Jump to content

Cosmote Prepaid Mastercard


alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η Cosmote σε συνεργασία με την Εθνική Τράπεζα παρέχει την Cosmote Prepaid Mastercard και για κάθε 1€ δινει 5Mb internet. Επίσης μέχρι τις 31/3/2017 η ενεργοποίηση είναι δωρεάν. Για περισσότερες πληροφορίες http://www.cosmoteprepaid.gr
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote σε συνεργασία με την Εθνική Τράπεζα παρέχει την Cosmote Prepaid Mastercard και για κάθε 1€ δινει 5Mb internet. Επίσης μέχρι τις 31/3/2017 η ενεργοποίηση είναι δωρεάν. Για περισσότερες πληροφορίες http://www.cosmoteprepaid.gr

 

Απόκτησέ την εύκολα και απλά!

Έλα σε ένα κατάστημα COSMOTE ή ΓΕΡΜΑΝΟΣ με την αστυνομική σου ταυτότητα και το κινητό σου, απόκτησέ την άμεσα και δωρεάν και κέρδισε επιπλέον Δώρο 200MB!

 

Χρησιμοποίησε την κάρτα σου παντού και κέρδισε ΜΒ!

Για αγορές σε όλον τον κόσµο, σε φυσικά καταστήµατα

και επιχειρήσεις που φέρουν το σήµα MasterCard.

Γρήγορες και ανέπαφες αγορές στις επιχειρήσεις µε το ειδικό σήµα.

Για ασφαλείς αγορές στο διαδίκτυο.

Για εξόφληση λογαριασμών κοινής ωφέλειας,

κινητής ή σταθερής τηλεφωνίας κ.ά.

 

https://www.cosmote.gr/mobile/prepaidmastercard/faq.html

 

Πώς μπορώ να χρησιμοποιήσω τα ΜΒ που έχει συλλέξει η κάρτα μου;

Η εξαργύρωση και η κατανάλωση των συλλεγμένων MB* ανά κάρτα μπορεί να γίνει με την ενεργοποίηση ενός ή περισσοτέρων από τρία (3) προκαθορισμένα πακέτα με προκαθορισμένη ισχύ, μέσω της εφαρμογήςCOSMOTE Prepaid.

Τα προκαθορισμένα πακέτα ΜΒ παρουσιάζονται στον πίνακα.

Πακέτο........................Ισχύς πακέτου

50 MB...........................1ημέρα** ---------- {50ΜΒ συγκεντρώνονται με αγορές 10€}

200 MB.........................3 ημέρες** ----------- {200ΜΒ συγκεντρώνονται με αγορές 40€}

750 MB.........................9ημέρες** ----------- {750ΜΒ συγκεντρώνονται με αγορές 150€}

 

*Τα MB που έχεις συγκεντρώσει μπορούν να εξαργυρωθούν εντός έξι (6) ημερολογιακών μηνών. Σημείωση: εμφανίζονται στην εφαρμογή την επομένη της αγοράς.

**Οποιαδήποτε ώρα της ημέρας γίνει η ενεργοποίηση ενός πακέτου, το πακέτο παραμένει ενεργό για το υπόλοιπο της τρέχουσας ημέρας συν τις ημέρες ισχύος του πακέτου, ή έως ότου καταναλωθούν όλα τα ΜΒ. Παράδειγμα: αν ενεργοποιήσεις το πακέτο 50 ΜΒ στις 07/10/2017, ώρα 16.30, το πακέτο θα παραμείνει ενεργό για χρήση μέχρι τις 08/10/2017, ώρα 23.59, εκτός εάν καταναλωθούν όλα τα ΜΒ νωρίτερα.

Μπορώ να καταναλώσω το πακέτο ΜΒ στο εξωτερικό;

Τα πακέτα ΜΒ που ενεργοποιείς με εξαργύρωση συλλεγμένων ΜΒ από τη χρήση της COSMOTE Prepaid MasterCard δεν μπορούν να καταναλωθούν στο εξωτερικό. Ωστόσο μπορείς να τα ενεργοποιήσεις για κάποιον φίλο σου ο οποίος βρίσκεται στην Ελλάδα ακόμη και αν είσαι στο εξωτερικό.

Μπορώ να ενεργοποιήσω ταυτόχρονα περισσότερα του ενός πακέτα ΜΒ σε ένα κινητό;

Σε περίπτωση καρτοκινητής, ο χρήστης ή ο παραλήπτης δώρου ΜΒ μπορεί την ίδια χρονική στιγμή να έχει ενεργά δύο (2) ή περισσότερα πακέτα ΜΒ από τη χρήση της COSMOTE Prepaid MasterCard. Σε περίπτωση συμβολαίου, απαιτείται η κατανάλωση του πακέτου προτού ενεργοποιηθεί νέο.

 

 

Το μέγιστο επιτρεπόμενο ετήσιο όριο αγορών και αναλήψεων ανά κάτοχο είναι 2.500€. Αυτό σημαίνει ότι εάν έχεις μία κάρτα το όριο θα είναι 2.500€, ενώ εάν αποκτήσεις δεύτερη ή περισσότερες κάρτες το όριο των 2.500€ θα ισχύει στο σύνολο των καρτών.

Το ετήσιο όριο εκφορτίσεων δεν μπορεί να υπερβεί το ετήσιο όριο αγορών, που είναι 2.500€. Τυχόν ποσά εκφόρτισης κατά τη διάρκεια του ετήσιου κύκλου, δεν απελευθερώνουν αντίστοιχα το όριο φόρτισης, με εξαίρεση τις εκφορτίσεις που προέρχονται από την κατηγορία που αφορά betting οι οποίες δεν λαμβάνονται υπόψη.

 

Πώς μπορώ να εκφορτίσω την COSMOTE Prepaid MasterCard;

Η COSMOTE Prepaid MasterCard σου δίνει τη δυνατότητα να μεταφέρεις το διαθέσιμο υπόλοιπο της κάρτας σου σε λογαριασμό που τηρείς στην Εθνική Τράπεζα μέσω:

Των υπηρεσιών i-bank Internet Banking και Phone Banking

και των καταστημάτων της Εθνικής Τράπεζας

 

Τι είναι η εφαρμογή COSMOTE Prepaid;

Η εφαρμογή COSMOTE Prepaid σου δίνει τη δυνατότητα να ενημερώνεσαι για τις κινήσεις και το υπόλοιπο της κάρτας σου άμεσα, εύκολα και σε πραγματικό χρόνο. Επίσης με τη συγκεκριμένη εφαρμογή μπορείς να βλέπεις τα MB που κερδίζεις με κάθε αγορά και να τα εξαργυρώνεις είτε για τον εαυτό σου είτε να τα μοιράζεις στους φίλους σου.

 

 

Πώς κάνω login στην εφαρμογή;

Το login στην εφαρμογή γίνεται αυτόματα αν είσαι συνδρομητής COSMOTE και είσαι συνδεδεμένος στο 3G δίκτυο. Αν είσαι πελάτης COSMOTE συνδεδεμένος σε δίκτυο WiFi εισάγεις τον αριθμό του κινητού σου και λαμβάνεις με SMS έναν κωδικό εισόδου μίας χρήσης. Αν είσαι συνδρομητής άλλου δικτύου, χρειάζεται επίσης να εισάγεις το ΑΦΜ σου την πρώτη φορά.

 

Μόνο από την εφαρμογή μπορώ να βλέπω τα ΜΒ που έχω κερδίσει;

Ο μόνος τρόπος για να βλέπεις πόσα ΜΒ έχεις συγκεντρώσει είναι μέσω της εφαρμογής COSMOTE Prepaid, τα οποία εμφανίζονται στην εφαρμογή COSMOTE Prepaid την επόμενη ηµέρα των αγορών σου.

 

 

Υ.Γ. {Συμπέρασμα tip δικό μου}:

Με 10€ τη "βγάζεις" (Απλά να'χεις ΜΒ) για 2 μέρες (από τις 00:01 της προηγούμενης ως την 23:59 της επόμενης)

Οποιαδήποτε άλλη εξαργύρωση (πχ των 200ΜΒ ή 750ΜΒ διαρκεί λιγότερο).

ΑΡΑ: Με αγορές 150€/μήνα με αυτή την προπληρωμένη κάρτα τη "βγάζεις" για 30 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Και που την βγάζουμε ; Γιατί πήγα σε γερμανόστον Πειραιά και κάνανε τους κινέζους . Και περίμενα πάνω απο μία ώρα για να μου πούνε ότι.....δεν την βγάζουμε και θα πρέπει να πάω σε cosmote .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

To ϊδιο μου είπαν και σε εμένα σε κατάστημα Γερμανού. Μάλιστα νόμιζε πως τη βγάζει η eurobank...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβγαλα σε κατάστημα Cosmote.

Στα άλλα κάνουν τον Κινέζο (παρά τη διαφήμιση για Γερμανό)....χαχα!!!

 

Δωρεάν η έκδοση ως τέλη Μάρτη (5€ από αυτό το Σάββατο),

Για φόρτιση με έως 100€ --->1€ προμήθεια (πχ για 100€ δίνεις 101€).

Για φόρτιση με έως 200€ --->2€ προμήθεια (πχ για 200€ δίνεις 202€). Και τα 200€ στην προπληρωμένη κάρτα.

Πάνω από 200€, 3€ η προμήθεια.

 

Από την Εθνική Τράπεζα ανοίγει το app i-bank Pay.

Λέει και για το go4more.

 

Σου δίνει 200ΜΒ για εξαργύρωση με την εγγραφή. Μέσα σε 6 μήνες μπορείς να εξαργυρώσεις τα ΜΒ. Μόνο στον αριθμό κινητού με τον οποίο γράφτηκες μπορείς να εξαργυρώσεις τα ΜΒ, στον οποίο λαμβάνεις και τις θέσεις για το 4ψήφιο pin της προπληρωμένης κάρτας.

Για έως 25€ κάθε αγοράς , ανέπαφη συναλλαγή.

5ετής ισχύς κάρτας : Ως 1/2022.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Πήγα και πήρα μία.

Μου ζήτησε 5€. Δεν είναι δωρεάν λέω; Είναι αν τη φορτίσετε. Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά έβαλα 10€.

Τα MB είναι δώρον άδωρο για κάποιον που δεν σκοπεύει να κάνει αρκετές συναλλαγές.

Από ότι βλέπω στην εφαρμογή, από όσα έχεις μαζέψει δίνει επιλογή για 50MB για 1 ημέρα, 200ΜΒ για 3 ημέρες ή 750ΜΒ για 9 ημέρες.

Ωστόσο η 5ετής διάρκεια είναι κάτι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβγαλα σε κατάστημα Cosmote.

Στα άλλα κάνουν τον Κινέζο (παρά τη διαφήμιση για Γερμανό)....χαχα!!!

 

Δωρεάν η έκδοση ως τέλη Μάρτη (5€ από αυτό το Σάββατο),

Για φόρτιση με έως 100€ --->1€ προμήθεια (πχ για 100€ δίνεις 101€).

Για φόρτιση με έως 200€ --->2€ προμήθεια (πχ για 200€ δίνεις 202€). Και τα 200€ στην προπληρωμένη κάρτα.

Πάνω από 200€, 3€ η προμήθεια.

 

Από την Εθνική Τράπεζα ανοίγει το app i-bank Pay.

Λέει και για το go4more.

 

Σου δίνει 200ΜΒ για εξαργύρωση με την εγγραφή. Μέσα σε 6 μήνες μπορείς να εξαργυρώσεις τα ΜΒ. Μόνο στον αριθμό κινητού με τον οποίο γράφτηκες μπορείς να εξαργυρώσεις τα ΜΒ, στον οποίο λαμβάνεις και τις θέσεις για το 4ψήφιο pin της προπληρωμένης κάρτας.

Για έως 25€ κάθε αγοράς , ανέπαφη συναλλαγή.

5ετής ισχύς κάρτας : Ως 1/2022.

 

Η εξαργύρωση μπορεί να γίνει σε όλα τα κινητά Cosmote. Προσωπικά το έχω κάνει πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Κάθε φόρτιση (μέχρι 100€ νομίζω) κρατάει 1€. Όπως είναι συνήθως σε όλες τις pre paid.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Κάθε φόρτιση (μέχρι 100€ νομίζω) κρατάει 1€. Όπως είναι συνήθως σε όλες τις pre paid.

 

Sent from my Moto X Play

 

οκ αλλα γιατι τότε να μην χρησιμοποιεί χρεωστικη κάποιος, που δεν εχει κοστος φόρτισης?

Link to comment
Share on other sites

Έχει διάφορες χρήσεις. Αν σε βολεύει τη χρησιμοποιείς. Από το να μη θέλεις να δώσεις τον αριθμό της χρεωστικής σου, μέχρι να την δώσεις σε ένα παιδί να τη χρησιμοποιήσει. Το νόημα είναι, κυρίως, ότι δεν μπορείς να ξοδέψεις παραπάνω από όσα βάλεις.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Το νόημα είναι, κυρίως, ότι δεν μπορείς να ξοδέψεις παραπάνω από όσα βάλεις.

 

Sent from my Moto X Play

 

και στην χρεωστικη το ίδιο είναι, οτι υπάρχει διαθεσιμο υπόλοιπο εγκρίνει μόνο.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

οκ αλλα γιατι τότε να μην χρησιμοποιεί χρεωστικη κάποιος, που δεν εχει κοστος φόρτισης?

 

Tην ίδια ακριβώς απορία έχω και εγώ και έχοντας ήδη χρεωστική συνδεδεμένη με λογαριασμό Πειραιώς δε μπαίνω στον κόπο να ασχοληθώ με prepaid... To βασικό point που βρίσκω είναι αυτό που είπε και ο φίλος από πάνω, ότι δε χρειάζεται λογαριασμό από πίσω, πράγμα που σε κάποιες περιπτώσεις έχει τα θετικά του... Νομίζω πάει ανάλογα πως το βλέπει ο καθένας και για τι σκοπό θέλει μια κάρτα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην γελιόμαστε οι prepaid εχουν αυξημενο κοστος διαχειρησης σε σχεση με τις χρεωστικές. Και δεν ειναι μονο το κοστος φόρτισης.

π.χ. Η cosmote prepaid εχεις προμηθεια 1% σε αγορες σε συναλλαγμα (εκτος ευρώ), ενω η χρεωστικη της εθνικης (ιδια τραπεζα εκδοσης) δεν εχει.

Link to comment
Share on other sites

και στην χρεωστικη το ίδιο είναι, οτι υπάρχει διαθεσιμο υπόλοιπο εγκρίνει μόνο.

Δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Μπορεί στο λογαριασμό σου να έχεις αρκετά χρήματα.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς το ίδιο. Μπορεί στο λογαριασμό σου να έχεις αρκετά χρήματα.

 

Sent from my Moto X Play

 

α) μπορεις να ανοιξεις άλλον λογαριασμο στην ίδια τράπεζα (αν εχεις ενεργο κωδικο πελατη ακομα και τωρα με τα cc μπορεις) και να ΜΗΝ τον συνδέσεις στην χρεωστική.

β) να αυξο-μειώνεις όπως επιθυμεις τα ορια αγορων και αναληψεων.

 

προσωπικα εδω και πάρα πολλά χρόνια εχω κάνει το α)

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα και πήρα μία.

Μου ζήτησε 5€. Δεν είναι δωρεάν λέω; Είναι αν τη φορτίσετε. Δεν ξέρω αν ισχύει, αλλά έβαλα 10€.

Τα MB είναι δώρον άδωρο για κάποιον που δεν σκοπεύει να κάνει αρκετές συναλλαγές.

Από ότι βλέπω στην εφαρμογή, από όσα έχεις μαζέψει δίνει επιλογή για 50MB για 1 ημέρα, 200ΜΒ για 3 ημέρες ή 750ΜΒ για 9 ημέρες.

Ωστόσο η 5ετής διάρκεια είναι κάτι καλό.

Έβαλες 10 στην έκδοση, 9μπηκαν?

Ως κάτοχος τι γράφει πάνω η κάρτα?

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

Έβαλες 10 στην έκδοση, 9μπηκαν?

Ως κάτοχος τι γράφει πάνω η κάρτα?

 

Σε κάθε ποσό ως και 100€ δίνεις και 1€ extra: Πχ βάζεις 10€, πρέπει να δώσεις άλλο 1€. Αν δε δίνεις παρά 10€, θα μπουν 9€ : 1€ προμήθεια ως και τα 100€ (πχ θες να'χεις 100€ , θα τους δώσεις 101€)

Αν θες να βάλεις 101€ θα τους δώσεις 103€ γιατί από 100,01€ ως και 200€ η προμήθεια είναι 2€: Πχ θες να βάλεις 157€ , θα τους δώσεις 159€. Αν δε δίνεις πάνω από 157€, τότε θα μπουν 155€.

 

Αυτά ως τα 200€: Πχ θες να βάλεις 200€ , θα τους δώσεις 202€. Αν δε δίνεις πάνω από 200€ , θα μπουν 198€.

 

Από 200,01€ και πάνω η προμήθεια είναι 3€: Πχ θες να βάλεις 230€, θα τους δώσεις 233€. Αν δε δίνεις πάνω από 230€ στο ταμείο θα σου μπουν 227€.

 

Μέγιστα € ανά φόρτιση τα 250€.

Tην ίδια ακριβώς απορία έχω και εγώ και έχοντας ήδη χρεωστική συνδεδεμένη με λογαριασμό Πειραιώς δε μπαίνω στον κόπο να ασχοληθώ με prepaid... To βασικό point που βρίσκω είναι αυτό που είπε και ο φίλος από πάνω, ότι δε χρειάζεται λογαριασμό από πίσω, πράγμα που σε κάποιες περιπτώσεις έχει τα θετικά του... Νομίζω πάει ανάλογα πως το βλέπει ο καθένας και για τι σκοπό θέλει μια κάρτα... ;)

 

Το βασικό point εδώ είναι ότι αν αγοράσεις πχ 30€ προϊόν ή υπηρεσία με αυτή την προπληρωμένη κάρτα, θα έχεις διαθέσιμα 30x5=150MB να τα βάλεις σε βήματα των 50ΜΒ ή 200ΜΒ ή 750ΜΒ ( για τις αντιστοιχες μέρες ισχύος: Τα εχω εξηγήσει στο 2ο post εδώ..) μέσα σε έξι μήνες από την πίστωση των ΜΒ. Τα ΜΒ από αγορά με αυτή την προπληρωμένη κάρτα (x5) εμφανίζονται την επόμενη μέρα.

 

Η εξαργύρωση μπορεί να γίνει σε όλα τα κινητά Cosmote. Προσωπικά το έχω κάνει πολλές φορές.

 

Εμένα μου'παν στο κατάστημα Cosmote που την έβγαλα ότι αν θέλω να βάλω την εξαργύρωση ΜΒ (50ΜΒ, 250ΜΒ , 750ΜΒ για τις αντίστοιχες μερες) σε άλλο από τον αριθμό που δήλωσα ότι θα πρέπει να πάω στο καταστημα: Δε γινεται απ'το app.

 

Ενώ κατάφερα να συνδέσω με ibank Pay, δεν τα κατάφερα με το go4more και λέει ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου, αλλά τίποτα εδώ κααι 5 μέρες: Ξέρει κανείς πως συνδέεται με το go4more;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω ότι έβαλα 10€, πλήρωσα 11.

Η κάρτα δεν γράφει τίποτα πέρα από τον αριθμό της.

 

Όπως και να έχει, ο κάθε ένας το χρησιμοποιεί όπως τον συμφέρει. Προσωπικά πήγα να την πάρω, κυρίως γιατί ήταν δωρεάν και ας μην έχω σκοπό να την χρησιμοποιήσω άμεσα. Κι εγώ μέχρι τώρα χρεωστική χρησιμοποιώ. Ένα κίνητρο για τη χρήση της (συγκεκριμένης)prepaid είναι τα mb. Έστω και αν δεν είναι πολλά, βρίσκω ότι μπορώ να "προγραμματίσω" κάποιες αγορές να τις κάνω χρησιμοποιώντας την. Και δεν εννοώ να φορτίζω κάθε λίγο και λιγάκι, αλλά όποτε μπορώ να βάζω ένα σχετικά μεγάλο ποσόν, που θα καλύψει συγκεκριμένα έξοδα. Και έτσι μπορούν να μαζεύονται mb για καβάντζα.

 

Να πω ότι έχω e-banking της εθνικής, και όταν γύρισα σπίτι αφού πήρα την κάρτα, είχε εμφανισθεί αυτή άμεσα στο λογαριασμό μου, χωρίς να κάνω τίποτα.

 

Τώρα που το σκέφτομαι, μία άλλη χρήση θα μπορούσε να είναι η εξής. Αν δεν έχω λεφτά καθόλου στο λογαριασμό μου, και η τράπεζα είναι κλειστή και έχω ανάγκη να πραγματοποιήσω κάποια συναλλαγή, μπορώ να φορτίσω την κάρτα από ένα κατάστημα της Cosmote. Βέβαια θα έχεις τα έξοδα φόρτισης, και πιθανώς και εκφόρτισης αν θέλεις να τα μεταφέρεις στο λογαριασμό σου, αλλά ίσως είναι μία λύση όταν δεν έχεις άλλη επιλογή.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν διαφέρει σε κάτι. Στην ουσία της εθνικής είναι η κάρτα.

 

Sent from my MotoE2

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το σκέφτομαι, μία άλλη χρήση θα μπορούσε να είναι η εξής. Αν δεν έχω λεφτά καθόλου στο λογαριασμό μου, και η τράπεζα είναι κλειστή και έχω ανάγκη να πραγματοποιήσω κάποια συναλλαγή, μπορώ να φορτίσω την κάρτα από ένα κατάστημα της Cosmote. Βέβαια θα έχεις τα έξοδα φόρτισης, και πιθανώς και εκφόρτισης αν θέλεις να τα μεταφέρεις στο λογαριασμό σου, αλλά ίσως είναι μία λύση όταν δεν έχεις άλλη επιλογή.

 

Sent from my Moto X Play

 

Σωστό.

 

Αποτρεπτικό το -1€ (για έως 100€) {ή -2€ για έως 200€ κλπ}, αλλά ΝΑΙ: Θες ν'αγοράσεις κάτι το Σάββατο πχ από ebay πχ και δεν έχεις το πόσο στη χρεωστική, τότε πας Γερμανό (ελπίζω σε λίγο χρονικό διάστημα να το "μοντάρουν" κι αυτοί και να μην "καταλαβαίνουν" μόνο στα Cosmote για τι μιλάμε όταν θα τους λέμε: "Φόρτωσε 50€ στην prepaid" σαν Κινέζοι (όπως και αυτή τη στιγμή που μιλάμε)) και φορτώνεις 50€ πχ να κάνεις την αγορά.

Ακόμα και να υποκλαπεί δε θα'χει και ΤΟΟΟ ποσό να στο κλέψουν.

Ή τη δίνεις στην κοπέλα σου (ή 1 φίλο): "Πάρε αυτή την κάρτα και πήγαινε και πάρτο αυτό που σου υποσχέθηκα με 25€. Απλά θα τους πεις ότι είναι ανέπαφων συναλλαγών", χωρίς να της πεις κανένα pin. Αν πάρει και άλλα "25€ προϊόντα" άλλο θέμα.....χα χα!!

 

Γιατί δεν μπορώ να γραφτώ στο go4more 5 μέρες τώρα με αυτή την προπληρωμένη;

Έχω λογαριασμό στην Εθνική, αλλά δεν έχω e-banking , ούτε άλλη κάρτα στην Εθνική: Ξέρει κανείς γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Πλην της προμήθειας φόρτισης ένα άλλο μειονέκτημα σε σχέση με την κανονική χρεωστική της εθνικής είναι ότι η cosmote prepaid έχει προμηθεια 1% σε αγορες σε συναλλαγμα (εκτος ευρώ), ενω η χρεωστικη της εθνικης (ιδια τραπεζα εκδοσης) δεν εχει.
Link to comment
Share on other sites

Πλην της προμήθειας φόρτισης ένα άλλο μειονέκτημα σε σχέση με την κανονική χρεωστική της εθνικής είναι ότι η cosmote prepaid έχει προμηθεια 1% σε αγορες σε συναλλαγμα (εκτος ευρώ), ενω η χρεωστικη της εθνικης (ιδια τραπεζα εκδοσης) δεν εχει.

 

Κι αν βγούμε απ'το € πριν να λήξει η 5ετία ισχύος της κάρτας; Χα χα!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πάμε καλά . Μόλις τώρα πήγα στην cosmote στην Νίκαια . Ρώτησα τι χρειάζεται και μου απάντησαν την ταυτότητα σου . Όταν τους ρώτησα το κόστος για να την αποκτήσω τα πήρα στο κρανίο και έφυγα τσαντισμένα . Ο λόγος μου είπαν τις χρεώσεις για την φόρτιση και 5 ευρώ γι ατην κάρτα.Ευτυχώς είχε μπροστά του ένα διαφημιστικό που έγραφε ότι έχει δωρεάν ενεργοποίηση το οποίο και του το έδειξα . Έλα που έβγαλε απο το συρτάρι του τον τιμοκατάλογο και μου έδειξε τα 5 ευρώ . Και έφυγα ....άπραγος. Βέβαι δεν θα κάτσω να τους παρακαλάω κιόλας . Θα κάνω μια τρίτη απόπειρα και μετα θατους παρατήσω. Δυστιχώς η cosmote έχει την νοοτροπία του ΟΤΕ της δεκαετίας του '80. Καμιά σχέσημε vodafone .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...