Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν λίγο είπα να βάλω το hide nav να δω αν γίνεται σωστό blending με τον touch wiz.

Τελικά όπως φαντάστηκα είχε κενό στο σημείο που ήταν τα κουμπιά και το hardware κουμπί στην οθόνη δε δούλευε.

Πέρα από αυτό, άφησε και κουσούρι στην αρχική..

Δείτε πως φαίνεται πλέον το κομμάτι πάνω στην στάτους μπαρ. d64ad67be583259e2d6705ded6bfd342.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πριν λίγο είπα να βάλω το hide nav να δω αν γίνεται σωστό blending με τον touch wiz.

Τελικά όπως φαντάστηκα είχε κενό στο σημείο που ήταν τα κουμπιά και το hardware κουμπί στην οθόνη δε δούλευε.

Πέρα από αυτό, άφησε και κουσούρι στην αρχική..

Πολύ περίεργο.... Εγώ έχω βάλει το HALF NAV που σου μειώνει τον όγκο της navigation bar περίπου στο μισό χωρίς να σου αφήνει κενό το σημείο που προϋπήρχε απλά το κερδίζεις σε οθόνη και επίσης έβαλα και το RequeLine που μεγαλώνει κατά 30% περίπου την φωτογραφία αυτού που σε καλεί χωρίς το παραμικρό πρόβλημα....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δείτε πως φαίνεται πλέον το κομμάτι πάνω στην στάτους μπαρ. d64ad67be583259e2d6705ded6bfd342.jpg

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Το πρόβλημα με το διαφορετικό χρώμα στην status που φαίνεται στα μαύρα φόντα είναι Γνωστό Νίκο ,βάλε κάποιο wallaper από το theme store και θα φύγει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο αυτό με τη status bar. Κλείσε το κινητό, περιμενε 30 δευτερολεπτα και άνοιξε το πάλι, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, πάντως εγώ δεν έχω καποιο προβλημα.

Όσον αφορά τη navbar γενικά δουλεύει καλά, εγώ χρησιμοποιώ τον nova που στην τελευταία έκδοση έχει επιλογή να κρύβεις τη navbar στην home screen και τον app drawer. Ειναι στις ρυθμισεις στην εμφανιση.

Σε κάποιες λίγες εφαρμογές έχει κάποια ζητήματα γραφικων όπως πχ στον music player της samsung ή την gallery που υπάρχει η μπάρα απλά δεν εμφανίζονται τα κουμπια αλλα οχι καποιο προβλημα χρησης. Αυτές τις δύο εφαρμογες έχω εγώ δει.

Εννοείται βέβαια ότι προτού θελήσει κάποιος να περάσει το apk πρέπει να έχει ήδη καθορίσει τα swipe gestures με κάποιο app.

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα πριν ποστάρω αυτό. Με στοκ θέματα δουλεύει κανονικά.

Το θέμα είναι ότι πριν δεν υπήρχε πρόβλημα και σιχαίνομαι να μπλέκω με τα framework της samsung.

Με εκκαθάριση στον tw και επανεκκίνηση δεν επανέρχεται.

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το material black σαν θέμα κατεβασμένο από το samsung store και δεν έχω κανένα πρόβλημα με το Disable Nav Bar

 

EDIT:Μου το κάνει και εμένα σε μαύρο wallpaper αυτό με την status bar.Με έγχρωμο wallpaper δεν το κάνει.Ευχαριστούμε m7ixalis για την πληροφορία

Edited by andreas1992

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

μπήκα να διαβάσω το θέμα να ενημερωθώ γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά και ισως το πάρω αύριο και βλέπω πάνω από 3 χιλιάδες απαντήσεις.

 

υπάρχει κάποιος υπεύθυνος συμφορουμίτης να με ενημερώσει στα γρήγορα; έχω ξεμείνει με note 4(από το οποίο είμαι κατά ευχαριστημένος).

υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πριν την αγορά; 1 έκδοση έρχεται στην Ελλάδα και γενικότερα στην Ευρώπη; Υπάρχει κάποιος διαχωρισμός όπως πχ στο note snapdragon και exynos ;γενικά κάτι άλλο να προσέξω; είστε ευχαριστημένοι από την λειτουργία του; πόση ώρα οθόνης βγάζετε και πόση ώρα κάνει να φορτίσει από 0 στο 100%; μάλλον για το μαύρο πάω - cosmote

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπήκα να διαβάσω το θέμα να ενημερωθώ γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά και ισως το πάρω αύριο και βλέπω πάνω από 3 χιλιάδες απαντήσεις.

 

υπάρχει κάποιος υπεύθυνος συμφορουμίτης να με ενημερώσει στα γρήγορα; έχω ξεμείνει με note 4(από το οποίο είμαι κατά ευχαριστημένος).

υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πριν την αγορά; 1 έκδοση έρχεται στην Ελλάδα και γενικότερα στην Ευρώπη; Υπάρχει κάποιος διαχωρισμός όπως πχ στο note snapdragon και exynos ;γενικά κάτι άλλο να προσέξω; είστε ευχαριστημένοι από την λειτουργία του; πόση ώρα οθόνης βγάζετε και πόση ώρα κάνει να φορτίσει από 0 στο 100%; μάλλον για το μαύρο πάω - cosmote

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Φίλε μου πρώτα απ όλα θα πρέπει να προσέξεις την οθόνη του τηλεφώνου να μην έχει υπερβολική απόχρωση ροζ στο λευκό φόντο (δες βίντεο στο YouTube να καταλάβεις τι εννοώ βάλε Samsung Galaxy s8 plus Pink screen)

Στην Ελλάδα - Ευρώπη έρχεται η exynos 4g-64g.Υπαρχει και με snapdragon αλλά όχι στην Ελλάδα.

Μιλάμε για ότι καλύτερο κυκλοφορεί στο σύνολο του οπότε δεν υπάρχουν άλλα λόγια να το περιγράψεις

Η οθόνη είναι κάτι το πολύ πολύ υποκειμενικό και έχει να κάνει με την προσωπική χρήση που κάνει ο καθένας... Αλλά σαν αυτονομία έχεις παρά πολύ καλή... Εγώ πάντως κάτω από τις πιο 6 ώρες οθόνη δεν το έχω δει.

Έχει γρήγορη φόρτιση που νομίζω από το 0 χρειάζεται περίπου 1ωρα & 20 με 30 λεπτά.. Η αλήθεια είναι πως φτάσαμε τα 3300 ποστ για μια συσκευή η οποία είναι τέλεια

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο..... ποιο φόντο είναι;

Πολύ ωραίο!

 

 

Δεν θυμάμαι όνομα φιλέ μου. Από το zedge το είχα κατεβάσει!

 

 

μπήκα να διαβάσω το θέμα να ενημερωθώ γιατί ενδιαφέρομαι για αγορά και ισως το πάρω αύριο και βλέπω πάνω από 3 χιλιάδες απαντήσεις.

 

υπάρχει κάποιος υπεύθυνος συμφορουμίτης να με ενημερώσει στα γρήγορα; έχω ξεμείνει με note 4(από το οποίο είμαι κατά ευχαριστημένος).

υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω πριν την αγορά; 1 έκδοση έρχεται στην Ελλάδα και γενικότερα στην Ευρώπη; Υπάρχει κάποιος διαχωρισμός όπως πχ στο note snapdragon και exynos ;γενικά κάτι άλλο να προσέξω; είστε ευχαριστημένοι από την λειτουργία του; πόση ώρα οθόνης βγάζετε και πόση ώρα κάνει να φορτίσει από 0 στο 100%; μάλλον για το μαύρο πάω - cosmote

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

 

Προσέχεις μετά την αγορά η επιτόπου αν κοκκινίζει η οθόνη (red tint)

Ελλάδα έρχεται με exynos

Για μπαταρία θα δεις στο άλλο θέμα. Ωστόσο ανάλογα την χρήση, θα είσαι στις 5-7 ώρες SOT

Από σχεδόν άδειο μέχρι 100% κάνει 2 ώρες και 5 λεπτά αν θυμάμαι καλά με αργή φόρτιση.

Με γρήγορη φόρτιση κάνει τον ίδιο χρόνο σχεδόν, απλά φορτίζει πολύ γρήγορα μέχρι το 60-70% και μετά πιο αργά.

 

Παράπονο εγώ δεν έχω ακόμα. Ένα καλύτερο fingerprint scanner θα ήθελα, αλλά δεν το χει η samsung σε αυτόν τον τομέα..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άρα δεν έχω επιλογές σε επεξεργαστή.

αυτό το θέμα με την οθόνη δεν ήταν μόνο στις πρώτες παρτίδες; πάνε 6 μήνες από τότε. επίσης δεν είχε διορθωθεί με τα updates;

η μπαταρία αν βγάζει τόσο θα είμαι υπέρ ευχαριστημένος αλλά δεν το πιστεύω με τη χρήση που κάνω. με μόνιμα τα πάντα ανοιχτά gps, 4g ,400 εφαρμογές, 9 μέιλ με push κτλ ότι πιάσω το ξεζουμίζω. οπότε δεν το πιστεύω ότι θα βγάζει τόσο αλλά και λιγότερο να βγάζει καλά θα είναι.

Για to fingerprint για ξεκλείδωμα απλά τη συσκευή δεν μπορείς να βάλεις iris (αλήθεια αυτό δουλεύει σωστά και ειδικά με φακούς επαφής;) και ειδικά σε εφαρμογές πχ τράπεζες κτλ να βάλεις δακτυλικό;

 

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο..... ποιο φόντο είναι;

Πολύ ωραίο!

 

Από zedze φίλος

Το ίδιο έχω :lol::lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο.... Εγώ έχω βάλει το HALF NAV που σου μειώνει τον όγκο της navigation bar περίπου στο μισό χωρίς να σου αφήνει κενό το σημείο που προϋπήρχε απλά το κερδίζεις σε οθόνη και επίσης έβαλα και το RequeLine που μεγαλώνει κατά 30% περίπου την φωτογραφία αυτού που σε καλεί χωρίς το παραμικρό πρόβλημα....

 

Ναι το έχω βάλει και εγώ το half navigation bar και δουλεύει άψογα.

Μαζί με το no home button σε AOD τα μοναδικά mod.

 

Όλα τα άλλα που δοκίμασα δεν έμεινα ευχαριστημένος και πήραν πόδι άμεσα.

 

Καλώς η κακώς η μειοψηφία όλων αυτών των mod σε XDA είναι σε υψηλό επίπεδο απόδοσης και αξιοπιστίας.

 

Για οσους χρησιμοποιούν 500firepaper ο developer αναβάθμισε την εφαρμογή μετά από πάρα πολλά παράπονα διότι είχε σταμάτησε να λειτουργεί εδω και 3 εβδομάδες περίπου διότι κάποια θέματα προέκυψαν με 500px API τα οποία λύθηκαν μετά από συνεργασία των 2 πλευρών.

 

Και έτσι απολαμβάνω πάλι την αγαπημένη μου μακραν από οτιδήποτε άλλο εφαρμογή σε Android :p

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Pro using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Θυμαται καποιος πως λεγεται ο ασφαλιστης της generali που ασφαλιζει τα κινητα?υπαρχει σχετικη εμπειρια εαν οντως εχει καλυψει αμεσα η ασφαλεια θραυση οθονης?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Θυμαται καποιος πως λεγεται ο ασφαλιστης της generali που ασφαλιζει τα κινητα?υπαρχει σχετικη εμπειρια εαν οντως εχει καλυψει αμεσα η ασφαλεια θραυση οθονης?

Ξηρογιαννόπουλος. εδώ το σχετικό thread

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=438118

Οι εντυπώσεις από όσους την χρησιμοποίησαν ήταν θετική

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Ξηρογιαννόπουλος. εδώ το σχετικό thread

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=438118

Οι εντυπώσεις από όσους την χρησιμοποίησαν ήταν θετική

 

Τελεια!ευχαριστω!!

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα είναι οτι δεν ξέρεις αν το μαγαζί ή ο προμηθευτής του έχει νεότερη παρτίδα.

Έπειτα είναι και θέμα οθόνης. Εδώ μερικά νοτε 8 βλέπεις δίπλα σε s8 και φαίνονται κατακόκκινα..

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είδα στο samsung eshop Αγγλίας Γερμανίας και Ιταλίας ότι πωλείται επίσημα το s8 plus duos ( δικαρτο)με δύο χρόνια πανευρωπαϊκή εγγύηση. Γνωρίζουμε κάτι αν θα πωλείται σύντομα και στην Ελλάδα; Ξέρει κάποιος από που μπορούμε να το φέρουμε εδώ;

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Αγγλικο amazon εχει,αλλά ρώτα τον πωλητή αν είναι UK version η οχι.

https://www.amazon.co.uk/Samsung-Galaxy-Dual-SIM-Smartphone-Unlocked/dp/B06Y8QJ6F9

Αλλα καλυτερα εδω να γινει η συζητηση περι διαθεσιμοτητα/κυκλοφορια του dual sim version.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7324963#post7324963

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν και έχω το μικρό s8,wifi call έχουμε μόνο με cosmote rom;γιατί στο edge είχα και με Eur

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι αν και έχω το μικρό s8,wifi call έχουμε μόνο με cosmote rom;γιατί στο edge είχα και με Eur

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μόνο με την Rom Cosmote ενεργοποιείται στα δικά μας η υπηρεσία WiFi Calling και voLTE

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμουν να το αγοράσω αλλά βγήκε το Note 8.... Σε θέμα ταχύτητας κάμερας και τα λοιπά θα δω διάφορες ανάμεσα στο S8+ και στο Note 8;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...