Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δοκίμασε το πρόγραμμα home switcher. Σου δείχνει όλους τους launcher που έχεις κατεβασμένους κ μπορείς να τους εναλλάσεις χειροκίνητα κ να αλλάξεις τον default.

 

 

 

 

τελειο το εβαλα,πως ομως μπορεις να αλλαξεις και το θεμα του adw?

εχω το βασικο θεμα adw lancher αυτη την στιγμη ,αλλα εχω κατεβασει κι αλλα πως τα βαζω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.

Προσφατως εγινα κατοχος του Archos 70IT και θα ηθελα τα φωτα σας λιγο.....

 

Πρωτα απ'ολα πως μπορω να κανω την συσκευη Root.....

 

Ειναι η βασικη ερωτηση μου γιατι δεν εχω ασχοληθει ποτε μου με Android και ειμαι noob σε αυτο το κομματι.....

 

Αν μπορουσε καποιος να μου δωσει την διαδικασια λιγο αναλυτικα θα του ημουν ευγνωμων.....

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

ΥΓ. Συνχωρηστεμε που ρωταω κατι που ενδεχομενως να εχει απαντηθει αλλα οσο και αν εψαξα δεν καταφερα να βρω ενα αναλυτικο οδηγο και φοβαμαι μην κανω καμια πατατα.....

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Να μαι παλι κι εγω...με νεα απορια... οπως ειπαμε εχω το ideos με λογισμικο android. πως μπορω να χρησημοποιήσω το gps? μπαινω εκει που λεει πλοηγος και μου λεει οτι το google map δεν ειναι ακομα διαθεσιμο στην περιοχη μου... πρεπει να βαλω καποιο αλλο προγραμμα?? κι αν ναι οποτε μπαινω θα με χρεωνει? εχω αποσυνδεσει τις ρυθμισεις internet μεσω της wind και μπορω να μπαινω μονο με Wi Fi internet... γινεται???
Link to comment
Share on other sites

Να μαι παλι κι εγω...με νεα απορια... οπως ειπαμε εχω το ideos με λογισμικο android. πως μπορω να χρησημοποιήσω το gps? μπαινω εκει που λεει πλοηγος και μου λεει οτι το google map δεν ειναι ακομα διαθεσιμο στην περιοχη μου... πρεπει να βαλω καποιο αλλο προγραμμα?? κι αν ναι οποτε μπαινω θα με χρεωνει? εχω αποσυνδεσει τις ρυθμισεις internet μεσω της wind και μπορω να μπαινω μονο με Wi Fi internet... γινεται???

 

https://market.android.com/details?id=com.sygic.aura&feature=search_result Κατεβασε αυτό και μετά κατέβασε τους ελληνικούς χάρτες (θέλει 300mb περίπου στην κάρτα μνήμης σου)

Μετά θα δουλεύει σαν κανονικό GPS navigator. To ανοιγείς, ανοιγεις το GPS και μόλις συνδεθεί, λειτουργεί κανονικά. Δε θα σε χρεώνει καθόλει, χρησιμοποιεί απλά το GPS σου, δε χρειάζεται Internet

Edited by Papp0us
Link to comment
Share on other sites

τελειο το εβαλα,πως ομως μπορεις να αλλαξεις και το θεμα του adw?

εχω το βασικο θεμα adw lancher αυτη την στιγμη ,αλλα εχω κατεβασει κι αλλα πως τα βαζω?

 

είναι στις ρυθμίσεις του ADW κάπου λέει theme preferences...εκεί λογικά έχει μαζεμένα όλα τα θέματα που έχεις κατεβάσει

the only way is str8 to the top!

Motorola V2288 > Panasonic GD67 > Sony Ericsson K700 > Sony Ericsson W800 > Nokia N90 > Sony Ericsson W710 > Nokia N79 > Samsung Galaxy S > Galaxy SII > Xperia Go > LG G2 > Oneplus 3 totally ninja :ninja:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, θα το δω στο android market στη σελίδα της εφαρμογής και θα του στείλω μήνυμα. Δεν είναι δυνατόν να λαμβάνουμε 10 ενοχλητικές ειδοποιήσεις από αγνώστους κάθε μέρα. Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει ενεργή την επιλογή "send message το all android users". Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω τι εξυπηρετεί αυτή η λειτουργία.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, θα το δω στο android market στη σελίδα της εφαρμογής και θα του στείλω μήνυμα. Δεν είναι δυνατόν να λαμβάνουμε 10 ενοχλητικές ειδοποιήσεις από αγνώστους κάθε μέρα. Δεν καταλαβαίνω γιατί έχει ενεργή την επιλογή "send message το all android users". Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω τι εξυπηρετεί αυτή η λειτουργία.

 

Ναι μιλαμε ειναι πολυ σπαστικο,ωρες ωρες μου ερχετε να το πεταξω απο το μπαλκονι το κινητο,κ φοβαμαι ετσι τουβλο που ειναι μην το φαει κανενας στο κεφαλι....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

είναι στις ρυθμίσεις του ADW κάπου λέει theme preferences...εκεί λογικά έχει μαζεμένα όλα τα θέματα που έχεις κατεβάσει

 

αυτο δεν βρισκω,τις ρυθμισεις του πως μπαινω.....

Link to comment
Share on other sites

αυτο δεν βρισκω,τις ρυθμισεις του πως μπαινω.....

 

Στην αρχική οθόνη πατάς το menu button και σου βγάζει 6 επιλογές. Αν σε αυτές τις 6 δεν βλέπεις το adw settings, πάτα more και θα το έχει εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ΚΑΛΑ νέα. Έλαβα απάντηση από το δημιουργό της εφαρμογής:

 

thanks for the feedback. 'all android users' already removed (in ver 2.2.9). later today, coder will update version control and only folks who have updated to 2.2.9 will be able to use the app.

 

tmr

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ήθελα να ρωτήσω ποιά είναι η διαδικασία για να περάσω μία rom που έχω κατεβάσει στο κινητό μου.

Ρώτησα και στο θέμα του κινητού μου αλλά επειδή δεν έχω πάρει απάντηση είπα να ρωτήσω και εδώ. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι η διαδικασία είναι ακριβώς ίδια για όλα τα κινητά, γιαυτό πιο έγκυρη απάντηση θα πάρεις στο θέμα για τον τύπο του κινητού σου.

Πάντως για τη δική μου συσκευή χρείαζεται πρώτα να είσαι root, μετά να γίνει εγκατάσταση μιας custom boot image για να διατηρούνται τα δικαιώματα root και μετά από επανεκκίνηση, έπειτα εγκατάσταση μιας custom recovery image ώστε να έιναι δυνατή μέσω αυτής η εγκατάσταση οποιασδήποτε custom rom.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, προσφατα απεκτησα ενα zte blade και θελω ψιλοβοηθεια

 

1) Τι χαρτες και απο που να κατεβασω για πλοηγηση?

 

2) γινετε με καποιο gesture να πηγενει ενα βημα πισω αντι να παταω το κουμπι?

 

και γενικα υπαρχει καποια λιστα με τα gestures της touchscreen? πχ τσιμπημα για ζουμ

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχική οθόνη πατάς το menu button και σου βγάζει 6 επιλογές. Αν σε αυτές τις 6 δεν βλέπεις το adw settings, πάτα more και θα το έχει εκεί.

 

 

το παταω αλλα δεν βγαζει απολυτος τιποτα,μονο δονηση...

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια εγαρμογή να ανοίγει το τηλέφωνο αυτόματα κάποια συγκεκριμένη ώρα? θέλω να τη χρησιμοποιήσω για να μπορω να έχω ξυπνητήρι με κλειστο τηλεφωνο. Πρώτα να ανοιγει το τηλ, και μετα να χτυπάει το ξυπνητηρι μιας και στο android δεν γίνετε να λειτουργήσει με κλειστο τηέφωνο. για τηλεφωνο zte-blade Edited by vasicristo
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει πως γίνετε εγκατάσταση εφαρμογών στην εξωτερική κάρτα SD και όχι στην κάρτα SD της συσκευής, γιατί ότι εφαρμογές έχω εγκαταστήσει όλες πήγαν στην εσωτερική.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς να μου πει πως γίνετε εγκατάσταση εφαρμογών στην εξωτερική κάρτα SD και όχι στην κάρτα SD της συσκευής, γιατί ότι εφαρμογές έχω εγκαταστήσει όλες πήγαν στην εσωτερική.

 

Δοκίμασες από τις ρυθμίσεις του τηλεφώνου (settings, applications) να κάνεις μετακίνηση;

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας, προσφατα απεκτησα ενα zte blade και θελω ψιλοβοηθεια

 

1) Τι χαρτες και απο που να κατεβασω για πλοηγηση?

 

2) γινετε με καποιο gesture να πηγενει ενα βημα πισω αντι να παταω το κουμπι?

 

και γενικα υπαρχει καποια λιστα με τα gestures της touchscreen? πχ τσιμπημα για ζουμ

Καλύτερα να ρωτήσεις στο αντίστοιχο topic

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά έχω ξαναρωτήσει αλλά δεν βρήκα ανταπόκριση οπότε ξαναρωτάω. Έχω ένα LG GT540 και όταν του έβαλα το handcent sms ότι μήνυμα με ελληνικά στέλνω τα στέλνει μόνο κεφαλαία. Δλδ όπως και να το γράψω, το αποτέλεσμα θα είναι όλα να είναι κεφαλαία. Πήγα στις ρυθμίσεις εκεί που λέει για την υποστήριξη ελληνικών και ότι και να το βάλω (ενεργό-ανενεργό-αυτόματο) τα ίδια. Τι μπορώ να κάνω; Πριν το handcent sms ήταν όλα οκ. Το έκανα και απεγκατάσταση τα ίδια; WTF;
Link to comment
Share on other sites

Έχω το lg P500. Ενώ προσθέτω σχόλια, ανεβάζω φωτογραφίες και γενικά δεν έχω πρόβλημα με το facebook for android 1.5.1 μου παρουσιάζεται το εξής. ¨Οταν προσπαθώ να κάνω share βίντεο από youtube ή γενικότερα share από διάφορα site προχωράει στην οθόνη του http://www.facebook.com/sharer.php..... και κολάει εκεί. Δεν προχωράει και το έχω δοικιμάσει άπειρες φορες.

 

Έκανα απεγκατάσταση και εγκατάσταση από την αρχή αλλά τίποτα

 

Στο x10mini με 2.1 και την ίδια έκδοση facebook δεν υπάρχει πρόβλημα

 

 

το ίδιο πρόβλημα για htc αναφερεται εδώ

http://androidforums.com/htc-desire/279626-question-uploading-youtube-videos-facebook.html

Edited by christosi

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν μπορείτε πείτε μου αν υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω το google earth στο κινητό μου μιας και δεν το βρίσκω στο market του κινητού και δεν μπορώ να το εγκαταστήσω από το pc?
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια εγαρμογή να ανοίγει το τηλέφωνο αυτόματα κάποια συγκεκριμένη ώρα? θέλω να τη χρησιμοποιήσω για να μπορω να έχω ξυπνητήρι με κλειστο τηλεφωνο. Πρώτα να ανοιγει το τηλ, και μετα να χτυπάει το ξυπνητηρι μιας και στο android δεν γίνετε να λειτουργήσει με κλειστο τηέφωνο. για τηλεφωνο zte-blade

 

δεν έχω την συγκεκριμένη συσκευή, αλλά εγώ κάνω το εξής: το βάζω σε airplane mode (οπότε κλείνουν όλες οι συνδέσεις και είναι σαν να είναι κλειστό το κινητό) και βάζω ξυπνητήρι και χτυπάει κανονικά. Δεν έχω και ανοιχτές εφαρμογές και μου τρώει για όλη τη νύχτα μόνο 1% μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν μπορείτε πείτε μου αν υπάρχει τρόπος να εγκαταστήσω το google earth στο κινητό μου μιας και δεν το βρίσκω στο market του κινητού και δεν μπορώ να το εγκαταστήσω από το pc?

 

Αν είσαι Root κατέβασε το Market Enabler, fake provider, και μετά άνοιξε το Market. Θα δεις τις paid εφαρμογές και το Google Earth θα είναι εκεί..

Αν δεν είσαι Root, απλά googlαρε για το .apk....

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...