Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί Όταν καλώ ή με καλούν εμφανίζονται δύο ακουστικά τηλεφώνου στο πάνω αριστερό άκρο της οθόνης 5011ecb0ef703222f81bd4955ddd8baa.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Τι κρίμα που έχουμε τόσο ωραίες φωτογραφίες στις επαφές μας, και κάποιος μαλ..... πήγε και τις έκανε να φαίνονται σαν μια στρογγυλή κουράδα... :rolleyes:

(κιτκατ εποχές ήταν σχεδόν στο 50% της οθόνης)

 

Γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί Όταν καλώ ή με καλούν εμφανίζονται δύο ακουστικά τηλεφώνου στο πάνω αριστερό άκρο της οθόνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και από εμένα!

 

Να αναφέρω την ιστορία μου για να καταλαβετε τη διαφορά αντιμετώπισης που έχουμε στην Ελλάδα σε θέμα εξυπηρέτησης και τιμών.

 

Πήρα το S8 plus μέσα Ιουλίου από Vodafone Γερμανίας όπου και διαμένω πλέον μόνιμα τους τελευταίους μήνες στα 150€ συν μηνιαίο συμβόλαιο αξίας 35€ το χρόνο.

 

Μετά από 3 ημέρες και ενώ ήμουν Ελλάδα για διακοπές στη πόλη μου, το power button χάλασε και ήταν σαν να ήταν πατημένο μέσα συνέχεια, λειτουργούσε όμως.

 

Πάω στο επίσημο service της Samsung, το κοιτάνε και αναφέρουν οτι οντως υπαρχει προβλημα και τοο κουμπι παει μαζι με την οθονη και θα πρεπει να αλλαχθει ολο μαζι, και θα παρει η διαδικασια 5-6 μερες. Δεν το δεχθηκα, καθώς τους ανεφερα οτι επιθυμω αντικατασταστη συσκευής οπως προβλέπεται εντός 14 ημερών αλλά αρνήθηκαν.

 

Εν τέλη, με ένα τηλέφωνο στη Vodafone Γερμανίας, μόλις επέστρεψα μου έστειλαν με κουριερ νέα συσκευή, παρέδωση τη παλιά και όλα οκ χωρίς πολλά πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα από εδώ, ρώτησα από εκεί, ρώτησα και στο xda... τίποτα. Ουδείς γνωρίζει :(

 

Υπάρχει δυνατότητα να φαίνεται μεγαλύτερη η φωτογραφία καλούντα στο κινητό; είναι πολύ μικρή.....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση. Πήρα το κινητό και όταν το άνοιξα μου έβγαλε ελληνικά όταν έβαλα την σιμ. Με βάση το IMEI είναι αυστριακό!!!!

ΤΕΛΙΚΆ πότε θα παίρνει αναβάθμιση;; με Ελλάδας ή με Αυστρίας;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μια ερώτηση. Πήρα το κινητό και όταν το άνοιξα μου έβγαλε ελληνικά όταν έβαλα την σιμ. Με βάση το IMEI είναι αυστριακό!!!!

ΤΕΛΙΚΆ πότε θα παίρνει αναβάθμιση;; με Ελλάδας ή με Αυστρίας;;;

θα παίρνεις αναβάθμιση όταν βγαίνει για ελλάδα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω παιδιά....Όταν το σεταρα δεν είχα μέσα την σιμ και έτσι δεν έχει αλλάξει το csc.Ειναι Πορτογαλίας ακόμη και δεν μου βγάζει την νεα ενημέρωση (g5) ...Να το ξανασεταρω με την κάρτα μεσα η' δεν τρέχει τίποτα αν το αφήσω ετσι?

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Ξαναρωταω παιδιά....Όταν το σεταρα δεν είχα μέσα την σιμ και έτσι δεν έχει αλλάξει το csc.Ειναι Πορτογαλίας ακόμη και δεν μου βγάζει την νεα ενημέρωση (g5) ...Να το ξανασεταρω με την κάρτα μεσα η' δεν τρέχει τίποτα αν το αφήσω ετσι?

Ευχαριστώ...

Χωρίς να είμαι απόλυτος, θεωρώ ότι εξειδικευμενες λειτουργίες όπως Wi-Fi calling και voice over lte λειτουργούν αφού έρθουν οι κατάλληλες ρυθμίσεις δικτύου και αυτό εξαρτάται τόσο από τον πάροχο όσο και από το csc της συσκευής για τη σωστή λειτουργία. Και είναι μάλλον ένας βασικός λόγος που γίνεται επιλογή csc βάσει της χώρας κάρτας sim

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by atsimeri
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και από εμένα!

 

Να αναφέρω την ιστορία μου για να καταλαβετε τη διαφορά αντιμετώπισης που έχουμε στην Ελλάδα σε θέμα εξυπηρέτησης και τιμών.

 

Πήρα το S8 plus μέσα Ιουλίου από Vodafone Γερμανίας όπου και διαμένω πλέον μόνιμα τους τελευταίους μήνες στα 150€ συν μηνιαίο συμβόλαιο αξίας 35€ το χρόνο.

 

Μετά από 3 ημέρες και ενώ ήμουν Ελλάδα για διακοπές στη πόλη μου, το power button χάλασε και ήταν σαν να ήταν πατημένο μέσα συνέχεια, λειτουργούσε όμως.

 

Πάω στο επίσημο service της Samsung, το κοιτάνε και αναφέρουν οτι οντως υπαρχει προβλημα και τοο κουμπι παει μαζι με την οθονη και θα πρεπει να αλλαχθει ολο μαζι, και θα παρει η διαδικασια 5-6 μερες. Δεν το δεχθηκα, καθώς τους ανεφερα οτι επιθυμω αντικατασταστη συσκευής οπως προβλέπεται εντός 14 ημερών αλλά αρνήθηκαν.

 

Εν τέλη, με ένα τηλέφωνο στη Vodafone Γερμανίας, μόλις επέστρεψα μου έστειλαν με κουριερ νέα συσκευή, παρέδωση τη παλιά και όλα οκ χωρίς πολλά πολλά.

Εχει γινει πιο apple και απο την apple....το εδω service

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς από την οθόνη edge20cf8552a6f353fd69409ffc59a3c215.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πού είναι αυτή η ρύθμιση;

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που η Apple έχει ένα χρόνο εγγύηση
Οποτε αυτο τη σωζει την εδω samsung ε?

Σημειωση εχεις ενα χρονο απο apple αλλα το προιον apple η isquare το καλυπτει για συνολικα 2 χρονια (εμπειρια προ διημερου)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτό που έκαναν με την αυτόματη φωτεινότητα είναι μέγιστη κουταμάρα.

Πριν λειτουργούσε υποδειγματικά από θέμα ταχύτητας και σωστής προσαρμογής.

2 μέρες τώρα μου έχει σπάσει τα νεύρα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτό που έκαναν με την αυτόματη φωτεινότητα είναι μέγιστη κουταμάρα.

Πριν λειτουργούσε υποδειγματικά από θέμα ταχύτητας και σωστής προσαρμογής.

2 μέρες τώρα μου έχει σπάσει τα νεύρα.

Να μην κανω το update λέτε;

 

Στην κάμερα έχει βελτιώσεις;

 

Τα έχω κλειστα όλα και το σκέφτομαι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Να μην κανω το update λέτε;

 

Στην κάμερα έχει βελτιώσεις;

 

Τα έχω κλειστα όλα και το σκέφτομαι ακόμα.

 

Θα σου πρότεινα να το κάνεις γιατί από ότι φαίνεται μάλλον ο νέος τρόπος λειτουργίας της αυτόματης φωτεινότητας ήρθε για να μείνει... Αρκετοί μου είπαν ότι έτσι πρέπει κανονικά να λειτουργεί... Άλλο τώρα που εμάς μας άρεσε περισσότερο πριν.

Κατά τα άλλα δεν θα καταλάβεις και μεγάλες διαφορές σε οτιδήποτε άλλο όπως και την κάμερα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να το κάνεις γιατί από ότι φαίνεται μάλλον ο νέος τρόπος λειτουργίας της αυτόματης φωτεινότητας ήρθε για να μείνει... Αρκετοί μου είπαν ότι έτσι πρέπει κανονικά να λειτουργεί... Άλλο τώρα που εμάς μας άρεσε περισσότερο πριν.

Κατά τα άλλα δεν θα καταλάβεις και μεγάλες διαφορές σε οτιδήποτε άλλο όπως και την κάμερα...

Απο την αλλη αμα δεν έχει καμια μεγάλη αλλαγή και μόνο θα χαλάσει η ηρεμία μου ποιος ο λόγος;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτό που έκαναν με την αυτόματη φωτεινότητα είναι μέγιστη κουταμάρα.

Πριν λειτουργούσε υποδειγματικά από θέμα ταχύτητας και σωστής προσαρμογής.

2 μέρες τώρα μου έχει σπάσει τα νεύρα.

 

Τι ακριβώς έκαναν Βασίλη?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έκαναν Βασίλη?

 

Διάβασε το ποστ 2228

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7268748#post7268748

αναφέρω αναλυτικά....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να το κάνεις γιατί από ότι φαίνεται μάλλον ο νέος τρόπος λειτουργίας της αυτόματης φωτεινότητας ήρθε για να μείνει... Αρκετοί μου είπαν ότι έτσι πρέπει κανονικά να λειτουργεί... Άλλο τώρα που εμάς μας άρεσε περισσότερο πριν.

 

Κατά τα άλλα δεν θα καταλάβεις και μεγάλες διαφορές σε οτιδήποτε άλλο όπως και την κάμερα...

 

Διαφωνώ σε αυτό που είπαν κάποιοι ότι έτσι πρέπει να λειτουργεί.

Σε καμία συσκευή έως τώρα δεν λειτουργεί έτσι έιτε HTC,είτε Sony είτε ZTE από τα τελευταία των 2 ετών(σχετικά πρόσφατα δηλαδη) που πέρασαν από τα χέρια μου.

 

Εχουν κανει την λειτουργια του οπως του iphone, μπορεις να ρυθμισεις τα ελαχιστα και τα μεγιστα της φωτεινοτης που θες εσυ. Για την ρυθμιση του πας σε ενα σκοτεινο μερος, ενεργοποιεις το αυτοματο κσι βαζεις την μπαρα εκει που σε βολευει καλυτερα, συνηθως οχι τερμα χαμηλα. Επειτα χωρις να πειραξεις τιποτα πας σε ενα φωτεινο μερος ειτε στον ηλιο ειτε κατω απο καποια λαμπα και εκει παλι βαζεις το μεγιστο που θες. Ετσι η φωτεινοτητα της συσκευης θα παιζει αναλογα με το περιβαλλον που βρισκεσαι μεσα στα ορια που εθεσες στη ρυθμιση.

 

Δεν λειτουργεί έτσι στο ipad όμως.

Με κανένα ipad εδώ και 4 έτη από iOS 7 που χρησιμοποιώ έως την 11 developer beta που έχω τώρα.

 

Αυτόματη προσαρμογή φωτεινότητας σημαίνει ότι προσαρμόζεται ανάλογα τις συνθήκες φωτεινότητας του χώρου που βρίσκεσαι αυτόματα χωρίς καμία προηγούμενη ρύθμιση η να πρέπει να θυμάται οτιδήποτε.

 

Χειροκίνητα το λέει η λέξη από μόνο του.

 

Και δεν πρέπει καμία σχέση το ένα να επηρεάζει το άλλο για να λειτουργεί με ένα ιδιαίτερο και συγκεκριμένο τρόπο.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...