Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παυλο, το ποσοστο της μπαταριας bluetooth (αν εννοεις αυτό) εμφανίζεται στην λιστα των συσκευών bluetooth. Για το αλλο που λες, όντως εμφανιζει μεγάλα ποσοστά στη bluetooth. σ εμένα δείχνει κατανάλωση bluetooth 82% k εφαρμογές 3%, αλλα δεν μπορω να το εκτιμισω, διοτι χρησιμοποιω συνεχεια το bluetooth

Εμ γι αυτο σε βγάζει 82% Bluetooth. Οτι χρησιμοποιείς περισσότερο βγάζει περισσότερα ποσοστά!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

@evris, προφανώς έτσι είναι, αλλά το πρόβλημα του φίλου είναι ότι όλα τα υπόλοιπα (εφαρμογές, σύστημα, κτλ ) τα εμφανίζει με μηδενικά ποσοστά
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στη λίστα συσκευών bt ψάχνω, αλλά λέει μόνο "Συνδεδεμένο", χωρίς ποσοστό.

Όσο για το 82% bluetooth, είναι υπερβολικό, θεωρώ αδύνατο να είναι πραγματικό όσο και αν το χρησιμοποιείς. Αν π.χ. το χρησιμοποιείς για ομιλία, θα πρέπει να καταναλώνει ενέργεια και η αντίστοιχη εφαρμογή. Επίσης, και μόνο η αναμονή καταναλώνει ~1% την ώρα, ενώ και μόνο η αναμένη οθόνη καίει κάτι γύρω στο 15% την ώρα. Επίσης, αν δεις την κατανάλωση ανά εφαρμογή από το μενού ρυθμίσεις>εφαρμογές (με ενεργοποίηση και συστήματος), θα δεις ότι τα mAh και τα ποσοστά ανά εφαρμογή που δίνει είναι άλλα 'ντ' άλλων με δεδομένο ότι όλη η μπαταρία είναι 3000 mAh.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη τσαμπα χαρηκα που βλεπω ξερω γω την οθονη στο θεο και ολα τα υπολοιπα πολυ/αρκετα χαμηλα;
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά περίεργα τα ποσοστά. Εμένα τώρα δείχνει bluetooth 124%, εφαρμογές 4% κ κατάσταση δικτύου αναμονής 1%. Βέβαια στην πραγματικότητα η μπαταρία κυλάει ρολόι κ μου βγάζει περίπου μισή μέρα παραπάνω με το oreo....
Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρετε στα ποσοστά να δείτε αν γράφει ώρες ή κάτι άλλο.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ενδιαφερομαι για το 6 (2017) μιας η τιμή του εχει πεσει στα 160€ και μεταχειρισμενο ισος το βρω και με 100. περιπου-

https://www.skroutz.gr/s/12511710/Nokia-6-3GB-32GB.html

 

Αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι αν ειστε ευχαριστοιμενοι απο την ποιοτητα των φωτο.

Σιγουρα το νεο 2018 θα βγαζει ποιοτικότερες αλλά 100-120€ παραπανω δεν τα δινω.

Edited by nkoumo
Link to comment
Share on other sites

Ε, ρε γλέντια! Από το μενού της μπαταρίας:

Οθόνη: 4 ω 52 λ, κατανάλωση 1%. Μπαίνοντας στο αναλυτικό της: Κατανάλωση 838 mAh. Κάνοντας την πράξη (838 / 1%), η μπαταρία μου έχει χωρητικότητα 83.800 mAh.

Αντίστοιχα, bluetooth: 0 λ (ενεργοποιημένο, αλλά δεν χρησιμοποιήθηκε), κατανάλωση 74% !!! Και στο αναλυτικό, κατανάλωση 105.102 mAh. Άρα, σύνολο μπαταρίας 142.030 mAh.

Τους κοροϊδέψαμε, νόμιζαν ότι μας έβαλαν μπαταρία μόνο 3.000 mAh :-D

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας

Ενδιαφερομαι για το 6 (2017) μιας η τιμή του εχει πεσει στα 160€ και μεταχειρισμενο ισος το βρω και με 100. περιπου-

https://www.skroutz.gr/s/12511710/Nokia-6-3GB-32GB.html

 

Αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι αν ειστε ευχαριστοιμενοι απο την ποιοτητα των φωτο.

Σιγουρα το νεο 2018 θα βγαζει ποιοτικότερες αλλά 100-120€ παραπανω δεν τα δινω.

 

Φίλε μου, εξαρτάται τι απαιτήσεις έχεις. Δεν είναι η καλύτερη φωτογραφική, αλλά κατά τη γνώμη μου αξιοπρεπέστατη, ειδικά σε αυτή την τιμή. Σε άφθονο φως είναι ικανοποιητική για ερασιτεχνικές λήψεις, εμένα με καλύπτει μια χαρά. Σε κακό φωτισμό, τα πράγματα χειροτερεύουν αρκετά, όπως άλλωστε με τις περισσότερες αυτής της κλάσσης. Θα σου πρότεινα να ψάξεις μερικά εξειδικευμένα reviews για την camera του, θα βρεις πολλές αναλύσεις και δείγματα φωτογραφιών από διάφορες συνθήκες. Βάλε σε μηχανή αναζήτησης "nokia 6 camera review" και θα πάρεις αυτό που θέλεις.

Κατά τα άλλα, έχε υπόψη ότι το κινητό είναι super στη λειτουργία του, πολύ ευχάριστο και με απίστευτη ποιότητα κατασκευής. Αν το πιάσεις στα χέρις σου θα καταλάβεις...

Link to comment
Share on other sites

super στη λειτουργία του, πολύ ευχάριστο και με απίστευτη ποιότητα κατασκευής. Αν το πιάσεις στα χέρις σου θα καταλάβεις...

 

σωστος! προσθεσε σε αυτα και την ανυπαρξια του bloatware,

πρεπει να ειναι η 1η φορα (μετα απο lg, motorola & εσχατως xiaomi) που πιανω κινητο χωρις καθολου bloatware!

οκ, εχει της google, αλλα αυτα ή τα χρησιμοποιουμε/χρειαζομαστε ή τα κανουμε disable και

ειμαστε κομπλε, οχι σαν τους αλλους που πετανε και την δικη τους τη σαβουρα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Ενδιαφερομαι για το 6 (2017) μιας η τιμή του εχει πεσει στα 160€ και μεταχειρισμενο ισος το βρω και με 100. περιπου-

https://www.skroutz.gr/s/12511710/Nokia-6-3GB-32GB.html

 

Αυτο που θελω να σας ρωτησω ειναι αν ειστε ευχαριστοιμενοι απο την ποιοτητα των φωτο.

Σιγουρα το νεο 2018 θα βγαζει ποιοτικότερες αλλά 100-120€ παραπανω δεν τα δινω.

 

Για την τιμή που βρίσκεται σήμερα η συσκευή, η κάμερα είναι μια χαρά. Όπως είπε και ο Παύλος όμως, το βράδυ δεν τα πάει καλά.

Εγώ θα σου πρότεινα να περιμένεις τα πρώτα 2018 used....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρεαλιστικά, υπάρχει περίπτωση να δώσει η ΝΟΚΙΑ επίσημο τρόπο ξεκλειδώματος bootloader; Εχει ολα οσα θέλω το 6ρι αλλά θα ήθελα και αυτό το τελευταίο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι η καλύτερη φωτογραφική, αλλά κατά τη γνώμη μου αξιοπρεπέστατη

 

Βαλε την εφαρμογη της Google που εχουν δωσει στο ΝΟΚΙΑ 8 και θα δεις τη μερα με τη νυχτα

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η κάμερα της Google σε όλα τα κινητά λειτουργεί θετικά;

Νόμιζα ηταν για το Nokia 8 μόνο...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είδα διαφορές με τις δύο κάμερες. Δεν την κράτησα πολύ όμως για πιο εκτενή σύγκριση

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με τον ήχο κλησης. Μετά την αναβάθμιση σε 8.1 πέφτει πολύ χαμηλά και κάνει σαν "βραχνιασμενο". Με επανεκκίνηση στρώνει. Έκανα και hard reset χωρίς επαναφορά αντίγραφο, καθαρά από την αρχή. Πάλι τα ίδια. Κανένα nokia care Θεσσαλονίκη υπάρχει;
Link to comment
Share on other sites

@pangaman, αν θυμάμαι καλά σε προηγούμενη συνομιλία, είχε αναφερθεί ότι υπάρχει ένα nokia care στον Εύοσμο που αναλαμβάνει. Πάρε κάνα τηλ. εκεί.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με τον ήχο κλησης. Μετά την αναβάθμιση σε 8.1 πέφτει πολύ χαμηλά και κάνει σαν "βραχνιασμενο". Με επανεκκίνηση στρώνει. Έκανα και hard reset χωρίς επαναφορά αντίγραφο, καθαρά από την αρχή. Πάλι τα ίδια. Κανένα nokia care Θεσσαλονίκη υπάρχει;

Καραολή & Δημητρίου 180 στον Εύοσμο. Carephone λέγετε τώρα, ενώ είναι και Vodafone μαζί. Ακόμα φτιάχνει και Nokia!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είναι γνωστό bug της 8.1, μην το πάτε πουθενά
Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Να περιμένουμε update δλδ;

 

Update ειχε ερθει πριν μερικες μερες...

Για δες αν το πηρες

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

Update ειχε ερθει πριν μερικες μερες...

Για δες αν το πηρες

 

Το τελευταίο έχω. Έχει μια βδομάδα που μου κάνει τα κόλπα αυτά. Οπότε υπομονή για το επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το ίδιο μου έκανε αλλά με ένα restart έστρωσε αμέσως

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...