Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένω να πάρω στα χερια μου το καινουριο android κινητό μου, κι ελπίζω η παραγγελια μου να μην αργήσει.

Το κινητό θα φοράει την τελευταία τρέχουσα έκδοση του android, 2.3.5 αν δεν κάνω λάθος.

Επειδη μαθαίνω ότι πολύ σύντομα θα κυκλοφορήσει η έκδοση 2.4 του android, έχω προβληματιστεί ως προς το έξης:

να ξεκινήσω να περνάω εφαρμογές στο κινητό καθώς και δεδομένα μου, και να το παραμετροποιησω όπως θέλω εγώ, που σημαίνει για μένα μέρες δουλειάς …. ή…

να περιμένω να κυκλοφορήσει η έκδοση 2.4 ώστε να την βάλω στο κινητό, και κατόπιν να το σεταρω στα μετρα μου;

 

Να πω, ότι αναμένω ότι σύμφωνα με όσα έχει πει η google, ότι τα κινητά που τρέχουν την τελευταία έκδοση 2.3.5 θα μπορούν να τρέξουν σίγουρα και την 2.4.

Να πω επίσης, ότι δεν με πειράζει να περιμένω μερικές βδομάδες, να μην περάσω τίποτε στο κινητό(ουσιαστικά να το βάλω στην ακρη), μέχρι να βγει η 2.4 και να την εγκαταστήσω.

 

Αυτό που θέλω πάση θυσία να αποφύγω, και είναι ο λόγος που άνοιξα και αυτό το θεμα, είναι να καθίσω να περάσω όλες τις εφαρμογές στο κινητό(δεκάδες), να την παραμετροποιησω και να τις εξερευνήσω, να περάσω και δεδομένα μου, και μετά από λίγες μέρες να βγει η 2.4 και εγώ να έχω στο κινητό μου την προηγουμενη έκδοση, και να πρέπει να ξεκινήσω από το 0.

Βασικά το θέμα έχει σχέση με λύσεις backup του κινητού. Μου συνέστησαν σε άλλο θέμα, το titanium backup, που λέει ότι παίρνει backup τα πάντα, και τα επαναφέρεις όπως θες. Όμως ένας γνωστός μου που το χρησιμοποίησε, μου είπε ότι στην περίπτωση του δεν δούλεψε και τόσο καλα όσο περίμενε.

 

Με δεδομένο λοιπόν ότι θέλω να κάνω το νέο μου ξεκίνημα στο κόσμο του android, με την 2.4, και να αποφύγω άσκοπες χαμένες ώρες και ταλαιπωρια, πείτε μου:

- ποτε τελικά κυκλοφορεί η 2.4?

- το titanium backup ή άλλο πρόγραμμα, είναι αξιόπιστο και μπορεί να βασιστεί κανεις πάνω του για πλήρη επαναφορά ρυθμίσεων εντός του περιβάλλοντος του android καθώς και των τρίτων εφαρμογών και δεδομένων; Ή είναι ρίσκο να βασιστείς ότι θα επαναφέρει τα πάντα όπως τα είχες;

- καλύτερα να περιμένω να κυκλοφορήσει η 2.4 και να την βάλω στο κινητό, ώστε να είμαι εξασφαλισμένος ότι δεν θα κάνω διπλή δουλεια, περνώντας ξανά και ξανά τα ίδια;

- δώστε και μια κατεύθυνση για το πως βάζω μια νέα έκδοση του android στο κινητό, official ή μονταρισμένη.

 

Περιμένω τα φωτα σας, για να γινουν όλα με τη σωστη σειρά και δίχως ταλαιπωρια!

Για αρχή να πω ότι η 2.4 ονομάζεται 4.0 τελικά ;)

Πάμε λοιπόν στο θέμα σου. Η 2.4 θα κυκλοφορήσει περίπου σε ένα μήνα - ουσιαστικά με το nexus prime. Λίγες μέρες μετά θα βγεί ο κώδικας και θ'αρχίσουν να "μαγειρεύονται" διάφορες roms, που όμως για αρχή θα έχουν διάφορα bugs κλπ. Για να αρχίσουν να βγαίνουν οι επίσημες ice cream sandwich roms θα περιμένουμε αρκετά ακόμα (ίσως και μετά τα Χριστούγεννα). Προσωπική άποψη είναι να σετάρεις το κινητό σου όπως θες και να το χρησιμοποιείς κανονικά και όταν με το καλό έρθουν ( αλήθεια ποια συσκευή πήρες; ) οι επίσημες roms -σε όσα κινητά έρθουν τέλος πάντων- την περνάς από πάνω και μπορεί να μη χρειαστεί καν να σβηστούν τα δεδομένα σου. Διαφορετικά μ'ένα backup των όσων έχεις περάσει θα μπορέσεις να τα μεταφέρεις στην καινούρια rom και δε θα έχεις πρόβλημα! Λες βέβαια ότι δε θα σε πειράξει να βάλεις στην άκρη το κινητό, αλλά όταν και αν έρθει η επίσημη αναβάθμιση θα έχει περάσει πολύς καιρός και είναι κρίμα να αγόρασες ένα κινητό για να μείνει παροπλισμένο ;)

 

Παίρνοντας με τη σειρά τις απορίες σου, έχουμε και λέμε:

1) Νομίζω θα αργήσει και μάλιστα πολύ. Μιας και φαντάζομαι μιλάς για επίσημες roms κι όχι για beta που θα βγούν αρχικά (μιας και φαίνεται ότι δε θες να "πειραματιστείς" στο κινητό) μπορώ να σου πω και κοντά στα Χριστούγεννα, αλλά εξαρτάται φυσικά από την εκάστοτε εταιρία. Απλά παίρνω σαν δεδομένο το motorola razr που ενώ καλά καλά δεν κυκλοφόρησε, υπήρξε δήλωση ότι θα πάρει την αναβάθμιση σε 2.4 το γενάρη ;)

2) Το titanium backup η αλήθεια είναι ότι στους περισσότερους, αν όχι σε όλους, λειτουργεί καλά. Ωστόσο για αρχή ενδέχεται να υπάρχουν ασυμβατότητες με τη νέα έκδοση, αλλά έχει μεγάλη δυναμική σαν εφαρμογή και θα βγει σίγουρα update. Προσωπικά το συνιστώ σα λύση, μιας και μ'εχει ξελασπώσει πολλές φορές!

3) Ακόμα και να μη λειτουργήσει το backup (που δεν το νομίζω), θα έχει περάσει ο καιρός και θα είσαι και πιο κατασταλαγμένος στο τι πραγματικά χρειάζεσαι/θες στο κινητό, οπότε το πολύ πολύ λίγες "χαμένες" ώρες :)

4) Για official εκδόσεις σου έρχεται ειδοποίηση στο κινητό και απλά θα πρέπει να δεχτείς την αναβάθμιση (φυσικά σε wifi γιατί ανάλογα με την αναβάθμιση μπορούν να χρειαστούν αρκετά mb)! Για unofficial τρόπους, εξαρτάται από τη συσκευή κατά κύριο λόγο αλλά και από τη rom (σε πολύ μικρότερο βαθμό βέβαια)!

 

Ελπίζω να σε κάλυψα :)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια οταν μπαινω απο την εφαρμογη του facebook στο κινητο μου γιατι φαινομαι οτι ειμαι online συνεχεια στο pc?????

ειναι απιστευτα εκνευριστικο αυτο...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Villis ευχαριστω για την απαντηση, με καλυψες πληρως!!!!!! :)

 

Τι ειναι το 'root' του τηλεφωνου, και πως μπορω να το κανω?

Edited by Villis
Τα συνεχόμενα μηνύματα απαγορεύονται! Χρησιμοποιήστε το κουμπί "τροποποίηση" εναλλακτικά!
Link to comment
Share on other sites

Για το root κοίταξε εδώ! Το πως το κάνεις εξαρτάται από τη συσκευή σου ;)

 

Αν ρωτησα για το root, ειναι γιατι ειδα οτι ειναι προαπαιτουμενο για να μπορεσει να λειτουργησει -σωστα (:X) το titanium backup.

Υπαρχει λυση να εγκατασταθει και να τρεχει ολοκληρωμενα διχως root?

Link to comment
Share on other sites

Κανενα αλλο, εξισου καλο, εναλλακτικο αξιοπιστο προγραμμα για πληρες και ολικο backup, οπως το titanium, υπαρχει????
Link to comment
Share on other sites

Κανενα αλλο, εξισου καλο, εναλλακτικο αξιοπιστο προγραμμα για πληρες και ολικο backup, οπως το titanium, υπαρχει????

 

Οποιοδειποτε προγραμμα για πληρες backup κατα 98% θα θελει root.

Link to comment
Share on other sites

Εχω μερικα videos σε mp4 τα οποια τα παιζει κανονικα το κινητο, και αλλα mp4 που δεν τα παιζει καθολου!

Θελω να βρω μια λυση να τα παιζει ολα, αλλα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο να κανω.

Να πω οτι δεν επαιζει καθολου mp4, θα ελεγα δεν υποστηριζει το φορμα και δεν παιζει κανενα.

Αλλα να παιζει τα μισα?

Στα αλλα μισα δειχνει μηνυμα οτι δεν μπορει να παιξει το βιντεο. Δοκιμασα μαλιστα και με 2ο player και παλι τα ιδια.

Δεν λεω οτι φταιει το τηλεφωνο, προφανως κατι γινεται με τα βιντεο.

Υπαρχει τροπος να τα παιξω; Τι να δοκιμασω;

Αλλον player?

Να τα επανακωδικοποιησω? Σε τι φορματ? Το mp4 δεν υποστηριζεται καλα στο android? Τι να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση: Για να δουλεψει το Chainfire 3D παιζει ρολο ο Κernel?

Βασικα σε ενα παιχνιδι που το εχω δοκιμασει δεν λεει με τιποτα να δουλεψει. Sprinkle.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση: Για να δουλεψει το Chainfire 3D παιζει ρολο ο Κernel?

Βασικα σε ενα παιχνιδι που το εχω δοκιμασει δεν λεει με τιποτα να δουλεψει. Sprinkle.

 

οχι δε παιζει ρολο...σε εμενα μια χαρα τρεχει το sprinkle v1.5 με το free chainfire

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

οχι δε παιζει ρολο...σε εμενα μια χαρα τρεχει το sprinkle v1.5 με το free chainfire

 

Ελεος, κατι κανω λαθος τοτε και δεν ειναι να πεις πως ειναι και πολλα τα βηματα. Ή κατι παιζει με την version του game που εχω. Θα το ψαξω λιγο παραπανω. Ευχαριστω για την επιβεβαιωση :)

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ελεος, κατι κανω λαθος τοτε και δεν ειναι να πεις πως ειναι και πολλα τα βηματα. Ή κατι παιζει με την version του game που εχω. Θα το ψαξω λιγο παραπανω. Ευχαριστω για την επιβεβαιωση :)

 

αν δεν τα καταφερεις στειλε μου pm...

φανταζομαι εχεις περασει τα plugins? :)

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Εχω μερικα videos σε mp4 τα οποια τα παιζει κανονικα το κινητο, και αλλα mp4 που δεν τα παιζει καθολου!

Θελω να βρω μια λυση να τα παιζει ολα, αλλα δεν ξερω τι ειναι καλυτερο να κανω.

Να πω οτι δεν επαιζει καθολου mp4, θα ελεγα δεν υποστηριζει το φορμα και δεν παιζει κανενα.

Αλλα να παιζει τα μισα?

Στα αλλα μισα δειχνει μηνυμα οτι δεν μπορει να παιξει το βιντεο. Δοκιμασα μαλιστα και με 2ο player και παλι τα ιδια.

Δεν λεω οτι φταιει το τηλεφωνο, προφανως κατι γινεται με τα βιντεο.

Υπαρχει τροπος να τα παιξω; Τι να δοκιμασω;

Αλλον player?

Να τα επανακωδικοποιησω? Σε τι φορματ? Το mp4 δεν υποστηριζεται καλα στο android? Τι να κανω;

mp4 ειναι ο container, πιθανον διαφερουν στην κωδικοποιηση. Υπαρχουν πολλοι καλοι players στο αντροιντ που παιζουν σχεδον τα παντα, πχ rockplayer, bsplayer (υποστηριζει αυτοματο κατεβασμα υποτιτλων!) και αλλοι...

Link to comment
Share on other sites

mp4 ειναι ο container, πιθανον διαφερουν στην κωδικοποιηση. Υπαρχουν πολλοι καλοι players στο αντροιντ που παιζουν σχεδον τα παντα, πχ rockplayer, bsplayer (υποστηριζει αυτοματο κατεβασμα υποτιτλων!) και αλλοι...

 

ok, θα κατεβασω και ελπιζω οντως να μην χρειαστει να μπλεξω με επανακωδικοποιησεις βιντεο.

 

---

Μιας και το θεμα λεγεται 'μολις αγορασα κινητο android' , να πω οτι προσπαθω να τοποθετησω την προστατευτικη μεμβρανη της οθονης αλλα δεν ειναι ευκολο να αποφευχθουν οι φυσσαλιδες.

Εχω ενα ειδικο 'σπρωχτηρι' απο αλλες ζελατινες που ειχα παρει παλια απο πλαισιο, αλλα και με αυτο ακομη ολο και κατι ξεφευγει, και ειναι σπαστικο.

Καμια λυση? Διαβασα για εφαρμογη ζελατινας με πιστωτικη ή τηλεκαρτα. Δεν ξερω πως να την τοποθετησω οσο γινεται πιο αψογα.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος να αντίστοιχισεις κάποιες εφαρμογές-ενέργειες σε συγκεκριμένα κουμπιά? πχ θέλω με παρατεταμένο πάτημα το volume botton να ανοίγει κάποια εφαρμογή ή να περιστρέφει την οθόνη.... ???
Link to comment
Share on other sites

εγω δεν το βρηκα το προγραμμα. τουλαχιστον οχι με το qr code. βρηκα καποια προγραμματα στο μαρκετ σαν voice sms αλλα κανένα δεν ειχε αυτο το εικονιδιο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Νεος στο χωρο του android, ας κανς μερικες "χαζες" ερωτησεις.

 

1ο προβλημα που αντιμετωπιζα ηταν οταν πηγαινα να κατεβασω εφαρμογες απο το pc το μαρκετ μου βγαζει το μηνυμα: κανενας λογαριασμος δεν ειναι συνδεδεμενος με αυτο το τηλ. το προβλημα λυθηκε οταν μπηκα απο στο μαρκετ απο το κινητο. πλεον μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το μαρκετ κ απο το πισι.

 

οι εφαρμογες δειχνει οτι κατεβηκαν, τωρα ομως για να τις περασω στο κινητο πρεπει να μπαινω στο μαρκετ μεσω κινητου;

 

2ο. παρατηρησα οτι μερικες εφαρμογες ζηταν προσβαση στο μαιλ, στις επαφες, στα μυνηματα κτλ!!!!!!! δηλαδη αυτο σημαινει οτι τα δεδομενα του κινητου μου ειναι πλεον δημοσια; μπορουν να μοιραζονται αυτες τις πληροφοριες;; μερικες εφαρμογες ζηταν προσβαση στην SD για τεχνικους λογους κ το καταλαβαινω αλλα στις επαφες; στα μηνύματα; γιατι;; μπορω να το αποτρεψω καπως αυτο;

 

3ο. Πως ρυθμιζω το κινητο για να μην κανει αναβαθμισεις εφαρμογων μονο του; γιατι τωρα ειμαι απο wifi κ δεν παιζει προβλημα αλλα αμα το κανει αυτο συνεχεια απο 3G :X:X

 

4o. εχω προσθεσει ενα λογαριασμο google κ ανοίγοντας το προγραμμα Hi Suite βλεπει τις επαφες του κινητου αλλα κ του μαιλ μου. μπορω να κανω αντιγραφα ασφαλειας (τοπικα) με το συγκεκριμενο προγραμμα οπως γινεται με το PC Suite;

 

5ο. Καποιο προγραμμα που να μετραει ποσα δεδομενα κατεβαζω στο κινητο απο 3G κ ποσα απο Wifi υπαρχει; κ καποιο για να μην σβηνει συνεχεια η οθονη;

 

6ο. Στο μενου "Διαχειριση εφαρμογων" στην καρτελα "Εκτελειται" ειναι οι εφαρμογες που τρεχουν αυτη την στιγμη στο κινητο σωστα; αν πατησω "αναγκαστικη διακοπη" στο "ενημερωση μεσω διαδικτυου" θα εχω το αποτελεσμα του ερωτηματος 3;

 

7ο. Υπαρχει τροπος να περασω τα μηνυματα απο κινητο νοκια στο Χ5 ideos κ αν ναι πως;

 

αυτα τα λιγα για αρχη...Ευχαριστω

Edited by mits3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Νεος στο χωρο του android, ας κανς μερικες "χαζες" ερωτησεις.

 

1ο προβλημα που αντιμετωπιζα ηταν οταν πηγαινα να κατεβασω εφαρμογες απο το pc το μαρκετ μου βγαζει το μηνυμα: κανενας λογαριασμος δεν ειναι συνδεδεμενος με αυτο το τηλ. το προβλημα λυθηκε οταν μπηκα απο στο μαρκετ απο το κινητο. πλεον μπορω να κατεβασω εφαρμογες απο το μαρκετ κ απο το πισι.

 

οι εφαρμογες δειχνει οτι κατεβηκαν, τωρα ομως για να τις περασω στο κινητο πρεπει να μπαινω στο μαρκετ μεσω κινητου;

 

2ο. παρατηρησα οτι μερικες εφαρμογες ζηταν προσβαση στο μαιλ, στις επαφες, στα μυνηματα κτλ!!!!!!! δηλαδη αυτο σημαινει οτι τα δεδομενα του κινητου μου ειναι πλεον δημοσια; μπορουν να μοιραζονται αυτες τις πληροφοριες;; μερικες εφαρμογες ζηταν προσβαση στην SD για τεχνικους λογους κ το καταλαβαινω αλλα στις επαφες; στα μηνύματα; γιατι;; μπορω να το αποτρεψω καπως αυτο;

 

3ο. Πως ρυθμιζω το κινητο για να μην κανει αναβαθμισεις εφαρμογων μονο του; γιατι τωρα ειμαι απο wifi κ δεν παιζει προβλημα αλλα αμα το κανει αυτο συνεχεια απο 3G :X:X

 

4o. εχω προσθεσει ενα λογαριασμο google κ ανοίγοντας το προγραμμα Hi Suite βλεπει τις επαφες του κινητου αλλα κ του μαιλ μου. μπορω να κανω αντιγραφα ασφαλειας (τοπικα) με το συγκεκριμενο προγραμμα οπως γινεται με το PC Suite;

 

5ο. Καποιο προγραμμα που να μετραει ποσα δεδομενα κατεβαζω στο κινητο απο 3G κ ποσα απο Wifi υπαρχει; κ καποιο για να μην σβηνει συνεχεια η οθονη;

 

6ο. Στο μενου "Διαχειριση εφαρμογων" στην καρτελα "Εκτελειται" ειναι οι εφαρμογες που τρεχουν αυτη την στιγμη στο κινητο σωστα; αν πατησω "αναγκαστικη διακοπη" στο "ενημερωση μεσω διαδικτυου" θα εχω το αποτελεσμα του ερωτηματος 3;

 

7ο. Υπαρχει τροπος να περασω τα μηνυματα απο κινητο νοκια στο Χ5 ideos κ αν ναι πως;

 

αυτα τα λιγα για αρχη...Ευχαριστω

 

1. Αυτό δεν το κατάλαβα.. αφού λες κατάφερες να κατεβάσεις. Πατάς από το pc, όντας στο android.market.com εγκατάσταση και αυτόματα περνάνε και στο κινητό.

 

2. Δεν μπορείς να το αποτρέψεις. Συνήθως υπάρχει λόγος, καλό είναι να προσέχεις σε εφαρμογές κυρίως που δεν υπάρχουν στο market αλλά και εφαρμογές με μικρό rating και λίγα downloads.

 

3. Δεν κάνει αυτόματα, τουλάχιστον όχι σε όλες. Λίγες εφαρμογές το έχουν το auto update ενεργοποιημένο. Πας σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά και βγάζεις το τικ στο auto update. Αλλιώς, το κάνεις με titanium backup αν είσαι root που στις βγάζει όλες μαζί.

 

4. άγνωστο

 

5. 3g watchdog, phone usage, και πολλά πολλά άλλα... έχουν υποθεί όλα στο Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II

 

6. Κάπως θα μπορείς να κάνεις export τις επαφές από το νοκια σε κάποιο αρχείο csv, και μετά import από το gmail ή κατευθείαν από το κινητό. Google it: Nokia contacts gmail/android

 

7. βλ. 6, αλλά δύσκολο το βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

1. Αυτό δεν το κατάλαβα.. αφού λες κατάφερες να κατεβάσεις. Πατάς από το pc, όντας στο android.market.com εγκατάσταση και αυτόματα περνάνε και στο κινητό.

 

2. Δεν μπορείς να το αποτρέψεις. Συνήθως υπάρχει λόγος, καλό είναι να προσέχεις σε εφαρμογές κυρίως που δεν υπάρχουν στο market αλλά και εφαρμογές με μικρό rating και λίγα downloads.

 

3. Δεν κάνει αυτόματα, τουλάχιστον όχι σε όλες. Λίγες εφαρμογές το έχουν το auto update ενεργοποιημένο. Πας σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά και βγάζεις το τικ στο auto update. Αλλιώς, το κάνεις με titanium backup αν είσαι root που στις βγάζει όλες μαζί.

 

4. άγνωστο

 

5. 3g watchdog, phone usage, και πολλά πολλά άλλα... έχουν υποθεί όλα στο Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II

 

6. Κάπως θα μπορείς να κάνεις export τις επαφές από το νοκια σε κάποιο αρχείο csv, και μετά import από το gmail ή κατευθείαν από το κινητό. Google it: Nokia contacts gmail/android

 

7. βλ. 6, αλλά δύσκολο το βλέπω.

 

1o. ναι οντως, απλα δεν ειχε συνδεθει καλα το κινητο με το πισι.

2ο.οκ

3ο.οκ

4ο. αρα backup ολης της συσκευης πως κανω;

5ο. ευχαριστω, θα τα κοιταξω

6ο.οκ

7ο. αν ξερει κανεις ας το ποσταρει

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω βρει μες το android καποια επιλογη ξεκαθαρη, για το gps. Καπου νομιζω λεει για συνδεση με sattelites, αλλα αυτο που θελω να ρωτησω, αν ειναι οντως αυτη η επιλογη(που ειναι κρυμενη) και αν η απενεργοποιηση της, οταν δεν χρησιμοποιουμε την εφαρμογη πλοηγησης, μπορει να βοηθησει στην καλυτερη διαχειριση της μπαταριας.

Αν ειναι βελτιστο δηλαδη, απο καπου, ειτε ως επιλογη είτε με καποια εφαρμογη, να ανοιγοκλεινουμε αν γινεται τον δεκτη gps, για να μην μας τρωει την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο φοβερό σου φαίνεται να κάνεις ένα απλό sync μέσω του gmail σου με το Outlook;; :p

 

Μπορείς να κάνεις και export σε αρχείο τις επαφές σου και να τις περάσεις αντίστοιχα στην κάρτα του κινητού.

 

 

Ρε φιλε τοσο φοβερο ειναι οτι ειναι ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ. Απο που κι ως που θα εχει ο σερβερ του google τις επαφες του κινητου μου???

Και αντε να ειναι επιλογη να το δεχτώ, αλλα οχι νταβατζιλικι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...