Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό δεν το ήξερα . Γύρισα για λίγο Ινδία κατέβασα ένα θέμα που ήθελα κ ξανά Ελλαδα . Ευτυχώς κανένα bootloop .

 

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απόκριση!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει bootloop . αλλαζεις region βαζεις το θεμα που θελεις και επιστρεφεις ελλαδα

 

το μονο προβλημα πλεον οτι με region ελλαδα δεν υποστηριζονται τα mi message (η δωρεαν επικοινωνια που εχουν τα xiaomi οταν στελνεις sms απο xiaomi σε xiaomi ενω εισαι στο ιντερνετ ) το φαγανε οι ευρωπαιοι ....

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε 9.5.6 μέσω OTA. Στην συνέχεια έκανα και factory reset. Ήμουν πριν στην 9.2.2 η οποία είναι nougat και έκανα factory reset για να είμαι σίγουρος ότι "έκατσε" καλά η oreo. Όλα φαίνονται να λειτουργούν άψογα. Επιβεβαιώνω και εγώ το ότι δεν λειτουργούν τα θέματα. Με μία αλλαγή στην χώρα λύνεται πάντως.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

θα ήθελα να ρωτήσω αν το mi 6, που ξέρω ότι ο κατασκευαστής λέει ότι δεν υποστηρίζει fm radio, μπορεί με προσθήκη ακουστικών και χρήση ενός app όπως το nextradio να λειτουργήσει το ραδιόφωνο που έχει ενσωματωμένο το chip του snapdragon.

 

Μπορεί κάποιος που έχει mi 6 να το δοκιμάσει και να μας πει;

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Settings - System and Device/Additional settings - Button and gesture shortcuts - Launch google assistant βάζεις none.

 

Sent from my MI 6 using Tapatalk

 

Θαυμα σε ευχαριστώ παρα πολυ!

Μολών Λαβέ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά και από εμένα .Εγώ φοράω την Global Stable 9.5.6.0 και θέλω να ρωτήσω το εξής .Μπορώ να κατεβάσω την 9.2.2.0 και να την περάσω χειροκίνητα δλδ με επιλογή πακέτου ενημέρωσης ,να κάνω downgrade δλδ από την 9.5.6.0 στην 9.2.2.0 ? Είναι εφικτό ή θα έχω προβλημα?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά και από εμένα .Εγώ φοράω την Global Stable 9.5.6.0 και θέλω να ρωτήσω το εξής .Μπορώ να κατεβάσω την 9.2.2.0 και να την περάσω χειροκίνητα δλδ με επιλογή πακέτου ενημέρωσης ,να κάνω downgrade δλδ από την 9.5.6.0 στην 9.2.2.0 ? Είναι εφικτό ή θα έχω προβλημα?

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά !

 

κατα 90% δεν θα την παρει θα βγαλει αποτυχια δοκιμασε δεν εχεις κατι να χασεις .δυσκολα απο το updater να κανει upgrade

Edited by makisfz
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ξεκλειδώσεις bootloader. Από περιέργεια γιατί θέλεις να γυρίσεις πίσω; Δεν σε ικανοποιεί η 9.5.6; Edited by stapd_21
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα .Βασικά έχω θέμα με τις ειδοποιήσεις με την 9.5.6.0 δεν μ έρχονται (π.χ στο outlook πρέπει να κάνω χειροκίνητα ανανέωση για να έρθουν ) .Επίσης , αν και αυτό μπορεί να είναι ιδέα μ, η μπαταρία τελειώνει γρηγορότερα .Οπότε για αυτό θέλω να γυρίσω στην 9.2.2.0.
Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω ξαναπει σε τζαμακια με διαφορα χιλιομετρων το καλυτερο ολων ηταν το ultimate shield ... σημερα ομως μετα απο ακομα μια πτωση του κινητου εσπασε (ευτυχως μονο το τζαμακι) ... πηγα να αγορασω καινουργιο αλλα δυστηχως σταματησε η κυκλοφορια του για το mi6 ... ! :(

Ειχα καβατζα 2 τζαμακια της Nillkin ... Τετοια μαπα ... σαν τα κινεζικα με το 1 ευρω ηταν ... Τα πεταξα και τα 2 οπως ηταν

Αντε να ξαναβρω τωρα το Ultimate shield ... Τους εστειλα Mail να δω τι και πως ... ελπιζω να υπαρχει κατι ακομα

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω ξαναπει σε τζαμακια με διαφορα χιλιομετρων το καλυτερο ολων ηταν το ultimate shield ... σημερα ομως μετα απο ακομα μια πτωση του κινητου εσπασε (ευτυχως μονο το τζαμακι) ... πηγα να αγορασω καινουργιο αλλα δυστηχως σταματησε η κυκλοφορια του για το mi6 ... ! :(

Ειχα καβατζα 2 τζαμακια της Nillkin ... Τετοια μαπα ... σαν τα κινεζικα με το 1 ευρω ηταν ... Τα πεταξα και τα 2 οπως ηταν

Αντε να ξαναβρω τωρα το Ultimate shield ... Τους εστειλα Mail να δω τι και πως ... ελπιζω να υπαρχει κατι ακομα

 

Το μοναδικό απο αυτά που δοκίμασα και έκατσε καλά και έχει πολύ καλή καλυπτικότητα .

https://www.citismarket.com/tilefona/aksesouar-gia-kinita/tempered-glass-for-xiaomi-mi-6.html

Link to comment
Share on other sites

Οπως εχω ξαναπει σε τζαμακια με διαφορα χιλιομετρων το καλυτερο ολων ηταν το ultimate shield ... σημερα ομως μετα απο ακομα μια πτωση του κινητου εσπασε (ευτυχως μονο το τζαμακι) ... πηγα να αγορασω καινουργιο αλλα δυστηχως σταματησε η κυκλοφορια του για το mi6 ... ! :(

Ειχα καβατζα 2 τζαμακια της Nillkin ... Τετοια μαπα ... σαν τα κινεζικα με το 1 ευρω ηταν ... Τα πεταξα και τα 2 οπως ηταν

Αντε να ξαναβρω τωρα το Ultimate shield ... Τους εστειλα Mail να δω τι και πως ... ελπιζω να υπαρχει κατι ακομα

 

Εγώ έχω εδώ και τέσσερις μήνες το imak. Είναι full face και δε ξέρω αν έχει μπει σκόνη από κάτω, αλλά είναι αρκετά ικανοποιητικό

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είμαι νέος κάτοχος του Mi6, έψαχνα για tempered glass και εκτός από το Ultimate Shield διάβασα και πολύ καλά λόγια, για αυτό εδώ .

Έχω παραγγείλει το ultimate shield που διάβασα και εδώ καλά λόγια, κυρίως επειδή είναι από Αγγλία και λογικά θα το έχω σύντομα, γιατί από το banggood θέλει κανένα μήνα για να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση . Αφού φοράει gorilla glass 4 είναι απαραίτητο το τζάμακι ;

 

Ο καθένας παίρνει το ρίσκο που του αναλογεί. Όποιος καεί στο χυλό όμως, φυσάει και το γιαούρτι

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω χάσει ποτέ κινητό από σπάσιμο οθόνης και μενοχλουν τα τζάμακια

Αλλά συμφωνώ ότι μια προστασία πάντα θα χρειάζεται έστω κ αν ενοχλεί

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν έχω χάσει ποτέ κινητό από σπάσιμο οθόνης και μενοχλουν τα τζάμακια

Αλλά συμφωνώ ότι μια προστασία πάντα θα χρειάζεται έστω κ αν ενοχλεί

 

Δεν είναι μόνο το σπάσιμο. Τώρα που έρχεται καλοκαίρι αυτή η άμμος με τα κλειδιά στην τσάντα είναι που κάνουν την δουλειά....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είμαι νέος κάτοχος του Mi6, έψαχνα για tempered glass και εκτός από το Ultimate Shield διάβασα και πολύ καλά λόγια, για αυτό εδώ .

Έχω παραγγείλει το ultimate shield που διάβασα και εδώ καλά λόγια, κυρίως επειδή είναι από Αγγλία και λογικά θα το έχω σύντομα, γιατί από το banggood θέλει κανένα μήνα για να έρθει.

 

Τυχερος εισαι ... Τελος η παραγωγη Ultimate shield για το mi6 , Μου απαντησαν στο mail Που τους εστειλα.

οποιος πηρε ... πηρε

Thanks for your message.

 

We are very sorry to say, that has been discontinued because there was not much demand and was not really selling. Sorry about that.

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να κάνω μια ερώτηση . Αφού φοράει gorilla glass 4 είναι απαραίτητο το τζάμακι ;

 

Σε ολα τα κινητα ειναι απαραιτητο ας εχει και γκοριλα και κινγκ κονγκ

Edited by MAFIA

Xiaomi 13 Lite 8/256, Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα, κατα τη γνωμη σας αξιζει η αλλαγη απο Mi note 2 σε mi 6 ?

 

Για μένα καλύτερα πήγαινε σε mi mix 2 λόγω μεγέθους οθόνης (μιας και έχεις και mi note 2) και 800άρας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομιζω ότι οι 5.2 ιντσες είναι προτέρημα του κινητού . Έχεις ένα τηλέφωνο που ειδικά το καλοκαίρι χωράει σε τσέπες κλπ. Τo redmi note που είχα δεν έμπαινε πουθενά και με δυσκόλευε ειδικά το καλοκαίρι
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας έχει τύχει να κλείνει η συσκευή από μόνη της; Αυτή την βδομάδα πρέπει να μου έχει κλείσει τρεις φορές. Σήμερα μάλιστα ξύπνησα και ήταν κλειστή.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...