Jump to content

Φιλία


woudoulis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι πιστεύεις για τους φίλους?

 

Ποιός είναι ο ιδανικός φίλος για σένα?

 

υπάρχουν φορές που αν και είσαι με παρέα νοιώθεις μόνος??

 

ψάχνεις κάτι αλλά δεν ξέρεις πως και αν θα το βρεις ποτέ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 138
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

...τηλεφώνησε τώρα στο 090...

:p

 

Sorry ρε συ, αλλά είναι λίγο ασαφές το θέμα σου!

 

Τι θα πει "τι πιστεύεις για τους φίλους σου;";;; για να είναι φίλοι σου, τι θα πιστεύεις γι'αυτούς;

 

Επίσης όταν λες "ψάχνεις κάτι αλλά δεν ξέρεις πως και αν θα το βρεις ποτέ?" μιλάς για παρέες;

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βρει τους ιδανικους φιλους!!Εχουμε ιδια αισθηση του χιουμορ και περναμε τελεια!Εχουμε διαφορες στους χαρακτηρες αλλα αυτο ειναι που μας ενωνει!!ποτε δεν νιωθω μονη οταν βρισκομαι με την παρεα μου!:p
Link to comment
Share on other sites

Πάντως γελάω πολύ όταν βλέπω σε παρέες να ασχολείται ο καθένας με το κινητό του.

How lame

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε νεαρότερη ηλικία ήμουν πολύ χαλαρή με παρέες κτλ, πολύ καλοσυνάτη και έκανα ό,τι ήθελε ο κάθε φίλος. Και δυστυχώς, όλοι με καβαλήσανε.

Τώρα πια, δεν χαρίζομαι σε κανέναν. Στο πρώτο στραβοπάτημα έφυγες. Και αυτό γιατί τους φίλους τους επιλέγουμε, κανείς δεν μας τους επιβάλλει. Είμαστε φίλοι για να είμαστε καλά - αν δεν τα βρίσκουμε, δεν είναι υποχρεωτικό να είμαστε και φίλοι...

...And yet I know the worst is still to come...
Link to comment
Share on other sites

Άρα μιλάμε για γνωστούς και όχι για φίλους :wink:

 

Από τέτοιους να φάνε κι οι κότες :whistle:

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντα τους ακολουθούσα και δυστυχώς με είχαν στο χέσ**ο.Τώρα όμως άλλαξα.Θες να είμαστε ίσοι κι όμοιοι,καλώς.Δε θες,μάζεψ'τα και φύγε.
Link to comment
Share on other sites

γνωστοι..... χιλιαααδες....

 

φιλοι πραγματικοι....μετρημενοι στα δαχτυλα του ενος ποδιου

IPHONE 4 The Ultimate
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Έχετε καλους φίλους? πως τους γνωρίσατε? γενικότερα πιστεύετε στις καλές φιλιες? Τι ακριβώς είναι φιλια?
I don't live in Greece, Greece lives in me...
Link to comment
Share on other sites

χμ εχω γνωρισει πολυ κοσμο γενικωσ. φιλουσ κολλητουσ δεν εχω γτ δεν μου αρεσει η εννοια του κολλητου. νιωθω σαν να υποτιμαει εναν αλλον φιλο που εχω. εχω φιλουσ μετρημενουσ, δεν ανταλλαζουμε παντα τα βαθια προσωπικα μασ, βγαινουμε για χαβαλε κ να περασουμε καλα κ ειμαι ευχαριστημενη. οταν τελειωσα το σχολειο, εχασα μερικουσ γτ γνωρισα αλλουσ στη σχολη, οταν παρω πτυχιο, ειμαι σχεδον σιγουρη οτι θα χαθουμε.

 

θελω να πω κατι που μου τυχε δυο φορεσ. ημασταν παρεα 5 ατομα. το 1 ατομο εκανε δεσμο με αποτελεσμα να σπασει η παρεα.. παρατησε την απο νηπιο φιλη τησ επειδη ΝΟΜΙΖΕ οτι γουσταρε το αγορι τησ. ετσι διαλυθηκε η παρεα..η 2η περιπτωση ημαστε 5 ατομα παλι -οταν αρχισα τει τουσ γνωρισα- κ 2 μεταξυ τουσ εξελιχθηκε σεξουαλικα.. οποτε το μετα δε περιγραφεται! διαλυθηκε ξαφνικα κ ολοι μειναμε με μισα ερωτηματικα..αμα μπλεχτει ερωτασ την κατσατε.

 

παντωσ με τη δευτερη παρεα εχω επαφεσ με τον καθενα ξεχωριστα, δοκιμασα στα γενεθλια μου να βρεθουμε ολοι μαζι αλλα δεν ειχε αποτελεσμα, την επομενη μερα ακουγα παραπονα. οποτε.. καλυτερα λιγουσ φιλουσ κ οχι κολλητουσ ;-) σορυ αν γραφω καινουριο ποστ αλλα ειμαι απο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

den kserw pios einai o orismos ths filias!

pantos pisteuw para polu se authn kai stous pragmatikous filous!

 

Υπάπχουν πραγματικοί φίλοι...απλά είναι λίγοι...και καλοί;)

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα μπορουσα να κανω φιλους ολους...:) (ΑΝ ΚΑΙ ΕΧΩ αρκετους και ειμαι καλα,δεν χρειαζομαι κατι παραπανω)Ειμαι κατι σαν τον χαμαιλεων που αλλαζει χρωματα:ninja:

 

 

Εκεινο που δεν καταλαβαινω ειναι γιατι υπαρχει τοση μοναξια ματαξυ των ανθρωπων στην εποχη μας ενω ολοι εχουμε την ιδια αναγκη για συναναστροφη..:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ειμαι κατι σα ψυχολογος της παρεας! ειμαστε 4-5 ατομα που κανουμε πολυ παρεα και ολοι ερχονται σε μενα για τα προβληματα τους!:D φυσικα και απο μερους μου υπαρχει εμπιστοσυνη και εχεμυθεια προς ολους. γενικοτερα ειμαι καλυμενος απο φιλους...:)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω 2 κολλητους με τους οποιους μοιραζομαστε σχεδον τα παντα...απο κει και περα εχω γνωστους-και "φιλους"

το σκηνικο παντως να βλεπεις μια παρεα 5,6 ατομα σε ενα καναπε και να ειναι ο καθενας με το κινητο του ειναι πολυ γελοια...

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 κολλητους με τους οποιους μοιραζομαστε σχεδον τα παντα...απο κει και περα εχω γνωστους-και "φιλους"

το σκηνικο παντως να βλεπεις μια παρεα 5,6 ατομα σε ενα καναπε και να ειναι ο καθενας με το κινητο του ειναι πολυ γελοια...

 

Και να μη μιλάνε καθόλου μεταξύ τους,ε??χαχα!Ψιλοτραγικό!

iN seArch of a brAin...

http://img215.imageshack.us/img215/9290/maltesedogsmallyr6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υπάπχουν πραγματικοί φίλοι...απλά είναι λίγοι...και καλοί;)

 

Το πιο ΣΩΣΤΟ που έχει Ειπωθεί μέχρι τώρα !!!!!!!!! ;););)

Link to comment
Share on other sites

Πιστευω παρα πολυ στην εννοια φιλια και οτι μπορει να σημαινει αυτο.

Ειμαι πολυ τυχερος που εχω 2 φιλους(ενα αγορι και ενα κοριτσι)που κανουμε παρεα εδω και 7 χρονια περιπου και ειμαστε σαν αδερφια.Ετσι τους αισθανομαι και ειναι σιγουρα οι ανθρωποι που θα με στηριξουν σε οτιδηποτε.Οπως θα τους στηριξω και εγω φυσικα.

Ημουνα πολυ τυχερος που βρηκα 2 τετοια ατομα και μου ειναι υπεραρκετα.Ολοι οι αλλοι θα ερθουν και θα φυγουν,θα περασεις καλα η οχι μαζι τους και μεχρι εκει!

Αλλα ειναι καλο να ξερεις οτι υπαρχουν εστω 2 ατομα τα οποια θα ειναι παντα εκει!

Σου δινει κουραγιο;)

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μπα εγω δε πιστευω οτι οταν χρειαστω βοηθεια θα υπαρχει καποιοσ φιλοσ κ ουτε το χω αναγκη αυτο. γενικωσ ειμαι καπωσ κλειστοσ τυποσ κ νιωθω καλα με αυτο :-)

 

(μα αφου ειπα οτι γραφω απο κινητο, παρε μου καινουριο :ρ)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πιστεύω πως υπάρχουν πραγματικοί φίλοι απλά είναι ελάχιστοι και είναι τυχερός όποιος περιτριγυρίζεται από αυτούς...όσον αφορά τον εαυτό μου μπορώ να πω ότι είμαι τυχερή γιατί υπάρχουν λίγες αλλά αληθινές φίλες που-αν και τις γνωρίζω μόλις 2 χρόνια-μου έχουν σταθεί σε όποια δυσκολία είχα μέχρι στιγμής...και πράγματι από ό,τι μου δίνει κουράγιο,στήριγμα και γεμίζει τη ζωή μου όταν άνθρωποι και καταστάσεις έρχονται και παρέρχονται οι πιο σημαντικές είναι αυτές...;)
Η λογική είναι ο μόνος τρόπος να κάνεις λάθος με αυτοπεποίθηση;)
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ουτε μισο ατομο για πραγματικο φιλο.

αλλωστε, την σημερινη φιλια την θεωρω φτηνη με τον τροπο που υφισταται

Link to comment
Share on other sites

μιας κ οι περισσοτεροι που γραφουν ειναι σε εποχη σχολειου ειναι λογικο να νομιζουν οτι ειναι φουλ απο φιλους...να δουμε τι θα γινει μετα οταν θα χωριστειτε για σπουδες ή θα αρχισουν οι δουλειες...

 

υπαρχει κ ενα ρητο...

Όταν πεθάνω θέλω να με θάψουν οι εχθροί μου γιατί οι φίλοι το κάνανε ήδη

Link to comment
Share on other sites

Eγώ έχω τέσσερις κολλητούς,τους δυο τους ξέρω από 6 χρονών και τους άλλους δυο από 11,γενικά θεωρώ τον εαυτό μου ευλογημένο που μεγάλωσα με τέτοια άτομα και τυχερό που δεν ασχολήθηκα με άλλες περιπτώσεις φιλίας μέσα σε σχολές που εκεί ο καθένας είναι για το τομάρι του.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πιστεύω ότι είναι πολύ καλό να έχεις πολύ λίγους φίλους παρά πολλούς. ξέρω ότι ίσως φανεί εγωιστικό -ναι υπάρχει κ εγωισμός από την μεριά τους- γιατί όταν κανείς μια σχέση, μετά όλοι γκρινιάζουν ότι τους εχω κλάσει, πράγμα που με εκνευρίζει γιατί αν η σχέση τους έμενε ελλάδα η κάπου κοντά, η αν είχαν σχέση, είμαι σίγουρη ότι θα έκαναν τα ίδια. κ πραγματικά ΠPOΣΠAΘΩ να αφιερώνω χρόνο για όλα. ίσως αυτοί δεν με καταλαβαίνουν;
Link to comment
Share on other sites

 

υπαρχει κ ενα ρητο...

Όταν πεθάνω θέλω να με θάψουν οι εχθροί μου γιατί οι φίλοι το κάνανε ήδη

 

καλο!!

ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΕ ΕΚΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΕ ΜΟΝΟ ΚΟΡΜΙΑ,ΜΟΡΦΕΣ,ΦΑΙΝΟΜΕΝΑ!

ΟΛΑ ΘΑ ΤΟΥ ΤΑ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ.

ΟΣΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ ΨΥΧΕΣ ΘΑ ΤΙΣ ΞΑΝΑΒΡΟΥΝ!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...