Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε δίκαρτο κινητό με Android 4.2.2 θέλω να κάνω blacklist συγκεκριμένους αριθμούς να μη μου στέλνουν μνμ. αλλά δοκιμάζοντας τις εφαρμογές chompSMS και Calls Blacklist ενώ δεν λαμβάνω τα μνμ. εντούτοις στο κινητό του αποστολέα εμφανίζει ότι παραδόθηκε κάτι το οποίο εγώ δεν θέλω.
Link to comment
Share on other sites

Σε δίκαρτο κινητό με Android 4.2.2 θέλω να κάνω blacklist συγκεκριμένους αριθμούς να μη μου στέλνουν μνμ. αλλά δοκιμάζοντας τις εφαρμογές chompSMS και Calls Blacklist ενώ δεν λαμβάνω τα μνμ. εντούτοις στο κινητό του αποστολέα εμφανίζει ότι παραδόθηκε κάτι το οποίο εγώ δεν θέλω.

Φυσικά και δεν γίνεται αυτό που θες.είναι θέμα δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έτσι δεν γίνεται τίποτα, αφού δείχνει ότι παραλήφθηκε είναι σαν να μη το διάβασα εγώ, να το αγνόησα. Η ουσία είναι να μην του δίνει αναφορά παράδοσης άρα ότι δεν έχει παραληφθεί ποτέ. Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Τότε μίλα με τον παροχο σου για μπλοκάρισμα κάθε επικοινωνίας με αυτό Τομ αριθμό. Καμία εφαρμογή δεν μπορεί να κάνει αυτό που ζητάς.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα,

Που λετε ειπα να τσιμπησω και εγω ενα tv box για τις γιορτες και ετσι διαλεξα το ott cs928ii απο το geekbuying. Αγοράζω και ενα wireless mouse απο το πλαισιο για να ειμαι cool και τι να δω?! Οταν το συνδεω το σημα του wifi εξασθενει για λιγα δευτερολεπτα και μετα χανεται τελειως και αποσυνδεεται. Τα ενσυρματα λειτουργουν μια χαρα ( καμια φορα σταματαν και θελει επανεκκίνηση αλλα τεσπα ). Τι φαση ρε παιδια πειτε μουυυυυυυυυυυυυ.........

Nothing is true, everything is permitted

- Altaïr Ibn-La'Ahad -

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας παρακαλω. Εχω 2 νουμερα cosmote σε μια κάρτα sim και τα χρησιμοποιω σε μια συσκευη nokia. Βαζοντας την εν λογω καρτα σε smartphone (android) δεν βρήκα πουθενα τον τροπο να κανω εναλλαγη των αριθμων οπως εκανα στο nokia. Δεν γινεται αυτο σε smartphone? Δεν υπαρχει κάποια εφαρμογη?

 

Δεν θελω δικαρτο κινητο.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση 1η

Υπάρχουν κινητά με μικρή εσωτερική μνήμη πχ 4 GB. Σκέφτομαι λοιπόν ότι αν οι εφαρμογές μπορούν να πάνε στην κάρτα μνήμης (micro SD κλπ), η μικρή εσωτερική μνήμη δεν είναι τόσο μεγάλο πρόβλημα. Είναι σωστό το σκεπτικό αυτό ή μήπως η μεγάλη εσωτερική μνήμη έχει και άλλα πλεονεκτήματα; Να το θέσω και αλλιώς: έστω ότι έχουμε πoλύ ελεύθερο χώρο στην εσωτερική μνήμη και στην κάρτα μνήμης. Πού είναι καλύτερα να εγκαταστήσουμε μια εφαρμογή;

 

Ερώτηση 2η

Από τι εξαρτάται το αν μια εφαρμογή μπορεί να εγκατασταθεί/μεταφερθεί στην κάρτα μνήμης της συσκευής (smartphone ή tablet).

 

-από την ίδια τη συσκευή;

-από την έκδοση android;

-από την εφαρμογή αυτή καθαυτή;

- συνδυασμός των παραπάνω;

- κάτι άλλο;

Edited by Skakinen
Link to comment
Share on other sites

Σωστο το σκεπτικό. Συνδυασμος των παραπανω ειναι, εξαρταται κυριως απο τη ρομ και τον κατασκευαστή. Υπάρχουν εφαρμογές που κανουν αυτη τη δουλεια, σε ορισμενες περιπτωσεις μονο δεν πιανουν. Οσο μεγαλύτερη εσωτερική μνημη, τοσο καλυτερα φυσικα. Εξασφαλιζεις τη μέγιστη δυνατη ταχύτητα, δεν περιορίζεται απο την ταχύτητα της καρτας και γλιτωνεις το γολγοθα σε ορισμενες περιπτωσεις να πετυχει η εγγραφή στην καρτα.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας παρακαλω. Εχω 2 νουμερα cosmote σε μια κάρτα sim και τα χρησιμοποιω σε μια συσκευη nokia. Βαζοντας την εν λογω καρτα σε smartphone (android) δεν βρήκα πουθενα τον τροπο να κανω εναλλαγη των αριθμων οπως εκανα στο nokia. Δεν γινεται αυτο σε smartphone? Δεν υπαρχει κάποια εφαρμογη?

 

Δεν θελω δικαρτο κινητο.

 

Ευχαριστώ.

Χωρίς να είμαι σίγουρος και χωρις να εχω δοκιμάσει ποτε κάτι τέτοιο θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις αυτή την εφαρμογη.

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pixelrush.dualsimselectortrial ή αλλες παρόμοιες. Αν γραψεις στο store dual sim βγαζει αρκετές!

Link to comment
Share on other sites

ενα καλο προγραμμα για επεξεργασια βιντεο και να μπωρο να ενωσω διαφορα βιντεο μαζι ποιο μου προτεινετε?
Link to comment
Share on other sites

ενα καλο προγραμμα για επεξεργασια βιντεο και να μπωρο να ενωσω διαφορα βιντεο μαζι ποιο μου προτεινετε?

 

Αυτά που ζητάς γίνονται στον υπολογιστή, στο κινητό με την επεξεργαστική ισχύ και την ελάχιστη μνήμη είναι κάπως δύσκολο να γίνει αυτό, εκτός άμα μιλάμε για βίντεο ελάχιστων λεπτών που εκεί έστω και με κάποια καθυστέρηση είναι δυνατή να γίνει η επεξεργασία που περιγράφεις. Δυστυχώς όμως δεν γνωρίζω κάποιον video editor για το Android.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ενα καλο προγραμμα για επεξεργασια βιντεο και να μπωρο να ενωσω διαφορα βιντεο μαζι ποιο μου προτεινετε?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androvid

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.androvidpro

Δοκιμασμένο.

Link to comment
Share on other sites

ενα καλο προγραμμα για επεξεργασια βιντεο και να μπωρο να ενωσω διαφορα βιντεο μαζι ποιο μου προτεινετε?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quvideo.xiaoying&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα.εχv ενα θεμα με την συσκευη μου.Πηρα προσφατα ενα GALAXY NOTE EDGE το οποιο ειναι απο Αμερικη.Αφου το ξεκλειδωσα κανονικα και λειτουργει στο δυκτιο μου δηλαδη την COSMOTE δε μπορουν να λειτουργησουν τα δεδομενα του κινητου!!!Δηλαδη δε πιανω ουτε 3G ουτε 4G.Μηπως ξερει κανενας να βοηθησει τι πρεπει να κανω για να το φτιαξω.Χθες επικοινωνησα και με τον παροχο μου και μου εστειλε το μηνυμα με τις λειτουργιες του INTERNET αλλα τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα.εχv ενα θεμα με την συσκευη μου.Πηρα προσφατα ενα GALAXY NOTE EDGE το οποιο ειναι απο Αμερικη.Αφου το ξεκλειδωσα κανονικα και λειτουργει στο δυκτιο μου δηλαδη την COSMOTE δε μπορουν να λειτουργησουν τα δεδομενα του κινητου!!!Δηλαδη δε πιανω ουτε 3G ουτε 4G.Μηπως ξερει κανενας να βοηθησει τι πρεπει να κανω για να το φτιαξω.Χθες επικοινωνησα και με τον παροχο μου και μου εστειλε το μηνυμα με τις λειτουργιες του INTERNET αλλα τιποτα.

 

Καλημέρα, χρόνια πολλά :)

 

Ισως αν ξαναπεράσεις τις ρυθμίσεις της Cosmote. To μόνο που έμεινε είναι να μιλήσεις με Samsung.

Για επισκευές: http://servicekiniton.gr/.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά. Το root γίνεται εύκολα;

Θεωρητικα μιλωντας; Γιατι αλλη η μια συσκευη, αλλη η αλλη...

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικα ειναι σχετικα ευκολο. Αλλα θα δεις αποκλειστικα στο θεμα της συσκευης σου

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Alexk2685

τι λεει απο εμπειρια? οντως κατι ξεχωριστο?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποια εφαρμογη η οποια να μπορει να αναπαράγει με το πληρες μενου ενα αρχειο bd-iso ή bluray folder και οχι με το βασικο μενου(lite) ή μονο την βασικη ταινια? Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα και χρονια πολλα.εχv ενα θεμα με την συσκευη μου.Πηρα προσφατα ενα GALAXY NOTE EDGE το οποιο ειναι απο Αμερικη.Αφου το ξεκλειδωσα κανονικα και λειτουργει στο δυκτιο μου δηλαδη την COSMOTE δε μπορουν να λειτουργησουν τα δεδομενα του κινητου!!!Δηλαδη δε πιανω ουτε 3G ουτε 4G.Μηπως ξερει κανενας να βοηθησει τι πρεπει να κανω για να το φτιαξω.Χθες επικοινωνησα και με τον παροχο μου και μου εστειλε το μηνυμα με τις λειτουργιες του INTERNET αλλα τιποτα.

Αν προοριζόταν για την Αμερική, τότε δεν θα δουλέψει. Έχει διαφορετικές κεραίες από τις ευρωπαϊκές.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και Χρονια Πολλα

υπαρχει καμια εφαρμογη που να κλεινει και να ανοιγει το airplane οταν θες εσυ??

οσες ειχα και δουλευαν μια χαρα καμια δεν δουλευει στην cm12 lollipop

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα και Χρονια Πολλα

υπαρχει καμια εφαρμογη που να κλεινει και να ανοιγει το airplane οταν θες εσυ??

οσες ειχα και δουλευαν μια χαρα καμια δεν δουλευει στην cm12 lollipop

ευχαριστω

 

απο android 4.3.x δεν επιτρέπεται σε εφαρμογές 3ων να παίζουν με το flight mode

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...