Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ για την βοηθεια σου..Εισαι ευχαριστημένος γενικα? Εχεις το dual sim?Σου παρουσιασε τιποτα burn in η οθονη?Κανενα κολλημα? Σε ποιοα εκδοση android βρίσκεται τωρα? Θα παρει και το νεο softwareτης Samsung?

 

Τώρα πήρε την 9 και είναι σε ολα μια χαρά... την εχω την συσκευή ενα χρόνο και δεν εχω σκοπό να αλλάξω! Πολυ καλη σε ολα της και σε αυτα τα λεφτά που κάνει τώρα είναι η καλύτερη επιλογή για Samsung! Και το S7 καλο ηταν όμως με το S8 και μετά η samsung άλλαξε σχεδιασμό και ειναι οτι πρέπει!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πήρε την 9 και είναι σε ολα μια χαρά... την εχω την συσκευή ενα χρόνο και δεν εχω σκοπό να αλλάξω! Πολυ καλη σε ολα της και σε αυτα τα λεφτά που κάνει τώρα είναι η καλύτερη επιλογή για Samsung! Και το S7 καλο ηταν όμως με το S8 και μετά η samsung άλλαξε σχεδιασμό και ειναι οτι πρέπει!

 

Απο μπαταρια πως σε παει? Βγαζει τη μερα με λιγο gaming?

Link to comment
Share on other sites

Τώρα πήρε την 9 και είναι σε ολα μια χαρά... την εχω την συσκευή ενα χρόνο και δεν εχω σκοπό να αλλάξω! Πολυ καλη σε ολα της και σε αυτα τα λεφτά που κάνει τώρα είναι η καλύτερη επιλογή για Samsung! Και το S7 καλο ηταν όμως με το S8 και μετά η samsung άλλαξε σχεδιασμό και ειναι οτι πρέπει!

 

 

Εγώ δούλεψα την Κυριακή τα s10 και πραγματικά ένιωσα ότι πήρε πάλι αξία το s8+ :lol:

Η μετάβαση από s6 σε s8+ ήταν σαν να πήγαινες από φιατακι σε amg..

Με το s8+ βέβαια, δεν με πείσανε τα s10.

Ίσως φταίει ότι είναι η πρώτη Samsung συσκευή που με έχει αφήσει 100% ευχαριστημένο ακόμα και τώρα, σχεδόν 2 χρόνια μετά!

Πάμε για note 10 τα Χριστούγεννα ή note 11!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κράτα το Νίκο, πήρε και την 9 το εργαλείο κομπλέ είσαι μέχρι του χρόνου ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αμα δεις τις δυο συσκευές δεν έχουν τρελή διαφορά απλά λίγο το μέγεθος.. και το δικο μας δεν εχει καμιά εγκοπή στην οθόνη.

Απο μπαταρία με λίγο gaming κρατεί 5:30 ώρες και πάνω... αλλα παίζει ρόλο και η φωτεινότητα οθόνης όπως σε όλες τις συσκευές. Αν δεν είσαι κάτω απο ντάλα ήλιο θα βγάλεις και 6:30....ανάλογα την συσκευή ακομα και 7:30...(σε αυτο παίζει ρολο ακομα και το ποσό καλο σήμα εχει).

Link to comment
Share on other sites

Στη σειρά note ήδη τρέχει update με επίπεδα ασφαλείας Μαρτίου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 38 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγορασμένο από Vodafone το δικό μου Ν8.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες απαξιωτικα, μεχρι και η Βουλγαρια πηρε? Τι εχει δλδ η βουλγαρια?
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες απαξιωτικα, μεχρι και η Βουλγαρια πηρε? Τι εχει δλδ η βουλγαρια?

 

Εμεις εχουμε Παρθενώνα οποτε ολοι οι αλλοι είναι τιποτενιοι υπάνθρωποι

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και η Βουλγαρία πήρε update.

Eμεις ακόμα...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

μη βιάζεσαι φίλε μου, update θα πάρεις όχι το πρώτο λαχνό του λαχείου:lol:

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι και η Βουλγαρία πήρε update.

Eμεις ακόμα...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έρχονται οι ξένοι και μας κλέβουν τις αναβαθμίσεις ε?

Link to comment
Share on other sites

Το να εννοούσε ο άνθρωπος ότι η Βουλγαρία είναι ακόμα μικρότερη αγορά, σας πέρασε από το μυαλό παίδες;

Όπως και να χει, τα είπαμε. Η pie είναι διαθέσιμη από 19 Φεβρουαρίου και όποιος θέλει την περνάει με το Odin.

Όποιος θέλει να περιμένει ευλαβικά το csc του, ας κάτσει να περιμένει.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια.

Το τηλ. με την Pie, λειτουργουσε καλα. Προχθες ειπα να του κανω επαναφορά, για να το ξαναστησω απο την αρχη και να φυγει πολυ "βρομιά".

 

Το πρόβλημα ειναι οτι δεν λειτουργει το samsung pass (αποτυπωματα). Ενω ανοιγω την εφαρμογή και βλεπω ολους τους αποθηκευμενους κωδικους, οταν ανοιγω apk ή τον samsung internet, δεν μου ζηταει πλεον το αποτύπωμα για να συμπληρώσει μονο του το user και το pass με αποτελεσμα να πρεπει να ψαχνω τους κωδικους.

 

Έχετε καποια λυση?

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 2 χρόνια πλέον και αισθάνομαι οτι η μπαταρία του έχει αρχίσει να πέφτει αισθητά. Έχετε καμιά ιδέα που μπορώ να αγοράσω και τι; ξέρω ότι η μπαταρία κινητού έχει μεγάλο ρίσκο.
Link to comment
Share on other sites

Το να εννοούσε ο άνθρωπος ότι η Βουλγαρία είναι ακόμα μικρότερη αγορά, σας πέρασε από το μυαλό παίδες;

Όπως και να χει, τα είπαμε. Η pie είναι διαθέσιμη από 19 Φεβρουαρίου και όποιος θέλει την περνάει με το Odin.

Όποιος θέλει να περιμένει ευλαβικά το csc του, ας κάτσει να περιμένει.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Η Κύπρος έχει το 1/10 του πληθυσμού της Βουλγαρίας και έχει πάρει επίσης την αναβάθμιση πολύ νωρίτερα, δεν είδα να λέει τίποτα γι αυτήν όμως.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό 2 χρόνια πλέον και αισθάνομαι οτι η μπαταρία του έχει αρχίσει να πέφτει αισθητά. Έχετε καμιά ιδέα που μπορώ να αγοράσω και τι; ξέρω ότι η μπαταρία κινητού έχει μεγάλο ρίσκο.

 

Γιατί δεν το πας στο service? Αν έχεις ακόμα εγγύηση θα σου βγει φθηνά η αλλαγή και φυσικά θα έχεις πάλι αδιαβροχοποιηση.

 

Η Κύπρος έχει το 1/10 του πληθυσμού της Βουλγαρίας και έχει πάρει επίσης την αναβάθμιση πολύ νωρίτερα, δεν είδα να λέει τίποτα γι αυτήν όμως.
Και στην Ελλάδα έχουν πάρει τα branded.

Δεν ασχολούμαι προσωπικά με τέτοια θέματα.

Εφόσον υπάρχει διαθέσιμη εδώ και ένα μήνα, δεν βλέπω κάποιο θέμα.

Γενικότερα βέβαια, βλέπω κράξιμο από αρκετούς για την pie σε s9/s8 (όχι εδώ στο νήμα), ενώ το s9 αναβαθμίστηκε 24 Δεκεμβρίου και το s8 δύο μήνες μετά.

Προφανώς θα έπρεπε να είναι διαθέσιμη για όλους με την μια, δεν διαφωνώ σε αυτό.

Αλλά κατά τα υπόλοιπα, θεωρώ ότι την έδωσε πολύ γρήγορα αν αναλογιστούμε ότι συσκευές με σχετικά pure android πήραν pie πάνω κάτω το ίδιο διάστημα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στην Ελλάδα έχουν πάρει τα branded.

Δεν ασχολούμαι προσωπικά με τέτοια θέματα.

Εφόσον υπάρχει διαθέσιμη εδώ και ένα μήνα, δεν βλέπω κάποιο θέμα.

Γενικότερα βέβαια, βλέπω κράξιμο από αρκετούς για την pie σε s9/s8 (όχι εδώ στο νήμα), ενώ το s9 αναβαθμίστηκε 24 Δεκεμβρίου και το s8 δύο μήνες μετά.

Προφανώς θα έπρεπε να είναι διαθέσιμη για όλους με την μια, δεν διαφωνώ σε αυτό.

Αλλά κατά τα υπόλοιπα, θεωρώ ότι την έδωσε πολύ γρήγορα αν αναλογιστούμε ότι συσκευές με σχετικά pure android πήραν pie πάνω κάτω το ίδιο διάστημα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Μα συμφωνώ. Ούτε 'γω μπορώ να καταλάβω την υστερία με τις αναβαθμίσεις. Ειδικά όταν φτάνουν στο σημείο της λογικής της "κατσίκας του γείτονα"...

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του κινητού αυτή την περίοδο; Έχω s7 απλό και με ενδιαφέρει η μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας. Ή καλύτερα να πάω στο νεότερο s9 plus;
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του κινητού αυτή την περίοδο; Έχω s7 απλό και με ενδιαφέρει η μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας. Ή καλύτερα να πάω στο νεότερο s9 plus;

s8+ value for money ατό το καιρό

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει η αγορά του κινητού αυτή την περίοδο; Έχω s7 απλό και με ενδιαφέρει η μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας. Ή καλύτερα να πάω στο νεότερο s9 plus;

 

Αν έχεις τα 100€ παραπάνω και σε ενδιαφέρει η καλύτερη φωτογραφία και να πάρεις μια ακόμα μεγάλη αναβάθμιση τότε πας στο S9+. Εγώ προσωπικά αυτό θα έκανα στη θέση σου παρόλο που είμαι απόλυτα ευχαριστημένος με το S8+ μου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος εμπειρία από service center στη Θεσσαλονίκη;

Αξίζει να το πάω ή να προτιμήσω τη σίγουρη λύση της Smartec στην Αθήνα;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν το πας στο service? Αν έχεις ακόμα εγγύηση θα σου βγει φθηνά η αλλαγή και φυσικά θα έχεις πάλι αδιαβροχοποιηση.

 

Μου έχει λήξει η εγγύηση

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης διαπίστωσα ότι το Galaxy wearable app μου αδειάζει την μπαταρία σαν τρελό ακόμα κι αν το έχω κλειστό.

Αν το κάνω απεγκατάσταση και το ξαναπεράσω θα χάσω τα watch faces?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους

Επειδή βαρέθηκα να περιμένω το update μπορεί κάποιος να μου πει ποιον φάκελο να φλασαρω μέσω Odin? Να πάρω οποιασδήποτε χώρα?

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...