Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα στην ομαδα.Κανω σκεψεις αγορας του δικαρτου περσινου 6.Με τραβανε αρκετα τα stereo ηχεια,και συνολικα ολο το πακετο του περσινου 6,οπως ραδιοφωνο και NFC.

Δυο ερωτησεις θα ηθελα να μου απαντησετε:

1.υποστηριζει το 64/4 fast charging?

2.ο 430 πως παει?η απαιτητικα δεν παιζω,αντε κανενα ποκερ στο FB.Αλλα να μπορει να τρεχει θελω η συσκευη απροβληματιστα με μπολικες εφαρμογες στο background.

Ευχαριστω!

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα.Κανω σκεψεις αγορας του δικαρτου περσινου 6.Με τραβανε αρκετα τα stereo ηχεια,και συνολικα ολο το πακετο του περσινου 6,οπως ραδιοφωνο και NFC.

Δυο ερωτησεις θα ηθελα να μου απαντησετε:

1.υποστηριζει το 64/4 fast charging?

2.ο 430 πως παει?η απαιτητικα δεν παιζω,αντε κανενα ποκερ στο FB.Αλλα να μπορει να τρεχει θελω η συσκευη απροβληματιστα με μπολικες εφαρμογες στο background.

Ευχαριστω!

 

Μην το παρεις. ο 430 δεν την παλευει, πηγαινε για το μοντελο του 2018

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

υπερβολές, μια χαρά μου φαίνεται εμένα..

 

Μια χαρα ειναι.

Εφοσον εχει την επιλογη του 2018 καλυτερα να παει εκει

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Με την γρήγορη φόρτιση; ισχύει κανονικά αυτό; notification Led νομίζω δεν έχει η συσκευή, σωστά;

Τωρα για τον 430 με μπερδεύετε λίγο...

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα.Κανω σκεψεις αγορας του δικαρτου περσινου 6.Με τραβανε αρκετα τα stereo ηχεια,και συνολικα ολο το πακετο του περσινου 6,οπως ραδιοφωνο και NFC.

Δυο ερωτησεις θα ηθελα να μου απαντησετε:

1.υποστηριζει το 64/4 fast charging?

2.ο 430 πως παει?η απαιτητικα δεν παιζω,αντε κανενα ποκερ στο FB.Αλλα να μπορει να τρεχει θελω η συσκευη απροβληματιστα με μπολικες εφαρμογες στο background.

Ευχαριστω!

 

QUOTE=ceron;7579279]Μην το παρεις. ο 430 δεν την παλευει, πηγαινε για το μοντελο του 2018

 

Ότι είπε ο φίλος.

Μη τσιγκουνευτεις. Ο 430 είναι για πολύ βασικά πράγματα και πάλι με το πάσο του......

Από τη στιγμή που έχεις πολύ καλύτερη επιλογή (2018) γιατί να περιοριστείς? Αυτοκτονία

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να πληρώσει και κάνα κατοσταρι παραπάνω, για μένα δεν έχει λόγο, σουπερ παίζει εμένα
Link to comment
Share on other sites

πρέπει να πληρώσει και κάνα κατοσταρι παραπάνω, για μένα δεν έχει λόγο, σουπερ παίζει εμένα

 

Η διαφορά είναι μικρότερη και σίγουρα την αξίζει

Ο 430 είναι αργός. Ναι, κανεις την (απλή) δουλειά σου αλλά αυτή την κάνεις και με συσκευές των 80€. Δεν βρίσκω κανέναν λόγο να περιοριστεί στο περσινό μοντέλο. Αν ο λόγος είναι η μικρή οικονομική διαφορά τότε μπορεί να βρει άλλες καλύτερες συσκευές στα λεφτά του περσινου

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντος που το έχει η γυναίκα, για απλή χρήση, σερφαρισμα, viber, φωτογραφίες κλπ είναι σούπερ

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ακριβως! κι εγω μια απο τα ιδια, εκτος απ τις φωτογραφιες,

σερφαρισμα, messenger (lite), viber, tapatalk & inoreader,

τι αλλο να κανουμε σε ενα κινητο;

παιχνιδια δεν παιζω ουτε σε pc

 

εχω και των 80 ευρω, redmi note 5a για δευτερο,

κι αυτο το σινιαρα με lineage και παιζει επισης σουπερ!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή. ρε παιδιά, ο άνθρωπος ενδιαφέρεται για το περσινό 6αρι κ εσείς του προτείνετε να δώσει 80+ευρώ για να πάρει το φετινό χωρίς τα χαρακτηριστικά που τον ενδιαφέρουν (στερεοφωνικά ηχεία, ραδιόφωνο nfc);; Συμφωνώ ότι είναι καλύτερος ο επεξεργαστής, αλλά μια χαρά κάνει την δουλειά του κ ο περσινός

 

Edit. TO 6 (2018) έχει ραδιόφωνο. .

Edited by Lostromos7
Link to comment
Share on other sites

ακριβως! κι εγω μια απο τα ιδια, εκτος απ τις φωτογραφιες,

σερφαρισμα, messenger (lite), viber, tapatalk & inoreader,

τι αλλο να κανουμε σε ενα κινητο;

παιχνιδια δεν παιζω ουτε σε pc

 

εχω και των 80 ευρω, redmi note 5a για δευτερο,

κι αυτο το σινιαρα με lineage και παιζει επισης σουπερ!

 

Ακριβώς αυτό είπα πριν και εδώ με επιβεβαιωσες. Αυτά που κάνει το 6αρι του 2017 και λέμε ότι είναι μια χαρά, τα κάνουν και συσκευές με τα μισά λεφτά (και ίσως καλύτερα). Στην περίπτωσή του το Redmi.

Άρα όταν λέμε ότι κάνει την δουλειά του μια χαρά τότε ας κοιτάξουμε και καμία άλλη συσκευή μισοτιμης γιατί κι αυτή απροβληματιστα θα δουλέψει.

Λόγω επεξεργαστή και μόνο αξίζει και πρέπει κάποιος να πάρει την συσκευή του 2018 κι ας χάσει (αν χάσει) οτιδήποτε άλλο.

Γνώμη μου πάντα.

Υ. Γ. Επειδή κάποια στιγμή, μοιραία κάποιοι θα κάνουν την μετάβαση τότε θα έχουμε την πραγματική εικόνα. Αμφιβάλω αν τότε προτείνει κάποιος του 2017..... Τα γράφω για να μην είμαι μΧ προφήτης.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής, τα αλλά τρία που είπε ο προηγούμενος δεν τα έχουν τα redmi με τα μισά λεφτά που λες, επειδή έχω redmi και ξέρω, κάπου χάνουν αυτά με τα μισά λεφτά, ενώ το 6/2017 είναι πραγματικά πλήρες
Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής, τα αλλά τρία που είπε ο προηγούμενος δεν τα έχουν τα redmi με τα μισά λεφτά που λες, επειδή έχω redmi και ξέρω, κάπου χάνουν αυτά με τα μισά λεφτά, ενώ το 6/2017 είναι πραγματικά πλήρες

 

Είχα το Redmi Note 4 και πραγματικά κάνει πλάκα στο περσινό 6αρι. Εκεί που πάσχει και μάλιστα πααααρα πολύ είναι η κάμερα. Από ταχύτητα όμως είναι η μέρα με την νύχτα. Κοιτούσε στα μάτια το s7 edge που είχα εκείνη την εποχή.

Τώρα, αν θέλεις να μιλήσουμε για συσκευές ίδιας κατηγορίας και (πλέον) χρημάτων θα ξαναναφερω την συσκευή που πραγματικά δεν έχει αντίπαλο στην κατηγορία (την έχει η αδερφή μου και την ξέρω καλα). Samsung j7 2017 στα 181€. Πολύ καλύτερη κάμερα, πολύ καλύτερη μπαταρία, πολύ πιο γρήγορο, amoled οθοναρα, nfc κλπ κλπ.

Πραγματικά καμία μα καμία σύγκριση. Έχω στα χέρια μου και τις δύο συσκευές και μόνο η νοσταλγία μπορεί να σε παρασύρει σε λάθος απόφαση.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλά δεν είναι μόνο ο επεξεργαστής, τα αλλά τρία που είπε ο προηγούμενος δεν τα έχουν τα redmi με τα μισά λεφτά που λες, επειδή έχω redmi και ξέρω, κάπου χάνουν αυτά με τα μισά λεφτά, ενώ το 6/2017 είναι πραγματικά πλήρες

 

Το 5 (2017) έχει καλύτερη απόκριση λόγω HD αντί για full HD οθόνης.

Δεν ξέρω εάν είναι πλήρες, θεωρώ το 2018 πολύ overall καλύτερη συσκευή. Του 2017 το 6αρι έχει bottleneck τον επεξεργαστή

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι λέτε, δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα/κόλλημα πουθενά, ποτέ και για κανένα λόγο, έχει και καθαρό Android και μπαταρία και επιδόσεις εμένα μου φαίνονται σούπερ
Link to comment
Share on other sites

Στέρεο ηχεία δεν έχει κανένα από τα παραπάνω, οπότε το 6 (2017) είναι μονόδρομος για τον φίλο! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να έχω ακούσει μουσική στο 6 (2017),διαβασα ότι στο 6 2018 με ένα ηχείο έχει καλύτερο και πιο δυνατό ήχο (και το πιστεύω διότι κάτοχος του 6 2018) και αν κατάλαβα καλά σε πιο πάνω μήνυμα,ένας φίλος, έγραψε ότι δεν ε, ει ραδιόφωνο και NFC, μάλλον διάβασε της προδιαγραφές της κινεζικής έκδοσης. Η global έκδοση έχει και τα δύο και μια κάμερα που βγάζει τέλειες φωτογραφίες. Προτείνω λοιπόν τον φίλο που θέλει να πάρει το 6 2017 να κάνει την υπέρβαση και να πάει στο 6 2018. Και εγώ το 6 2017 ήθελα να πάρω και περίμενα λίγους μήνες για να πάρω το 6 2018 και δεν το μετάνιωσα. Το προηγούμενο κινητό μου ήταν 10πυρηνο της Vernee και με το 8πυρηνο 630 dragon δεν έχω διαπιστώσει κάποια διαφορά στην ανταπόκριση. Ακόμη και η μπαταρία με βγάζει άνετα 1μιση μέρα με φουλ χρήση. Προσωπική μου γνώμη, στον φίλο που θέλει να πάρει το 6 2017,να πάει στο 6 2018, που και σαν ποιότητα κατασκευής είναι κλάσης ανώτερο από 3πλασια αξίας κινητά ,πιστευω ότι δεν θα το μετανιώσει, συν ότι θα παίρνει και πρώτος πρώτος όλες της ενημερώσεις ασφαλείας και υλικού λογισμικού. Εγ δεν το μετάνιωσα που πήρα το 6 2018 και ας έβαλα λίγο βαθιά το χέρι μου στην τσέπη, αρκεί ο φίλος να πάρει την global έκδοση από γνωστή αλυσίδα καταστημάτων και όχι καμία κινέζια και να ξενερώσει. Τα παραπάνω είναι προσωπική μου αποψη/γνώμη και όχι πίεση αγοράς του 6 2018,απλα είμαι ενθουσιασμός από το κινητό (6 2018)επειδη μου βγήκε καλύτερο από ότι το περίμενα και διάβαζα.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι λέτε, δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα/κόλλημα πουθενά, ποτέ και για κανένα λόγο, έχει και καθαρό Android και μπαταρία και επιδόσεις εμένα μου φαίνονται σούπερ

 

Προφανώς φίλε μου. Αφού όπως είπες και με την συσκευή σου των 80€ είσαι σούπερ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς να έχω ακούσει μουσική στο 6 (2017),διαβασα ότι στο 6 2018 με ένα ηχείο έχει καλύτερο και πιο δυνατό ήχο (και το πιστεύω διότι κάτοχος του 6 2018) και αν κατάλαβα καλά σε πιο πάνω μήνυμα,ένας φίλος, έγραψε ότι δεν ε, ει ραδιόφωνο και NFC, μάλλον διάβασε της προδιαγραφές της κινεζικής έκδοσης. Η global έκδοση έχει και τα δύο και μια κάμερα που βγάζει τέλειες φωτογραφίες. Προτείνω λοιπόν τον φίλο που θέλει να πάρει το 6 2017 να κάνει την υπέρβαση και να πάει στο 6 2018. Και εγώ το 6 2017 ήθελα να πάρω και περίμενα λίγους μήνες για να πάρω το 6 2018 και δεν το μετάνιωσα. Το προηγούμενο κινητό μου ήταν 10πυρηνο της Vernee και με το 8πυρηνο 630 dragon δεν έχω διαπιστώσει κάποια διαφορά στην ανταπόκριση. Ακόμη και η μπαταρία με βγάζει άνετα 1μιση μέρα με φουλ χρήση. Προσωπική μου γνώμη, στον φίλο που θέλει να πάρει το 6 2017,να πάει στο 6 2018, που και σαν ποιότητα κατασκευής είναι κλάσης ανώτερο από 3πλασια αξίας κινητά ,πιστευω ότι δεν θα το μετανιώσει, συν ότι θα παίρνει και πρώτος πρώτος όλες της ενημερώσεις ασφαλείας και υλικού λογισμικού. Εγ δεν το μετάνιωσα που πήρα το 6 2018 και ας έβαλα λίγο βαθιά το χέρι μου στην τσέπη, αρκεί ο φίλος να πάρει την global έκδοση από γνωστή αλυσίδα καταστημάτων και όχι καμία κινέζια και να ξενερώσει. Τα παραπάνω είναι προσωπική μου αποψη/γνώμη και όχι πίεση αγοράς του 6 2018,απλα είμαι ενθουσιασμός από το κινητό (6 2018)επειδη μου βγήκε καλύτερο από ότι το περίμενα και διάβαζα.

 

Έτσι μπράβο. Καλά κάνεις και γράφεις. Η γνώμη των κατόχων είναι πολύ σημαντική.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

..και ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί το βίντεο της gcam. Ενω φωτογραφίες τραβάει κανονικά.

Καμία βοήθεια;

 

Ετσι ειναι και σε μενα.....οταν παω να τραβηξω βιντεο δεν παιζει.( ποτε δεν μου δουλεψε )

Μονο φωτογραφιες σε HDR+ δουλευει.

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχει διαφορές η gcam με την μαμά?

Ελάχιστες (ημερήσιες) που τράβηξα δεν είδα κάτι το διαφορετικό.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...