Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρομοίως, ο tetra, o aptaliko και ο aroutis (τουλάχιστον αυτοί ) σε κάθε παρουσίαση της Samsung τρέχουν να πούν τι φοβερά και τρομερά είναι. Είτε πρόκειται για το s5 , είτε για το s8 , τα σχόλια είναι ίδια. Θρίαμβος !!!!

Ανοίχτε λίγο τους ορίζοντές σας, υπάρχουν και άλλοι κατασκευαστές.

 

Ακομα και να ισχυει αυτο (που δεν ισχυει αλλά τεσπα), ακριβως αυτη ειναι η διαφορά μας. Εμεις μπαινουμε σε θεματα συσκευων που μας αρέσουν και τις εκθειάζουμε. Εσυ μπαίνεις σε θεματα συσκευών που αποδεδειγμένα δεν σε ενδιαφέρουν και κράζεις ασταμάτητα. Σκέψου μια συσκευή Χ που σου αρέσει και σκοπευεις να παρεις. Μπαίνεις στο Myphone να δεις samples απο κάμερα, κυκλοφορία, εμπειρείες απο χρήστες που το αγόασαν πριν απο εσένα, πιθανά προβλήματα. Και αντι να διαβάζεις αυτά, διαβάζεις σελίδες επι σελίδων για το ποσο προβατα ειμαστε, ποσο τραγική ειναι η Samsung και ποσο θεικο ειναι αυτο που προτιμάς. Δεν ξερω για τους χρηστες που ανέφερες. Ξέρω πως εγω δεν μπαίνω πχ στα forum της Apple να κράζω ολη μερα παρά το γεγονός οτι πραγματικα την φιλοσοφία της Apple την μισώ. Αλλο να πεις την γνώμη σου ή να κανεις λιγο χαβαλέ μια στο τοσο. Αλλο αυτο που κανετε οι κινεζοφιλοι. Δεν θα μας πείσεις να μην αγοράσουμε μια συσκευή που μας αρέσει οπως δεν θα σε πείσουμε να αγοράσεις μια συσκευη που δεν σου αρέσει. Σταμάτα το καπου, εχει γινει κουραστικο.

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ακομα και να ισχυει αυτο (που δεν ισχυει αλλά τεσπα), ακριβως αυτη ειναι η διαφορά μας. Εμεις μπαινουμε σε θεματα συσκευων που μας αρέσουν και τις εκθειάζουμε. Εσυ μπαίνεις σε θεματα συσκευών που αποδεδειγμένα δεν σε ενδιαφέρουν και κράζεις ασταμάτητα. Σκέψου μια συσκευή Χ που σου αρέσει και σκοπευεις να παρεις. Μπαίνεις στο Myphone να δεις samples απο κάμερα, κυκλοφορία, εμπειρείες απο χρήστες που το αγόασαν πριν απο εσένα, πιθανά προβλήματα. Και αντι να διαβάζεις αυτά, διαβάζεις σελίδες επι σελίδων για το ποσο προβατα ειμαστε, ποσο τραγική ειναι η Samsung και ποσο θεικο ειναι αυτο που προτιμάς. Δεν ξερω για τους χρηστες που ανέφερες. Ξέρω πως εγω δεν μπαίνω πχ στα forum της Apple να κράζω ολη μερα παρά το γεγονός οτι πραγματικα την φιλοσοφία της Apple την μισώ. Αλλο να πεις την γνώμη σου ή να κανεις λιγο χαβαλέ μια στο τοσο. Αλλο αυτο που κανετε οι κινεζοφιλοι. Δεν θα μας πείσεις να μην αγοράσουμε μια συσκευή που μας αρέσει οπως δεν θα σε πείσουμε να αγοράσεις μια συσκευη που δεν σου αρέσει. Σταμάτα το καπου, εχει γινει κουραστικο.

 

Και σε αυτό κάνεις λάθος.

Προσωπικά συμμετέχω σε εκατοντάδες θέματα του φόρουμ, μπαίνω σχεδόν σε όλα και διαβάζω, σχολιάζω κλπ. Δεν μπαίνω μόνο στα θέματα της όποιας αγαπημένης μου εταιρίας. Και δεν μπαίνω για να κράξω, ούτε για να πω πόσο καλύτερη είναι η μάρκα που προτιμώ. Είδες πουθενά να αναφέρομαι σε μάρκα που προτιμώ??

Αν σε κουράζω, υπάρχει και η λίστα αγνόησης. Πάντως, το τι είναι κουραστικό ή όχι, θα το κρίνουν οι διαχειριστές του φόρουμ. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχει 20 μερες σχεδον που παρουσιάστηκε η συσκευή και ακομα προσπαθεις να πεισεις τους πάντες για τα κινεζικα και για το ποσο αξιζει/δεν αξιζει μια συσκευη με βάση τα δικά σου πιστευω. Ξανα ρωτάω λοιπόν γιατι ποτέ δεν απάντησες. Συμφωνα με το Display Mate το S8 εχει την καλύτερη οθονη ever. Η καμερα ειναι βελτιωση του S7 η οποία ήταν η καλυτερη καμερα της περσινης χρονιας. H μπαταρια στα πρώτα hand on δειχνει ελαχιστα καλυτερη απο του S7. Ξανά ρωτάω λοιπον γιατι προφανως εμεις ειμαστε ηλιθιοι και εσυ εισαι ο μεγαλύτερος γνωστης στην ιστορια.

 

 

 

Υπάρχει Κινέζικο τηλέφωνο με αυτη την οθονη, αυτη την καμερα, αυτο το borderless design που να κοστιζει 500 ευρω λιγότερα; Πρόσεξε. Οχι σχεδον ιδια οθονη, οχι σχεδον ιδια καμερα κτλ κτλ. Αποδεδειγμενα (reviews κτλ) καλυτερη/ισαξια οθονη/καμερα/storage/design κτλ με 500 ευρω λιγοτερα; Αν υπάρχει ευχαριστως να το παρουμε. Αν οχι μη μας πρηζεις γιατι οταν επι 20 μερες λες ακριβως τα ιδια πράγματα, παυει να ειναι γνώμη και ειναι πρήξιμο

 

 

 

Κοίταξε όσο και σε κάποια πράγματα να είναι κορυφή πχ οθόνη η κάμερα(που εξίσου κάμερα πάνω κάτω ελάχιστες διαφορές έχουν με άλλες συσκευές επώνυμες συσκευές όχι κινεζικές που υστερούν)νομίζεις ότι πλήρη συσκευή είναι τα s8;;

 

Ένας που τον ενδιαφέρει να έχει ποιοτικα stereo speakers τον καλύπτει το s8.

Όχι η απάντηση.

Ένας που θέλει να έχει DAC ποιοτικό HIFi audio τον καλύπτει.

Όχι η απάντηση.

 

 

Ένας που θέλει ότι πιο ποιοτικό σε Bluetooth audio πχ AptX HD η LDAC τον καλύπτει η s8 σειρά.

Όχι.

Ένας που προτιμά full αλουμίνιο τον καλύπτει το s8;

Όχι και εδώ.

 

Και δεν μπορείς να ισχυριστείς ότι το γυαλί είναι ανώτερο από αλουμίνιο,μάλλον κατώτερο είναι και αισθητικά και στοιβαροτητας/αντοχής.

Ένας που θέλει top αυτονομία μήπως θα τον καλύψει η s8 σειρά.

Όχι και εδώ.

 

Ένας που θέλει dual sim χαρακτηριστικό τον καλύπτει η s8 σειρά.

Και εδώ όχι.

 

Η μήπως νομίζεις το software είναι υπεράνω όλων που είτε και εδώ ισχύει.

 

DDR4 Ram η UFS 2.0/2.1 όλοι πλέον βαζουν.

Τον 835 θα φορεθεί εντός 17 από όλους.

 

Και ας πούμε για την οθόνη που είναι η καλύτερη της αγοράς τι να την κάνω όταν θα βλέπω multimedia περιεχόμενο και θα βλέπω μπάρες δεξιά αριστερά η πάνω κάτω.

 

Γίνεται αξιοποίηση της οθόνης στο μέγιστο βαθμό η όχι.

 

Όχι η απάντηση.

 

Άρα τέλειο η πλήρη πακέτο δεν υπάρχει από κανέναν σήμερα

 

Κάπου υπερτερεί ο ένας κάπου ο άλλος και ανάλογα που δίνει προτεραιότητα ο καθένας εκεί πάει.

 

Αυτή η είναι η μόνη πραγματικότητα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παρολο που τα bezels ειναι ανυπαρκτα το κινητο ειναι πολυ μακροστενο και μοιαζει με τηλεκοντρολ.

Το G6 ειναι πολυ πιο συμμαζεμενο.

Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτό κάνεις λάθος.

Προσωπικά συμμετέχω σε εκατοντάδες θέματα του φόρουμ, μπαίνω σχεδόν σε όλα και διαβάζω, σχολιάζω κλπ. Δεν μπαίνω μόνο στα θέματα της όποιας αγαπημένης μου εταιρίας. Και δεν μπαίνω για να κράξω, ούτε για να πω πόσο καλύτερη είναι η μάρκα που προτιμώ. Είδες πουθενά να αναφέρομαι σε μάρκα που προτιμώ??

Αν σε κουράζω, υπάρχει και η λίστα αγνόησης. Πάντως, το τι είναι κουραστικό ή όχι, θα το κρίνουν οι διαχειριστές του φόρουμ. :)

Ε πως...Μόνο που διαβάζω τα post σου στο άσχετο θα μπορούσες να έχεις μετοχές στην apple. Και δεν το λέω με κακία.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε όσο και σε κάποια πράγματα να είναι κορυφή πχ οθόνη η κάμερα(που εξίσου κάμερα πάνω κάτω ελάχιστες διαφορές έχουν με άλλες συσκευές επώνυμες συσκευές όχι κινεζικές που υστερούν)νομίζεις ότι πλήρη συσκευή είναι τα s8;;

 

Ένας που τον ενδιαφέρει να έχει ποιοτικα stereo speakers τον καλύπτει το s8.

Όχι η απάντηση.

Ένας που θέλει να έχει DAC ποιοτικό HIFi audio τον καλύπτει.

Όχι η απάντηση.

 

 

Ένας που θέλει ότι πιο ποιοτικό σε Bluetooth audio πχ AptX HD η LDAC τον καλύπτει η s8 σειρά.

Όχι.

Ένας που προτιμά full αλουμίνιο τον καλύπτει το s8;

Όχι και εδώ.

 

Και δεν μπορείς να ισχυριστείς ότι το γυαλί είναι ανώτερο από αλουμίνιο,μάλλον κατώτερο είναι και αισθητικά και στοιβαροτητας/αντοχής.

Ένας που θέλει top αυτονομία μήπως θα τον καλύψει η s8 σειρά.

Όχι και εδώ.

 

Ένας που θέλει dual sim χαρακτηριστικό τον καλύπτει η s8 σειρά.

Και εδώ όχι.

 

Η μήπως νομίζεις το software είναι υπεράνω όλων που είτε και εδώ ισχύει.

 

DDR4 Ram η UFS 2.0/2.1 όλοι πλέον βαζουν.

Τον 835 θα φορεθεί εντός 17 από όλους.

 

Και ας πούμε για την οθόνη που είναι η καλύτερη της αγοράς τι να την κάνω όταν θα βλέπω multimedia περιεχόμενο και θα βλέπω μπάρες δεξιά αριστερά η πάνω κάτω.

 

Γίνεται αξιοποίηση της οθόνης στο μέγιστο βαθμό η όχι.

 

Όχι η απάντηση.

 

Άρα τέλειο η πλήρη πακέτο δεν υπάρχει από κανέναν σήμερα

 

Κάπου υπερτερεί ο ένας κάπου ο άλλος και ανάλογα που δίνει προτεραιότητα ο καθένας εκεί πάει.

 

Αυτή η είναι η μόνη πραγματικότητα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Μπράβο Άλεξ, που τα μαζεψες όλα μαζί γιατί διάβαζα για κορυφαιο που αξίζει 900€ (:lol:) & απλά δεν μπορούσα να απαντήσω από τα γέλια.

 

Υ.γ. Υπάρχουν και αλλα μείον (Όπως οι κλασσικές ελλείψεις samsung, το knox, o συνδυασμός 4/64).

Link to comment
Share on other sites

Ε πως...Μόνο που διαβάζω τα post σου στο άσχετο θα μπορούσες να έχεις μετοχές στην apple. Και δεν το λέω με κακία.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Απλά έχεις λάθος εντύπωση. :)

Ούτε μετοχές της άπλ έχω, ούτε καν συσκευή της. 3 android έχω. Δες την υπογραφή μου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε όσο και σε κάποια πράγματα να είναι κορυφή πχ οθόνη η κάμερα(που εξίσου κάμερα πάνω κάτω ελάχιστες διαφορές έχουν με άλλες συσκευές επώνυμες συσκευές όχι κινεζικές που υστερούν)νομίζεις ότι πλήρη συσκευή είναι τα s8;;

 

Ένας που τον ενδιαφέρει να έχει ποιοτικα stereo speakers τον καλύπτει το s8.

Όχι η απάντηση.

Ένας που θέλει να έχει DAC ποιοτικό HIFi audio τον καλύπτει.

Όχι η απάντηση.

 

 

Ένας που θέλει ότι πιο ποιοτικό σε Bluetooth audio πχ AptX HD η LDAC τον καλύπτει η s8 σειρά.

Όχι.

Ένας που προτιμά full αλουμίνιο τον καλύπτει το s8;

Όχι και εδώ.

 

Και δεν μπορείς να ισχυριστείς ότι το γυαλί είναι ανώτερο από αλουμίνιο,μάλλον κατώτερο είναι και αισθητικά και στοιβαροτητας/αντοχής.

Ένας που θέλει top αυτονομία μήπως θα τον καλύψει η s8 σειρά.

Όχι και εδώ.

 

Ένας που θέλει dual sim χαρακτηριστικό τον καλύπτει η s8 σειρά.

Και εδώ όχι.

 

Η μήπως νομίζεις το software είναι υπεράνω όλων που είτε και εδώ ισχύει.

 

DDR4 Ram η UFS 2.0/2.1 όλοι πλέον βαζουν.

Τον 835 θα φορεθεί εντός 17 από όλους.

 

Και ας πούμε για την οθόνη που είναι η καλύτερη της αγοράς τι να την κάνω όταν θα βλέπω multimedia περιεχόμενο και θα βλέπω μπάρες δεξιά αριστερά η πάνω κάτω.

 

Γίνεται αξιοποίηση της οθόνης στο μέγιστο βαθμό η όχι.

 

Όχι η απάντηση.

 

Άρα τέλειο η πλήρη πακέτο δεν υπάρχει από κανέναν σήμερα

 

Κάπου υπερτερεί ο ένας κάπου ο άλλος και ανάλογα που δίνει προτεραιότητα ο καθένας εκεί πάει.

 

Αυτή η είναι η μόνη πραγματικότητα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Με αυτά συμφωνώ. Με ολα κι΄ολας. Ποτέ δεν ισχυρήστικα πως ειναι τέλειο. Το αντίθετο. Τέλεια συσκευή δεν υπάρχει. Λεω απλά πως αυτά που θελω εγω τα υπερκαλύπτει οπότε ειμαι διατεθημενος να δωσω αυτα τα χρήματα παρ΄οτι δεν τα αξιζει 100%. Ας μην γελιόμαστε καμμια συσευη σε αυτα τα λεφτά δεν τα αξιζει. Το πρόβλημα μου δεν ειναι post σαν το δικο σου. Αυτα τα post τα θελουμε. Επιχειρήματα, σωστος λογος κτλ. Το πρόβλημα μου ειναι τα post τυπου "ειναι βλακεια, δεν αξιζει, ειστε προβατα, παρτε το Χ". ΟΚ να το πεις μια φορα. Αλλα σε καθε θεμα σε καθε σελίδα. Κουραστικο

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα μου δεν ειναι post σαν το δικο σου. Αυτα τα post τα θελουμε. Επιχειρήματα, σωστος λογος κτλ. Το πρόβλημα μου ειναι τα post τυπου "ειναι βλακεια, δεν αξιζει, ειστε προβατα, παρτε το Χ". ΟΚ να το πεις μια φορα. Αλλα σε καθε θεμα σε καθε σελίδα. Κουραστικο

Ρε φίλε, πραγματικά, δείξε μου ΕΝΑ τέτοιο δικό μου πόστ και θα ζητήσω συγγνώμη.

Είμαι σίγουρος ότι με μπερδεύεις με άλλον!!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, πραγματικά, δείξε μου ΕΝΑ τέτοιο δικό μου πόστ και θα ζητήσω συγγνώμη.

Είμαι σίγουρος ότι με μπερδεύεις με άλλον!!!

 

χαχαχαχαχα ναι εχεις δικιο και απολογουμαι. Κοιταξα το thread της παρουσιασης και σε μπερδεψα γιατι ειχα κανει quote και εσενα και ειδα αυτο πρώτα. Και πάλι συγγνώμη :wacko::(:(:(

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει ένας να χει βισμα απο κανα μαγαζι να πάρει καμία βδομάδα νωρίτερα το κινητό να αρχίζει να γράφει .....να του πάρω Λαμπάδα στο μπόι του για το Πασχα:p

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Παρομοίως, ο tetra, o aptaliko και ο aroutis (τουλάχιστον αυτοί ) σε κάθε παρουσίαση της Samsung τρέχουν να πούν τι φοβερά και τρομερά είναι. Είτε πρόκειται για το s5 , είτε για το s8 , τα σχόλια είναι ίδια. Θρίαμβος !!!!

Ανοίχτε λίγο τους ορίζοντές σας, υπάρχουν και άλλοι κατασκευαστές.

 

Γιάννη ποτέ σε παρουσίαση δε λέω πόσο τέλειο είναι ένα Galaxy. Περιμένω πάντα day 1 να το πάρω στα χέρια μου και μετά λέω αυτά που πραγματικά βλέπω. Τώρα αν τα S6, S7 ήταν πολύ καλά τηλέφωνα αυτό δεν το λέω μόνο εγώ αλλά και ο κόσμος και ένα σωρό site. To S5 δεν το συζητάω κάν, όπως βλέπεις απουσιάζει από την υπογραφή μου γιατί όσο και να το προσπάθησα δεν μπόρεσε να με κερδίσει και προτίμησα να μείνω με το προηγούμενο S4

 

Μιας και μιλάμε για προσπάθεια σήμερα ήμουν στον Kωτσόβολο στο The Mall και είπα μην δώσω αμέσως τα 829€ που ζητάει το S8 αλλά να δώσω προσοχή σε μία κινέζικη ναυαρχίδα, βλέπεις είχα εσένα στο μυαλό μου και μερικούς άλλους από εδώ μέσα. Βλέπω μπροστά μου ένα ωραίο stand της HUAWEI (τύφλα να έχει το stand της Σάμυ και της apple και μου αρέσει που μιλάμε για το marketing της Σάμυ). Πιάνω στα χέρια μου τα P9, P10 ... καμία σχέση οι οθόνες τους ούτε με τις διετίας οθόνες του S6, αίσθηση ποιότητας και στιβαρότητας κάτω του μετρίου, απόκριση πολύ χειρότερη από το S7 edge που έχω ήδη τώρα, φωτογραφική που δε με ενέπνεε, κοιτάω και την τιμή στα 700€ και λέω ωραία την κάναμε την προσπαθειά μας πάμε τώρα να πάρουμε ένα σοβαρό S8 τηλέφωνο με 100€ παραπάνω :rolleyes:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

...Η Samsung αυξάνει την παραγωγή του galaxy S8+ καθώς τα πρώτα δείγματα πωλήσεων από τους retailers δείχνουν μεγάλη ζήτηση γιά το μεγάλο μοντέλο.

Τελικά το + θα περάσει σε πωλήσεις το απλό και αυτό κατά τη γνώμη μου ειναι φυσιολογικό και αναμενόμενο.

 

Στην Αμερική ήδη το S8+ έχει αρχίσει να παίρνει σημαντικό κεφάλι στις πρώτες πωλήσεις σε σχέση με το μικρό αδερφάκι του....

Link to comment
Share on other sites

Άρα τέλειο η πλήρη πακέτο δεν υπάρχει από κανέναν σήμερα

 

Δεν ψάχνουμε το τέλειο πακέτο αλλά το καλύτερο του ανταγωνισμού, αυτό που σε σχέση με τα υπόλοιπα έχει τα περισσότερα, τη τελευταία λέξη της τεχνολογίας, τα πιο σημαντικά αλλά και τα ποιο εντυπωσιακά, αυτά που θα τα έχει τώρα όταν τα περισσότερα θα τα έχουν στο τέλος του έτος. Απλά πράγματα :cool:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

 

Μιας και μιλάμε για προσπάθεια σήμερα ήμουν στον Kωτσόβολο στο The Mall και είπα μην δώσω αμέσως τα 829€ που ζητάει το S8 αλλά να δώσω προσοχή σε μία κινέζικη ναυαρχίδα, βλέπεις είχα εσένα στο μυαλό μου και μερικούς άλλους από εδώ μέσα. Βλέπω μπροστά μου ένα ωραίο stand της HUAWEI (τύφλα να έχει το stand της Σάμυ και της apple και μου αρέσει που μιλάμε για το marketing της Σάμυ). Πιάνω στα χέρια μου τα P9, P10 ... καμία σχέση οι οθόνες τους ούτε με τις διετίας οθόνες του S6, αίσθηση ποιότητας και στιβαρότητας κάτω του μετρίου, απόκριση πολύ χειρότερη από το S7 edge που έχω ήδη τώρα, φωτογραφική που δε με ενέπνεε, κοιτάω και την τιμή στα 700€ και λέω ωραία την κάναμε την προσπαθειά μας πάμε τώρα να πάρουμε ένα σοβαρό S8 τηλέφωνο με 100€ παραπάνω :rolleyes:.

 

Εγώ τελευταια έχω μείνει με τα mate 8, Lumia 950 xl, s7 edge. Εννοείται πώς αν ήταν να κρατήσω ένα θα ήταν το Samsung. Ψήνομαι κι εγώ για αλλαγή αλλά δεν μας έδωσαν το τυράκι στις παραγγελίες και ειμαι σε αναμονή. Αν δεν παίξει κανα καλο trade and save στο public όπως πέρυσι, με βλέπω να περιμένω το note 8.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και η δικιά μου προ-παραγγελία σε μαύρο χρώμα, ερχόμενος από χρυσό S7 Edge.

Από Expansys με Α.Φ.Μ. ενδοκοινοτικών συναλλαγών μου βγήκε 762€.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και η δικιά μου προ-παραγγελία σε μαύρο χρώμα, ερχόμενος από χρυσό S7 Edge.

Από Expansys με Α.Φ.Μ. ενδοκοινοτικών συναλλαγών μου βγήκε 762€.

 

Με το καλό να το παραλάβεις. Πάντως τόσο βγαίνει και από Ελλάδα αν έχεις επαγγελματικό Α.Φ.Μ....

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παραλάβεις. Πάντως τόσο βγαίνει και από Ελλάδα αν έχεις επαγγελματικό Α.Φ.Μ....

Με τη διαφορά ότι από Ελλάδα πιστώνεται το Φ.Π.Α. στη συγκεντρωτική που γίνεται κάθε μήνα ή τρίμηνο (και αν είσαι πιστωτικός δε το παίρνεις σχεδόν ποτέ πίσω), ενώ από Expansys στο αφαιρούν κατευθείαν. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Με τη διαφορά ότι από Ελλάδα πιστώνεται το Φ.Π.Α. στη συγκεντρωτική που γίνεται κάθε μήνα ή τρίμηνο (και αν είσαι πιστωτικός δε το παίρνεις σχεδόν ποτέ πίσω), ενώ από Expansys στο αφαιρούν κατευθείαν. ;)

 

Ωχ.. ΣΩΣΤΟΣΣΣ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα ναι εχεις δικιο και απολογουμαι. Κοιταξα το thread της παρουσιασης και σε μπερδεψα γιατι ειχα κανει quote και εσενα και ειδα αυτο πρώτα. Και πάλι συγγνώμη :wacko::(:(:(

Ok, λύθηκε η παρεξήγηση. :D

 

Γιάννη ποτέ σε παρουσίαση δε λέω πόσο τέλειο είναι ένα Galaxy. Περιμένω πάντα day 1 να το πάρω στα χέρια μου και μετά λέω αυτά που πραγματικά βλέπω. Τώρα αν τα S6, S7 ήταν πολύ καλά τηλέφωνα αυτό δεν το λέω μόνο εγώ αλλά και ο κόσμος και ένα σωρό site. To S5 δεν το συζητάω κάν, όπως βλέπεις απουσιάζει από την υπογραφή μου γιατί όσο και να το προσπάθησα δεν μπόρεσε να με κερδίσει και προτίμησα να μείνω με το προηγούμενο S4

 

Μιας και μιλάμε για προσπάθεια σήμερα ήμουν στον Kωτσόβολο στο The Mall και είπα μην δώσω αμέσως τα 829€ που ζητάει το S8 αλλά να δώσω προσοχή σε μία κινέζικη ναυαρχίδα, βλέπεις είχα εσένα στο μυαλό μου και μερικούς άλλους από εδώ μέσα. Βλέπω μπροστά μου ένα ωραίο stand της HUAWEI (τύφλα να έχει το stand της Σάμυ και της apple και μου αρέσει που μιλάμε για το marketing της Σάμυ). Πιάνω στα χέρια μου τα P9, P10 ... καμία σχέση οι οθόνες τους ούτε με τις διετίας οθόνες του S6, αίσθηση ποιότητας και στιβαρότητας κάτω του μετρίου, απόκριση πολύ χειρότερη από το S7 edge που έχω ήδη τώρα, φωτογραφική που δε με ενέπνεε, κοιτάω και την τιμή στα 700€ και λέω ωραία την κάναμε την προσπαθειά μας πάμε τώρα να πάρουμε ένα σοβαρό S8 τηλέφωνο με 100€ παραπάνω :rolleyes:.

Εντάξει Βασίλη, τα ακύρωσες όλα σε 2 λεπτά που έπιασες ένα άλλο κινητό και κατέληξες εκεί που ήμουν σίγουρος ότι θα κατέληγες. Δικαίωμά σου. Και εγώ, πιάνω το s7 edge, το ξεκλειδώνω με το δακτυλικό αποτύπωμα (με τη 2η φορά γιατί με την πρώτη δεν δούλεψε) κατεβάζω τη μπάρα ειδοποιήσεων και μόλις βλέπω αυτό το σιέλ χρώμα, μου έρχεται εμετός. Δεν το λέω για να αρπαχτούν ορισμένοι, είναι η δική μου υποκειμενική γνώμη. Δεν αντέχω να το βλέπω!

Πραγματικά πάντως, αν έκρινες την ποιότητα και στιβαρότητα του P10 κάτω του μετρίου, απορώ γιατί είχες 2 χρόνια το s4 και πιο πριν το s3. Γιατί είχες αυτά τα lego????

Τέλος πάντων, δεν θέλω να χαλάσουμε την κουβέντα. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κυριοι, οι πρωτοι παραλαμβανουν σημερα.

Περιμενουμε εντυπωσεις για την καλυτερη συσκευη του 2017 απο τους πρωτους κατοχους...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, κυριοι, οι πρωτοι παραλαμβανουν σημερα.

Περιμενουμε εντυπωσεις για την καλυτερη συσκευη του 2017 απο τους πρωτους κατοχους...

 

Πολύ τυχεροί

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...