Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια μια μεγαλη χαρη επειδη η ταμπλετα που πηρα δεν εχει το google store και σκεφτηκα το amazon αλλα δεν εχω πιστωτικη τι γινεται τελικα μπορεις η δεν μπορεις απο Ελλαδα να κανεις register.

Το προβλημα μου ειναι οτι το app που θελω ειναι μονο απο google και amazon

Α και μιλαω αν υπαρχει λυση χωρις ρουταρισμα.

Ευχαριστω θερμα

υ.σ. εχω το turbox breeze 2

 

Πλεον δουλευει μια χαρα και στην Ελλαδα .Δεν χρειαζεται να κανεις αλχημιες.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον δουλευει μια χαρα και στην Ελλαδα .Δεν χρειαζεται να κανεις αλχημιες.

 

Δηλαδη πες οτι εχεις account στο Αγγλικο Αμαζον με ελληνικη καρτα.

Κατεβαζεις το app απο εκει και παιζει μια χαρα;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φόβος στα Android να κολλήσει κανένας ιός; Και εάν ναι με τι αντιvirus μπορεί κανείς να προφυλαχτεί;

 

Ναι εαν

1. Κατεβάζεις ότι τσοντοπαιχνίδι βρείς

2. Δεν τσεκάρεις τα permissions που ζητάει η εφαρμογή που πας να στήσεις

 

Εγώ προσωπικά έχω το Lookout (το έστησα για να τσεκάρω κάτι ξεκλειδωτα πριν τα αγοράσω, θα το σουτάρω σύντομα)...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει φόβος στα Android να κολλήσει κανένας ιός; Και εάν ναι με τι αντιvirus μπορεί κανείς να προφυλαχτεί;
Από το Play Store, αν δεν κατεβάζεις εφαρμογές που έχουν 10 downloads μόνο και 1 αστεράκι, ιό δεν θα δεις.

 

Αν κατεβάζεις εκτός play store, να προσέχεις λίγο παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος τρόπος όταν συνδέω το κινητό με τον υπολογιστή να μπαίνει αυτόματα με τη ρύθμιση "πρόσδεση usb" και όχι ως συσκευή πολυμέσων;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας απο οτι ειδατε στον τιτλο αυτες ειναι οι android συσκευες μου και οι τρεις δεν ειναι root1)πρωτη βοηθεια λοιπον ειναι να με βοηθησετε να τις κανω root οσο ειναι ποιο ευκολα(googlαρισα και βρηκα καποιες ευκολες λυσεις αλλα δεν τα καταφερα) μια -μια φυσικα,οταν πηγα στο tablet με το oneclickroot ενω ολα πηγαιναν καλα για να το κανει ηθελε να ημουν register κλπ

περιμενω λοιπον την βοηθεια σας ,την γνωση σας και την εμπειρια σας

ευχαριστω Γιαννης

samsung duos s6102&7562,manta powertab MID705

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..μια γρηγορη και λογικα ευκολη ερωτηση...Πως μπορω να περασω τις ηχογραφησεις της εφαρμογης του κινητου στον υπολογιστη?

ευχαριστω!!

Absof@ckinglutely...ARIS S3.... ;)
Link to comment
Share on other sites

1///

εαν αλλαξω την καρτα μνημης του κινητου και κανω copy paste τα αρχεια που εχει απο εγκατεστημενες εφαρμογες στην καινουργια καρτα μνημης θα δουλευουν οι εφαρμογες η οχι?

 

2///

Το gravity box που ακούω συχνά τι είναι; Δεν το βρίσκω στο play store.

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

κοιταξε στο xda για το kingo android root

λογικα θα υποστηριζει για το samsung αλλα δεν ξερω αν θα πιασει για το tablet

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

1///

εαν αλλαξω την καρτα μνημης του κινητου και κανω copy paste τα αρχεια που εχει απο εγκατεστημενες εφαρμογες στην καινουργια καρτα μνημης θα δουλευουν οι εφαρμογες η οχι?

 

2///

Το gravity box που ακούω συχνά τι είναι; Δεν το βρίσκω στο play store.

 

οταν αλλαξα καρτα μνημης εκανα τα παντα copy/paste και λειτουργουσαν αψογα

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Λοιπον εχω ενα GS 3 και σκεφτομαι να το κανω φορματ..αρχισε να κολλαει ασχημα. Τωρα η βοηθεια απο εσας..

 

Πως γινεται να το κανω φορματ και να κανω backup μερικες εφαρμογες; Δεν θελω να ξανακατεβαζω τα ιδια.

 

Ευχαριστω.

 

Με το My backup pro και χωρις να θελει root

 

Αν ομως καποια παλια εφαρμογη σου κανει τα κολληματα καλα ειναι να τα ξαναπερασεις απο την αρχη

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ θα το δοκιμασω,αλλα το oneclickroot δεν παρουσιασε προβλημα εκτος απο το register............παντως σ ευχαριστω πολυ τωρα το κατεβαζω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα..μια γρηγορη και λογικα ευκολη ερωτηση...Πως μπορω να περασω τις ηχογραφησεις της εφαρμογης του κινητου στον υπολογιστη?

ευχαριστω!!

Συνδέεις το κινητό με τον υπολογιστή, μεταφέρεις. Εναλλακτικά.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

που μπαινω για register?

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Το faster GPS μετά την εγκατάσταση του και τις ρυθμίσεις που κάναμε

Το χρειαζόμαστε πλέον? Το απ εγκαθιστούμε και οι ρυθμίσεις παραμένουν?

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητα android, οταν αντι για τον κλασικο φορτιστη, τα συνδεσουμε κατευθειαν σε θυρα usb υπολογιστη, δεν φορτιζουν 'κανονικα'; Εμενα μου χαλασε ο φορτιστης, και μεχρι να παραλαβω τον καινουριο, το συνδεω το κινητο με καλωδιο πανω σε usb hub, αλλα κανει και πολλες ωρες να φορτισει, και ξεφορτιζει και πολυ γρηγορα οταν το αποσυνδεω.
Link to comment
Share on other sites

Τα κινητα android, οταν αντι για τον κλασικο φορτιστη, τα συνδεσουμε κατευθειαν σε θυρα usb υπολογιστη, δεν φορτιζουν 'κανονικα'; Εμενα μου χαλασε ο φορτιστης, και μεχρι να παραλαβω τον καινουριο, το συνδεω το κινητο με καλωδιο πανω σε usb hub, αλλα κανει και πολλες ωρες να φορτισει, και ξεφορτιζει και πολυ γρηγορα οταν το αποσυνδεω.

 

Φορτίζουν κανονικά και από usb αλλά με 500 ma ενώ οι φορτιστές των κινητών συνήθως είναι από 1000 ma και πανω, γι αυτό θέλει και τον διπλό χρόνο για να φορτίσει...

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητα android, οταν αντι για τον κλασικο φορτιστη, τα συνδεσουμε κατευθειαν σε θυρα usb υπολογιστη, δεν φορτιζουν 'κανονικα'; Εμενα μου χαλασε ο φορτιστης, και μεχρι να παραλαβω τον καινουριο, το συνδεω το κινητο με καλωδιο πανω σε usb hub, αλλα κανει και πολλες ωρες να φορτισει, και ξεφορτιζει και πολυ γρηγορα οταν το αποσυνδεω.

 

Φορτίζουν από το USB όμως επειδή δίνει μέχρι 500mA αντί 1000mA ή 1500mA που έχουν οι κανονικοί φορτιστές, έχει ως αποτέλεσμα την αύξηση των ωρών που θέλει για να φορτιστεί το κινητό σε σχέση με έναν κανονικό φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα κάποια παιχνίδια τα έκανα να πάνε στην κάρτα μνήμης, χωρίς να είμαι ρουτ, μέσα από την διαχείριση εφαρμογών, αλλά μετά πάω στην κάρτα μνήμης και δεν βλέπω τα αρχεία των παιχνιδιών αυτών! Που είναι ; Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

Φορτίζουν κανονικά και από usb αλλά με 500 ma ενώ οι φορτιστές των κινητών συνήθως είναι από 1000 ma και πανω, γι αυτό θέλει και τον διπλό χρόνο για να φορτίσει...

 

Φορτίζουν από το USB όμως επειδή δίνει μέχρι 500mA αντί 1000mA ή 1500mA που έχουν οι κανονικοί φορτιστές, έχει ως αποτέλεσμα την αύξηση των ωρών που θέλει για να φορτιστεί το κινητό σε σχέση με έναν κανονικό φορτιστή.

 

Οκ, για την θυρα, καταλαβα.

Πρωτη φορα ακουω οτι υπαρχουν φορτιστες με συγκεκριμενα mA, νομιζα ειναι φιξ.

Κριμα και παρηγγειλα φορτιστες, αλλα σε κανενος σελιδα δεν γραφει για mA. Μου κανει εντυπωση.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, για την θυρα, καταλαβα.

Πρωτη φορα ακουω οτι υπαρχουν φορτιστες με συγκεκριμενα mA, νομιζα ειναι φιξ.

Κριμα και παρηγγειλα φορτιστες, αλλα σε κανενος σελιδα δεν γραφει για mA. Μου κανει εντυπωση.

 

Όχι δεν είναι φιξ, ανάλογα το κινητό π.χ το galaxy note 2 έχει 2000 ma φορτιστή άλλες συσκευές 1000 ma, ανάλογα τι δίνει ο κατασκευαστης...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν είναι φιξ, ανάλογα το κινητό π.χ το galaxy note 2 έχει 2000 ma φορτιστή άλλες συσκευές 1000 ma, ανάλογα τι δίνει ο κατασκευαστης...

 

Αναλογα τι δινει ο κατασκευαστης;

Παντως, δεν υπαρχει συμβατοτητα;

Εγω για το κινητο μου, το ταμπλετ κλπ, αγορασα απο το ebay, χωρις καν να κοιταξω περι mA.

Και τωρα που εχω δυο παραγγελιες σε εξελιξη, και ειδα τι μου γραψατε, πηγα να δω στα χαρακτηριστικα του, και δεν βλεπω να γραφουν καν!

Τι να υποθεσω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...