Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το εξής θέμα, έχω βάλει το rings extened για να βάλω mp3 για ringtone. Έχω επιλέξει ένα άλλα όταν με παίρνουν τηλέφωνο χτυπάει με έναν από τους προεγκαταστημένους. Είμαι με froyo.

 

edit: Solved, έφτιαξα ένα φάκελο Ringtones, το έβαλα εκεί και το είδε με τη μία.

Edited by miza
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και ο παρακάτω τρόπος για να επιλέξει κάποιος ένα mp3 για ringtone, ο οποίος δεν απαιτεί εφαρμογή:

 

Δημιουργήστε στην κάρτα μνήμης ένα φάκελο με όνομα "media" και μέσα σ'αυτόν ένα φάκελο με όνομα "audio". Μέσα στο φάκελο “audio”, δημιουργήστε άλλους 3 υποφακέλους με ονόματα "alarms", "notifications" και "ringtones". Σε αυτούς τους φακέλους, αναλόγως με το αν θέλετε ήχο ξυπνητηριού, ειδοποιήσεων, ή ήχο κλήσης αντίστοιχα, περνάτε τα .mp3 που θέλετε και μπορείτε στη συνέχεια να τα επιλέξετε ως ήχο κλήσης από τις ρυθμίσεις.

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Θελω να κατεβαζω τις εφαρμογες στον υπολογιστη μου και μετα να τις εγκαθιστω.

Δηλαδη μιλω για διαδικασια που το κινητο δεν εχει net.

Πειτε μου σελιδες με free apps, που να επιτρεπουν κατεβασμα εφαρμογων τοπικα στον υπολογιστη, κι οχι να απαιτουν realitime install?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα σε ολους. Ερωτηση : Εχω κατεβασει το app move2SD ομως δεν μου μεταφερει ΟΛΕΣ τις εφαρμογες στην καρτα μνημης. Καποια λυση παιδια ;
Link to comment
Share on other sites

Φιλε υπαρχουν καποιες εφαρμογες που δεν μεταφερονται.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε υπαρχουν καποιες εφαρμογες που δεν μεταφερονται.

 

 

Και κάποιες που δεν πρέπει να μεταφερθούν (για αυτό και δεν μεταφέρονται) όπως το 3g watch dog διαφορετικά δεν λειτουργούν σωστά

Swyped from my LG-P500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει στο market να ψάξει για την εφαρμογή "move2sd" και δεν την βρίσκει παιδιά. Μια βοήθεια (λέω, μήπως είναι μόνο για 2.2, έχω ΖΤΕ blade)?
Link to comment
Share on other sites

Και κάποιες που δεν πρέπει να μεταφερθούν (για αυτό και δεν μεταφέρονται) όπως το 3g watch dog διαφορετικά δεν λειτουργούν σωστά

Swyped from my LG-P500 using Tapatalk

Γενικότερα δεν κάνει να μεταφέρονται όσες χρησιμοποιούνται συνεχώς στο παρασκήνιο και όσες έχουν-είναι widget!

Εχω βάλει στο market να ψάξει για την εφαρμογή "move2sd" και δεν την βρίσκει παιδιά. Μια βοήθεια (λέω, μήπως είναι μόνο για 2.2, έχω ΖΤΕ blade)?
Είναι μόνο για τη 2.2, καθώς η δυνατότητα αυτή δεν υπάρχει για το 2.1 :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Γενικότερα δεν κάνει να μεταφέρονται όσες χρησιμοποιούνται συνεχώς στο παρασκήνιο και όσες έχουν-είναι widget!

Είναι μόνο για τη 2.2, καθώς η δυνατότητα αυτή δεν υπάρχει για το 2.1 :)

Thanks, καλά το κατάλαβα λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Για σας συμφορουμίτες, θέλω να ομαδοποίηση τα apps μου στο κεντρικό menu σε games, tools κτλ. Πως μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο;
Link to comment
Share on other sites

Για σας συμφορουμίτες, θέλω να ομαδοποίηση τα apps μου στο κεντρικό menu σε games, tools κτλ. Πως μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο;

Kατέβασε απο το mymarket την εφαρμογή apps organiser. Κάνει ακριβώς αυτό που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το apps organiser αλλά δεν κάνει ακριβός αυτό που θέλω. Αυτό βάζει συντομεύσεις με τα apps που θες στην "επιφάνεια εργασίας" , εγώ όμως θέλω να ομαδοποιήσω τα apps στο menu που βλέπω όλα τα apps γιατί γίνεται χαμός. Γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το apps organiser αλλά δεν κάνει ακριβός αυτό που θέλω. Αυτό βάζει συντομεύσεις με τα apps που θες στην "επιφάνεια εργασίας" , εγώ όμως θέλω να ομαδοποιήσω τα apps στο menu που βλέπω όλα τα apps γιατί γίνεται χαμός. Γίνεται;

 

Αν ως μενού εννοείς τον app drawer, ναι γίνεται με τον Go Launcher

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βαλω rss εφαρμογες στο κινητο απο διαφορα σαιτ?

Για παραδειγμα απο το news247.gr, newsit.gr, sport24.gr

ποια ειναι η διευθυνση που πρεπει να βαλω? και πως τη βρισκω αυτη? Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Στο market μπορείς να βρεις αυτού του είδους τις εφαρμογές.

Όταν παω στο market μου βγάζει από ότι κατάλαβα μόνο τις free εφαρμογές. Δεν είδα άλλες.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Όταν παω στο market μου βγάζει από ότι κατάλαβα μόνο τις free εφαρμογές. Δεν είδα άλλες.:confused:

 

πρεπει να εισαι root και μετα να βαλεις την εφαρμογη market enabler για να μπορεις να βλεπεις τις επι πληρωμη εφαρμογες...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχει καταφέρει κανείς να δουλέψει νούμερο τις Viva από Sipdroid ή Csipmple? Και με τα δύο προγράμματα δεν μπορώ να κάνω register (timeout). Αυτά σε HTC Desire με την 2.2 και από Wifi.

 

Μια χαρά δουλεύει (δοκιμασμένο με 2.2 σε LG P500) και στα δυο, κοίτα παρακατω για το Csipmple

 

Account name:30xxxxxxxxxx

User:30xxxxxxxxxx

Server:voip.viva.gr

Password:xxxxxx (το 6ψηφιο που σου δίνει το viva.gr)

Edited by george1994

Giwrgos

------------------

SonyEricsson t610

Compaq Evo N620c

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναρωτήσω αν έχει βρει κάποιος καλό (αν γίνεται έτσι να στηρίξουμε και ελληνικό) και free voip service;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά help. Έκανα εγκατάσταση το handcent sms και από τότε ότι μήνυμα στέλνω σε ελληνικά τα κάνει όλα κεφαλαία. Δλδ εμένα στα απεσταλμένα φαίνεται κανονικά όπωςς το έγραψα αλλά στον παραλήπτη είναι όλα κεφαλαία. Αυτό πριν δεν γινόταν με τη μαμίσια εφαρμογή. Το έκανα απεγκατάσταση και τώρα μου το κάνει και με τη μαμήσια. έβαλα το Go sms και πάλι και εδώ. Τι να κάνω; Έχω δοκιμάσει από το handcent sms να απενεργοποιήσω αυτό για το greek mode ή όπως το λένε αλλά πάλι τα ίδια...
Link to comment
Share on other sites

Παιδακια καλημερα

εχω κι εγώ μια απορία, κοιταξα στο φορουμ αλλα δεν νομζιω να εχει απαντηθεί κάπου.

Ειχα όμνια 2 και θέλω να μεταφέρω τα sms μου από winmo σε android

υπάρχει κάπιοος τρόπος???

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να βαλω rss εφαρμογες στο κινητο απο διαφορα σαιτ?

Για παραδειγμα απο το news247.gr, newsit.gr, sport24.gr

ποια ειναι η διευθυνση που πρεπει να βαλω? και πως τη βρισκω αυτη? Ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Πηγαίνει στο κάθε site, και βρίσκεις ένα κουμπάκι που λέει rss. Πατώντας πχ στο New247 το rss, σε πάει εδώ. Διαλέγεις την κατηγορία που θές και σε οδηγεί σε μια σελίδα με τους τίτλους των ειδήσεων. Κάνεις αυτό το link copy-paste στο πρόγραμμα που διαβάζεις τα rss στο κινητό σου και that's all :)

Παιδιά help. Έκανα εγκατάσταση το handcent sms και από τότε ότι μήνυμα στέλνω σε ελληνικά τα κάνει όλα κεφαλαία. Δλδ εμένα στα απεσταλμένα φαίνεται κανονικά όπωςς το έγραψα αλλά στον παραλήπτη είναι όλα κεφαλαία. Αυτό πριν δεν γινόταν με τη μαμίσια εφαρμογή. Το έκανα απεγκατάσταση και τώρα μου το κάνει και με τη μαμήσια. έβαλα το Go sms και πάλι και εδώ. Τι να κάνω; Έχω δοκιμάσει από το handcent sms να απενεργοποιήσω αυτό για το greek mode ή όπως το λένε αλλά πάλι τα ίδια...
Εγώ νομίζω ότι γενικά γινόταν και πρίν αυτό. Δεν ξέρω βέβαια για το κινητό σου, αλλά τα περισσότερα τα μετατρέπουν αυτόματα. Αν θες μικρά γράμματα, να ξέρεις θα μπορείς να στείλεις μόνο 70 χαρακτήρες και όχι 160 ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...