Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εικονίδιο του προγράμματος μοιάζει με το youtube, το voice σε λευκό πλαίσιο

και το sms σε κόκκινο.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα η προσκληση αλλα τελικα για εναν χρηστη σαν εμενα που ποτε δεν ειχε ασχοληθει με προγραματισμο δεν ειναι τοσο ευκολο οσο περιμενα να φτιαξει μια μικρη εφαρμογη περα απο την φωτο με το "γατακι " ! Ποιο ευκολα εφτιαξα αυτο που η8ελα σε ενα excelοχαρτο.

Τελικα οπως ολα στην ζωη δεν ειναι για ολους. Κριμα γιατι περιμενα την προσκληση καιρο.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος καποιο client για Windows Live Messenger που να λειτουργει σωστα το "sign in from multiple places" και το sync (δηλαδη να τραβαει το display picture, status, display name κτλ).

 

Το MSN Talk που χρησιμοποιω τωρα δεν κανει sync, οταν δε συνδεθω απο το κινητο μου αποσυνδεει το/τα pc τα οποια δεν connectαρουν ξανα εκτος αν κανω manually sign in (οποτε μενουν ολα συνδεδεμενα). Βεβαια δεν ειναι καθολου πρακτικο αυτο.

 

Δεν ξερω μηπως ειναι bug απο μεριας client στα windows καθως εχω ακομα το "παλιο" messenger.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

 

Γνωριζει καποιος πως μπορουμε να ορισουμε μια εφαρμογη ως default για καποιο τυπο αρχειου ή ενεργεια χωρις το open with dialog?

 

Εditαρωντας δηλαδη καποιο αρχειο defaults.list ala linux ή με καποιο application.

 

Ο λογος ειναι γιατι μερικα προγραμματα δεν εμφανιζονται στη λιστα του open with. Κυριως το yxflash αλλα και καποιο text-hex editor.

 

Sorry για το ξερο self-quote αλλα συνεχιζει να με απασχολει το εν λογω θεμα. Υπαρχει καποιος που να γνωριζει κατι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει καμία εφαρμογή η οποία να μπλοκάρει τις εισερχόμενες? Θα με ενδιέφερε το εξής: Να μπορώ να μπλοκάρω όλες τις κλήσεις, όταν κοιμάμαι πχ, εκτός από 2-3 αριθμούς. Αν κατάλαβα καλά οι εφαρμογές που έχω δει κάνουν μόνο το αντίθετο. Επιτρέπουν ,δηλαδή, όλες τις εισερχόμενες εκτός από ορισμένους αριθμούς που θα δηλώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες λεω να βάλω απο την cosmote τα 100mb ιντερνετ.

Αλλα δε ξέρω πόσα χρειάζομαι με βάση αυτά που θα του κάνω.

Κανας μετρητής Mb υπάρχει για το κινητό?

Nα μετράει μόνο τα data απο τη Cosmote κ οχι απο το wi fi.....

 

Ευχαριστώ

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λεω να βάλω απο την cosmote τα 100mb ιντερνετ.

Αλλα δε ξέρω πόσα χρειάζομαι με βάση αυτά που θα του κάνω.

Κανας μετρητής Mb υπάρχει για το κινητό?

Nα μετράει μόνο τα data απο τη Cosmote κ οχι απο το wi fi.....

 

Ευχαριστώ

 

Για δοκίμασε το g3watchdog και το Call Meter NG

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το g3watchdog και το Call Meter NG

 

Ok είδα το site.

Αυτό τώρα το ψάχνω στο μάρκετ?(σορρυ εδω δεν εχω wi fi για να το ψάξω πριν ρωτήσω, οπότε σας πρίζω)

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Ok είδα το site.

Αυτό τώρα το ψάχνω στο μάρκετ?(σορρυ εδω δεν εχω wi fi για να το ψάξω πριν ρωτήσω, οπότε σας πρίζω)

 

Κι εγώ από το μάρκετ τα κατέβασα.;)

Link to comment
Share on other sites

Thanks. Θα το τσεκάρω το βράδυ μόλις βρω wi fi.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Παίδες λεω να βάλω απο την cosmote τα 100mb ιντερνετ.

Αλλα δε ξέρω πόσα χρειάζομαι με βάση αυτά που θα του κάνω.

Κανας μετρητής Mb υπάρχει για το κινητό?

Nα μετράει μόνο τα data απο τη Cosmote κ οχι απο το wi fi.....

 

Ευχαριστώ

 

Συμφωνώ για τα προγράμματα που σου υπέδειξαν. Εγώ έχω 120ΜΒ και δε τα φτάνω σχεδόν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση τα official themes του desire που μπορω να τα βρω ωστε να τα περασω στο galaxy αν γινεται φυσικα βασικα ψαχνω αυτο το θεμα που εχει το Desire στο avatar του VaL_Phoenix Edited by dimitris15
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το g3watchdog και το Call Meter NG

 

Με το 3g watchdog όμως, θα ψάχνεις συνέχεια φορτιστη. Πως τι ρουφάει έτσι την μπαταρία το άτιμο;

Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με το call meter ng. Αξιόπιστο.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Με το 3g watchdog όμως, θα ψάχνεις συνέχεια φορτιστη. Πως τι ρουφάει έτσι την μπαταρία το άτιμο;

Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με το call meter ng. Αξιόπιστο.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

ειναι σιγουρο αυτο για την μπαταρια και το 3g watchdog ? το εχεις τεσταρει ?

παντως επειδη τα εχω δοκιμασει και τα δυο, το call meter ng εχει μια πολυ μικρη αποκλιση σε σχεση με αυτα που σου δειχνει οτι καταναλωσες και αυτα που πραγματικα καταναλωσες. η αποκλιση ειναι πολυ μικρη, της ταξης καποιων Kilobyte, απλα ειναι υπαρκτη.

και το 3g watchdog εχει αποκλιση απλα ειναι πολυ πιο μικρη. εγω τα εχω και τα δυο παντως στο galaxy μου.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Με το 3g watchdog όμως, θα ψάχνεις συνέχεια φορτιστη. Πως τι ρουφάει έτσι την μπαταρία το άτιμο;

Εγώ πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένος με το call meter ng. Αξιόπιστο.

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

Δε νομίζω ότι έχεις δίκιο για το 3G Watchdog. Αν το έχεις τεστάρει πες μας, γιατί εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

Με το 3g watchdog όμως, θα ψάχνεις συνέχεια φορτιστη.

 

Εμένα δεν ρουφαει καθόλου

για δοκίμασε να το βάλεις να κανει refresh καθε μια ώρα

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα είχα και τα δύο. Πράγματι είχαν μεταξύ τους μια μικρή διαφορά. Από τότε που έβγαλα το 3g watchdog η μπαταρία μου κρατάει τουλάχιστον μια μέσα παραπάνω.

 

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κανείς εάν υπάρχει καμία εφαρμογή η οποία να μπλοκάρει τις εισερχόμενες? Θα με ενδιέφερε το εξής: Να μπορώ να μπλοκάρω όλες τις κλήσεις, όταν κοιμάμαι πχ, εκτός από 2-3 αριθμούς. Αν κατάλαβα καλά οι εφαρμογές που έχω δει κάνουν μόνο το αντίθετο. Επιτρέπουν ,δηλαδή, όλες τις εισερχόμενες εκτός από ορισμένους αριθμούς που θα δηλώσεις.

 

Έχω εγκατεστημένες τις εφαρμογές aFirewall και Security Guarder, οι οποίες διαθέτουν blacklist και whitelist. Δυστυχώς δεν τις βρίσκω πλέον στο market.

Link to comment
Share on other sites

Έχω εγκατεστημένες τις εφαρμογές aFirewall και Security Guarder, οι οποίες διαθέτουν blacklist και whitelist. Δυστυχώς δεν τις βρίσκω πλέον στο market.

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εάν βρεις κάτι άλλο πες μου σε παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

μου βγαζει διαφορα.και ενα που κατεβασα,αντι να χτυπαει ως κληση στο αλλο κινητο,στελνει μνμ και λεει να πατησει σε ενα link για να δει το μνμ

Και σε μένα το ίδιο κάνει

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έχεις δίκιο για το 3G Watchdog. Αν το έχεις τεστάρει πες μας, γιατί εγώ δεν έχω παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο.

 

Σήμερα πέρασα το watchdog, το έχω να κα κάνει ανανέωση ανά μία ώρα και χωρίς ένδειξη στην notification bar, το μέτρησα και με το System Panel δεν μου χαλάει μπαταρία, το netcounter που είχα πριν με είχε σκίσει!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αντιμετωπιζω ενα προβλημα αγορασα το Galaxy S απο το εξωτερικο ενω εχει κανονικα ελληνικα μεσα δεν μπορω να γραψω ελληνικα στα μηνυματα . Εχω επιλεξει απο τις τοπικες ρυθμισεις την γλωσσα ελληνικα αλλα το προβλημα συνεχιζει να υφισταται . παρακαλω βοηθηστε με.

 

Με εκτιμηση

 

 

Θεμελιώτης Ευάγγελος

Evangelos Themeliotis

Edited by ethemeliotis
lathos ypografi

Evangelos Themeliotis

 

Υποστήριξη ηλεκτρονικών υπολογιστών και υπολογιστών δικτύων.

 

Τηλ: +306948222333 email:evangelos_themeliotis@hotmail.com

Link to comment
Share on other sites

flip n shake δεν τη βρησκω. ετσι ακριβος λεγεται?

Flip 'n Shake PRO...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Όταν κατεβάζουμε μια εφορμογή από το market που αποθηκεύεται ?

για να μπορούμε με copy να την σώσουμε.

 

Βασικά κατέβασα πληρωμένες εφαρμογές και δεν ξέρω αν μπορώ αργότερα να τις χρησιμοποιήσω ξανά αν αλλάξω rom.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...