Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Εχω το Samsung Galaxy Fit και κατεβασα μια ταινια στο κινητο και την εβαλα να παιξει με το BS.Player το θεμα ειναι οτι ακουγεται μονο ο ηχος τις ταινιας.Τι να κανω?Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμησεις του προγραμματος καπου εχει το μενου κωδικοποιηση πας εκει και διαλεγεις σε ολα μα ολα hardware mode αλλα σε ολα.

 

Ψαχτο λιγο θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω πουθενα την λεξη CODING(ειναι στα αγγλικα γ αυτο).μπαινω στον player παταω ρυθμισεις αλλα δεν μου εχει κατι τετοιο

 

τελικα στο Software Decoding System ηθελε να το βαλω αλλα μου εμφανιζει μια πρασινη γραμμη στη μεση της οθονης

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by kollatos
Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω πουθενα την λεξη CODING(ειναι στα αγγλικα γ αυτο).μπαινω στον player παταω ρυθμισεις αλλα δεν μου εχει κατι τετοιο

 

τελικα στο Software Decoding System ηθελε να το βαλω αλλα μου εμφανιζει μια πρασινη γραμμη στη μεση της οθονης

/QUOTE]χρησιμοποίησε έναν άλλο video player, όπως mx player, ή mobo player

 

Το που εργάζεται ο καθένας το έχω βάλει αλλά εννοώ...ότι όταν έψαχνα στο windows mobile μου έδειχνε την εταιρία του αλλουνού δίπλα απο το όνομά του....εδώ πρέπει να μπω μέσα στο ονομά του και να πάω details εν ολίγεις....δεν γίνετε να μου τα δείχνει ήδη απο έξω?
όχι βέβαια:confused: τώρα, αν το κάνει αυτό κάποια άλλη εφαρμογη επαφών ,δεν ξέρω, ψάξτο, αν κι ειναι κάτι το ασυνήθιστο
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!

θα ηθελα να μου πειτε καποια εφαρμογη που να ηχογραφει,εχω ξεκινησει μπουζουκι :P , και να αποθηκευει σε mp3 γιατι η εγγραφη φωνης του κινητου μου γραφει σε αλλη μορφη κ δε με βολευει.ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να μου πειτε αν μπορω να βαλω στα πολλαπλα παραθυρα οποια εφαρμογη θελω και πως γινεται αυτο;

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

με το MX Player ειναι ολα κομπλε,ουτε κολλαει ουτε τιποτα,απλα τους υποτιτλους θελει να τους απο το pc η να τα κατεβαζω απο ελληνικα σιτε.Ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω πουθενα την λεξη CODING(ειναι στα αγγλικα γ αυτο).μπαινω στον player παταω ρυθμισεις αλλα δεν μου εχει κατι τετοιο

 

τελικα στο Software Decoding System ηθελε να το βαλω αλλα μου εμφανιζει μια πρασινη γραμμη στη μεση της οθονης

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Οχι φιλε μου καλα στο ειπα στο HW video decoder θα πας και θα διαλεξεις ολα μα ολα τα αρχεια γιατι αν επιλεξεις να τα παιζει μεσω software και οχι μεσω hardware θα σου κανει σκαλωματα/κολληματα στο βιντεο ειδικα αν ειναι full hd video.

 

Φιλε στο λεω εγω γιατι το εχω δοκιμασει το προγραμμα και δουλευει μια χαρα και αψογα και με τους υποτιτλους αλλα και με οποιοδηποτε βιντεο απλα πρεπει να επιλεξεις ολους τους τυπους κωδικοποιησεις καθε βιντεο οπως σου ειπα ποιο πανω.

 

Τωρα απο εκει και περα κανε οτι νομιζεις....

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ευκολο να μου πειτε αν μπορω να βαλω στα πολλαπλα παραθυρα οποια εφαρμογη θελω και πως γινεται αυτο;

Ευχαριστω πολυ!

Καλησπέρα φίλε μου!

Να φανταστώ έχεις το note2 και θες να βάλεις κάτι στο multiwindow; Αν ναι, χωρίς root δεν μπορείς να κάνεις και πολλά...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γενικώς, κάποιες εφαρμογές το υποστηρίζουν από μόνες τους (πχ moon reader, facebook, twitter, ezpdf reader κ.α.). Διαφορετικά, πρέπει να κάνεις root και να περάσεις κάποια mods. Έτσι τουλάχιστον γίνεται στο note ii που έχω εγώ, αν και δε νομίζω να υπάρχουν ιδιαίτερες διαφορές. Ρίξε μια ματιά και στο subforum του galaxy s3, όπου όλο και κάτι παραπάνω θα γνωρίζουν ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

όχι βέβαια:confused: τώρα, αν το κάνει αυτό κάποια άλλη εφαρμογη επαφών ,δεν ξέρω, ψάξτο, αν κι ειναι κάτι το ασυνήθιστο

 

Γνωρίζει κανείς να μου πει αν στο windows mobile γίνετε αυτό?...εν ολίγεις αν είναι οι επαφές του outlook όπως ήταν στα windows mobile 6 ???. γιατί απο ότι κατάλαβα στο android δεν γίνετε εν τέλη και απογοητεύτηκα...:( όσο προχωράει ο καιρός μόνο τηλέφωνα δεν γίνονται τα κινητά....αν είναι δυνατόν...έχω 50 άτομα σχεδόν που συνεργάζομαι απο εταιρίες και πρέπει να θυμάμαι τα ονόματα του καθένα ξεχωριστά για να βλέπω σε πια εταιρία εν ολίγεις πέρνω?... sad :(

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχετικά νέος στο android . Έχω εγκαταστήσει στο τάμπλετ ένα free app από το play το οποίο δε βρίσκω τώρα για να το βάλω στο κινητό. Υπάρχει τρόπος να τα μεταφέρω;

Και αν ναι, που βρίσκεται;

Edited by Selespeed
Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχετικά νέος στο android . Έχω εγκαταστήσει στο τάμπλετ ένα free app από το play το οποίο δε βρίσκω τώρα για να το βάλω στο κινητό. Υπάρχει τρόπος να τα μεταφέρω;

Και αν ναι, που βρίσκεται;

 

Και βεβαια, βρισκεται στο /data/app φυσικα θελει ROOT

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να μου πει αν στο windows mobile γίνετε αυτό?...εν ολίγεις αν είναι οι επαφές του outlook όπως ήταν στα windows mobile 6 ???. γιατί απο ότι κατάλαβα στο android δεν γίνετε εν τέλη και απογοητεύτηκα...:( όσο προχωράει ο καιρός μόνο τηλέφωνα δεν γίνονται τα κινητά....αν είναι δυνατόν...έχω 50 άτομα σχεδόν που συνεργάζομαι απο εταιρίες και πρέπει να θυμάμαι τα ονόματα του καθένα ξεχωριστά για να βλέπω σε πια εταιρία εν ολίγεις πέρνω?... sad :(

αυτό που ζητάς δεν γινεται πουθενά πλέον, και δεν έχει κάποια λογική. Μπορείς με πιο συνηθισμένο τρόπο, να φτιάξεις ομάδες επαφών, ανά εταιρία. Η ακόμη πιο απλά να προσθέσεις την εταιρία στα ονόματα των επαφών.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς να μου πει αν στο windows mobile γίνετε αυτό?...εν ολίγεις αν είναι οι επαφές του outlook όπως ήταν στα windows mobile 6 ???. γιατί απο ότι κατάλαβα στο android δεν γίνετε εν τέλη και απογοητεύτηκα...:( όσο προχωράει ο καιρός μόνο τηλέφωνα δεν γίνονται τα κινητά....αν είναι δυνατόν...έχω 50 άτομα σχεδόν που συνεργάζομαι απο εταιρίες και πρέπει να θυμάμαι τα ονόματα του καθένα ξεχωριστά για να βλέπω σε πια εταιρία εν ολίγεις πέρνω?... sad :(

 

Δεν βρήκα στα γρήγορα το αρχικό σου μήνυμα, οπότε δεν κατάλαβα ακριβώς τι σου λείπει. Θα διαφωνήσω λιγάκι με το Σταύρο και θα πω ότι αφού έστω και ένας το χρειάζεται, έχει λογική (πάντως οι λύσεις του είναι αποτελεσματικές).

Το σίγουρο είναι ότι στο android οι επαφές έχουν πεδίο για εταιρεία - το οποίο συνήθως δεν φαίνεται όταν καλείς ή σε καλούν, όπως το όνομα. Το πρόβλημά σου είναι ότι αυτό δεν φαίνεται όταν ο άλλος σε καλεί? Ενδεχομένως να υπάρχει dialer που να σου δείχνει κι άλλα πεδία στην οθόνη καλούντος.

Από την άλλη, μπορείς να προσθέσεις την πληροφορία και στην εικόνα της επαφής, οπότε θα βλέπεις και το όνομα και την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι σχετικά νέος στο android . Έχω εγκαταστήσει στο τάμπλετ ένα free app από το play το οποίο δε βρίσκω τώρα για να το βάλω στο κινητό. Υπάρχει τρόπος να τα μεταφέρω;

Και αν ναι, που βρίσκεται;

 

Θα εγκαταστήσεις το es explorer, θα πας στις ρυθμίσεις για backup, θα βρεις την εφαρμογή που θες, θα πατήσεις να γίνει backup και μετά θα βρεις στον σχετικό φάκελο το apk για μεταφορά όπου θες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Jelly Bean 4.1.2 για το galaxy fit και μου επαναλαμβανει συνεχεια την ιδια διαδικασια οπως φαινεται στο βιντεο στο 5:45

 

http://www.youtube.com/watch?v=CuHy0qUkqug

 

τι μπορω να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Jelly Bean 4.1.2 για το galaxy fit και μου επαναλαμβανει συνεχεια την ιδια διαδικασια οπως φαινεται στο βιντεο στο 5:45

 

http://www.youtube.com/watch?v=CuHy0qUkqug

 

τι μπορω να κανω?

 

Έχεις πέσει σε bootloop.

Mπορεί να φταίει οτιδήποτε. Πώς ακριβώς πέρασες τη rom; Είναι σε .zip μορφή και τη flashάρεις από κάποιο Recovery;

Μπορεί να φταίει οτιδήποτε. Να μην κατέβηκε σωστά το αρχείο της rom που έχεις, να μην έκανες full wipe από το Recovery και να έχουν μπερδευτεί αρχεία της παλιάς σου rom με αυτά της JB. Ακόμη και να έχει μείνει στο κινητό ο παλιός kernel και να πρέπει να περάσεις κάποιον JB kernel χειροκίνητα (αν και σπάνιο, αλλά μου έχει τύχει στο Galaxy S).

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ακολουθησα ακριβως το βιντεο

 

EDIT: τελικα το αλλαξα σε 2.3.6 Gingerbread αλλα δεν εχει ελληνικη γλωσσα το τηλεφωνο,εχει 5-6 μετρημενες .Μονο γλωσσα πως να αλλαξω αν γνωριζετε πειτε μου σας παρακαλω.Συγνωμμη για το ζαλισμα και ευχαριστω για τις απαντησεις

Edited by koubos21
Link to comment
Share on other sites

ακολουθησα ακριβως το βιντεο

 

EDIT: τελικα το αλλαξα σε 2.3.6 Gingerbread αλλα δεν εχει ελληνικη γλωσσα το τηλεφωνο,εχει 5-6 μετρημενες .Μονο γλωσσα πως να αλλαξω αν γνωριζετε πειτε μου σας παρακαλω.Συγνωμμη για το ζαλισμα και ευχαριστω για τις απαντησεις

 

morelocale απο το play store

Link to comment
Share on other sites

παιδες εβαλα ενα βιντεο στο κινητο 1.κατι γιγα.Ειναι σε ποιοτητα 720.Και παιζει αλλα χωρις ηχο.Κατεβασα και το mxplayer και παλι δεν εχει ηχο?Ξερει κανεις αν φταιει το βιντεο η κατι αλλο?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...