Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα.

 

Είδα την συσκευή (με 625 επεξεργαστη) στο birdphone. Στην περιγραφή όμως δεν λέει αν έχει την 800αρα μπάντα. Μπορούμε να καταλάβουμε αν είναι το global μοντελο απο διαστάσεις ή κατι παρόμοιο όπως στο RN3?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Είδα την συσκευή (με 625 επεξεργαστη) στο birdphone. Στην περιγραφή όμως δεν λέει αν έχει την 800αρα μπάντα. Μπορούμε να καταλάβουμε αν είναι το global μοντελο απο διαστάσεις ή κατι παρόμοιο όπως στο RN3?

 

Καλημερα.

 

Πολυ δυσκολο σε αυτη τη τιμη. Αλλωστε υποθετω πως θα το γραφε. Δεν εχουν διαφορες στις διαστασεις.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

 

Πολυ δυσκολο σε αυτη τη τιμη. Αλλωστε υποθετω πως θα το γραφε. Δεν εχουν διαφορες στις διαστασεις.

 

Λέει κάπου στην σελίδα ότι είναι Ευρωπαϊκής Αντιπροσωπείας. Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοούν. Μπορεί να το κάναν copy paste το μήνυμα απο άλλη συσκευή :lol:

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη η συσκευη με ενδιαφερει,καποιος να ενημερωσει τον ασχετο το τι σημαινει ακριβως το"800αρα μπαντα"?:p
Link to comment
Share on other sites

μάσκα και θήκη δώρο ή τα πλήρωσες?

Δεν βλέπω accessories χωριστά στο site

τα πλήρωσα φίλε

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Λέει κάπου στην σελίδα ότι είναι Ευρωπαϊκής Αντιπροσωπείας. Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοούν. Μπορεί να το κάναν copy paste το μήνυμα απο άλλη συσκευή :lol:

 

Το πιθανοτερο :) Εχω δει xiaomi κινητο σε σκρουτζομαγαζο (δηλαδη οχι infoquest) που ειχε και κινεζικα γραμματα στο κουτι και να γραφει 2ετη εγγυηση επισημης αντιπροσωπειας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η συσκευη με ενδιαφερει,καποιος να ενημερωσει τον ασχετο το τι σημαινει ακριβως το"800αρα μπαντα"?:p

 

Κάποιοι πάροχοι στην ελλάδα χρησιμοποιούν το band20 στα 800 MHz για δίκτυο 4g στην επαρχία. Αν πάρεις κινητό απο κινεζικο μαγαζί χωρις να υποστηρίζει 800 MHz, δεν θα έχεις σήμα 4g σε κάποιες περιοχές. Γι αυτο καλό είναι να πάρεις την Global Έκδοση που το υποστηρίζει

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη η συσκευη με ενδιαφερει,καποιος να ενημερωσει τον ασχετο το τι σημαινει ακριβως το"800αρα μπαντα"?:p

 

Σημαίνει ότι του λείπει μια βασική συχνότητα 4G, η οποία χρησιμοποιείται και από τους 3 παρόχους.

Cosmote και Voda την έχουν πιο συμπληρωματική προς το παρόν, αλλά ολοένα και πιο χρησιμοποιούμενη σε ιστούς τους, ενώ η Wind την έχει ως βάση για το 4G της. Γενικά και πρακτικά μιλώντας ανεξαρτήτως παρόχου, αν ζεις σε μεγάλο αστικό κέντρο μπορεί να μην καταλάβεις ότι σου χρειάζεται (εκτός αν δεν βλέπεις 4G μέσα σε κτίρια), ενώ στην επαρχία είναι αρκετά πιο διαδομένη στις κεραίες.

Εγώ πάντως δεν δέχομαι να πάω διακοπές σε βουνό, νησί ή κάποιο επαρχιακό θέρετρο και να μην έχω 4G, ενώ ο άλλος με 800αρα να έχει κανονικά. :)

Link to comment
Share on other sites

Λέει κάπου στην σελίδα ότι είναι Ευρωπαϊκής Αντιπροσωπείας. Δεν ξέρω τι ακριβώς εννοούν. Μπορεί να το κάναν copy paste το μήνυμα απο άλλη συσκευή :lol:

 

Καλησπέρα. Αν και λίγο off topic μιας και το είδα είπα να προειδοποιήσω. Από προσωπική εμπειρία μακριά απο το Birdphone. To "Ευρωπαϊκής Αντιπροσωπείας" που λένε σημαίνει οτι δεν το έχουν αγοράσει απο τον επίσημο αντιπρόσωπο της εταιρείας στην Ελλάδα αλλά το έχουν φέρει από άλλη χώρα. Όταν λοιπόν τους είχα ρωτήσει τι σημαίνει αυτό για εμένα, γιατι ειχαν το κινητό τότε και απο "Ευρωπαϊκής Αντιπροσωπείας" αλλά και απο ελληνική με διαφορά στην τιμή 20 ευρώ πάνω το ελληνικής, μου είχαν πει ρητά τίποτα απολύτως. Οτι και καλά είναι όλα ίδια και ότι και καλά απλά αυτοί επειδή το έφεραν απο αλλού με καλύτερη τιμή μπορούν να το δώσουν και με καλύτερη τιμή. Όταν όμως άνοιξα κουτί και η οθόνη δεν δούλευε και το πήγα πίσω μετα απο 2 μέρες το τι τράβηξα δεν λέγεται... Και εννοείται το κινητό καμία σχέση με το να το στείλουν στην επίσημη αντιπροσωπεία εδώ. Για να μην πω οτι εφόσον ήμουν μέσα στις 7 μέρες έπρεπε άμεση αντικατάσταση που δεν έγινε και με ταλαιπώρησαν και με αυτό.

 

Συγνώμη για το off topic αλλά μόλις είδα το μαγαζί μου γύρισε το μάτι ανάποδα με το που θυμήθηκα τι τράβηξα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αν και λίγο off topic μιας και το είδα είπα να προειδοποιήσω. Από προσωπική εμπειρία μακριά απο το Birdphone. To "Ευρωπαϊκής Αντιπροσωπείας" που λένε σημαίνει οτι δεν το έχουν αγοράσει απο τον επίσημο αντιπρόσωπο της εταιρείας στην Ελλάδα αλλά το έχουν φέρει από άλλη χώρα. Όταν λοιπόν τους είχα ρωτήσει τι σημαίνει αυτό για εμένα, γιατι ειχαν το κινητό τότε και απο "Ευρωπαϊκής Αντιπροσωπείας" αλλά και απο ελληνική με διαφορά στην τιμή 20 ευρώ πάνω το ελληνικής, μου είχαν πει ρητά τίποτα απολύτως. Οτι και καλά είναι όλα ίδια και ότι και καλά απλά αυτοί επειδή το έφεραν απο αλλού με καλύτερη τιμή μπορούν να το δώσουν και με καλύτερη τιμή. Όταν όμως άνοιξα κουτί και η οθόνη δεν δούλευε και το πήγα πίσω μετα απο 2 μέρες το τι τράβηξα δεν λέγεται... Και εννοείται το κινητό καμία σχέση με το να το στείλουν στην επίσημη αντιπροσωπεία εδώ. Για να μην πω οτι εφόσον ήμουν μέσα στις 7 μέρες έπρεπε άμεση αντικατάσταση που δεν έγινε και με ταλαιπώρησαν και με αυτό.

 

Συγνώμη για το off topic αλλά μόλις είδα το μαγαζί μου γύρισε το μάτι ανάποδα με το που θυμήθηκα τι τράβηξα...

 

Αν η αντιπροσωπεία υπάρχει και το κινητό είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής (δεν ισχύει αυτό για xiaomi) είναι υποχρεωμένη σε επισκευή πάντως. Και σε LG G2 και σε samsung αγορασμένα ως Ευρωπαϊκής εισαγωγής πολύ φθηνότερα επισκευάστηκαν κανονικά ίσως όχι σε μια μέρα όπως αν ήταν δίκης της εισαγωγής (πιθανόν) αλλά κανονικά και χωρίς χρέωση

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αν η αντιπροσωπεία υπάρχει και το κινητό είναι ευρωπαϊκής εισαγωγής (δεν ισχύει αυτό για xiaomi) είναι υποχρεωμένη σε επισκευή πάντως. Και σε LG G2 και σε samsung αγορασμένα ως Ευρωπαϊκής εισαγωγής πολύ φθηνότερα επισκευάστηκαν κανονικά ίσως όχι σε μια μέρα όπως αν ήταν δίκης της εισαγωγής (πιθανόν) αλλά κανονικά και χωρίς χρέωση

 

Γενικά με το "ευρωπαϊκής εισαγωγής" ναι ισχύει οτι θα έχεις support υποθέτω. Το θέμα είναι όμως πως θα το έχεις. Έχω ακούσει διάφορα... Εγώ κυρίως αναφέρθηκα στο συγκεκριμένο μαγαζί κι όχι τόσο στο θέμα "ευρωπαϊκής εισαγωγής". Με το μαγαζί είχα θέμα και αυτοί με ταλαιπώρησαν, όχι το τελικό support (το οποίο δεν έγινε απο τη sony αλλά από άλλους και εδώ αρχίζουν τα ερωτηματικά για το support όταν είναι "ευρωπαϊκής εισαγωγής" ή για ακόμη μια απαράδεκτη ίσως αντιμετώπιση απο το συγκεκριμένο μαγαζί...).

Link to comment
Share on other sites

Σημαίνει ότι του λείπει μια βασική συχνότητα 4G, η οποία χρησιμοποιείται και από τους 3 παρόχους.

Cosmote και Voda την έχουν πιο συμπληρωματική προς το παρόν, αλλά ολοένα και πιο χρησιμοποιούμενη σε ιστούς τους, ενώ η Wind την έχει ως βάση για το 4G της. Γενικά και πρακτικά μιλώντας ανεξαρτήτως παρόχου, αν ζεις σε μεγάλο αστικό κέντρο μπορεί να μην καταλάβεις ότι σου χρειάζεται (εκτός αν δεν βλέπεις 4G μέσα σε κτίρια), ενώ στην επαρχία είναι αρκετά πιο διαδομένη στις κεραίες.

Εγώ πάντως δεν δέχομαι να πάω διακοπές σε βουνό, νησί ή κάποιο επαρχιακό θέρετρο και να μην έχω 4G, ενώ ο άλλος με 800αρα να έχει κανονικά. :)

 

Κάποιοι πάροχοι στην ελλάδα χρησιμοποιούν το band20 στα 800 MHz για δίκτυο 4g στην επαρχία. Αν πάρεις κινητό απο κινεζικο μαγαζί χωρις να υποστηρίζει 800 MHz, δεν θα έχεις σήμα 4g σε κάποιες περιοχές. Γι αυτο καλό είναι να πάρεις την Global Έκδοση που το υποστηρίζει

 

Επομενως πως θα ξεχωρισω ποια ειναι global?Η συσκευη που εχουν τα ελληνικα μαγαζια ειναι οκ;

Link to comment
Share on other sites

Επομενως πως θα ξεχωρισω ποια ειναι global?Η συσκευη που εχουν τα ελληνικα μαγαζια ειναι οκ;

Οπως εχει γραφτει ηδη αρκετες φορες, δεν υπαρχει ελληνικο καταστημα που να εχει το global. Τωρα κυκλοφορησε το κινητο. Και οταν με το καλο το φερουν θα το ξεχωριζεις απλα απο τα specs αν γραφει B20 ή 800 στις μπαντες (ενδεχομενως να το βαπτισουν και global ή international)

Link to comment
Share on other sites

όποιος το έχει ας κάνει ένα κόπο να βγει σε ανοιχτό χώρο να βγάλει ένα screenshot πόσους δορυφόρους βλέπει/ κλειδώνει πλιζ

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζουμε αν το global edition θα βγει και με τα 4gb/64gb; Να περιμένουμε;

 

Νομιζω ολοι αυτο περιμενουμε αλλα δε βλεπω πουθενα κατι τετοιο ειτε σε presale ειτε εστω αναμενετε. Μακαρι να βγει αν και φοβαμαι οτι δε θα δουμε κατι αλλιως θα εβγαιναν μαζι λογικα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στο αλι το 3/32 στα 154.27$

Global edition.

Οσοι πιστοι της αγορας απο την Κινα, προσελθετε

 

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-4-global-3gb-32gb

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το εχει παρει κανεις?

αν το εχει καποιος ή ο πρωτος που θα το παρει

να μας πει αν εχει battery drain οπως εχει πλεον το rn3pro

και αν εχει και αυτο προβλημα με τα hands free

πως παει το gps και αν γενικα εχει καποιο bug

Link to comment
Share on other sites

το εχει παρει κανεις?

αν το εχει καποιος ή ο πρωτος που θα το παρει

να μας πει αν εχει battery drain οπως εχει πλεον το rn3pro

και αν εχει και αυτο προβλημα με τα hands free

πως παει το gps και αν γενικα εχει καποιο bug

 

Eχει baterry drain to RN3PRO?

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Στο αλι το 3/32 στα 154.27$

Global edition.

Οσοι πιστοι της αγορας απο την Κινα, προσελθετε

 

https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-xiaomi-redmi-note-4-global-3gb-32gb

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link?

Σε μαυρο υπάρχει?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις λινκ?

Γιατι, αυτο που εβαλα τι ειναι?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

Link από κατάστημα που να διαθέτει το μαύρο εννοεί.

Το honorbuy το έχει σε pre order

http://www.honorbuy.com/1068-xiaomi-redmi-note-4-international-version-32gb-black.html

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by aggelos74

OnePlus 3T

LeTV X800 CN

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που πηρε την 8.1.3.0 ναι... και μαλιστα αρκετο

 

Το ειχα στην 8.1.3.0 και δεν μπορω να πω οτι ειχα καποιο τρελο battery drain.

 

Οπως και να χει updates βγαινουν συχνα και πολλες rom να διαλεξεις. Ειτε βαζεις καποια προηγουμενη ειτε περιμενεις την 8.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...