Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρίσκεις την λύση μετά το ταξίδι:p το πιο πιθανό ειναι το κινητό σου να μην υποστηρίζει το exFAT, ποιο κινητό έχεις? και με ποια εκδοση android? αν ειναι το Note 2, τότε είναι περίεργο

 

το θεμα μου ειναι τωρα που θελω να περασω ταινιες γτ εχω να παρω 2 αεροπλανα στο πηγενε αλλα 2 στο ελα και εχω και περιμενε στο αεροδρομιο 14 ωρες πως θα περασει η ωραααα??εχω το νοτε 2 ,4.1 τζελι μπιν

exFAT εχω τωρα αλλα και παλι δεν μου περναει πανω απο 5 γιγα.παιζει και να τα περνει τωρα δεν αφησα να ολοκληρωσει την διαδικασια γτ θελει 2 ωρες αλλα θα το κανω το βραδυ που θα γυρισω να δω αν θα τελειωσει το περασμα η θα σταματηση στη μεση.

δειτε και αυτο το προβλημα κατω απο τα γραμματα μου εχει κατι σαν σβησμενα γραμματα να το πω?τι γινετε ξερει κανεις?

Edited by nikospapanelo
note 2
Link to comment
Share on other sites

το θεμα μου ειναι τωρα που θελω να περασω ταινιες γτ εχω να παρω 2 αεροπλανα στο πηγενε αλλα 2 στο ελα και εχω και περιμενε στο αεροδρομιο 14 ωρες πως θα περασει η ωραααα??εχω το νοτε 2 ,4.1 τζελι μπιν

exFAT εχω τωρα αλλα και παλι δεν μου περναει πανω απο 5 γιγα

τι να πω, ατύχησες...θα βρεις επλιζω λύση μετά το ταξίδι
Link to comment
Share on other sites

το θεμα μου ειναι τωρα που θελω να περασω ταινιες γτ εχω να παρω 2 αεροπλανα στο πηγενε αλλα 2 στο ελα και εχω και περιμενε στο αεροδρομιο 14 ωρες πως θα περασει η ωραααα??εχω το νοτε 2 ,4.1 τζελι μπιν

exFAT εχω τωρα αλλα και παλι δεν μου περναει πανω απο 5 γιγα.παιζει και να τα περνει τωρα δεν αφησα να ολοκληρωσει την διαδικασια γτ θελει 2 ωρες αλλα θα το κανω το βραδυ που θα γυρισω να δω αν θα τελειωσει το περασμα η θα σταματηση στη μεση.

δειτε και αυτο το προβλημα κατω απο τα γραμματα μου εχει κατι σαν σβησμενα γραμματα να το πω?τι γινετε ξερει κανεις?

 

Ποιο ειναι αυτο το widget? Με τα switches για wifi,bt,κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι αυτο το widget? Με τα switches για wifi,bt,κλπ

η statusbar του android :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τι εκδοση android εχεις?
1. Δεν ειναι δικό μου

2. είναι Jelly bean

3. η εμφάνιση είναι έτσι απ το θέμα της samsung και μπορείς να το χεις έτσι και στην ics σ οποιοδήποτε κινητό

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα switches είναι καθαρά της Samsung, το android δεν έχει κατι τέτοιο. Μονο στη 4.2 πρόσθεσαν κατι παρόμοιο άλλα δεν είναι έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα switches είναι καθαρά της Samsung, το android δεν έχει κατι τέτοιο. Μονο στη 4.2 πρόσθεσαν κατι παρόμοιο άλλα δεν είναι έτσι.

αυτα τα switches ολόιδια έχουν ολα τα κινέζικα android σε ics, παρόμοια έχει κι η cyanogenmod, και με θεμα touchwiz τα κάνεις έτσι, σε stock rom δεν θυμάμαι

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,τί μπορεί να έχει πειραχτεί στο τηλέφωνο και τα sms μου έρχονται όποτε θέλουν. Πότε έρχονται,πότε δεν έρχονται.Πολλά χαμένα sms.Με όλα τα προγράμματα διαχείρισης sms.Ο αποστολέας περνει αναφορά παράδοσης κανονικά! Έχω ψάξει τα πάντα αυτές τις μέρες.Δεν μπορώ να βρώ άκρη.

Καμιά Βοήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,τί μπορεί να έχει πειραχτεί στο τηλέφωνο και τα sms μου έρχονται όποτε θέλουν. Πότε έρχονται,πότε δεν έρχονται.Πολλά χαμένα sms.Με όλα τα προγράμματα διαχείρισης sms.Ο αποστολέας περνει αναφορά παράδοσης κανονικά! Έχω ψάξει τα πάντα αυτές τις μέρες.Δεν μπορώ να βρώ άκρη.

Καμιά Βοήθεια;

 

Κάπου είχα διαβάσει ότι είναι γενικό πρόβλημα στο Android τα χαμένα sms. Έχω εγκαταστήσει μια εφαρμογή γι' αυτό το λόγο, τη ghostly sms. Και έχει διαφορετικό εικονίδιο αν η stock εφαρμογή χάσει κάποιο μήνυμα και το λάβει μόνο η ghostly. Μέχρι στιγμής δεν έχω χάσει κάποιο, αλλά η πρόληψη δεν κάνει κακό.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Είχε αναφερθεί ένα πρόβλημα σε handcent & go sms με χαμένα μηνύματα, αλλά σε άλλο θέμα, νομίζω πως με κάποια αναβάθμιση της αντίστοιχης εφαρμογής διορθωνόταν. Αν χρησιμοποιείς κάποια από τις παραπάνω εφαρμογές θα κοιτάξω να βρω σε ποιο θέμα ήταν να στο ποστάρω για να ρωτήσεις εκεί καλύτερα..

 

edit: Σε αυτό εδώ το θέμα ξεκίνησε η συζήτηση αλλά από εσένα ξεκίνησε από ότι βλέπω :p :p οπότε δεν νομίζω ότι θα βοηθηθείς ιδιαίτερα :p

 

Εγώ με go πάντως δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα, αν και δεν στέλνω παρά ελάχιστα μηνύματα κάθε μέρα..

Edited by paris_89

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

μονο σε εμενα η επισημη εφαρμογη του fb στελνει οποτε γουσταρει τα notifications?

 

υπαρχει καμια αλλη εφαρμογη που να ειναι κομπλε σε αυτο το θεμα?

εγω εχω αγορασμενο το friendcaster pro σχεδον ενα χρονο και χρησιμοποιω μονο αυτο. Εχει και Push notifications!

δοκιμασε την δωρεαν εκδοση, πιστευω οτι θα σου αρεσει.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,τί μπορεί να έχει πειραχτεί στο τηλέφωνο και τα sms μου έρχονται όποτε θέλουν. Πότε έρχονται,πότε δεν έρχονται.Πολλά χαμένα sms.Με όλα τα προγράμματα διαχείρισης sms.Ο αποστολέας περνει αναφορά παράδοσης κανονικά! Έχω ψάξει τα πάντα αυτές τις μέρες.Δεν μπορώ να βρώ άκρη.

Καμιά Βοήθεια;

 

Ο αποστολέας τι συσκευή έχει αλήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλάω για κάποιον συγκεκριμένο ;-)

 

Έλεγα μπας και δεν έφταιγες εσύ τελικά, ποτέ δεν ξέρεις με αυτά τα διαόλια :p

Link to comment
Share on other sites

τι να πω, ατύχησες...θα βρεις επλιζω λύση μετά το ταξίδι

 

ενταξει τελικσ διαμο3φωσα παλι τν καρτα σε exfat και μου τα περασε κανονικα, με καρτ ριντερ.το προβλημα αυτο που μου βγαζει κατω απο τα γραμματα ξερει καποιος τι γινετε;στην φωτο π εχω βγαλει

note 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Στο Google Play μπορώ να αγοράσω εφαρμογές με προπληρωμένη κάρτα; Ή μόνο με χρεωστική και πιστωτική;
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Στο Google Play μπορώ να αγοράσω εφαρμογές με προπληρωμένη κάρτα; Ή μόνο με χρεωστική και πιστωτική;

 

Ναι μπορείς κανονικά.Και εγώ έτσι αγοράζω...

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

ενταξει τελικσ διαμο3φωσα παλι τν καρτα σε exfat και μου τα περασε κανονικα, με καρτ ριντερ.το προβλημα αυτο που μου βγαζει κατω απο τα γραμματα ξερει καποιος τι γινετε;στην φωτο π εχω βγαλει

μια χαρά τότε!

Εκεί λεει ειδοποιήσεις, τώρα γιατί κόβεται δεν ξέρω, μήπως έχεις αλλάξει το μέγεθος των γραμμάτων, ή τις γραμματοσειρες? δοκιμασε να μικρύνεις τα γράμματα απ τις ρυθμίσεις προβολής

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω αγορασμενο το friendcaster pro σχεδον ενα χρονο και χρησιμοποιω μονο αυτο. Εχει και Push notifications!

δοκιμασε την δωρεαν εκδοση, πιστευω οτι θα σου αρεσει.

 

Καλημέρα.

Καλό το friendcaster αλλά αν ένας φίλος σου έχει βάλει στις ρυθμίσεις στο προφίλ του να μην φαίνεται από "τρίτες " εφαρμογές τότε δεν μπορείς να διαβάσεις και φυσικά να δεις ούτε ένα post του. Οπότε αυτό ουσιαστικά αχρηστευει όλη την εφαρμογή.

Sent from my note

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακολουθήσει διαδικτυακούς οδηγούς και φλασάρω Android στο Netbook μου MSI WInd U123. Το πρόβλημα είναι ότι ενώ έχω δοκιμάσει όλες τις εκδόσεις (με κάποιες να λειτουργούν άριστα και κάποιες όχι και τόσο) σε καμία έκδοση δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το Viber, η χρήση του οποίου ήταν και η αφορμή για να περάσω Android σε Netbook. Στο Google Play βγάζει ότι η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με την συσκευή μου και όταν βάζω apk το εγκαθιστά αλλά κρασάρει η εφαρμογή και δεν ανοίγει. Έχει κανείς καμία ιδέα τι μπορεί να το κάνει να λειτουργήσει; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Βρες το αρχείο build.prop στο φάκελο system και άνοιξέ το.

Μέσα θα βρεις τη γραμμή ro.product.model=xxxx. Αντικατέστησέ το με το ro.product.model=Galaxy Nexus, αποθήκευσε το αρχείο και κάνε επανεκκίνηση.

 

Με αυτό σίγουρα θα μπορείς να το εγκαταστήσεις από το Play Store αλλά δεν ξέρω αν θα λειτουργήσει.

Link to comment
Share on other sites

Το viber κανονικά δε λειτουργεί σε συσκευές που δεν ειναι τηλέφωνα.Προτείνω αν έχεις κάποιο rooted android τηλέφωνο να το σετάρεις στο τηλέφωνο,να πάρεις ένα backup με το titanium και να το επαναφέρεις στο netbook.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρουσες ιδέες!Τις δοκιμάζω και ενημερώνω!Ευχαριστώ...

 

ΕDIT:

Δυστυχώς και οι δύο προτάσεις απέτυχαν. Και στις δύο περιπτώσεις ενώ γινόταν η εγκατάσταση το Viber δεν άνοιγε καν.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...