Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως το gps δεν το επηρεαζει. Απλα μπορει να απαιτει απο εσενα καποια κινηση για να καταλαβει ποια κατευθυνση εχεις στη χαρτη.

 

Σκεψου καποιοι βαζουν θηκες με μαγνητακι που αχρηστευουν την πυξιδα.

Link to comment
Share on other sites

Παντως το gps δεν το επηρεαζει. Απλα μπορει να απαιτει απο εσενα καποια κινηση για να καταλαβει ποια κατευθυνση εχεις στη χαρτη.

ευτυχως! τοτε μικρο το κακο υποθετω.:happy:

Σκεψου καποιοι βαζουν θηκες με μαγνητακι που αχρηστευουν την πυξιδα.

απορια, αλλα γιατι να το κανεις αυτο? ποιο το οφελος?

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν το κανουν για αυτο. Μπορει να εχει μαγνητακι επειδη ειναι τυπου window-smart view ή να χουν κλιπακι να σφραγιζουν τη θηκη/πορτοφολι.

 

Σε αυτες τις περιπτωσεις η πυξιδα δειχνει λανθασμενες πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είχαμε απαντήσεις παληκάρια. Καταρχήν να πούμε ότι το κινητό γενικά ακόμα δεν έχει κινηθεί(preorder φάση) και παίζει κυρίως σε αποθήκες απο ΗΚ (Hong Kong πρέπει να είναι).

Σε κάθε κατάστημα πριν παραγγείλετε, να κοιτάτε καλά τους τρόπους αποστολής και τους όρους. Τους έχουν για να είναι καλλυμμένοι και εκείνοι. Στο λοιπόν:

 

-Στο vickmall που μίλησα με Σελίνα ακόμα δν το έχουνε. Την πίεσα λίγο να το φέρει γιατί της είπα μαζικά θα το παραγγείλουμε, αν και εφόσον το φέρουν σύντομα. Μιλάμε πάντα για την αποστολή με το 20αρακι. Καιροφυλακτούμε.

 

- Στο to2c, ακόμα τουλάχιστον, δεν το έχουν στο τρόπο αποστολής που θέλουμε: EU Express ( No Tax , No VAT ).

 

- Στο minideal κατάλαβα το ίδιο με to2c, αλλά και αφενός μ μιλούσε σπασμένα αγγλικά και αφετέρου η σελίδας τους μου μοιάζει broken σε ορισμένα σημεία. Ή εγω έχω το πρόβλημα? Τους άφησα.

 

- Στο gearbest πρέπει να λέει ''EU Warehouse'' αλλιώς είναι δώρον άδωρον η παραγγελία από Κίνα για τα όποια μεταφορικά.

 

Με όλους σχεδόν με email συννενοήθηκα οπότε και οι απαντήσεις είναι καταγεγραμμένες.

 

bonus: στο banggοod δευσμεύονται ότι με priority air mail δεν θα πληρώσω additional customs. Ας πούμε στο note 4x υπάρχει αυτή η επιλογή. Σας λέω τι μου είπαν, τώρα ένας θεός ξέρει αν όντως θα έχουμε θέμα ή όχι. Στο global ωστόσο ,ακόμα δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

 

Στο δια ταύτα: το κινητό φαίνεται επιεικώς εξαιρετικό και μου φαίνεται θα το πάρουμε όλοι μαζικά εδώ πέρα, όταν με το καλό παρουσιαστεί και από vickmall και στις άλλες Ευρωπαικές αποθήκες.

 

Αναμονή επομένως.

 

---------------------------------------------------------------

Η φθηνότερη τιμή από Ευρώπη πάντα παραμένει από Honorbuy και την ισπανική τους αποθήκη (215 μαζί με μεταφορικά) αν δν κάνω λάθος. Αν το βρείτε και αλλού, ποστάρετε λινκ ρε παιδιά να το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

Thanks για όλο το legwork. Έχω το Note 3 στο συρτάρι από Κώτσο αλλά μάλλον θα τσιμπήσω το 4 και το 3 θα πάει στην mother. Όταν έχουν πάλι σε στοκ το μαύρο στο Honor δηλαδή. Ή αν το φέρει το Vick με τριγωνική. Θήκες είπαμε είναι ίδιες με το κανονικό Note 4 έτσι; Protector θα μπαίνει ή δεν θα κάθεται καλά λόγω κυρτής οθόνης (αν είδα καλά);
Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω ειμαι ετοιμος για παραγγελια μιας και εδωσα το umi plus.

nikolaos8 μια και δεν το εχω με τα Αγγλικα ευχαριστουμε για τις πληροφοριες :)

περιμενουμε

Link to comment
Share on other sites

EU post έχει το TO2C

KAI για το ΝΟΤΕ4.

ΤΕΛΙΚΑ Που υπερέχει σε σχέση με το ΝΟΤΕ3?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

EU post έχει το TO2C

KAI για το ΝΟΤΕ4.

ΤΕΛΙΚΑ Που υπερέχει σε σχέση με το ΝΟΤΕ3?

 

Αυτονομια, καμερα σε χαμηλο φωτισμο και nougat. Υστερει ομως σε ταχυτητα και προφανως τιμη (δεν εχει καν κυκλοφορησει ακομα).

Link to comment
Share on other sites

EU post έχει το TO2C

KAI για το ΝΟΤΕ4.

ΤΕΛΙΚΑ Που υπερέχει σε σχέση με το ΝΟΤΕ3?

Με μια λέξη;

Παντού.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με μια λέξη;

Παντού.

 

Σε ταχυτητα ο soc 625 ειναι υποδεεστερος του 650. Μενει μονο να δουμε τι optimization θα κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Μα στη πραξη ακομα δεν ξερουμε. :) Για αυτο ειπα μενει να δουμε τι optimization θα κανουν.

 

Και σαφεστατα τα νουμερα απο μονα τους δεν λενε κατι τελικα για τη συσκευη. Πχ το nexus 5x με τον 808 εχω δει να τρωει πολυ καλυτερα soc (αλλα εκει ειναι και vanilla android).

 

Παντως αν μη τι αλλο ειναι μια παρα πολυ καλη προταση. Προσωπικα παιζει να ξανα αλλαξω συσκευη οταν βγει. :D

Link to comment
Share on other sites

Και το 3αρι θα πάρει Nougat , oπου ναναι

 

Κατα 99% δεν θα παρει. Η σειρα redmi ειναι οικονομικη σειρα και δεν παιρνει πανω απο 1 updates (μαλιστα αν ειναι mtk δεν παιρνει κανενα). Οποτε για αυτο και εβαλα στα + τη nougat.

 

Το καλο βεβαια στο 3 ειναι οτι υπαρχει support απο cm/aosp και οταν γινει αρκετα optimized καποια custom rom βασισμενη σε nougat μπορεις να βαλεις αυτη ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω η λιστα που ειχε βγει δεν ηταν official αλλα expected. Θα δειξει. Προσωπικα θα μου κανε (ευχαριστη) εντυπωση αν τελικα παρει nougat.
Link to comment
Share on other sites

EU post έχει το TO2C

KAI για το ΝΟΤΕ4.

ΤΕΛΙΚΑ Που υπερέχει σε σχέση με το ΝΟΤΕ3?

 

Εσύ θες αυτή : EU SF Express( 5-8 Business Days ) - $19.99 (βάλε στο cart το note 4χ για παράδειγμα)

Λογικά όλοι με τη σειρά θα προσθέσουν αυτή την επιλογή. Το note 4x το προηγούμενο μήνα δεν βγήκε? Και ήδη την έχει την επιλογή.

 

Όλοι την ίδια έχουν βασικά. Και να πείς ότι θα τα πάρεις 2-3 μαζί, πάλι νομίζω δεν συμφέρει γιατί το 19,99 αυξάνεται ανάλογα και με τον αριθμό των κινητών. Ας πούμε στα 3 πάει κάπου στο 35$. Και 35/3= 11,6 . αα άντε ίσως καταφέρουμε να γλυτώσουμε κανά 10ρικάκι από μεταφορικά αν τα πάρουμε πολλά μαζί, χώρια την όποια έκπτωση από το κατάστημα.

 

Εαν κάποιος ενδιαφέρεται για μαζική παραγγελία, ας μ στείλει ένα pm μήπως τα βρούμε. Θα ρωτήσω και το όποιο κατάστημα φυσικά αν γίνεται και μας συμφέρει κιόλας. Νομίζω από Vickmall θα ήταν καλά να γίνει αυτό. Έχω αφήσει και email σε selina και περιμένω ενημέρωση με το που γίνουν διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο πρόβλημα που βλέπω είναι η κυρτή οθόνη, τα protector κάθονται ακριβώς εκεί που ανάβει η οθόνη και τα υπόλοιπα πλαϊνά είναι ακάλυπτα. Και δεν έχει gorilla glass. Οπότε ή πλαστικό protector ή αυτά που πιάνουν όλο το μπροστινό ή χωρίς με θήκη φλιπ.

 

 

http://i.imgur.com/Xn78XIe.jpg

 

Σε αυτα τα λεφτα γενικα δεν βρισκεις gorilla glass εκτος και αν ειναι παλαιοτερο μοντελο.

 

Τότε έπρεπε να την κρατήσουν φλατ να βάζουμε ό,τι θέλουμε πάνω.

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Καλά πρόβλημα δε το λες.

Χωρίς τζάμι το έχω,και δεν έχει πάθει τίποτα.Το προσέχω και λίγο βέβαια,αν και έχει φάει κάτι ξεγυρισμένες τούμπες.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τότε έπρεπε να την κρατήσουν φλατ να βάζουμε ό,τι θέλουμε πάνω.

 

Μωρε δικιο εχεις αλλα πλεον οι περισσοτερες συσκευες με 2.5D βγαινουν πλεον αφου ειναι πιο ελκυστικο αυτο το design (αυτο ζητα ο καταναλωτης). Εδω υπαρχουν πολυ ακριβοτερες συσκευες με 2.5D χωρις gorilla glass (βλεπε honor 8 που οταν πρωτοβγηκε ηταν πανω απο 400 ευρω)

 

Κοιτα εγω οσο το ειχα, του χα βαλει τζαμακι που ηταν οριακα οκ. Στη τελικη βαζεις μια ζελατινα που θα καθεται ακομα καλυτερα. Θελω να πω οτι δεν ειναι και το τελος του κοσμου.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

H 2.5D έχει περισσότερες αντοχές στα χτυπήματα αν πέσει υπό γωνία ή αν πέσει στα πλαϊνά ή στα πάνω κάτω.

 

http://cdn.gsmarena.com/vv/newsimg/15/04/vivo-x5-pro-tease/gsmarena_002.jpg

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Το τζαμακι ουτως ή αλλος δεν βοηθαει σε πτωσεις υπο γωνια. Κυριως για γρατζουνιες ειναι και τυχον πτωσεις με την οθονη κατω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...