Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορίστε. ea29246b7ba3d3d6036c4df9e26443e1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δοκιμασε κανε μια επανεκινηση αν δεν στρωσει hard reset καποια βλακεια πρεπει ναναι δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Οχι δεν την χανεις, στο επισιμο σερβις πάντα.

Γίνονται ξανα τα τεστ στεγανοτητας και εισαι έτοιμος.

Άποψη μου υπερβολή η αλλαγή οθόνης για ψιλογρατσουνιες.

έχεις δίκιο αλλά ξενέρωσα ρε φίλε...και το προσέχω πολύ γι'αυτό έχω φάει ξενερα μεγάλη !

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε κανε μια επανεκινηση αν δεν στρωσει hard reset καποια βλακεια πρεπει ναναι δεν μου ερχεται κατι αλλο τωρα
Τι να πω, θα δω τι θα κανω. Εσένα το εμφανίζει κανονικα;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο αλλά ξενέρωσα ρε φίλε...και το προσέχω πολύ γι'αυτό έχω φάει ξενερα μεγάλη !

 

βαλε μεμβρανη τοτε δεν ξερω αν υπαρχει αλλη λυση, θεωρω απιθανο κατι που το δουλευεις 5 6 ωρες τη μερα να μην κανει αραχνιες με τη χρηση

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με επανεκκίνηση δεν έγινε τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο αλλά ξενέρωσα ρε φίλε...και το προσέχω πολύ γι'αυτό έχω φάει ξενερα μεγάλη !

 

Αραχνιες και αυτό και το s7 edge κάνουν μόνο με τον αέρα φίλε μου.

Αραχνιες που φυσικά λίγοι μπορούν να παρατηρήσουν.

Γι αυτό μεμβράνη μόλις βγει από το κουτί...

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε. ea29246b7ba3d3d6036c4df9e26443e1.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μήπως φταίει η rom που φοράει; υποστηρίζουν ολες οι rom βιντεοκληση;

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra+s21plus+s22 plus+s23plus

τώρα: s23 ultra 8/256 & s9 plus 6/64

Link to comment
Share on other sites

Skin μόνο αν δεν θες να τις βλέπεις.

Αν είχες Εξ αρχής δεν θα τις είχες αποκτήσει μάλιστα.

 

Αν έβαζε sapphire η Samsung αντί για απλό γυαλί θα ήταν πιο ανθεκτικό σε γρατζουνιές αλλά ...........

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αν εβγαζε ζαφειρι θα επρεπε να πουλησουμε απο ενα νεφρο για να το παρουμε και αν

 

Σιγά μην θες και πνεύμονα να πουλήσεις.

Μην τρελαθούμε.

 

Απλά θέλουν με όσο το λιγότερο κόστος παραγωγής να την βγάλουν παράλληλα με το όσο το δυνατόν μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους.

 

Το γυαλί κα το αλουμίνιο είναι απλα πάμφθηνο και σε αφθονία για αυτό και βάζουν μόνο αυτά και στα συν του γυαλιού ότι μπορείς σαν εταιρία να πουλάς αξεσουάρ και από εκεί να μαζεύεις χρήμα με ασύρματη φόρτιση.

 

Και έχουν βάλει το μάρκετινγκ να κάνει πλυση εγκεφάλου περί premium κατασκευή και premium υλικά και premium feeling και τέτοια κουραφέξαλα με τα πιο ευτελή και πάμφθηνα υλικά στον πλανήτη.

 

Πχ η HTC η Huawei πως έχουν βάλει σε smartphone και smartwatch και δεν χρειάζεται νεφρό να πουλήσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

τι θες να πεις οτι θα ειχε την ιδια τιμη με το απλο;εγω πιστευω 2-3 κατοσταρικα θα ηταν πανω απο την τιμη του απλου γιατι το ζαφειρι ειναι ακριβο υλικο ακομα και ενα τζαμακι ρολογιου αν το κανεις αναβαθμιση σε ζαφειρι μια κατοσταρα θα την δωσεις
Link to comment
Share on other sites

τι θες να πεις οτι θα ειχε την ιδια τιμη με το απλο;εγω πιστευω 2-3 κατοσταρικα θα ηταν πανω απο την τιμη του απλου γιατι το ζαφειρι ειναι ακριβο υλικο ακομα και ενα τζαμακι ρολογιου αν το κανεις αναβαθμιση σε ζαφειρι μια κατοσταρα θα την δωσεις

 

Σιγά μην έχει και 5 κατοστάρικα διαφορά με το απλό.

Ένα htc που έχει sapphire πλάτη είναι γύρω στα 100-150 διαφορά με το απλό.

http://www.androidauthority.com/sapphire-glass-htc-u-ultra-762639/

 

Αν αναλογιστούμε ότι η Samsung παράγει και πουλάει πολλά εκατομμύρια περισσότερα από την HTC μπορεί να πετύχει και πολύ καλυτερες τιμές για το συγκεκριμένο υλικό από τους προμηθευτές.

 

Εγώ αν ήταν να διαλέξω ανάμεσα σε απλό γυαλί έκδοση και sapphire θα διάλεγα το δεύτερο και ας πλήρωνα 100 ευρώ πάνω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω 150 ευρω πισω και 150 ευρω μπροστα να γλυτωσουμε και τα προστατευτικα λογω της δυσκολης οθονης παμε μια 300 αρα εγω θα το σκεφτομουν παρα πολυ αν θα τα εδινα δηλαδη απο τα 650 να παω στα 1000 λογω αυτου και μονο ισως αν σε αυτην την εκδοση ειχε και 6 ραμ και 128 χωρο ισως τα εδινα το καλο παντως ειναι οτι γλυτωνεις απο θηκες προστατευτικα κλπ ησυχαζεις Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

αυτο λεω 150 ευρω πισω και 150 ευρω μπροστα να γλυτωσουμε και τα προστατευτικα λογω της δυσκολης οθονης παμε μια 300 αρα εγω θα το σκεφτομουν παρα πολυ αν θα τα εδινα δηλαδη απο τα 650 να παω στα 1000 λογω αυτου και μονο ισως αν σε αυτην την εκδοση ειχε και 6 ραμ και 128 χωρο ισως τα εδινα το καλο παντως ειναι οτι γλυτωνεις απο θηκες προστατευτικα κλπ ησυχαζεις

 

Λογικά η έκδοση με sapphire θα είναι και πιο προικισμένη,και θα έχεις πολυ λιγότερο άγχος μην σου γρατζουνιστεί ακόμα και με το φύσημα του αέρα όπως το απλό γυαλί :p

 

Και από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει την επιλογή του.

 

Ο ιδανικός συνδυασμός θα ήταν titanium περιμετρικά και sapphire μπρος πίσω,αλλά εκεί το κόστος θα ήταν ακόμα περισσότερο.

 

Αλλά εφόσον το phone essential που βάζει titanium και ceramic γυαλί έχει 700αρα δεν μπορώ να καταλάβω γιατι σε Samsung να μην στοιχίζει ακόμα πιο φθηνά λόγο της πανισχυρής θέσης στην αγορά των Κορεατών που θα μπορούν να κάνουν πιο συμφέρουσα συμφωνία με τους προμηθευτές.

https://www.essential.com/

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ετσι θα επρεπε να ειναι κανονικα οταν λεμε premium υλικα αλλα μην ξεχναμε οτι πριν μερικα χρονια ηταν ολα πλαστικουρα σε μερικα χρονια θα γινει και αυτο αλλα θα ειναι ποιο ακριβα η μικρη εταιρια πουλαει φτηνα για να μπορεσει να πουλησει η sam και iphone δεν εχουν τοσο μεγαλη αναγκη με την εννοια οτι ειναι να πουλησουν θα πουλησουν πχ το iphone των 1100 ευρω τι παραπανω εχει ας πουμε απο το 1plus5 με την μιση τιμη παντος επρεπε να βγαζουν μια πραγματικα premium συσκευη σε υλικα να βλεπαμε τι πωλησεις θα ειχανε
Link to comment
Share on other sites

ετσι θα επρεπε να ειναι κανονικα οταν λεμε premium υλικα αλλα μην ξεχναμε οτι πριν μερικα χρονια ηταν ολα πλαστικουρα σε μερικα χρονια θα γινει και αυτο αλλα θα ειναι ποιο ακριβα η μικρη εταιρια πουλαει φτηνα για να μπορεσει να πουλησει η sam και iphone δεν εχουν τοσο μεγαλη αναγκη με την εννοια οτι ειναι να πουλησουν θα πουλησουν πχ το iphone των 1100 ευρω τι παραπανω εχει ας πουμε απο το 1plus5 με την μιση τιμη παντος επρεπε να βγαζουν μια πραγματικα premium συσκευη σε υλικα να βλεπαμε τι πωλησεις θα ειχανε

 

Έτσι.

Δυστυχώς έχουν πολύ παραπανω συμφέρον οι εταιρίες να μην επενδύσουν σε πραγματικά premium material.

 

Θέλουν να κερδίζουν από πώληση αξεσουάρ,από service(εκεί και αν είναι τεράστια βιομηχανία άντλησης κερδών πχ έσπασες πλάτη σκάσε μου 300 φράγκα να στο αντικαταστήσω)συν ότι παραγωγικά το απλό γυαλί και αλουμινίο είναι πάμφθηνο υλικό και σε τεράστια αυθονια και μπορούν να πετύχουν μέγιστη εξοικονόμηση κόστους παραγωγής με τεράστια περιθώρια κέρδους στην μεταπώληση του τελικού προϊόντος.

 

Και κλασικά μετά αναλαμβάνει το μάρκετινγκ το δικό του ρόλο να πείσει καταναλωτές,blogs,forum τεχνολογίκα sites το πόσο premium συσκευές και τα κλασικά.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ακριβως αυτο που λες ολοι αυτοι οι λογοι, αν το εκαναν αυτο θα ειχαν κλεισει τα σερβις θυγατρικες εταιριες,εταιριες με θηκες κλπ και την καθε συσκευη θα την κρατουσαμε 5 χρονια και μετα θα την χρησιμοποιουσαμε σαν σφυρι γιατι δεν θα παθενε τιποτα:lol:
Link to comment
Share on other sites

Είχα το S7 Edge και έκανα και εγώ τη μετάβαση στο S8+ χρώματος Orchid Grey.

Θα σας πω τη γνώμη μου, τι μου άρεσε και τι όχι (να ξέρετε τα ίδια έχω γράψει και σε αξιολόγησή μου στο σκρούτζ)...

 

Κάμερα: Καλύτερες βραδυνές λήψεις από το S7 Edge, στο φως δεν υπάρχουν τεράστιες διαφορές.

Ηχείο: Αν δεν θα ήθελα στερεοφωνικά ηχεία, ο ήχος από το ηχείο του είναι ποιο δυνατός από του S7 Edge και ποιοτικός. Καλή δουλειά για αδιάβροχο κινητό.

Οθόνη: Καμμία σχέση με το S7 Edge. Άλλη εμπειρία πλοήγησης στο ίντερνετ & στα social networks. Λιγότερο scrolling σε σχέση με το S7 Edge και ποιο φωτεινή. Για μένα η μοναδική σημαντική αναβάθμιση από το S7 Edge είναι η οθόνη, τέλος! Τα έλεγαν εδώ μέσα μερικοί και νόμιζα ότι είναι υπερβολικοί. Ανακάλυψα πως δεν είναι καθόλου.

Μπαταρία: 10-15% καλύτερη από το S7 Edge ανάλογα με τη χρήση που κάνει ο καθένας. Μην απαγοητευτείτε αν τις πρώτες μέρες έχετε χαμηλή αυτονομία. Με τον καιρό η μπαταρία θα στρώσει και θα δείξει τα δόντια της.

Ποιότητα κατασκευής: Καλή ποιότητα ΑΛΛΑ ένα θεματάκι. Υπάρχουν πολλά S8/S8+ εκεί έξω που έχουν διαρροή φωτός που προέρχεται από την οθόνη και υπάρχει ανάμεσα στο γυαλί και στο αλουμίνιο (περιμετρικά) καθώς και πάνω από τους αισθητήρες. Πολλοί δεν το εχουν αντιληφθεί γιατί πρέπει να έχετε άσπρο φόντο για παράδειγμα σε απόλυτο σκοτάδι και η φωτεινότητα να είναι 70% + άνω. Εκεί θα δείτε να φαίνεται φωτισμός περιμετρικά στη συσκευή. Προφανώς είναι λόγω αντανάκλασης αλλά όχι σε όλα τα S8/S8+ όπως είπα. Να ξέρετε όμως πως η επίσημη απάντηση της αξιόλογης SMARTEC (επίσημο Service) είναι ότι είναι φυσιολογικό αυτό και φυσικά δεν επηρεάζει τη λειτουργεία της συσκευής και τη στεγανότητα. Προσωπικά με ενόχλησε λίγο γιατί στο S7 Edge δεν είχα τέτοιο πρόβλημα αλλά κανένα πρόβλημα αφού η συσκευή δουλεύει αξιοπρεπώς.

Ακουστικά: Τα ακουστικά της συσκευασίας (AKG) είναι αρκετά αξιόλογα αλλά δεν μπορεί να τα αξιοποιήσει όπως πρέπει το μέτριο DAC του S8/S8+.

Σαρωτής ίριδας: Μερικές φορές τρώει σκαλώματα αλλά όταν λειτουργεί, λειτουργεί υποδειγματικά και πολύ γρήγορα.

Δαχτυλικό αποτύπωμα: 1 εβδομάδα και ακόμα δεν το συνήθησα. Δεν έχουμε όλοι χέρια μπασκετμπολίστα...

Κράτημα: Πολύ άνετο στο χέρι. Καμμία σχέση με το S7 Edge που νόμιζα ότι θα μου γλυστρίσει και θα πέσει. Εδώ το GRIP είναι πολύ καλό.

Νυχτερινή λειτουργία: Στο S7 Edge με βόλεψε πολύ το ρολόι που εμφανίζετε στις edge πλευρές του κινητού. Στο S8/S8+ το αφαίρεσαν.

----------------------------------

Αξίζει η αλλαγή από S7 Edge;

 

Ο μοναδικός λόγος που θα έλεγα πως αξίζει είναι η οθονάρα του. Όποιος δεν έχει δοκιμάσει και δεν την έχει συγκρίνει δεν μπορεί να καταλάβει για τι εμπειρία μιλάμε.

Η επόμενη μεγάλη βελτίωση (αν μπορώ να το θέσω έτσι), είναι η αναβάθμιση της κάρτας γραφικών (30-40% καλύτερη από το Edge) και φυσικά η μπροστινή κάμερα. :)

Link to comment
Share on other sites

Είχα το S7 Edge και έκανα και εγώ τη μετάβαση στο S8+ χρώματος Orchid Grey.

Θα σας πω τη γνώμη μου, τι μου άρεσε και τι όχι (να ξέρετε τα ίδια έχω γράψει και σε αξιολόγησή μου στο σκρούτζ)...

 

Κάμερα: Καλύτερες βραδυνές λήψεις από το S7 Edge, στο φως δεν υπάρχουν τεράστιες διαφορές.

Ηχείο: Αν δεν θα ήθελα στερεοφωνικά ηχεία, ο ήχος από το ηχείο του είναι ποιο δυνατός από του S7 Edge και ποιοτικός. Καλή δουλειά για αδιάβροχο κινητό.

Οθόνη: Καμμία σχέση με το S7 Edge. Άλλη εμπειρία πλοήγησης στο ίντερνετ & στα social networks. Λιγότερο scrolling σε σχέση με το S7 Edge και ποιο φωτεινή. Για μένα η μοναδική σημαντική αναβάθμιση από το S7 Edge είναι η οθόνη, τέλος! Τα έλεγαν εδώ μέσα μερικοί και νόμιζα ότι είναι υπερβολικοί. Ανακάλυψα πως δεν είναι καθόλου.

Μπαταρία: 10-15% καλύτερη από το S7 Edge ανάλογα με τη χρήση που κάνει ο καθένας. Μην απαγοητευτείτε αν τις πρώτες μέρες έχετε χαμηλή αυτονομία. Με τον καιρό η μπαταρία θα στρώσει και θα δείξει τα δόντια της.

Ποιότητα κατασκευής: Καλή ποιότητα ΑΛΛΑ ένα θεματάκι. Υπάρχουν πολλά S8/S8+ εκεί έξω που έχουν διαρροή φωτός που προέρχεται από την οθόνη και υπάρχει ανάμεσα στο γυαλί και στο αλουμίνιο (περιμετρικά) καθώς και πάνω από τους αισθητήρες. Πολλοί δεν το εχουν αντιληφθεί γιατί πρέπει να έχετε άσπρο φόντο για παράδειγμα σε απόλυτο σκοτάδι και η φωτεινότητα να είναι 70% + άνω. Εκεί θα δείτε να φαίνεται φωτισμός περιμετρικά στη συσκευή. Προφανώς είναι λόγω αντανάκλασης αλλά όχι σε όλα τα S8/S8+ όπως είπα. Να ξέρετε όμως πως η επίσημη απάντηση της αξιόλογης SMARTEC (επίσημο Service) είναι ότι είναι φυσιολογικό αυτό και φυσικά δεν επηρεάζει τη λειτουργεία της συσκευής και τη στεγανότητα. Προσωπικά με ενόχλησε λίγο γιατί στο S7 Edge δεν είχα τέτοιο πρόβλημα αλλά κανένα πρόβλημα αφού η συσκευή δουλεύει αξιοπρεπώς.

Ακουστικά: Τα ακουστικά της συσκευασίας (AKG) είναι αρκετά αξιόλογα αλλά δεν μπορεί να τα αξιοποιήσει όπως πρέπει το μέτριο DAC του S8/S8+.

Σαρωτής ίριδας: Μερικές φορές τρώει σκαλώματα αλλά όταν λειτουργεί, λειτουργεί υποδειγματικά και πολύ γρήγορα.

Δαχτυλικό αποτύπωμα: 1 εβδομάδα και ακόμα δεν το συνήθησα. Δεν έχουμε όλοι χέρια μπασκετμπολίστα...

Κράτημα: Πολύ άνετο στο χέρι. Καμμία σχέση με το S7 Edge που νόμιζα ότι θα μου γλυστρίσει και θα πέσει. Εδώ το GRIP είναι πολύ καλό.

Νυχτερινή λειτουργία: Στο S7 Edge με βόλεψε πολύ το ρολόι που εμφανίζετε στις edge πλευρές του κινητού. Στο S8/S8+ το αφαίρεσαν.

----------------------------------

Αξίζει η αλλαγή από S7 Edge;

 

Ο μοναδικός λόγος που θα έλεγα πως αξίζει είναι η οθονάρα του. Όποιος δεν έχει δοκιμάσει και δεν την έχει συγκρίνει δεν μπορεί να καταλάβει για τι εμπειρία μιλάμε.

Η επόμενη μεγάλη βελτίωση (αν μπορώ να το θέσω έτσι), είναι η αναβάθμιση της κάρτας γραφικών (30-40% καλύτερη από το Edge) και φυσικά η μπροστινή κάμερα. :)

Εγώ πάλι έκανα το αντίθετο από s8plus πηγα σε s7 edge. Μόνο έτσι καταλαβαίνει κάνεις αν άξιζε τελικά η μεταβαση. Γνώμη μου πάντα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νυχτερινή λειτουργία: Στο S7 Edge με βόλεψε πολύ το ρολόι που εμφανίζετε στις edge πλευρές του κινητού. Στο S8/S8+ το αφαίρεσαν.

----------------------------------

 

Είναι μέρος του AOD πλέον και μπορείς να έχεις την πλαϊνή ώρα οχι όμως με ταυτόχρονη χρήση AOD στην κεντρική οθόνη με τις extra δυνατότητες του πχ ειδοποιήσεις.

 

a516085a31a99d5077cf21a343a0949a.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά από ήχο πως πάει? Τα ηχεία, η ένταση και η ποιότητα με και χωρίς ακουστικά? Θέλω ένα κινητό που να παίζει καλά μουσική, έχω βάλει στο μάτι το Axon 7 γιαυτό το λόγο αλλά αν το S8+ είναι αρκετά καλό το προτιμώ βέβαια!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...