Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Τις τελευταιες μερες εχω προβλημα με την εφαρμογη. Την προηγουμενη εβδομαδα την ωρα που ακουγα μουσικη ειχα προβλημα με τον ιντερνετ και την εκλεισα, λιγες ωρες μετα την ξανανοιξα και ειδα οτι ολα τα δεδομενα χαθηκαν και τα μονα που απεμειναν ειναι ο τελευταιος σταθμος που ακουσα και η τελευταια αναζητηση που εκανα. Επισης απο τοτε οταν ανοιγω την εφαρμογη μετα απο λιγα λεπτα crashαρει. Τι πρεπει να κανω για να ανακτησω τα δεδομενα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάποιος; Ο Emulator είναι ο FPse απο το playstore. Κάτι για bios και rom διαβάζω αλλά στα αγγλικά δύσκολο να καταλάβω

bios http://de.dllyes.com/playstation-psx-bios/ (χρησιμοποίησε το scph1001.bin η τον Scph7502.bin ...ξεζιπαρετα )

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Alex. Οπότε κατεβάζω τον 1001 και πάει στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού. Τον αφήνω εκεί ή το πάω στην SD card σε κάποιο φάκελο που φτιάχνω εγώ ;

Απο κει και πέρα κατεβάζω τα παιχνίδια (απο που ; ) , τα παω στην κάρτα μνήμης σε ποιον φάκελο;

Και στο τέλος απο οτι κατάλαβα γίνεται αυτό που έκανε ο τύπος στο βίντεο.

 

Δυστυχώς είμαι άσχετος οπότε χρειάζομαι οδηγίες με μικρά βήματα.

Αν κάποιος μπορεί θα είμαι υποχρεος

Edited by Vagos55
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση Alex. Οπότε κατεβάζω τον 1001 και πάει στον αποθηκευτικό χώρο του κινητού. Τον αφήνω εκεί ή το πάω στην SD card σε κάποιο φάκελο που φτιάχνω εγώ ;

Απο κει και πέρα κατεβάζω τα παιχνίδια (απο που ; ) , τα παω στην κάρτα μνήμης σε ποιον φάκελο;

Και στο τέλος απο οτι κατάλαβα γίνεται αυτό που έκανε ο τύπος στο βίντεο.

 

Δυστυχώς είμαι άσχετος οπότε χρειάζομαι οδηγίες με μικρά βήματα.

Αν κάποιος μπορεί θα είμαι υποχρεος

Αφούτο κατεβάσεις πρέπει να το κανεις unzip! (να το αποσυμπίεσης)

Φτιάξε ένα φάκελο και αποθηκεύσε το εκεί μαζί με παιχνίδια που θα κατεβάσεις

Αφού ανοίξεις το FPse πας Setting /advances /path/load the bios ...πρέπει να πλοηγηθείς στο φάκελο που εχεις αποθηκεύσει το bios scph1001.bin η τον Scph7502.bin

για ρυθμίσεις δες αυτό https://youtu.be/fMlBbByUs4I (υπάρχουν άπειρα video)

Ψάξε και για το epsxe Emulator ..είναι εξίσου καλό....

για Rom (παιχνίδια ) υπάρχουν πολύ τρόποι....Google search ,torrent ....http://coolrom.com/roms/psx/

Link to comment
Share on other sites

Με μια αναζήτηση δε μπόρεσα να το βρω κάπου, αλλά ο κατασκευαστής του είναι αυτός στο play και αυτό είναι το δικό του site.

Μπορείς να επικοινωνήσεις, μήπως και μπορεί να στο στείλει.

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Με μια αναζήτηση δε μπόρεσα να το βρω κάπου, αλλά ο κατασκευαστής του είναι αυτός στο play και αυτό είναι το δικό του site.

Μπορείς να επικοινωνήσεις, μήπως και μπορεί να στο στείλει.

 

Ευχαριστω πολυ και καλα Χριστοτγεννα .Θα δοκιμασω να επικοινωνησω μαζι του

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Alex 1000 ευχαριστώ, χρωστάω χάρη! Το έκανα και δουλεύουν όλα τέλεια. Απο ρυθμίσεις δεν πειραξα τίποτα γιατί δουλεύει κομπλέ.

Το μόνο που κάθε φορά που ανοίγω το emulator πρέπει να κάνω scan για να βρω τα παιχνίδια μου, αλλά λεπτομέρεια μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ κινητα υποστηριζουν 2g/3g/4g. Από ότι καταλαβαινω αυτεσ είναι οι ταχυτητεσ δεδομενων για το ιντερνετ.

Στην ποιοτητα ομιλιας / καταναλωση μπαταριας, εχει σημασια αν είναι ρυθμισμενο στο 2-3-4 τζι?...η η φωνη είναι άλλο πραγμα?

Link to comment
Share on other sites

Για φωνή - ομιλία το 2G είναι αρκετό.

Και έχεις και καλύτερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Για φωνή - ομιλία το 2G είναι αρκετό.

Και έχεις και καλύτερη αυτονομία.

 

ΟΚ ευχαριστω ησουν ξεκάθαρος.

 

Φανταζομαι ότι δεν εχει σημασια αν είναι στο 2G & μπαινω ιντερνετ μεσω τοπικου δικτυου σπιτικο WIFI, δηλαδή δεν επηρεάζεται η ταχυτητα σωστα? (καταλαβαινω ότι ο μονοσ περιορισμοσ είναι η ταχυτητα συνδεσησ με τον ρουτερ και η ποιοτητα γραμμης μου).

 

Τα G εχουν σημασια μονο όταν μπαινω διαδικτυο μεσω παροχου κινητης ?(WIND). Σωστα καταλαβα?

 

Ας με διορθωσει καποιοσ η να επιβεβαιωσει.

 

Τασος

Link to comment
Share on other sites

Alex 1000 ευχαριστώ, χρωστάω χάρη! Το έκανα και δουλεύουν όλα τέλεια. Απο ρυθμίσεις δεν πειραξα τίποτα γιατί δουλεύει κομπλέ.

Το μόνο που κάθε φορά που ανοίγω το emulator πρέπει να κάνω scan για να βρω τα παιχνίδια μου, αλλά λεπτομέρεια μάλλον.

Χρόνια Πολλά . Εάν έχεις συσκευή με καλό επεξεργαστή ψάξε για το ppsspp Emulator (την gold) έκδοση .Παίζει παιχνίδια από psp (πάρα πολύ καλά γραφικά)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα καλα Χριστουγεννα!!! Δεν ενεργωπειηται το Samsung j510 στο εξωτερικο ΕΕ, ζηταει πιν κωδικο απο εταιρια. Εχουμε λυση?
Link to comment
Share on other sites

Α ωραίος θα το ψάξω. (Ζ5 premium η συσκευή οπότε θα αντέχει)

Υ.Σ πρέπει όντως κάθε φορά που μπαίνω να κάνω load τον bios και scan για τα παιχνίδια ή κάτι δεν έχω κάνει;

Edited by Vagos55
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.epsxe.ePSXe

 

Δείτε κ αυτόν. Έπαιζα απροβλημάτιστα παιχνίδια ps1 crash bandicoot κλπ, δεν είχα πρόβλημα ποτέ και αρκετά απλός στη λειτουργία

me > you
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.epsxe.ePSXe

 

Δείτε κ αυτόν. Έπαιζα απροβλημάτιστα παιχνίδια ps1 crash bandicoot κλπ, δεν είχα πρόβλημα ποτέ και αρκετά απλός στη λειτουργία

Ναι καλό Emulator είναι....το ανέφερα ποιο πάνω

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α ωραίος θα το ψάξω. (Ζ5 premium η συσκευή οπότε θα αντέχει)

Υ.Σ πρέπει όντως κάθε φορά που μπαίνω να κάνω load τον bios και scan για τα παιχνίδια ή κάτι δεν έχω κάνει;

Δες το πμ....

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο τοπικ πρεπει να ποσταρω για να μου προτεινουν καποια κινητα?

 

Εχω ηδη ποσταρει τι ζηταω σε αυτο το τοπικ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398444

 

αλλα δεν μου εχει απαντησει κανεις εδω και αρκετο καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο τοπικ πρεπει να ποσταρω για να μου προτεινουν καποια κινητα?

Εχω ηδη ποσταρει τι ζηταω σε αυτο το τοπικ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398444

αλλα δεν μου εχει απαντησει κανεις εδω και αρκετο καιρο.

Δοκίμασε την τύχη σου σε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιο τοπικ πρεπει να ποσταρω για να μου προτεινουν καποια κινητα?

Εδώ είσαι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Να υπενθυμίσω ότι για ερωτήσεις που αφορούν εφαρμογές υπάρχει το Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II. Το παρόν κλειδώνεται.
Link to comment
Share on other sites

Για ερωτήσεις που αφορούν εφαρμογές υπάρχει το Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II.

Το παρόν κλειδώνεται.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις στο folder που έχεις το adb και πατάς shift + δεξί κλίκ. Στο παράθυρο που θα ανοίξει επιλέγεις "Άνοιγμα παραθύρου εντολών εδώ" και θα σου ανοίξει το command window. Τρέξε αρχικά την εντολή devices για να δείς αν βλέπει τη συσκευή σου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...