Jump to content

Alcatel One Touch S853


tabulini
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μμμ...κακό αυτό.

Υπέρυθρες έχει τουλάχιστον;:confused:

Η τιμή του πάντως είναι σκέτος πειρασμός!:happy:

Edit: Έχει υπέρυθρες. Μπορεί όμως να στέλνει και να λαμβάνει κανονικά αρχεία;

 

Με irDA μπορεί να λάβει και να στείλει αρχεία και σε κινητά και σε pc.

kouloukith.blogspot.com = pc help και όχι μόνο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 307
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με irDA μπορεί να λάβει και να στείλει αρχεία και σε κινητά και σε pc.

O.K. Κάτι είναι κι αυτό. :p :O

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι, αφού η οθόνη του alcatel είναι ίδιας ανάλυσης με του se k750/w800 γιατί στο review δείχνει να κάνει τόσο έντονο (και άπωθητικό) pixelιασμα? Ή το αδικούν οι photos?

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι, αφού η οθόνη του alcatel είναι ίδιας ανάλυσης με του se k750/w800 γιατί στο review δείχνει να κάνει τόσο έντονο (και άπωθητικό) pixelιασμα? Ή το αδικούν οι photos?

 

και εγω το σκεφτηκα αυτο....

:X
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που δε μπορώ να καταλάβω είναι, αφού η οθόνη του alcatel είναι ίδιας ανάλυσης με του se k750/w800 γιατί στο review δείχνει να κάνει τόσο έντονο (και άπωθητικό) pixelιασμα? Ή το αδικούν οι photos?

 

 

Για δυο πολύ απλούς λόγους νομίζω:

 

1) Οι photo στο review είναι υπερβολικά κοντινές με αποτελεσμά τα pixel να φαίνονται μεγαλύτερα

και

2) Η οθόνη του alcatel είναι αρκετά ευρύτερη σε διαστάσεις απο τα se k 750/w800. Άρα είναι φυσικό επακόλουθο το pixelιάρισμα να ειναι ελαφρά εντονότερο στην περίπτωση του s853. Για του λόγου το αληθές έχουμε:

 

SE K750 / W800 : 176 x 220 pixels, 28 x 35 mm,

Alcatel OT-S853 : 176 x 220 pixels, 32 x 40 mm.

 

Προσωπικά προτιμώ μια μεγάλη οθόνη έστω κι αν αυτό επιφέρει τελικά μια ανεπαίσθητη επίπτωση στην ποιότητα της εικόνας. Απο κεί και ύστερα η επιλογή είναι υποκείμενικη για τον καθένα! Ας μη τα θέλουμε ολα δικά μας. ;)...

Link to comment
Share on other sites

Re paidia....Eleos kai voitheia diladi.

Eimai isws aytos poy enoxlisa perissotero apo kanenan allon stin ellada ta vodafone shops stin athina kai ta kentrika tis alcatel, apo tote poy ematha gi ayto to modelo stis arxes aprilioy.

Eftasa sto simeio na pairnw kai na me anagnwrizoyn kai na me kanoyn mpalaki o enas ston allon, vgazontas kathe enas tin efthini apo panw toy gia tin kathisterisi.

Kai akoma me doylevoyn...

To savvato 6/5 epikoinwnisa me 2 apo ta pio kentrika vodafone shops (kallithea-n.smyrni) kai ta ....voyrla moy eipan oti: "mporei men na exei anakoinwthei sto site tis vodafone, argei omws na paei sta katastimata, kai isws pros to telos aytis tis evdomadas".

 

Sas xorkizw dil.... peite moy sas parakalw apo poy to exete agorasei, giati arxizw kai pisliazomai oti mallon kapoio meson tha exete kai to promitheftikate nwritera...

 

yg. an thelete, polles plirofories gia to modelo dinoyn xristes apo olo to kosmo mesa apo to site http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_s853.

...ap'olo ton...proigmeno kosmo, giati mallon gia tritokosmikoys mas vriksw emas...!!!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που το εχει μπορει να μου πει αν ειναι ευκολο στη πληκτρολόγηση των μηνυμάτων?

 

 

δηλαδή πως πάει , αν γραφει ευκολα κτλ

 

Θα ήταν μια καλή επιλογή συσκευής για κάποιον που γραφει συνεχως μηνυματα ?

:X
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το αγόρασα, φορτίζει τώρα και για κανένα 2ωρο ακόμα. Μου έκανε εντύπωση ότι λειτούργησε άψογα χωρίς κάρτα SIM :) (album MMS, εγγραφή video, radio fm kai mp3 player περιέχει η demo λειτουργία του) Μια κατάσταση flight mode δηλαδή την οποία δεν γνώριζα οτι διέθετε.

 

Δεύτερη εντύπωση: Bάζεις την κεραία-τηλεκοντρόλ και ακούς μουσική. Η ποιότητα μουσικής των εξ. ηχείων είναι πολύ ανώτερη από το 6230i μου, για την ακρίβεια η μέρα με την νύχτα. Το subwooferάκι πρέπει να βρίσκεται στο πάνω μέρος του κινητού, γιατί από εκεί ακούγονται τα μπάσα.

 

Όμως όταν βάζεις τα ακουστικά, παρότι φαίνονται πολύ φτηνιάρικα, ακολουθεί κι άλλη έκπληξη. Πεντακάθαρος δυνατός ήχος, με όμορφο μπάσο (στο μέτρο του δυνατού πάντα!). Πάλι η μέρα με την νύχτα με το 6230i μου! Δεν έχω την ευκαιρία να το συγκρίνω με τα 6270/6280 που ξέρω πως έχουν πολύ καλή απόδοση απο τα ακουστικά αλλά συγκρίνοντας το με τα walkman κινητά της SE (w800i, w550) που τα έχω ακούσει, είναι καλύτερο!!! Από μια συσκευή, όλα αυτά, των 185 ευρώ, με φτηνιάρικα ακουστικά, δεν συζητώ τι θα γίνεται (μάλλον), αν του αγοράσεις τπτ ακουστικά των 15-20 ευρώ (όχι παραπάνω) - και μην ξεχνάμε πως τα ακουστικά που έχουν τα walkman κινητα της SE κοστίζουν 45 ευρώ στο εμπόριο.

 

Μετά από την ακρόαση από τα ακουστικά, όταν ξαναγυρνάς στα εξ. ηχεία του S853 ,σου φαίνονται πλεον λίγο πιο "φτωχά" σε ήχο, αλλά το προσπερνώ αυτό γιατί το θεωρώ φυσιολογικό.

 

Θέλω να τονίσω πως σε ξένα forums αναφέρθηκαν προβλήματα στην αναγνώριση miniSD πάνω από 512ΜΒ (αναγνώριζε μόνο ένα μέρος της 1GB miniSD), έως και καταστροφές της miniSD.

 

Αυτά ανέφεραν στο gmsarena δυο παιδιά που το έχουν αγοράσει απο το pixmania, καθώς από εκεί το κινητό φαίνεται να φοράει παλιά έκδοση firmware.

 

Οι υπόλοιποι δεν είχαν κανένα πρόβλημα με 1GB miniSD, και φαίνεται πως δεν θα έχουμε ούτε εμείς καθώς αναφέρεται σαφώς στο manual του κινητού ότι δέχεται miniSD έως 1GB :D

Μην πάρω κανέναν στον λαιμό μου βέβαια, αλλά είμαι τόσο σίγουρος για αυτό που θα αγοράσω πρώτος-πρώτος μια sandisk miniSD 1GB που έχω "μπανίσει" στα 44 ευρώ (από γνωστό ελληνικό e-shop, μην λέμε ονόματα!) και θα την δοκιμάσω.

 

Για τα μηνύματα, δεν τα έχω δοκιμάσει βέβαια ακόμα, αλλά το πληκτρολόγιο βολεύει πάρα πολύ, είναι ιδιαίτερα εύχρηστο.

 

@Panosvl το κινητό το βρήκα στο 5ο vodafone-shop που επισκέφτηκα, στο πασαλιμάνι επί της γρηγορίου λαμπράκη, είναι 3 μαζεμένα vodafone-shops εκεί, ευτυχώς το ένα μόλις είχε κάνει παραλαβή, δεν ξέρω αν είσαι τυχερός και υπάρχει ακόμα εκεί - αλλά όντως υπάρχει ένα αλαλούμ, σε ένα απο τα vodafone-shops μου είπαν μάλιστα "Α! alcatel δεν φέρνει η vodafone, τι να σου πω ίσως το βρεις στην TIM!" :p

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Re paidia....Eleos kai voitheia diladi.

 

Sas xorkizw dil.... peite moy sas parakalw apo poy to exete agorasei, giati arxizw kai pisliazomai oti mallon kapoio meson tha exete kai to promitheftikate nwritera...

 

yg. an thelete, polles plirofories gia to modelo dinoyn xristes apo olo to kosmo mesa apo to site http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_s853.

...ap'olo ton...proigmeno kosmo, giati mallon gia tritokosmikoys mas vriksw emas...!!!

 

Vodafone shop

Σμύρνης 44 & Καραισκάκη - Νίκαια

Τηλ 2104933111

Απο εκεί το πήρα.

 

Οντως πολλά καταστήματα vodafone λένε ότι μ@λ@κί@ θέλουν για το τηλέφωνο (δεν το φέρνουμε, δεν το έχουμε κλπ,κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 ωρες το πηρα και εγω απο voda Γλυφαδας δυο τους πηγανε και εχουν αλλο ενα τωρα

Λοιπον μια γρηγορη γνωμη ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ 185 ΕΥΡΑ,ΛΑΘΟΣ ΚΑΝΑΝΕ ΤΡΕΧΤΕ ΝΑ ΠΡΟΛΑΒΕΤΕ:ninja:sorry για τα κεφαλαια αλλα μετα τα τοσα χρονια που εχω σκασει του σκασμου τα λεφτα για κινητα και επαιρνα παντα(αλλοτε πολυ, αλλοτε λιγο)λιγοτερα απο οσα πληρωνα,πρωτη φορα πηρα πολυ περισσοτερα απο ενα κινητο απο οσα το πληρωσα, πρωτη φορα ρε μαγκες που δεν νιωθω μ@#%!*ς:rolleyes:

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

@engelo Αν μπορείς πες πώς πήγε από αυτονομία; Πόσο κράτησε η μπαταρία στην πρώτη φόρτιση, αν το ξαναφόρτισες κλπ.

(σε παρακολουθώ κανονικά, το πήρες στις 4/5 σήμερα 8 πρέπει να υπάρχουν νέα για διάρκεια της μπαταρίας!) :P

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Ερωτησεις

 

1) Εξακολουθω να θελω να μαθω για τα μηνυματα (αν ειναι ευκολη η πληκτολογηση, αν εχει πρωτα τα ελληνικα, αν εχει Τ9 και πως γραφει γενικώς... ) Ειναι πολυ βασικό αυτο.

 

2)αυτονομία

 

3)Ποιότητα φωτογραφιών. Αν μπορουσε κιολας κανεις να ανεβασει καμια για να δουμε, θα του ημαστε υπόχρεοι...

 

4)Γινεται συγχρονισμος με το Outlook και αν ναι πως εφοσον δε διαθετει bluetooth ανοικτό?

 

5)Αποθηκευει τα μηνυματα στη συσκευη η στην κάρτα μνήμης ? Η μονο στη κάρτα ΣΙΜ τα σώζει?

 

6)Αναζήτηση καταλόγου γίνεται με το πρώτο γράμμα μονο?

 

7)Πως πάει με τη διαχείριση των ελληνικών σε κατάλογο / λειτουργίες / ημερολόγιο?

 

8)Ενταση ηχείου κατα την ομιλία?

 

9)Σήμα?

 

10) Ενταση mp3 ως ήχου κλήσης ?

 

11) Είναι δυνατή η δόνηση του?

 

 

 

 

 

Αυτα προς το παρόν...

:X
Link to comment
Share on other sites

Eπισης και απο μενα 2 ερωτησουλες.Ηχογραφηση συνομιλιας εχει;Γενικα ηχογραφηση εχει και ποση ωρα;και αν μπορεις να επεξεργαστης εικονες και φωτογραφιες απο το κινητο(ζοομ,να αλλαξεις μεγεθος κ.λ.π):D
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα προσπαθήσω να απαντήσω σε μερικά!

 

1) Εξακολουθω να θελω να μαθω για τα μηνυματα (αν ειναι ευκολη η πληκτολογηση, αν εχει πρωτα τα ελληνικα, αν εχει Τ9 και πως γραφει γενικώς... ) Ειναι πολυ βασικό αυτο.

 

Ναι είναι πρώτα τα ελληνικά (αν τα επιλέξεις σαν γλώσσα γραφής), αλλα σε λίγο περίεργη διάταξη, (στο 2: αβ ,στο 3: δεφ ,στο 4: γηι ,στο 5: κλ ,στο 6: μνοω ,στο 7: πρσςξ ,στο 8: θτ ,στο 9: ζξυχ) θέλει μια εξοικίωση. Στην πληκτρολόγηση βοηθάει το πληκτρολόγιο. Τ9 έχει, αλλά δεν χρησιμοποιώ για να σου πω την ευχρηστία του :(

 

2)αυτονομία

 

Άκουσα αρκετή μουσική, αρκετό ραδιο σε ανοιχτη ακρόαση, και έχει πέσει μια γραμμούλα από τις 3, από τις 4μμ που το έχω ανοιχτό. Κάποιος που το έχει πιο πολύ καιρό θα είναι πιο αρμόδιος να απαντήσει!

 

3)Ποιότητα φωτογραφιών. Αν μπορουσε κιολας κανεις να ανεβασει καμια για να δουμε, θα του ημαστε υπόχρεοι...

 

Στο κινητό, παρότι τις έβγαλα σε κλειστό χώρο, φαίνονται σχετικά καλές, τίποτα ιδιαίτερο όμως. Δυστυχώς το pc suite του, θέλει XP service pack 2 και δεν μπόρεσα να το εγκαταστήσω, για να τις περάσω στο PC :/ To video είναι σε αρκετά καλύτερη κατάσταση παρότι QCIF.

 

4)Γινεται συγχρονισμος με το Outlook και αν ναι πως εφοσον δε διαθετει bluetooth ανοικτό?

 

To cd (που δεν μπόρεσα να εγκαταστήσω, όπως είπα) διαθέτει επιλογή One touch sync. Αντιγράφω από το manual:

 

-"Συγχρονίστε το κινητό σας τηλέφωνο με τα MS Outlook 98/200/2002/2003, Outlook Express 5.0/6.0, Lotus Notes 4.6/5.0/6.0/6.5, Lotus Organizer 5.0/6.0"

 

H διαδικασία γίνεται μέσω του USB καλωδίου ή των υπερύθρων.

 

5)Αποθηκευει τα μηνυματα στη συσκευη η στην κάρτα μνήμης ? Η μονο στη κάρτα ΣΙΜ τα σώζει?

 

Δεν έχω κοιτάξει ακόμα, δεν έλαβα μήνυμα χθες.. :p

 

6)Αναζήτηση καταλόγου γίνεται με το πρώτο γράμμα μονο?

 

Ναι.

 

7)Πως πάει με τη διαχείριση των ελληνικών σε κατάλογο / λειτουργίες / ημερολόγιο?

 

Διάταξη και τρόπο αναζήτησης σου έγραψα πιο πάνω. Γενικά δεν υπάρχουν ελλείψεις, υπάρχουν και οι 25 χαρακτήρες (μαζί με το τελικό ς)

 

8)Ενταση ηχείου κατα την ομιλία?

Καλά ακούγεται. Είναι λίγο μπάσος ο ήχος :lol: Η ανοιχτή ακρόαση πολύ καλη. Και το μικρόφωνο πρέπει να είναι καλό, γιατί μου είπαν πως ακούγομαι καλύτερα από παλιά, παρότι δεν ήξεραν πως άλλαξα κινητό.

 

9)Σήμα?

 

Δεν το δοκίμασα σε δύσκολες περιοχές, έως τώρα μια χαρά, κανένα απολύτως πρόβλημα.

 

10) Ενταση mp3 ως ήχου κλήσης ?

 

Ξεκινάει έλαχιστα πιο σιγά, αλλά δυναμώνει αμέσως, αρκετά πιο γρήγορα απο το 6230i. Είναι στα επίπεδα του mp3 player του, πολύ καλός ήχος και ψαρωτικός.

Μου έκανε εντύπωση πως ένα mp3 που του έβαλα στα 2,5ΜΒ έπαιξε χωρίς καμμιά καθυστέρηση.

 

11) Είναι δυνατή η δόνηση του?

 

Όχι και τόσο, στην τσέπη πάντως γίνεται αμέσως αντιληπτή.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Eπισης και απο μενα 2 ερωτησουλες.Ηχογραφηση συνομιλιας εχει;Γενικα ηχογραφηση εχει και ποση ωρα;και αν μπορεις να επεξεργαστης εικονες και φωτογραφιες απο το κινητο(ζοομ,να αλλαξεις μεγεθος κ.λ.π):D

 

Ναι έχει ηχογράφηση συνομιλίας , νομίζω για 60 seconds δεν είμαι σίγουρος γιατί την fullara την μνήμη του :p και δεν έχω πάρει ακόμα miniSD.

 

Για τις photos φτωχά πράγματα, δεν έχει καμμιά επιλογή στις μεγάλες photos 1,3 ΜPX, πάραυτά στις μικρές εικόνες που έχει έτοιμες (.JPG) έχει επιλογή "τροποποίηση" που διαθέτει τις επιλογές: "σμίκρυνση, περιστροφή, προσθήκη σφραγίδας, προσθήκη πλαισίου κλπ"

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον χθες οση ωρα κρατησε η μπαταρια του απο το κουτι το χαζευα.Για την αυτονομια δεν μπορω να πω ακομα, σημερα μετα την βραδυνη πρωτη φορτιση ξεκιναω κανονικα και βλεπουμε.Οσο αφορα την καμερα του ειναι μια τυπικη 1.3mp cmos καμερουλα που εχουν τα περισσοτερα κινητα,η οθονη του ειναι πολυ καλη(οχι σαν του w810) αλλα πιο μεγαλη σε μεγεθος,δεν εχει κανενα προβλημα με τα ελληνικα μονο εχει την περιεργη διαταξη γραμματων στα ελληνικα οταν γραφεις μηνυμα,το μενου του ειναι ευκολο και απλο στην χρηση,εχει μεγαλη παραμετροποιηση οσο αφορα την οθονη(αλλαζεις χρωματα,μενου,διαταξη,εικονες κλπ)εχει και θεματα που τα αλλαζουν ολα(και τους ηχους),δεν παιρνει παιχνιδια απο υπολογιστη η αλλο κινητο(δεν το εχω ψαξει πολυ ομως μηπως βρεθει κανενα κολπο;) )η ακουστικη του σε κλησεις ειναι πολυ καλη και καθαρη και σε ακουν και οι αλλοι καλα και καθαρα

 

Και φτανουμε στο δυνατο του σημειο που ειναι ο ηχος του σαν mp3,στα ηχεια του ειναι παρα πολυ καλο και ποιοτικο και απο τα ακουστικα ακομα καλυτερο,μαλιστα εβαλα και τα ακουστικα απο το w810 και εγινε ακομα καλυτερο το μονο που θα ηθελα εγω(αυτο ειναι αποκλειστικα προσωπικη εκτιμηση)ενα κλικ ακομα σε ενταση και στα ηχεια και στα ακουστικα,ο mp3 player καλος και απλος και εντυπωση κανει η ταχυτητα του βρισκει το τραγουδι στην 512 μνημη αμεσως,το music control πολυ καλο και βολικο, το φορας στο πετο και απο εκει κανεις τα παντα με τα κουμπακια του.

 

Τελος πρεπει να πω οτι εχει πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, ειναι στοιβαρο και αυτο το λαστιχο που εχει γυρω γυρω σε κανει και αισθανεσαι μια σιγουρια.

Το γενικο συμπερασμα μου και θα το πω για αλλη μια φορα ειναι οτι δινεις 185 ευρα και παιρνεις ενα πολυ καλο και πληρες τηλεφωνο,σε αλλες εταιρειες πληρωνεις 300 και 350 και δεν παιρνεις ουτε τα μισα.

 

Αυτα τα ολιγα:p

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν περι αυτονομίας ο λόγος :

 

Το φόρτισα Κυρική Βράδυ και είναι Τρίτη πρωί, είμαι σττις 2 γραμμές απο 3 σύνολο.

 

Αλλά δεν έχω κάνει πάνω από 2 τηλεφωνήματα του 2λεπτου περίπου.

 

Καλόοοοοοοοοο.

 

(ΚΑΙ ΜΗ ΞΕΧΝΑΤΕ ... ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΜΟΝΟΝ 185 ΕΥΡΩ ΤΕΛΙΚΗ !!!!)

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό πάντως

 

 

http://www.myphone.gr/devices/preview-148.html

 

 

 

αυτονομία εχει περί τις 8 ωρες ομιλίας και 250 ώρες αναμονής... (Το ξέρω γιατί εγω το ειχα γραψει το preview :P )

 

 

Οσο για τη διάταξη δε μου φαινεται και τόσο περιεργη...

Τη διαταξη της Μοτορόλα μου φαίνεται έχουν περιπου...

 

Δε ξέρω... Να σας πω σκεφτομαι να δωσω το v3x μου για αυτο... Το σκεφτομαι......... μιας και θέλω κυρίως κινητό για σμς και το v3x δε με βόλεψε και τόσο εκει...

 

............................................................................................................................................................................

:X
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτό πάντως

 

 

http://www.myphone.gr/devices/preview-148.html

 

 

 

αυτονομία εχει περί τις 8 ωρες ομιλίας και 250 ώρες αναμονής... (Το ξέρω γιατί εγω το ειχα γραψει το preview :P )

 

Εκεί είναι το πρόβλημα, τα specs του κατασκευαστή σχετικά με το χρόνο αναμονής/ομιλίας έχουν μικρή πρακτική αξία.

Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Επειδή στο site της Vodafone αναφέρεται το παρακάτω:

 

Αποστολή γραπτών μηνυμάτων: Έχοντας επιλέξει την Ελληνική γλώσσα το όριο ανά SMS είναι 70 χαρακτήρες , ο μέγιστος αριθμός αποστολής συνεχόμενων SMS είναι 10 μηνύματα. Κατά την επιλογή της Αγγλικής γλώσσας το όριο ανά SMS είναι 160 χαρακτήρες , ο μέγιστος αριθμός αποστολής συνεχόμενων SMS είναι 10 μηνύματα.

 

Μήπως μπορεί κάποιο από τα παιδιά που έχουν αποκτήσει το τηλέφωνο να μας πει, ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ;;;;;;

Η υπόθεση είναι τζουτζουμπρούτζου
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τη διάταξη δε μου φαινεται και τόσο περιεργη...

Τη διαταξη της Μοτορόλα μου φαίνεται έχουν περιπου...

 

Είναι η διάταξη που έχουν από τα παλιά Alcatel, και αν θυμάμαι καλά την είχαν και τα Siemens για ένα διάστημα (σειρά 45) πριν βάλουν το ελληνικό Τ9... Αρκετά εύχρηστη πάντως (είναι κυρίως θέμα συνήθειας).

 

 

ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗΣ;;;;;;

 

Ελπίζω να μην εννοεί Unicode... :X (ήλπιζα ότι αυτές οι εποχές πέρασαν ανεπιστρεπτί)

all-time favorites: Alcatel OT-701, Siemens SL45i, Ericsson T39m, Nokia N-Gage, Samsung D500, Nokia N78, Sony Ericsson Xperia Play, Motorola Moto G, One Plus X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...