Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να μη φεύγουν πρέπει να είσαι ρουτ και να έχουν μπει στο σύστημα. Σε αυτή την περίπτωση δεν βγαίνουν με επαναφορά, πρέπει να περάσεις εκ νέου την ρομ που έχεις.

 

αυτο ...φοβομουν!! δεν εχω κανει ρουτ. θα διαβασω οδηγιες και θα το κανω, ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

αυτο ...φοβομουν!! δεν εχω κανει ρουτ. θα διαβασω οδηγιες και θα το κανω, ευχαριστω πολυ

Περίμενε, εγώ δε σου είπα να γίνεις ρουτ. Υπέθεσα ότι για να μη φεύγουν θα είσαι ρουτ και έχουν μπει στο σύστημα. Μήπως δε κάνεις σωστά την επαναφορά; Στείλε μου πμ να μου πεις τι συσκευή έχεις και να δούμε τι γίνεται για να μη γεμίζουμε το νήμα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι τέτοιο σου κάνει;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kiddoware.kidsplace

Το δοκιμασα αλλά δεν μου κάνει γιατι δεν μπορει να μου κλειδώσει τελείως το κινητό.

Αν πατήσεις δύο φορές το κουμπί που σου δείχνει τη έχεις ανοικτό μπερδεύεται και μπαίνει

Ο κανονικός λάντσερ.ευχαριστώ παντός που θα πάει θα βρω κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να επιστρέψουμε ΕΠΙΣΗΜΑ!! απο την lolipop στην kitkat ?

 

Πετώντας :Ρ

 

Για αρχή δε μας λες τη συσκευή σου(κάθε συσκευή έχει διαφορετικές μεθόδους, κάποιες αδύνατο, κάποιες επικίνδυνο), εν συνεχεία καλύτερα να πας στο νήμα της! Καλή τύχη!

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει root με kingroot.

Πως μπορω να κανω το κινητο παλι unroot?

 

εχει επιλογη η ιδια η εφαρμογη για unroot

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 7 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

γεια σας,

 

έχω ένα android media player tv box στον οποίον έχω συνδέσει έναν εξωτερικό σκληρό μέσω usb. Το κακό είναι ότι όταν κλείνω τον media player ο σκληρός συνεχίζει και παραμένει ανοιχτός.

Ερώτηση: υπάρχει τρόπος (κάποιο πρόγραμμα ίσως) που να στέλνει ένα σήμα και να κλείνει και ο δίσκος;

η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

η γνώμη σου μετράει... https://www.24net.gr

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω αν τα mobile antiviruses (πχ το avast) κάνουν έλεγχο τα apk πρίν τα εγκαταστήσεις, αλλά οι desktop εκδόσεις τους για υπολογιστές ελέγχουν σίγουρα ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω αν τα mobile antiviruses (πχ το avast) κάνουν έλεγχο τα apk πρίν τα εγκαταστήσεις, αλλά οι desktop εκδόσεις τους για υπολογιστές ελέγχουν σίγουρα ;)

 

Δεν το είχα σκεφτεί. Thanks!! :)

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, μια βοήθεια. Πόσες φορές να ρωτήσω;

 

Ευχαριστώ πολύ.

 

Καλησπέρα σας.

Μια ερωτησούλα για KitKat 4.4.

Ανοίγοντας το gps πετάγεται ένα παράθυρο που ρωτάει αν θέλουμε να ενεργοποιηθεί η υψηλή ακρίβεια (high accuracy) και έχει και ένα checkbox για να το κάνει default.

Αν το τσεκάρουμε αυτό το checkbox, μετά από που μπορούμε να αλλάξουμε το default mode του gps;

Γιατί θέλω να το αλλάξω στην συσκευή ενός φίλου που δεν θέλει να είναι ενεργή η υψηλή ακρίβεια από default κάθε φορά που ανοίγει το gps και δεν το βρίσκω.

Ευχαριστώ πολύ.

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

στην 5.1 lolipop που στην ευχή είναι η ρύθμιση της έντασης των πολυμέσων ΠΡΙΝ ξεκινήσει να παίζει πχ το βίντεο;; μέσα στην νύχτα ξεκινάει με φουλ ένταση που το έχω αφήσει από την ημέρα!
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, μια βοήθεια. Πόσες φορές να ρωτήσω;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Ρυθμίσεις >τοποθεσία >λειτουργία

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

Επιρρεάζεται από τα λατινικά σε συνδιασμό με τα Ελληνικά. Είναι πολύ πιθανό να έχεις γραμμένο το νικος σαν νikoς. Το γράφω με μικρά για να καταλάβεις τη διαφορά, σε κεφαλαία δε φαίνεται. Ειδικά αν κάποιες επαφές σου έχουν προέλθει από dumphone, σίγουρα έχει γίνει κάτι τέτοιο.

 

Δοκίμασα τα πάντα σε συνδιασμούς αλλά τίποτα. Δεν βγάζει όλα τα ονόματα. Αυτό το παρατήρησα όταν έγινε αναβάθμιση στην 5.1 και μετά. πρέπει να γραψω και το επωνυμο για να βρω αυτή την επαφή που θέλω Δεν είναι γραμμένο ΄κάτι σε λατινικούς χαρακτήρες. Τις επαφές τις έχω συγχρονισμένες στο google. κάποιος κάποια λύση; κάποιο reset μήπως;;;;

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα tablet MLS IQ 8'' rootαρισμένο με android 4.4.2.Του έχω βάλει 8gb sd και με το minitool partition της έφτιαξα 2 partition 3gb και 5 gb το ένα fat32 και το άλλο ext4.Όταν πάω με τη link2sd plus να συνδέσω κάποια εφαρμογή (όχι συστήματος) στο δεύτερο partition μου βγάζει μήνυμα Link2sd package invalid.Όποιος ξέρει βοήθεια.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και συζητήσεις για πειρατικό ή σπασμένο λογισμικό απαγορεύονται ρητά στο myphone, σύμφωνα με τους Ο.Π.Χ., έγινε διαγραφή των επίμαχων μηνυμάτων ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Είναι ο κωδικός για το anti thief

 

έχω ξεxάσει το pin του anti thief είναι android lolipop επίσης μου έρχεται ένα μήνυμα στο τηλ που έχω δηλώσει για το antithief

αλλά έρχονται κάτι κινέζικα .

ξεμπλοκάρει με wipe από recovery?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σήμερα προσπαθούσα μέσα από την εφαρμογή του youtube να στείλω ένα video στην τηλεόραση μου που έχει dlna συνδέθηκα στο κινητό στο ίδιο δίκτυο με την τηλεόραση και όταν πάταγα την επιλογή έκανε αναζήτηση αλλα δεν μου έβρισκε την τηλεόραση γιατί?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...