Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλικάρια, όποιος έχει τη διάθεση ας μου λύσει μια απορία, γιατί παρόλο που ψάχτηκα πολύ δεν έχω βγάλει σαφή συμπεράσματα:

Στις συσκευές μου έχω διαγράψει κάθε εφαρμογή που έχει σχέση με την Google, όπως Playstore, Maps, Gmail κλπ κλπ.

Τις επαφές μου τις περνάω και αυτές χειροκίνητα, άρα μου είναι άχρηστος και ο συγχρονισμός τους.

Το μόνο που ήθελα (και το κατάφερα) ήταν να φαίνονται καταχωρημένες στο Playstore οι συσκευές μου, για να βλέπω ποιες εφαρμογές υποστηρίζονται από αυτές και ποιες όχι.

Περνώντας στο ψητό, ποιες θα 'ναι οι συνέπειες αν διαγράψω την υπηρεσία "Google Services Framework";

Δεδομένου πως συνεργάζεται με την υπηρεσία "Θέσης δικτύου" , να υποθέσω πως χάνω αυτόματα και την υποστήριξη A-GPS;

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ξέρει ας βοηθήσει. Δημιούργησα ένα αρχείο .nomedia μέσα στον φάκελο μουσικής για να μην φορτώνει τα πάρα πολλά εξώφυλλα στις εικόνες μου. Αλλά με αυτή την ρύθμιση δεν μου έβλεπε ούτε τα τραγούδια. Οπότε το έσβησα αλλά ενώ οι εικόνες εμφανίστηκαν δεν μπορώ να δω τα mp3 μέσα από αρκατά προγράμματα που δοκίμασα. Από τη διαχείρηση αρχείων τα βλέπω κανονικά.

 

Εάν δεν έχεις κάνει επανεκκίνηση, κάνε.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να δω ολες τις εφαρμογες επι πληρωμη που εχω αγορασει απο το Play? Μονο οσες πληρωσα ομως, οχι τις free.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να δω ολες τις εφαρμογες επι πληρωμη που εχω αγορασει απο το Play? Μονο οσες πληρωσα ομως, οχι τις free.

Και βέβαια υπάρχει!

Πηγαίνοντας στις ρυθμίσεις (κλικ στο γραναζάκι:lol:) και επιλέγοντας "Οι παραγγελίες μου".

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος τροπος να δω ολες τις εφαρμογες επι πληρωμη που εχω αγορασει απο το Play? Μονο οσες πληρωσα ομως, οχι τις free.

My Paid Apps

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό το δημιούργησα,για την ανταλλαγή απόψεων μπας και βγει τίποτα αξιόλογο.τι ακριβώς κάνει το Αυτό το πρόγραμμα;

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Garange band;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως είμαι της άποψης ότι βλέπει κυρίως κάτι πιο καθημερινό και όχι τόσο εξειδικευμένο.μια εφαρμογή η οποία θα βοηθάει τον χρήστη και μα έχει λειτουργικότητα.εντάξει οκ το πρόγραμμα αυτό αλλά θα έλεγα πως χρειάζεται κάτι περισσότερο για εξυπηρέτηση παρά για Διασκέδαση.δεν γνωρίζω κιόλας.τι λέτε και εσείς;
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν έχεις κάνει επανεκκίνηση, κάνε.

 

Έχω κάνει. Έχω βγάλει - βάλει κάρτα αλλά τπτ. Αρνείται πεισματικά να τα διαβάσει. Σπαζοκεφαλιά...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως άμα βγει τέτοιο πρόγραμμα που να παίζει απροβλημάτιστα το κινητό ή τάμπλετ τότε το android θα έχει λύσει όλα του τα προβλήματα.
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Kατι παιζει και δε συνδεεται το Playstore, λεει "no connection" ενω εχει κανονικα και τα https site δε συνδεονται,

τι ειναι;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς takisfff;Ότι τώρα έχει κάποια προβλήματα λόγω εκ λήψης κάποιου προγράμματος και μετά δεν θα έχει;για ποιον λόγο;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

Υπαρχει τροπος να μεταφερω ολες μου τις εγκατεστημενες εφαρμογες απο μια android συσκευη σε μια αλλη χωρις να χρειαζεται να τις ξανα-εγκαταστησω στην νεα συσκευη ??

Αναμεσα σε αυτες υπαρχει και μια εφαρμογη πλοηγησης (mls destinator) που θελω να μεταφερθει..

Ευχαριστω

G_KOR
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις ίντερνετ... λέω εγώ τώρα...

Oχι, ειχε. Οι σελιδες στο chrome κατεβαιναν.

Τελικα μετα απο μια ωρα μπηκε..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα,

Υπαρχει τροπος να μεταφερω ολες μου τις εγκατεστημενες εφαρμογες απο μια android συσκευη σε μια αλλη χωρις να χρειαζεται να τις ξανα-εγκαταστησω στην νεα συσκευη ??

Αναμεσα σε αυτες υπαρχει και μια εφαρμογη πλοηγησης (mls destinator) που θελω να μεταφερθει..

Ευχαριστω

 

Helium.. Αν και δεν θα σου προτεινα να μεταφέρεις data από τη μια συσκευή στην άλλη, πολλά πράγματα μπορεί να πάνε στραβά.

Link to comment
Share on other sites

θέλω να μην γίνεται ενημέρωση των εφαρμογών όταν είμαι με δεδομένα μέσω δικτύου παρά μόνο με Wi-Fi.

γίνεται αυτό για όλες μαζί τις εφαρμογές η για κάθε μια ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, όταν πρωτοάκουσα πως τα smartphones θα είναι σαν H/Y, φαντάστηκα πως πιθανόν να μπορώ να κάνω emulate τα windows 3.1 ή, τουλάχιστον, το dos. Κι έτσι, θα μπορούσα να παίζω όλα τα παιχνίδια που είχαν βγει για dos, συμπεριλαμβανομένων των text adventures. Δυστυχώς, δεν είδα ποτέ κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Ενα μυστήριο πράγμα που συμβαίνει είναι ότι η συσκευή μου δεν εμφανίζεται στις συκευές στον λογαριασμό μου στο playstore !!!!! Εγκαθιστώ κανονικά εφαρμογές και ενημερώσεις. Πως διορθώνεται άραγε ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

θέλω να μην γίνεται ενημέρωση των εφαρμογών όταν είμαι με δεδομένα μέσω δικτύου παρά μόνο με Wi-Fi.

γίνεται αυτό για όλες μαζί τις εφαρμογές η για κάθε μια ξεχωριστά.

 

Γίνεται μέσα απο τις ρυθμίσεις του Playstore

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση ώστε να αυξήσω τον αριθμό των χαρακτήρων που μπορώ να στείλω σε ένα μήνυμα; 160 χαρακτήρες δεν είναι λίγοι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...