοκιμάσει το environmental_TERPSICHORA.

 

Με βάση το μαύρο και πολύ όμορφα χρώματα, χωρίς να είναι καρναβάλι. Υπάρχουν 2 διαφορετικά θέματα, το zerohand bodhisattva_V4 που μ αρέσει περισσότερο, ιδίως η έκδοση που δεν αλλάζει τα εικονίδια (γούστα είναι αυτά), και το erpsichora_V4. Ο τύπος έχει κάνει εξαιρετική δουλειά θεματίζοντας τα πάντα.

 

Δεν υπάρχει στο store, είναι στο νήμα του s9 και πρέπει να ακολουθήσετε τις απλές οδηγίες εγκατάστασης.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση παρατήρησα ότι ειδοποιήσεις viber δεν έρχονται αν δεν μπω μέσα στην εφαρμογή όπως και στο fb έχω την εφαρμογή στην αρχική σελίδα και όταν ειπαρχει μια ειδοποίηση δεν βγάζει το κόκκινο νούμερακι αλλά πρέπει να μπω μέσα στην εφαρμογή για να το δω!
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφός μ με κοσμοτε παραπονιέται με μια γραμμή ότι δεν έχει καλή επικοινωνία έχει κάνει τα update τα τελευταία που έχουν έρθει χωρίς να κάνει επαναφορά εργοστασιακων. Έρχεται από iPhone κ ότι στην ίδια μεριά είχε καλύτερες κλήσεις. Σκέφτομαι να τον βάζω να το γυρίζει σε 2 g. Με το WiFi calling δουλεύει φυσικά τέλεια η συνομιλία. Όποιος θέλει ας προτείνει κάτι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

 

ξέρουμε μέχρι πότε θα παίρνει ενημερώσεις ασφαλείας η συσκευή;

δεν με πολυ ενδιαφέρει η καινούργια έκδοση αντροιντ 9!

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε με nougat ,πήρε πριν λίγο καιρό Oreo και με βάση την τακτική της εταιρείας τα τελευταία χρόνια, λογικά το πιο πιθανό είναι ότι θα πάρει και 9. Όσον αφορά τις ενημερώσεις σε επίπεδο ασφαλείας σίγουρα για άλλο ενάμιση χρόνο και παραπάνω θα έλεγα... απλά η άποψή μου.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας με τα γούστα του.

Εγώ δεν καταλαβαίνω μόνο την λογική "βαλε το dome και ησυχάζεις", όπως ο φίλος παραπάνω.

Πώς ησυχάζεις; Έδωσες 55€ για μια τζαμαρία που δεν φτάνει την αίσθηση της γυμνής οθόνης και σε 1-2 μήνες θα είναι και αυτή γεμάτη αραχνιες κλπ.

Δηλαδή είτε θα βλέπεις πάλι χαρακιές/δεν θα έχεις την ίδια ποιότητα στην χρήση/θα έχεις πληρώσει και 55€ έξτρα, ή θα αλλάζεις dome glass κάθε 2-3 μήνες και θα σου βγει όσο μια νέα οθόνη σε κόστος.

 

Το να βάλει κάποιος μια φθηνή προστασία για χαρακιές και να την αλλάζει συχνά πυκνά, το καταλαβαίνω. Δεν το κάνω, αλλά το καταλαβαίνω.

Να βάζεις κάτι με πολύ μεγάλο (σχετικά) κόστος και να τρως στην μάπα τις χαρακιές που υποτίθεται δεν θέλεις, πραγματικά δεν το καταλαβαίνω!

 

Όπως και να χει, ο καθένας με τις παραξενιές του. Εγώ με τις τιμές στις ασφάλειες σε Ελλάδα και Γερμανία, δεν βάζω θήκη και τζαμαρίες πλέον ούτε σε ακραίες περιπτώσεις, γιατί σε καθημερινή χρήση δεν έβαζα ποτέ ούτως ή άλλως.

My 2c

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Και γω σου λέω ότι η αίσθηση που δίνει είναι η ίδια με του γυμνού και δε παραμορφώνει χρώματα.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Και καλά κάνεις, ωστόσο αυτό είναι θέμα γούστου.

Εγώ μόλις έκανα ένα swipe πάνω σε s8 με dome, απλά γέλασα :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογες alphabank kai tap n pay.ενω σκαναρει με επιτυχια το δαχτυλικο αποτυπωμα δεν μπανει ποτε στη εφαρμογη.

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πως σου φάνηκε;

Θα απαντήσω απλά και κατανοητά..

Σαν κ@πότα. Νομίζω έγινα κατανοητός :lol:

 

Υγ. Προφανώς για κάποιον που είναι φαν της προστασίας, είναι ότι καλύτερο.

Για μένα, όχι :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογες alphabank kai tap n pay.ενω σκαναρει με επιτυχια το δαχτυλικο αποτυπωμα δεν μπανει ποτε στη εφαρμογη.
Μπαινω μια χαρα με το δικο μου στην Alpha με το δαχτυλικο αποτύπωμα

 

Στάλθηκε από το ME173X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μπαινω μια χαρα με το δικο μου στην Alpha με το δαχτυλικο αποτύπωμα

 

Στάλθηκε από το ME173X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εκανα clear cache της εφαρμογης και μπηκε αφου χρειαστηκε βεβαια να ξανασεταρω αποτυπωμα ,κωδικους κτλ.αυτη τη δουλεια ομως θα κανουμε τωρα καθε τρεις και λιγο?

iphone 6s plus 64,xiaomi A1M1

teclast t10,Cube iWork10

COOLEME MB3,KII PRO

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη που ρωτάω και εδώ έχω το μικρό s8 και θέλω να μάθω αν είναι λογικό που ακούγετε θόρυβος όταν κουνάς την συσκευή από την κάμερα,λογικά είναι το ios αλλά θα ήθελα να ξέρω αν ακούγετε και σε άλλους

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγγνώμη που ρωτάω και εδώ έχω το μικρό s8 και θέλω να μάθω αν είναι λογικό που ακούγετε θόρυβος όταν κουνάς την συσκευή από την κάμερα,λογικά είναι το ios αλλά θα ήθελα να ξέρω αν ακούγετε και σε άλλους

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ακούγεται τσικ τσικ κ είναι το ois της κάμερας λένε ότι είναι φυσιολογικό

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλαράκι το πήρα μεταχειρισμένο και έπαθα λίγο ένα σοκ

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλαράκι το πήρα μεταχειρισμένο και έπαθα λίγο ένα σοκ

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ πήρα σφαρσγισμενο το s9 plus κ το ακούω εκει να δεις..

Αλλά πρέπει να το κουνήσεις πολύ γρήγορα κ δεν υπάρχει κανένας λόγος..

Αντε να το χαρείς καλώς ήρθες στην σαμι κ ας μην την χωνεύες κ. Πολύ αν θυμάμαι καλά χα χα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...