Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητό είναι απίστευτο, Nokia 6.1,στιβαρη κατασκευή με προσοχή στην λεπτομέρεια, οθόνη με ζωηρά χρώματα, η μπαταρία του αρκετά καλή, το κινητό το χρησιμοποιώ ασταμάτητα από της 8 το πρωί και είναι στο 65%, και από τις ρυθμίσεις βλέπω ότι έχω άλλες 13 ώρες μπαταρία. Το κυριότερο είναι η κάμερα, πραγματικά ΑΠΊΣΤΕΥΤΗ. ΜΠΡΆΒΟ στην ΝΟΚΙΑ. Και είναι από τις λίγες εταιρείες (μπορεί και η μοναδικη που έχει Hans free μαζί στο κουτί).

Τώρα μια άλλη απορία που μου δημιουργήθηκε χτες, είδα ότι έχω την έκδοση ΤΑ 1043, σε φωτογραφίες που είδα υπάρχει και η ΤΑ 1050,νομιζω, ποιες είναι συνολικά για την ευρωπαϊκή αγορά; εγώ το πήρα από το αμαζον Γερμανίας, παραγγελία, αλλά τελικά στάλθηκε από αυτό της Γαλλίας.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι απίστευτο, Nokia 6.1,στιβαρη κατασκευή με προσοχή στην λεπτομέρεια, οθόνη με ζωηρά χρώματα, η μπαταρία του αρκετά καλή, το κινητό το χρησιμοποιώ ασταμάτητα από της 8 το πρωί και είναι στο 65%, και από τις ρυθμίσεις βλέπω ότι έχω άλλες 13 ώρες μπαταρία. Το κυριότερο είναι η κάμερα, πραγματικά ΑΠΊΣΤΕΥΤΗ. ΜΠΡΆΒΟ στην ΝΟΚΙΑ. Και είναι από τις λίγες εταιρείες (μπορεί και η μοναδικη που έχει Hans free μαζί στο κουτί).

Τώρα μια άλλη απορία που μου δημιουργήθηκε χτες, είδα ότι έχω την έκδοση ΤΑ 1043, σε φωτογραφίες που είδα υπάρχει και η ΤΑ 1050,νομιζω, ποιες είναι συνολικά για την ευρωπαϊκή αγορά; εγώ το πήρα από το αμαζον Γερμανίας, παραγγελία, αλλά τελικά στάλθηκε από αυτό της Γαλλίας.

Τότε το 6 (2018) θα πρέπει να σκίζει σε κάμερα, μιά και έχει Zeiss επάνω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε μου γνωμες για αυτο εδω.

Απο το Skroutz το βρηκα...

 

Κατι παει στραβα, δε νομιζετε κι εσεις;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε μου, εγω εχω την αντιστοιχη εκδοση σε 32GB/3GB. Αν δεν σε απασχολει η καμερα και τα καποια μικροκολληματα (ανευ πραγματικης σημασιας) σε μερικες εφαρμογες, σε αυτη την τιμη δεν ειναι ασχημο.

 

Παντως, εγω σε λιγο καιρο θα παρω το νεο κυριως για την καμερα.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα την παρέα. Μετά από την αναβάθμιση σε 8.1.0 όταν αποσυνδεω το bt-handfree μου η ένταση του κουδουνίσματος πέφτει στο μισό ενώ η μπάρα είναι στο τέρμα. Ουαν το συνδέω ξαναέρχεται στο κανονικό της.Μήπως υπαρχει κάποια ρύθμιση που δεν τη βλέπω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα την παρέα. Μετά από την αναβάθμιση σε 8.1.0 όταν αποσυνδεω το bt-handfree μου η ένταση του κουδουνίσματος πέφτει στο μισό ενώ η μπάρα είναι στο τέρμα. Ουαν το συνδέω ξαναέρχεται στο κανονικό της.Μήπως υπαρχει κάποια ρύθμιση που δεν τη βλέπω;

Καλησπέρα... εμενα παλι το ακριβως αντιθετο.... όταν συνδεω ακουστικα χανεται η ενταση, όταν αποσυνδεω ξαναρχεται....:blink:

ΥΓ στοίχημα ότι είναι δαχτυλο του Montoya... :-)

Edited by TopG
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... εμενα παλι το ακριβως αντιθετο.... όταν συνδεω ακουστικα χανεται η ενταση, όταν αποσυνδεω ξαναρχεται....:blink:

ΥΓ στοίχημα ότι είναι δαχτυλο του Montoya... :-)

 

Δυστυχώς δεν μπόρεσα να κρυφτώ καλά. Με ξεμπροστιασες....... :lol: :lol: :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω παρέλαβα σημερα το Νοκια 6.1

Από αμαζον γερμανιας ,με αποστολή ups, αν και το παρήγγειλα από το γερμανικό,η αποστολή ξεκίνησε από Γαλλία,πήγε γερμάνια και μετά ελλαδα και σπιτι μου,ξεκίνησε στις 18/4 και σημερα πρωί ήρθε με τον κουριερ στο σπιτι . και δώρο ένα τζαμακι για την οθόνη.

Την δευτερα περιμένω την θήκη,ειναι ήδη Αθήνα,παλι αποστολή με ups. Όλα μαζί τελική τιμή 300€.

Θα επανέλθω ξανα με εντυπωσεις.

 

Πάντως και η τιμή του στην Ελλάδα είναι παραπάνω από μια χαρά. 264€

https://www.bestprice.gr/item/2155267311/nokia-6-2018-64gb-dual.html

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι καλή, αλλά είναι η κινεζική έκδοση και όχι η ευρωπαϊκή. Είπαμε ότι η κινεζική έκδοση δεν έχει zeiss κάμερα, ενώ η ευρωπαϊκή έχει. Μπορεί κάποιος να ξεχωρίσει τις συσκευές από το λογότυπο zeiss που υπάρχει πίσω, ανάμεσα στην κάμερα με το φλας.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι καλή, αλλά είναι η κινεζική έκδοση και όχι η ευρωπαϊκή. Είπαμε ότι η κινεζική έκδοση δεν έχει zeiss κάμερα, ενώ η ευρωπαϊκή έχει. Μπορεί κάποιος να ξεχωρίσει τις συσκευές από το λογότυπο zeiss που υπάρχει πίσω, ανάμεσα στην κάμερα με το φλας.

 

Α, δεν το ήξερα αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει Zeiss το πρώτο 6; Εγώ νόμιζα μόνο το 6 (2018) έχει Zeiss...

 

Για αυτό του 2018 μιλάμε βρε evris. Ποιος ασχολείται με τον αργόσαυρο 6αρι του 2017??? :lol:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό του 2018 μιλάμε βρε evris. Ποιος ασχολείται με τον αργόσαυρο 6αρι του 2017??? :lol:

 

λιγα για λογια σου για το του 2017,

αναβαθμιστηκα απο g2 και το κινητο πεταει!

Link to comment
Share on other sites

λιγα για λογια σου για το του 2017,

αναβαθμιστηκα απο g2 και το κινητο πεταει!

 

Δεν ξέρω τι λέει το g2 που είναι μοντέλο του 2013 αλλά το 6 του 2017 είναι μια απλή μετριότητα. Περιμένω να δω αυτό του 2018 που δείχνει να είναι μια χαρά συσκευή (με τα + και - όπως όλες)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

σωπα μωρε που ειναι μετριοτητα, μια χαρα ειναι, δεν ξερω τι κανεις εσυ στο κινητο σου ακριβως (και δεν με ενδιαφερει κιολας..),

αλλα εμενα 8 πυρηνες και 3gb ram μου φτανουν και μου περισσευουν!

τα περισσοτερα τα θεωρω πολυτελειες ανευ λογου κι αξιας..

εξαλλου μια χαρα καλες κριτικες και reviews ειδα πηρε/παιρνει..

 

μεχρι και τα 2/16 που εχω στο εταιρικο μια χαρα ειναι,

καμια 100στη εφαρμογες (δικες μου εννοω, οχι συστηματο-ενσωματωμενες),

5 με 5,5gb ελευθερα χωρου και 500mb μνημης,

αμα ξερεις απο software το φερνεις το κινητο στα μετρα σου,

το moto e 1ης γενιας που ειχα μεχρι προσφατα για εταιρικο

αν δεις πως το ειχα τιθασευσει, θα παθεις την πλακα σου!

και ρουτ και xposed και apps2sd και της παναγιας τα ματια μεσα και επαιζε... ρολόι!

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι λέει το g2 που είναι μοντέλο του 2013 αλλά το 6 του 2017 είναι μια απλή μετριότητα. Περιμένω να δω αυτό του 2018 που δείχνει να είναι μια χαρά συσκευή (με τα + και - όπως όλες)
Τι μετριότητα, μιλάς σοβαρά; ... Εγω που έχω το P10 και το πήρα πριν 1 μήνα για την γυναίκα μου, το 2μερο που πέρασα για να το στήσω, πέρασα θαυμάσια. Είσαι υπερβολικός. Μου άρεσε πραγματικά... Άσε που έχει λάβει την 8.1 και εγώ είμαι με την 8 ακόμα. Για 200 € που το πήρα, τι θεωρώ από τα καλύτερα τηλέφωνα που είχα, μέχρι τώρα.

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό του 2018 μιλάμε βρε evris. Ποιος ασχολείται με τον αργόσαυρο 6αρι του 2017??? :lol:

Είμαστε όμως στο νήμα του 6 και όχι στου 6 (2018)!

Πώς να ξέρω για ποιό μιλάτε.

Μάλλον πέτυχες λάθος τηλέφωνο αν κρίνω από τα παραπάνω σχόλια!!! ;)

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε όμως στο νήμα του 6 και όχι στου 6 (2018)!

Πώς να ξέρω για ποιό μιλάτε.

Μάλλον πέτυχες λάθος τηλέφωνο αν κρίνω από τα παραπάνω σχόλια!!! ;)

 

ακριβως! well said, παρακαλουνται οσοι θελουν να μιλησουν για του 2018

να ανοιξουν ενα αλλο θεματακι

Link to comment
Share on other sites

ακριβως! well said, παρακαλουνται οσοι θελουν να μιλησουν για του 2018

να ανοιξουν ενα αλλο θεματακι

Υπάρχει ήδη....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462492

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε όμως στο νήμα του 6 και όχι στου 6 (2018)!

Πώς να ξέρω για ποιό μιλάτε.

Μάλλον πέτυχες λάθος τηλέφωνο αν κρίνω από τα παραπάνω σχόλια!!! ;)

 

Αφού είναι έτσι τότε γιατί μιλάς για του 2018???

 

Τότε το 6 (2018) θα πρέπει να σκίζει σε κάμερα, μιά και έχει Zeiss επάνω.

 

Στα υπόλοιπα δεν χρειάζεται να απαντήσω. Όσοι πάνε σε Nokia 6.1 θα αναθεωρήσουν......

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ακριβως! well said, παρακαλουνται οσοι θελουν να μιλησουν για του 2018

να ανοιξουν ενα αλλο θεματακι

 

Σωστό μεν αλλά συγκρίσεις πάντα θα γίνονται. Ειδικά σε σχέση προκατόχου αλλά και σε σχέση με τον ανταγωνισμό. Έτσι κατανοείς την αξία της συσκευής που έχεις στα χέρια σου.

Εννοείτε πως οι ανάγκες ποικίλουν όπως και οι απαιτήσεις και χαίρομαι που σου αρέσει και σε καλύπτει το 6αρι.

Παρεπιπτόντως όποιος ενδιαφέρεται για αγορά μεταχειρισμένου (2017) ας στείλει pm.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

@montoya πότε θα αναθεωρήσουν ομως... ;

 

Το γράφω. Όταν θα πάρουν το 6.1 τότε θα καταλάβουν τι ήταν το 6 (2017)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τότε θα είναι ήδη αργά, δεν νομίζεις;

Ήδη είναι ευχαριστημένοι με το 6.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, παρακαλώ τα φώτα σας οι κάτοχοι του 6...

Πέρα από το ότι το έχω σχεδόν 6 μήνες και είμαι happy μαζί του, πρακτικά χωρίς κανένα πρόβλημα, έχω το εξής θέμα: Από τότε που πέρασε το 8.1, παρατηρώ τα εξής:

- Δεν δίνει τη φόρτιση μπαταρίας συσκευής bluetooth (θεωρητικά, feature του 8.1, θα μπορούσε όμως να μην το υποστηρίζει και η συσκευή μου BT, είναι plantronics PLT_M70).

- Το κυριότερο: Δεν λειτουργούν πλέον σωστά τα στατιστικά της μπαταρίας (ρυθμίσεις>μπαταρία). Δεν δίνει πλέον κατανάλωση ανά λειτουργία ή εφαρμογή, αλλά εμφανίζει όλη την κατανάλωση να γίνεται από το... bluetooth (το οποίο γενικά είναι ανοιχτό και λειτουργεί σωστά, αλλά έχει λειτουργήσει λίγο ή καθόλου). Π.χ. μπορεί στο τέλος της μέρας να έχω μταταρία 20% και να εμφανίζει κατανάλωση bluetooth 79% και όλα τα υπόλοιπα από 0% (εφαρμογές, ομιλία, τα πάντα 0%). Πάντως, η πραγματική απόδοση της μπαταρίας είναι φυσιολογική, είναι προφανές ότι το πρόβλημα είναι στα στατιστικά. Περίμενα να διορθωθεί, αλλά και στη χθεσινή ενημέρωση δεν άλλαξε κάτι.

Συμβαίνει το ίδιο και σε εσάς; Με προβληματίζει ότι δεν το βλέπω να πολυ-εμφανίζεται σε forums...

Edited by pavlos 364
Link to comment
Share on other sites

Παυλο, το ποσοστο της μπαταριας bluetooth (αν εννοεις αυτό) εμφανίζεται στην λιστα των συσκευών bluetooth. Για το αλλο που λες, όντως εμφανιζει μεγάλα ποσοστά στη bluetooth. σ εμένα δείχνει κατανάλωση bluetooth 82% k εφαρμογές 3%, αλλα δεν μπορω να το εκτιμισω, διοτι χρησιμοποιω συνεχεια το bluetooth
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...