Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαίνει στο κάθε site, και βρίσκεις ένα κουμπάκι που λέει rss. Πατώντας πχ στο New247 το rss, σε πάει εδώ. Διαλέγεις την κατηγορία που θές και σε οδηγεί σε μια σελίδα με τους τίτλους των ειδήσεων. Κάνεις αυτό το link copy-paste στο πρόγραμμα που διαβάζεις τα rss στο κινητό σου και that's all :)

 

Ποιο προγραμμα μου προτεινεις για να διαβαζω rss?Σε αυτο που υπαρχει ηδη μεσα στο htc για τις ειδησεις, σου λεει προσθηκη ροων-προσθηκη απο url Που σημαινει οτι πρεπει να περασω οοοοοοοοοοολο το url με το χερι,υπαρχει προφανως καποιος πιο ευκολος τροπος? Σε ευχαριστω για την απαντηση προκαταβολικα!

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Παιδακια καλημερα

εχω κι εγώ μια απορία, κοιταξα στο φορουμ αλλα δεν νομζιω να εχει απαντηθεί κάπου.

Ειχα όμνια 2 και θέλω να μεταφέρω τα sms μου από winmo σε android

υπάρχει κάπιοος τρόπος???

ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

επειδη το εκανα πριν λιγο καιρο να σου πω οτι το καταφερα μονο με το sprite migrate. στο σαιτ τους εχουν οδηγιες βημα-βημα. το προβλημα ομως ειναι πως εχουν ληξει τα προγραμματακια που παρεχουν για το pc kai to android οποτε για ναλειτουργησουν γυρισα την ωρα μερικους μηνες πισω και ετσι δουλεψαν και τα 2 μια χαρα. αφου εκανα δουλεια μου και περασα τα μηνυματα επανεφερα τη σημερινη ημερομηνια.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο προγραμμα μου προτεινεις για να διαβαζω rss?Σε αυτο που υπαρχει ηδη μεσα στο htc για τις ειδησεις, σου λεει προσθηκη ροων-προσθηκη απο url Που σημαινει οτι πρεπει να περασω οοοοοοοοοοολο το url με το χερι,υπαρχει προφανως καποιος πιο ευκολος τροπος? Σε ευχαριστω για την απαντηση προκαταβολικα!

Εγώ έτσι το έκανα πάντως... Είναι λίγο σπαστικά, απλά εγώ έκανα τη διαδικασία αυτη από το κινητό και έκανα το copy από τον browser του κινητού και το paste στην εφαρμογή. Υπάρχει και το newsrob και το Pulse και φαντάζομαι και άλλα προγράμματα, αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει.

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

επειδη το εκανα πριν λιγο καιρο να σου πω οτι το καταφερα μονο με το sprite migrate. στο σαιτ τους εχουν οδηγιες βημα-βημα. το προβλημα ομως ειναι πως εχουν ληξει τα προγραμματακια που παρεχουν για το pc kai to android οποτε για ναλειτουργησουν γυρισα την ωρα μερικους μηνες πισω και ετσι δουλεψαν και τα 2 μια χαρα. αφου εκανα δουλεια μου και περασα τα μηνυματα επανεφερα τη σημερινη ημερομηνια.

 

καλοοοο

ειχα δει το sprite migrate και μόλις είδα ότι έληξε ξενερωσα και οτυε που το σκεφτηκα αυτο!!!!

δηλαδη

α)κανω backup τα μηνύματα στο winmo μου με sprite backup

β)μεταφερω τα αρχειακια στο android μου

γ)αλλάζω την ημερομηνία μου 5-6 μήνες πριν ας πουμε

δ)κανω restore με το migrate και όλα καλα??

 

Εγώ έτσι το έκανα πάντως... Είναι λίγο σπαστικά, απλά εγώ έκανα τη διαδικασία αυτη από το κινητό και έκανα το copy από τον browser του κινητού και το paste στην εφαρμογή. Υπάρχει και το newsrob και το Pulse και φαντάζομαι και άλλα προγράμματα, αλλά δεν τα έχω χρησιμοποιήσει.

γιατι δεν δοκιμάζετε τον google reader?

απο το pc περνάς όσα site θες στον google reader σου και μετα τον συγχρονίζεις με τον google reader client στο android

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι αυτόν χρησιμοποιώ τώρα, αλλά δεν έχω rss μέσα και δεν το είχα προσέξει :p
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

K εγω τη χρησιμοποιώ συνεχώς για κλήσεις στον Καναδά. Δεν έχω πληρώσει τίποτα διαφορετικό.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς μπορούμε να "αποτρέψουμε" το να παραλαμβάνουμε voice μηνύματα που στέλνονται "to all android users" από άσχετα άτομα;; Μόνο εγώ λαμβάνω τέτοια ενοχλητικά μηνύματα από άσχετους που τεστάρουν την υπηρεσία; thanks
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω με ποιόν τρόπο θα μπορέσω να μεταφέρω ''όλο'' το outlook στο desire hd. Είχα το hd2 και με το Activesync όλα ήταν συγχρονισμένα με το outlook.

Επιπλέων με το hd2 η εμφάνιση των επαφών στο τηλ ήταν κατα ''company'', κάτι το οποίο δεν συμβαίνει στο desire hd παρα μόνα κατά όνομα ή επώνυμο.

Υπάρχει κάποια λύση γι'αυτό ? Μέσα από το gmail θα μπορώ να έχω αυτού του τύπου την οργάνωση χωρίς να χειαστεί να δημιουργήσω από την αρχή νέες ομάδες ?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μετατρεψω το market σε paid?

 

κανω αναζητηση στο market για παιχνιδια τα οποια υποτιθεται πως υπαρχουν για android (πχ assassins creed ) αλλα δεν μου τα εμφανιζει . καμια ιδεα?:worry: plz ειμαι απεγνωσμενος...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να μετατρεψω το market σε paid?

 

Χρειάζεσαι root και την εφαρμογή Market Enabler για να δεις τις paid εφαρμογές. Αλλά μιας και βλέπω ότι έχεις Xperia X10 mini είναι κάποιες εφαρμογές που έτσι κι αλλιώς δεν μπορείς να τις δεις λόγω ασυμβατότητας.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα, συμπαθητικο φαινεται.

Στην αναγνωριση βγαζει εναν περιεργο αριθμο ε?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι root και την εφαρμογή Market Enabler για να δεις τις paid εφαρμογές. Αλλά μιας και βλέπω ότι έχεις Xperia X10 mini είναι κάποιες εφαρμογές που έτσι κι αλλιώς δεν μπορείς να τις δεις λόγω ασυμβατότητας.

πως μπορω να κανω root?

Link to comment
Share on other sites

πως μπορω να κανω root?

Ψάξε και κατέβασε την εφαρμογή Universal Androot, κάντην εγκατάσταση και πάτα root. Μετά κατέβασε το Market Enabler.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένο, έρχονται αμέσως οι απαντήσεις από το συνομιλητή σου.

Έχω τις εξής ερωτήσεις όμως που δεν μου απάντησε κανένας :(

1. Πώς είναι δυνατόν να είναι δωρεάν υπηρεσία που κάνει ΚΛΗΣΗ σε κινητό για να παραδώσει το μήνυμά σου;

2. Πώς αποτρέπουμε το σύστημα από το να μας στέλνει μηνύματα "to all android users" από άσχετους;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε και κατέβασε την εφαρμογή Universal Androot, κάντην εγκατάσταση και πάτα root. Μετά κατέβασε το Market Enabler.

 

Υπάρχει στο Market η Universal Androot?? Δεν μπορώ να την βρώ.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια...μια ερωτηση που την εχω απορια καιρο και ειπα να ψαχτω λιγο...τι ειναι τελικα αθτο το SDK android ...τι ακριβως κανει...και τι θα μου χρησιμευσει εμενα στην froyo 2.2 ...και τελος αν οντως το χρειαστω απο που να το κατεβασω;;;ευχαριστω εκ τοων προτερων!
pame gera!!!Dennis
Link to comment
Share on other sites

Χθες τυχαια επεσα στο θεμα σας και ψαχνοντας βρηκα αυτο http://www.intertelecom.gr

το δοκιμασα δινει 0,5€ δοκιμαστικα και το βρηκα πολυ βολικο καλωντας ενα αριθμο κινητου δωρεαν μετα καλεις αυτο που θες με χρεωσεις 0,10 σε κινητα και 0,02 σταθερα.

Υπαρχει κατι αντιστοιχο με φθηνοτερα κινητα γιατι το easyvoip ειναι πολυ φθηνο αλλα πρεπει να εχεις προσβαση σε wifi.

Kyrillos' Rom 10
Link to comment
Share on other sites

Χθες τυχαια επεσα στο θεμα σας και ψαχνοντας βρηκα αυτο http://www.intertelecom.gr

το δοκιμασα δινει 0,5€ δοκιμαστικα και το βρηκα πολυ βολικο καλωντας ενα αριθμο κινητου δωρεαν μετα καλεις αυτο που θες με χρεωσεις 0,10 σε κινητα και 0,02 σταθερα.

Υπαρχει κατι αντιστοιχο με φθηνοτερα κινητα γιατι το easyvoip ειναι πολυ φθηνο αλλα πρεπει να εχεις προσβαση σε wifi.

 

Αναφέρεσαι στο παρακάτω;

http://www.intertelecom.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=53:it-mobile&catid=37:news

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...