Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε και εδω.

9.0.5.0

 

Βγηκε και σαν fastboot αυτη την κατεβαζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερωτηση εχω την dev μπορω μεσω fastboot να βαλω την global χωρις να διαγραψω αυτα που εχω μεσα η μονο απο dev σε dev το μπορω;

Link to comment
Share on other sites

Ναι να μπεις στο κρυφό μενού να δεις αν δούλευει σωστά ο proximity sensor, αυτός που καταλαβαίνει όταν πλησιάζει το αυτί σου κατά τη διάρκεια της κλήσης ώστε να σβήσει η οθόνη.

Αν θυμάμαι καλά μπορείς και να τον καλυμπραρεις από εκεί αν δεις δυσλειτουργια.

Αν δεν γίνεται calibration από εκεί σίγουρα γίνεται με κάποιο application.

Εκεί ψάξου πάντως

Φίλε μου ακολούθησα τις συμβουλές σου γιατί έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα.Τεστάρισα τον proximity sensor,αλλά μάλλον υπάρχει πρόβλημα γιατί μου γράφει με κόκκινα γράμματα test fail.Τι μπορώ να κάνω;Υπάρχει λύση;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το mi mover .
Δεν μεταφέρει όμως και τα δεδομένα των εφαρμογών έτσι δεν είναι;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρει όμως και τα δεδομένα των εφαρμογών έτσι δεν είναι;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω και δεν θυμάμαι σίγουρα.

Η αίσθηση που έχω είναι ότι μεταφέρει τα πάντα . Βέβαια θα πρέπει να κάνεις log in σε κάποιες εφαρμογές .

Link to comment
Share on other sites

Βγηκε και σαν fastboot αυτη την κατεβαζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερωτηση εχω την dev μπορω μεσω fastboot να βαλω την global χωρις να διαγραψω αυτα που εχω μεσα η μονο απο dev σε dev το μπορω;

 

Τελικά την έβαλα από πανω και την πήρε κανονικά έτσι είμαι πλέον stable από dev με τις εφαρμογές μου.

Link to comment
Share on other sites

όσοι ξεκλειδώσατε bootloader τι διακιολογια γράψατε? το θέλω να ροοταρω τη συσκευή περνάει?

Μπορείς να πεις απλά ότι θες να περάσεις custom rom από xiaomi.eu π.χ ή την ελληνική

 

μου ηρθε μια αναβαθμιση τι ειναι ξερουμε ;

MIUI 9 Global Stable ROM 9.0.5.0 Changelog

 

System

  • Optimization - Improved App lock's security level (11-15)
  • Fix- Issues with sound in Silent Mode (11-15)
  • Fix- Contact names weren't shown in call history (11-15)


Music

  • Fix- Music performance issues (11-21)

Link to comment
Share on other sites

Οι ενημερωσεις της miui δεν εχουν καμια σχεση με τις ενημερωσεις ανδροιδ;Δλδ θα ερθει ξεχωριστη για νουγκατ 7.1.2;
Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι με την 9050 ο ήχος έχει βελτιωθεί κατά πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ καιρό να το χρησιμοποιήσω και δεν θυμάμαι σίγουρα.

Η αίσθηση που έχω είναι ότι μεταφέρει τα πάντα . Βέβαια θα πρέπει να κάνεις log in σε κάποιες εφαρμογές .

Δυστυχώς δεν τα μεταφέρει τα δεδομένα των εφαρμογών. Αύριο θα δοκιμάσω με το Helium από το γραφείο γιατί θέλει υπολογιστή εκεί νομίζω δε θα έχω πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω την εντύπωση ότι με την 9050 ο ήχος έχει βελτιωθεί κατά πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν γράφει κάτι για τον ήχο όμως..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εντάξει λέει κάτι για την μουσική..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ειναι μαμα και χωρις νοβα η τιποτα αλλο με τις τελευταιες αναβαθμισεις θα ηθελα αν μπορουσε να πατησει συλλογη να ανοιξει μια οποιαδηποτε φωτο και να πατησει τις 3 τελιτσες που λεει περισσότερα να παρει ενα στιγμιοτυπο οθονης και να το ανεβασει για να σας περιγραψω ενα προβλημα μου αν μπορει καποιος ας το ποσταρει. :(
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. 3 σύντομες ερωτήσεις αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει. Έκανα την διαδικασία για την gcam, οπότε τώρα εγώ είμαι σε stable 9.0.3.0, με TWRP αλλά χωρίς root. Για τις επόμενες ota έχω 3 ερωτήσεις:

1) Ποιο αρχείο κατεβάζω?

2) Πως το εγκαθιστώ?

3) Ότι έχω μέσα στο κινητό διαγράφεται?

 

Έχω κάνει αναζήτηση στο θέμα και έχω διαβάσει στο google, αλλά κάπου το έχασα μεταξύ αυτών που έχουν dev και αυτών που έχουν stable με ρουτ.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος ειναι μαμα και χωρις νοβα η τιποτα αλλο με τις τελευταιες αναβαθμισεις θα ηθελα αν μπορουσε να πατησει συλλογη να ανοιξει μια οποιαδηποτε φωτο και να πατησει τις 3 τελιτσες που λεει περισσότερα να παρει ενα στιγμιοτυπο οθονης και να το ανεβασει για να σας περιγραψω ενα προβλημα μου αν μπορει καποιος ας το ποσταρει. :(
Ορίστε.1d2ad8566f14a7bc383a7ea8f66c800a.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες. Πως απενεργοποιώ το δακτυλικό αποτύπωμα αυτό δλδ που όταν περνάω το δάκτυλο από πάνω ανάβει η οθόνη. Από τις ρυθμίσεις το έχω απενεργοποιημένο αλλά πάλι ανάβει. Θέλω να το απενεργοποιήσω και σαν hardware αν αυτό μπορεί να γίνει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλά τι πίνουν εκεί στην xiaomi? σήμερα μετά την τελευταία αναβάθμιση παρατήρησα ότι ο ήχος πχ των ειδοποιήσεων του whatsapp λαμβάνεται από την ένταση των ήχων των πολυμέσων όχι του κεντρικού ήχου! πάνε καλά;;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει και εγώ 2 θετικά στη 9.5.0 , το πρώτο σαφής βελτίωση στην μουσική και το δεύτερο εγώ τουλάχιστον είδα να επανέρχεται το 4g μου στο φουλ ενώ με την 9.3.0 είχε φτάσει στο μισό. Λόγω θέσης στο σπίτι πάντα είχα σήμα τέρμα και από τις 3 κινητές και καθώς έβαλα την 9.3 ίσα που πήγαινα 2 γραμμές. Βέβαια ίσως αυτό διορθώθηκε γιατί όλα τα update δεν τα έχω κάνει με επαναφορά εργοστασιακών πρώτα και απλά τα περνάω από πάνω. Το επισημαίνω πάντως να δούμε αν ισχύει και σε άλλους.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ να κάνω ένα clear system cache γιατί είχα ένα ψιλοbug και έφαγα τα μούτρα μου. Με "Μι recovery 3.0" έχω μόνο τρεις επιλογές.

Reboot, Wipe data, Connect to Mi Assistant.

Σημείωση, δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader και είμαι με Miui 9.5.0 stable.

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Μου διαφεύγει κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ να κάνω ένα clear system cache γιατί είχα ένα ψιλοbug και έφαγα τα μούτρα μου. Με "Μι recovery 3.0" έχω μόνο τρεις επιλογές.

Reboot, Wipe data, Connect to Mi Assistant.

Σημείωση, δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader και είμαι με Miui 9.5.0 stable.

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Μου διαφεύγει κάτι?

καντο απο cleaner,εχει επιλογη για system cache αλλα και για ολα τα apps
Link to comment
Share on other sites

Είπα και εγώ να κάνω ένα clear system cache γιατί είχα ένα ψιλοbug και έφαγα τα μούτρα μου. Με "Μι recovery 3.0" έχω μόνο τρεις επιλογές.

Reboot, Wipe data, Connect to Mi Assistant.

Σημείωση, δεν έχω ξεκλειδώσει bootloader και είμαι με Miui 9.5.0 stable.

Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση? Μου διαφεύγει κάτι?

 

καντο απο cleaner,εχει επιλογη για system cache αλλα και για ολα τα apps

 

Μου συνέβει και μένα χτες αυτό, για να μην το πολυψάξω γιατί το χρειαζόμουν εκείνη την ώρα του έκανα reboot, με επανέφερε στην προηγούμενη κατάσταση μόνο που όταν ξανακατέβασα την αναβάθμιση μου έβαλε ολόκληρη τη rom(!) και έγινε το update χωρίς άλλα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει και εγώ 2 θετικά στη 9.5.0 , το πρώτο σαφής βελτίωση στην μουσική και το δεύτερο εγώ τουλάχιστον είδα να επανέρχεται το 4g μου στο φουλ ενώ με την 9.3.0 είχε φτάσει στο μισό. Λόγω θέσης στο σπίτι πάντα είχα σήμα τέρμα και από τις 3 κινητές και καθώς έβαλα την 9.3 ίσα που πήγαινα 2 γραμμές. Βέβαια ίσως αυτό διορθώθηκε γιατί όλα τα update δεν τα έχω κάνει με επαναφορά εργοστασιακών πρώτα και απλά τα περνάω από πάνω. Το επισημαίνω πάντως να δούμε αν ισχύει και σε άλλους.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την 9.0.5.0 εννοεις.Και γινεται ακομα καλυτερο με την 9.1. Tο τσεκαρα ατις εναλλαγες που κανει μεσα στο μετρο
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...