Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, μετά την αναβάθμιση μου εξαφανίστηκε το σημαιάκι το bluetooth. Δουλεύει μεν το bluetooth αλλά άμα το έχω ανοιχτό δεν φαίνεται και είναι σαν να είναι κλειστό. Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα;
London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα, μετά την αναβάθμιση μου εξαφανίστηκε το σημαιάκι το bluetooth. Δουλεύει μεν το bluetooth αλλά άμα το έχω ανοιχτό δεν φαίνεται και είναι σαν να είναι κλειστό. Έχει κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα;
Κ σε εμένα. Ενω το εχω συνέχεια ανοιχτό, εμφανίζεται στην μπάρα, μόνο όταν είναι συνδεδεμένο

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Κ σε εμένα. Ενω το εχω συνέχεια ανοιχτό, εμφανίζεται στην μπάρα, μόνο όταν είναι συνδεδεμένο

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ. Είμουν έτοιμος να του κάνω του κινητού hard reset . Γιατί στο mi band μου δεν βγάζει ένδειξη και λόγο της αλλαγής ώρας που δεν άλλαξε αυτόματα στο ρολόι υπέθεσα ότι δεν δουλεύει.το bluetooth. Τώρα που μου είπες αυτό συνδεσα τα ακουστικά και εμφανίστηκε η ένδειξη bluetooth.

Edited by chrismasgr
London for ever
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.

Ηθελα να ρωτήσω αν εχετε πάρει όλοι την αναβάθμιση με το security update του Μαρτίου. Εγώ περασα την pie την γερμανική χειροκίνητα μέσω odin μολις κυκλοφόρησε επίσημα

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

Με ιταλική pie, εχω αναβάθμιση Φεβρουαρίου

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.

Ηθελα να ρωτήσω αν εχετε πάρει όλοι την αναβάθμιση με το security update του Μαρτίου. Εγώ περασα την pie την γερμανική χειροκίνητα μέσω odin μολις κυκλοφόρησε επίσημα

 

Εγώ με γερμανικό, έχω πάρει 2 ενημερώσεις Μαρτίου.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι παίζει με root στο S8+ Exynos; Δεν με νοιάζει Xposed κτλ. Με ενδιαφερουν 2 πράγματα. 1. Να παίζουν οι εφαρμογές Πειραιώς, Εθνική, Eurobank και Revolut. 2. Να παίζει το Samsung Pass (ή έστω καποιο αντιστοιχο που κανει την ιδια δουλειά σε apps και σελιδες)
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι παίζει με root στο S8+ Exynos; Δεν με νοιάζει Xposed κτλ. Με ενδιαφερουν 2 πράγματα. 1. Να παίζουν οι εφαρμογές Πειραιώς, Εθνική, Eurobank και Revolut. 2. Να παίζει το Samsung Pass (ή έστω καποιο αντιστοιχο που κανει την ιδια δουλειά σε apps και σελιδες)

 

Το Samsung Pass νομίζω ότι δουλεύει και με root αλλά δεν είμαι σίγουρος. Τα Mobile Banking apps όμως σίγουρα δεν παίζουν. Ήταν ο μόνος λόγος που δεν έκανα root.

Link to comment
Share on other sites

Πειραιώς παίζει αλλά όχι με δακτυλικό

 

Eurobank νμζ ναι με επιφυλαξη

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό και θα ήθελα την γνώμη σας αν στα χρήματα που προσφέρεται τώρα (380€) θα τα αγοραζατε ξανά ή θα παίρνατε κάτι άλλο.

 

Αλήθεια, δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες και θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να μου έλεγε τα + και - επιγραμματικά

Ας πούμε ότι θέλει ροοτ για να παίζει το ebanking για εμένα είναι στα αρνητικά (χάνει την εγγύηση ή ξαναγυρνάει αν χρειαστεί?)

 

Η χρήση που κάνω είναι κυρίως για internet, φωτογραφία, μουσική

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό και θα ήθελα την γνώμη σας αν στα χρήματα που προσφέρεται τώρα (380€) θα τα αγοραζατε ξανά ή θα παίρνατε κάτι άλλο.

 

Αλήθεια, δεν έχω διαβάσει όλες τις σελίδες και θα ήθελα αν κάποιος μπορεί να μου έλεγε τα + και - επιγραμματικά

Ας πούμε ότι θέλει ροοτ για να παίζει το ebanking για εμένα είναι στα αρνητικά (χάνει την εγγύηση ή ξαναγυρνάει αν χρειαστεί?)

 

Η χρήση που κάνω είναι κυρίως για internet, φωτογραφία, μουσική

 

Ευχαριστώ

 

Το αντίθετο συμβαίνει. ΔΕΝ πρέπει να είσαι rooted για να παίξει το e-banking.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό και ευχαριστω..

Διαβάζοντας διαπιστώνω οτι πρόκειται για καλη αγορά. Μπορει κανεις να επισημάνει καποια αρνητικά;

 

Να σου πω την προσωπική μου άποψη . Είχα το S2 , S4 και S8+ .Μακρα το καλύτερο τηλέφωνο που είχα ποτέ και το καλύτερο Samsung . Με το S4 είχα φύγει από την Samsung . Αρνητικά εγώ δεν έχω βρει κάτι . Ξεκνησε με το Android 7 και τώρα είναι στο android 9 .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. Ειμαι πολυ κοντα στο να αποφασίσω να το αγορασω. Για εμενα εχει ακομα 1 θετικο γιατι συνεργάζεται πολυ καλά μτ iDrive που εχει το κινητο μου. Η οθονη ειναι σιγουρα πολυ καλη, θα ηθελα μεγαλυτερη διαρκεια μπαταριας. και ουσιαστικά αυτο που με χαλαει ειναο οτι προτιμω να εχω τους launcher της εκαστοτε εταιρείας ομως της Samsung δεν μου αρεσαν σχεδον ποτέ
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά συσκευή είναι, απλά τέλος τα '' κύρια '' update από εδώ και πέρα. Θα σου έλεγα να βρεις ένα καλό second hand με 260 ευρώ πάνω κάτω εκτός αν το πάρεις καινούργιο κόβοντας τιμολόγιο οπότε η τιμή πέφτει σημαντικά...

Αν δεν σε πειράζει το μεγέθος θα πήγαινα με τα χίλια σε s8 plus προσωπικά ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι άψογη.

Ένα μεταχειρισμένο σε καλή κατάσταση με λιγότερο από 300€ είναι λουκούμι πραγματικά.

Προσωπικά, περιμένω το note 9 γιατί δεν μπορώ να την παλέψω άλλο χωρίς πενάκι.

Εάν δεν με ενδιέφερε το spen, θα κρατούσα το s8+ αλλα δύο χρόνια.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα παρω καινούργιο με τιμολογιο. Απο χρωματα ειμαι μεταξυ των 2 γκρι. Αυριο θα παω να τα δω απο κοντά. Απο δαχτυλιες κλπ καλύτερα να παω στο ανοιχτο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επισης οντως θα παω για το S8+

Link to comment
Share on other sites

Δαχτυλιες θες δε θες θα έχεις με το γυαλί.

Παίρνεις ένα dbrand skin της αρεσκείας σου βέβαια και δεν έχεις ούτε δαχτυλιες ούτε γλιστράει!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να το βάλω μόνος μου με τίποτα το skin :)

Υπάρχει κάτι πιο εύκολο?

Στο κουτί με την αγορά δεν έχει μεμβράνη για τις πρώτες ημέρες τουλάχιστον?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή με τα διάφορα καταστήματα εδώ δεν βρίσκω άκρη αν το αγοράσω από Amazon UK (καινούργιο) και sim free θα είμαι εντάξει από εγγύηση και να δουλέψει σωστά εδώ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...