Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω συνδεδεμενη συσκευή bluetooth στην οποία με ενα πάτημα του πλήκτρου κανει επανάκληση της τελευταιας κλήσης.Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί η επανάκληση γιατί κάνω συνεχώς ακούσια κλήσεις.

Ευχαριστώ.

 

Τα περισσότερα (αν όχι όλα) πατώντας 2 φορές γρήγορα το πλήκτρο κάνουν επανάκληση. Ρίξε μια ματιά στο manual του bluetooth για το αν αλλάζει αυτό. Δεν έχει τύχει να με απασχολήσει, αλλά αυτό θα έκανα αν με ενοχλούσε.

Link to comment
Share on other sites

Απορία νέου .

Αν καταχωρισω πιστωτική στο play store και πεσει το κινητό στα χέρια της κόρης μου (4,5 ετών) κατεβάζει τα πάντα όλα ?

Υπάρχει κάποια προστασία , πχ password ;

Link to comment
Share on other sites

Απορία νέου .

Αν καταχωρισω πιστωτική στο play store και πεσει το κινητό στα χέρια της κόρης μου (4,5 ετών) κατεβάζει τα πάντα όλα ?

Υπάρχει κάποια προστασία , πχ password ;

ναι εχει επιλογη στις ρυθμισεις, εκει που λεει για pin, ενεργοποιεις το pin και αμεσως ενεργοποιειται η ακριβως απο πανω επιλογη για να βαζεις pin οταν κανεις αγορες ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει επιλογη στις ρυθμισεις, εκει που λεει για pin, ενεργοποιεις το pin και αμεσως ενεργοποιειται η ακριβως απο πανω επιλογη για να βαζεις pin οταν κανεις αγορες ;)

 

Ευχαριστω ;)

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει επιλογη στις ρυθμισεις, εκει που λεει για pin, ενεργοποιεις το pin και αμεσως ενεργοποιειται η ακριβως απο πανω επιλογη για να βαζεις pin οταν κανεις αγορες ;)

 

Δεν το ήξερα, Ωραίος. :up:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Πήρα ένα μεταχειρισμένο xperia x10i απο γνωστό μου χθες, το πρόβλημα είναι πως ανακάλυψα πως δεν έχει FM radio και δεν εννοώ ράδιο με ίντερνετ όπως αυτός που μου το πούλησε... Θέλω να ακούω μουσική όπου κι αν βρίσκομαι χωρίς ίντερνετ με το απλό κλασσικό ραδιόφωνο όπως και σε όλα τα παλιά τηλέφωνα. Υπάρχει αυτη η δυνατότητα να κατεβάσω μια εφαρμογή ή όχι;

 

Απογοητεύτκα απίστευτα. Δεν περίμενα ούτε μια στο δισεκατομμύριο πως ένα τέτοιο κινητό θα έχει τόσο σημαντική έλλειψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Πήρα ένα μεταχειρισμένο xperia x10i απο γνωστό μου χθες, το πρόβλημα είναι πως ανακάλυψα πως δεν έχει FM radio και δεν εννοώ ράδιο με ίντερνετ όπως αυτός που μου το πούλησε... Θέλω να ακούω μουσική όπου κι αν βρίσκομαι χωρίς ίντερνετ με το απλό κλασσικό ραδιόφωνο όπως και σε όλα τα παλιά τηλέφωνα. Υπάρχει αυτη η δυνατότητα να κατεβάσω μια εφαρμογή ή όχι;

 

Απογοητεύτκα απίστευτα. Δεν περίμενα ούτε μια στο δισεκατομμύριο πως ένα τέτοιο κινητό θα έχει τόσο σημαντική έλλειψη.

 

Απ' ότι ξέρω δεν έχει ραδιόφωνο λόγω hardware.

Το σωστότερο μέρος για να κάνεις την ερώτησή σου είναι στο επίσημο θέμα συζήτησης για το x10 ΕΔΩ. Ως κάτοχοι x10 που είναι και αυτοί θα μπορουν να σε κατατοπίσουν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Τα φωτα σας σε κατι θα ηθελα. Εχω 2 HTC (ενα wildfire με Cosmote και ενα Sensation στο εξωτερικο οπου δουλευω) αλλα συνδεδεμενα με αλλο gmail account. Το wildfire χαλασε και ετσι μετεφερα την καρτα της Cosmote στο Sensation, σε ελληνικο εδαφος (οχι δηλαδη απο το εξωτερικο) . Το προβλημα ειναι, οπως μου λεε,ι οτι αυτο το κινητο εχει αλλο gmail account και δεν δουλευει. Εχω μπερδευτει, εχετε καμια ιδεα τι να κανω? Να το κανω εργοστασιακη επαναφορα για να σβηστει το πρωτο gmail account? Δεν δεχεται δηλαδη και τα 2 accounts? Σας ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω το Alcatel One Touch 991 και ψάχνω τρόπο να κατεβάσω εφαρμογές από το ιντερνετ μπορείτε να μου πείτε μια έμπιστη σελίδα.

Samsung Galaxy Y

Alcatel OT 991

ZTE Blade 3 :love:

Link to comment
Share on other sites

Εχω συνδεδεμενη συσκευή bluetooth στην οποία με ενα πάτημα του πλήκτρου κανει επανάκληση της τελευταιας κλήσης.Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιηθεί η επανάκληση γιατί κάνω συνεχώς ακούσια κλήσεις.

Ευχαριστώ.

 

Είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και τοτε είχα βρει μια εφαρμογή που ζητούσε επιβεβαίωση πριν κάνει μια κλήση. Το έβρισκα ψάχνοντας call confirm. Τώρα έχει πάλι κάτι (άλλο απο εκείνο που ήξερα) αλλά είναι σε light έκδοση και δεν ξέρω τι προσφέρει. Πάντως με αυτό λύνεις το πρόβλημα σου.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

εχω βαλει στο μοντεμ μου να μπαινω με συνθεταα ωστε να μην μπορει να μπει κανεις αλλος εκτος απο τις δικες μου συσκευες...και των γνωστων μου που ερχονται σπιτι...το κακο ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθω πια σε καφετεριες κλπ..τι συμβαινει?σε ολες τις συσκευες android που εχω συμβαινει αυτο

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Και οι απορίες δε σταματατούν.... Εγκατέστησα κάποια τραγούδια στην sd card και μετά από αυτά έκανα copy/paste και κάποιες εικόνες από τον υπολογιστή μου. Το "περίεργο" που έχει γίνει είναι πως μία από αυτές τις εικόνες έχει μπει σαν εικόνα άλμπουμ σε όσα τραγούδια δεν είχα ( εικόνα αλμπουμ ).... :confused: Η sd card είναι καινούρια ( SanDisc, 8gb, class 10 ). Τι έχω κάνει λάθος; :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Και οι απορίες δε σταματατούν.... Εγκατέστησα κάποια τραγούδια στην sd card και μετά από αυτά έκανα copy/paste και κάποιες εικόνες από τον υπολογιστή μου. Το "περίεργο" που έχει γίνει είναι πως μία από αυτές τις εικόνες έχει μπει σαν εικόνα άλμπουμ σε όσα τραγούδια δεν είχα ( εικόνα αλμπουμ ).... :confused: Η sd card είναι καινούρια ( SanDisc, 8gb, class 10 ). Τι έχω κάνει λάθος; :worry:

τι όνομα έχει αυτή η εικόνα και σε ποιον φάκελο την έχει βάλει?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ειμαι καινουργιος στα αντροιντ κ θελω λιηγη βοηθεια, οταν εβαλα φεις κλπ κατεβασα κ κατι αλλα για α συχρονισω τς φωτο τεσπα δεν καταλαβα τι εκανα οποτε τωρα μπαινω στο ημερολογιο του κιν κ μ εχει σημειωμενες οοοολεες τς εκδηλωσεις του φεις μπουκ πως θα καθαρισω το ημερολογιο μου απο τς χαζοναρες του φεεις τωρα;κ κατι τελευταιο στς επαφες μου τα γραμματα π μου βγαζει ειναι αγγλικα κ οχι ελληνικα αυτο αλλαζει; το κιν μ ειναι note2 γερμανικο και εχει γαλλικο φιρμγουερ.ευχαριστω
note 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Και οι απορίες δε σταματατούν.... Εγκατέστησα κάποια τραγούδια στην sd card και μετά από αυτά έκανα copy/paste και κάποιες εικόνες από τον υπολογιστή μου. Το "περίεργο" που έχει γίνει είναι πως μία από αυτές τις εικόνες έχει μπει σαν εικόνα άλμπουμ σε όσα τραγούδια δεν είχα ( εικόνα αλμπουμ ).... :confused: Η sd card είναι καινούρια ( SanDisc, 8gb, class 10 ). Τι έχω κάνει λάθος; :worry:

 

και εγω μολις αλλαξα καρτα πηρε μια εικονα απο τις δικες μου και εχασα ολες τις εικονες του αλμπουμ...δεν ξερω γιατι ομως

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

εχω περασει τη δικη μου ηλεκτρονική διευθυνση του gmail σε tablet φιλου για να το σεταρω κτλ. Τωρα περασω τη δική του ηλεκτρονικη διευθυνση (την δημιουργησαμε μαζι) και θελω να αφαιρεσω την δική μου γιατι θα βλεπει και τα δικά μου email. Πως μπορω να το κανω αυτο;
Link to comment
Share on other sites

εχω περασει τη δικη μου ηλεκτρονική διευθυνση του gmail σε tablet φιλου για να το σεταρω κτλ. Τωρα περασω τη δική του ηλεκτρονικη διευθυνση (την δημιουργησαμε μαζι) και θελω να αφαιρεσω την δική μου γιατι θα βλεπει και τα δικά μου email. Πως μπορω να το κανω αυτο;

 

Διάβασε εδώ http://data-security-freeware.blogspot.gr/2011/05/how-to-delete-or-add-gmail-account-on.html

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλη λυση αυτη που λες, εξυπνη.

Το θεμα ειναι οτι δεν στελνει mms ουτε με τα data ανοικτα, ανεξαρτητως apn.

 

Δοκιμασα και το gosms που ειπε καποιος σμφορουμιτης σε αλλο θεμα, οτι εστελνε mms χωρις προβληματα. Ουτε με αυτο λυθηκε το προβλημα.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Σε android 4 και ανω μπορεις απλα να κανεις καταργηση του βασικου gmail λογαριασμου χωρις factory reset,επιλεγοντας καταργηση απο τις ρυθμισεις του λογαριασμου
Link to comment
Share on other sites

Οποιος γνωριζει θα ηθελα να μου προτεινει καποια εφαρμοφη office που να διαβαζει και να δινει την δυνατοτητα να επεξεργαζεται o χρηστης κι ολας τα περισσοτερα αρχεια (word,excel, pdf, ppt...)

Επισης επισης κατι αντιστοιχο και για (e)ps αρχεια ή αν δεν υπαρχει κατι τετοιο (γιατι δεν βρηκα) καποιο προγραμμα/ιστιοσελιδα που να τα μετατρεπει σε καποια απο τα παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος γνωριζει θα ηθελα να μου προτεινει καποια εφαρμοφη office που να διαβαζει και να δινει την δυνατοτητα να επεξεργαζεται o χρηστης κι ολας τα περισσοτερα αρχεια (word,excel, pdf, ppt...)[...]
kingsoft office
Link to comment
Share on other sites

kingsoft office

 

Κατεβασα την 4.9, γιατι θελω ελληνικα, φανταζομαι η τελευταια εκδοση δεν εχει ε?

Για pdf και για eps?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...