Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαίρεται. Έχω ένα tablet όπου μέσω USB tether δίνω Internet σε ένα router. Το πρόβλημα είναι όταν γίνει επανεκκίνηση του router, τότε κλείνει από το laptop το USB tether και χρείαζεται να το ενεργοποιήσω εκ νέου. Το θέμα είναι ότι στο router αυτό δεν υπάρχει πρόσβαση. Μπορώ να κάνω κάτι στο tablet ώστε να μην μου κλείνει το USB tether ή ακόμη να το ενεργοποιεί αυτόματα μόλις υπάρχει καλώδιο πάνω του?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο και έχω το εξής μεγαλο για εμένα πρόβλημα, επειδή έχω το σταθερό συνέχεια εκτροπή στο κινητό δεν μου εμφανίζει την ειδοποίηση τις εκτροπής.Υπαρχει κάποια λύση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων .
Link to comment
Share on other sites

Έχω το συγκεκριμένο τηλέφωνο και έχω το εξής μεγαλο για εμένα πρόβλημα, επειδή έχω το σταθερό συνέχεια εκτροπή στο κινητό δεν μου εμφανίζει την ειδοποίηση τις εκτροπής.Υπαρχει κάποια λύση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Μήπως να ρωτήσεις εδώ καλύτερα που είναι και το νήμα της συσκευής σου;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=483395

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

εκανα χρηση του σελφομπαστοσηυνου και ειδα οτι υπαρχει μια καθηστερηση με την ληψη της φωτο κατα 2 δευτερολεπτα και στα video δεν υπηρχε ηχος (ισως λογικο λογο του οτι υπηρχε το (mini jack). ξερεις κανεις πως δεν θα υπαρχει αυτη η καθυστέρηση στις φωτο καθως και ο ηχος οταν εχουμε selfo-μπαστουνο ??
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κλείνει αυτόματα το βράδυ wifi,Bluetooth και data;

 

Στάλθηκε από το SM-G975F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Macrodroid και θέλει ροοτ

Το κάνω με προφίλς εδώ και χρόνια

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση του νεου android εδω και λιγες μερες, το κινητο ψοφησε. Εκει που σχεδον δουλευε σαν καινουργιο, τωρα κολλαει και σερνεται σαν κινητο δεκαετιας :mad:

Xiaomi redmi 4x

θες δε θες, θα γινει ο πολος σου κιοφτες
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα στο θέμα της συσκευής σου.

 

Σεβαστείτε λίγο και αυτούς που παρακολουθούν και μη ποστάρετε ότι να 'ναι όπου να 'ναι:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μετα την εγκατασταση του νεου android εδω και λιγες μερες, το κινητο ψοφησε. Εκει που σχεδον δουλευε σαν καινουργιο, τωρα κολλαει και σερνεται σαν κινητο δεκαετιας :mad:

Xiaomi redmi 4x

 

τράβα ένα factory reset για αρχή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μπορεί κάποιος να μου δώσει αναλυτικό οδηγό για να εγκαταστήσω custom rom(pixel experience συγκεκριμένα) στο mi mix 2s μου;

Δεν το εχω ξανακάνει οπότε είμαι λίγο άσχετος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Κατεβασα το Gsam Battery Monitor, εδωσα προσβαση με ADB κι ολα λειτουργουσαν ομορφα. Έρχεται σε S10 Lite το One UI 2.5 περνάω με ΟΤΑ, κανω clear cache σβηνονται ολα τα στατιστικα του Gsam. Το θέμα ειναι οτι ΚΑΘΕ φορα που το κινητο κανει επανεκκίνηση (1 φορά στις 2 μερες) τα στατιστικά ξαναμηδενιζονται κ παμε παλι απ την αρχη. Δοκιμασα να κανω clear cache στην εφαρμογή, τιποτα.

 

Αν το απ εγκατάστησω κ ξανακανω εγκατάσταση, λειτουργούν ολα ρολοι... Αν ξανακανεις clear cache (που κανω σε καθε μεγαλο update) παλι το ιδιο. Δοκιμασα να βαλω την εφαρμογη στην sd card.... Εκει σε καθε επανεκκίνηση μηδενιζει ΜΟΝΟ το ποσοστο που εχει χασει το κινητο απ την τελευταία φορτιση, σε οθονη σβηστη κτλ (οχι ολα τα στατιστικά δηλ.)

 

Εκανα δοκιμη σε S9+ με One Ui 2.0 και συμβαινει το ίδιο....

 

Τι μπορεί να γινεται ??

Link to comment
Share on other sites

ποιο dns βάζουμε για να μην έχουμε διαφημίσεις; στις ρυθμίσεις του δικτύου στο κινητό

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποιο dns βάζουμε για να μην έχουμε διαφημίσεις; στις ρυθμίσεις του δικτύου στο κινητό

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

dns.adguard.com

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δώσετε περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με αυτό; Για να μην έχουμε διαφημίσεις.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να δώσετε περισσότερες λεπτομέρειες σχετικά με αυτό; Για να μην έχουμε διαφημίσεις.
μπες ρυθμίσεις δικτύου δες φώτο 314ccd481a3d72fc9fac6ff40c281de3.jpg52eae3b4867cd5e4b0f8517997fd44e9.jpg9cd76f40a253eaf9a71f35d224533c33.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μπες ρυθμίσεις δικτύου δες φώτο 314ccd481a3d72fc9fac6ff40c281de3.jpg52eae3b4867cd5e4b0f8517997fd44e9.jpg9cd76f40a253eaf9a71f35d224533c33.jpg

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Είναι κάτι που δεν το γνώριζα καθόλου και ευχαριστώ. Όμως κόβει διαφημίσεις μόνο στον browser;

Link to comment
Share on other sites

νομίζω παντού πλην YouTube!

 

Sent from my Mi A3 using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Με έφτιαξες άσχημα για να πω την αλήθεια!!! Μόνο του youtube δεν με ένοιαζε γιατί δουλεύω το youtube vanced.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να την βρω την επιλογή σε Huawei κινητό. Αν κάποιος έχει Huawei και την έχει βρει ας μου πει.

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να την βρω την επιλογή σε Huawei κινητό. Αν κάποιος έχει Huawei και την έχει βρει ας μου πει.

 

Ρυθμισεις->Δικτυα->Ιδιωτικος διακομιστης DNS

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να την βρω την επιλογή σε Huawei κινητό. Αν κάποιος έχει Huawei και την έχει βρει ας μου πει.

 

Αν είναι αρκετά παλιά συσκευή δεν υπάρχει. Σε ναυαρχίδα πχ του 2016 δεν υπάρχει.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Απο Android 9 κι επειτα υπαρχει το private dns/ιδιωτικο dns.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

μος αγορασα ενα poco phone F2 Pro και θελω να ενεργοποιησω static ip οταν συνδεω το κινητο στο ιντερνετ μεσω ethernet..

Εχω ενα usb c to ethernet adapter πανω στο οποιο καρφωνω το καλωδιο δικτου.. Μολις συνδεω το καλωδιο εχω κατευθειαν ιντερνετ , δεν χρειαστηκε να κανω τιποτα αφου δουλεψε με την πρωτη.

 

ΤΟ προβλημα μου ειναι οτι οταν συνδεω το καλωδιο, στα setting του τηλεφωνου δεν εμφανιζεται πουθενα η επιλογη ethernet, ετσι ωστε να μπορεσω να σεταρω static ip..

 

Ενεργοποιησα και τα developer options αλλα τιποτα...

 

Γνωριζει καποιος πως μπορω να εμφανισω την επιλογη ethernet στο τηλεφωνο ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...