Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Android oreo θα δουμε λέτε?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

κανει δεν ξερει αλλα λογικα 2 αναβαθμησεις πρεπει να παρει (7-οραιο) γιατι πιστευω οτι η mi υποστηριζει τα μοντελλα της και ειδικα το νοτ4(χ,ψ ω...) εχει μεγαλες πωλησεις οποτε ισως να το εχει στα πλανα της.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

κανει δεν ξερει αλλα λογικα 2 αναβαθμησεις πρεπει να παρει (7-οραιο) γιατι πιστευω οτι η mi υποστηριζει τα μοντελλα της και ειδικα το νοτ4(χ,ψ ω...) εχει μεγαλες πωλησεις οποτε ισως να το εχει στα πλανα της.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Υπάρχουν τα κινητά mi και redmi. Τα πρώτα είναι τα πιο ακριβά τις κινητά με πολλές αναβαθμίσεις και τα δεύτερα τα φτηνά της που παίρνουν το πολύ ένα update σε android (αν είναι mediatek δεν παίρνουν κανένα). Τώρα να κάνουν κάποια εξαίρεση; Μακάρι.

Link to comment
Share on other sites

Ένα είναι π.χ. Settings-Battery-Manage Apps Battery Usage. Εκεί μπορείς να δοκιμάσεις να το βάλεις off

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

 

Το έκανα, να δούμε μπας κι αυτό λύσει το πρόβλημα μου.

Θέτοντας το στο off υπάρχουν κάποιες συνέπειες;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας. eimai καινουριος στο σαιτ και εχω 2 μερες ειμαι κατοχος του xiaomi note 4 global edition απο youhou. θα ηθελα καποιες διευκρινισεις σε οποιον το χει λιωσει και το ξερει το κινητο του σα την παλαμη του.... 1ον..viper οσα μυνηματα και να ρθουν παραμενει στο ενα το ιδιο και στο μεσεντζερ yahoo και κτλ...,,2ον.. υπαρχει ειδικο τζαμακι για το συγκεκριμενο μοντελο??? αυτο που παρηγγειλα και εγραφε για 4χ και 4 note γυρω γυρω μου κραταει αερα λογω του οβαλ σχηματος οθονης.... 3ον .. εχετε να προτεινετε καποια εφαρμογη κατι τελοσπαντων για το κινητο που να το βοηθαει γενικως.... ευχαριστω εκ τον προτερων. Γιωργος
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια,σκεφτομαι να προχωρήσω στην αγορα του τηλεφωνου (4/64).Θα ηθελα να μαθω πιθανα προβλήματα που εχει βγαλει το τηλεφωνο,το ηχειο αν ακούγεται ικανοποιητικα και επισης πως φαινεται η οθονη κατω από τον ηλιο..Για αυτονομια δεν ρωταω γιατι ξερω ότι εχει πολλη καλη!:)

Επισης ο 625 λαγκαρει καθολου ή τρεχει απροβλημάτιστα σε καθημερινη χρηση?

 

3/32 με 4/64 εχουν 10% διαφορα σε σπιρταδα οποτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα ,προχωρα !!!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα, να δούμε μπας κι αυτό λύσει το πρόβλημα μου.

Θέτοντας το στο off υπάρχουν κάποιες συνέπειες;

Πέρα από το ότι βγαζεις εκτός τη διαχείριση που κάνει το miui εκτός δεν νομίζω. Όπως το καταλαβαίνω εγώ είναι ότι λειτουργεί μερικές φορές σχεδόν σαν το greenify κλείνοντας τις εφαρμογές ή μπλοκάροντας ότι θέλουν να κάνουν στο παρασκήνιο. Αυτό ίσως δημιουργεί θεματακια. Δες και μας λες αν σου έλυσε το θέμα (το οποίο δε θυμάμαι :p )

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα, να δούμε μπας κι αυτό λύσει το πρόβλημα μου.

Θέτοντας το στο off υπάρχουν κάποιες συνέπειες;

 

Επειδη απο οτι καταλαβα σου κλεινει καποια εφαρμογη που δεν θες, πηγαινε ρυθμισεις -> αδειες -> αυτοματη εναρξη και βαλε εκει οποια εφαρμογη θες να παραμενει ενεργη στο background.

Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/0BwXfRXFzhHhnNTRvZW9Ja0dpYlk/view?usp=drivesdk

 

Τρέξε το αρχείο και επέλεξε εγκατάσταση.

 

Φίλε nik187 σε ευχαριστώ πολύ. Έκανα την αναβάθμιση χτες και μέχρι σήμερα το Play Store δουλεύει απροβλημάτιστα:D

Link to comment
Share on other sites

Επειδη απο οτι καταλαβα σου κλεινει καποια εφαρμογη που δεν θες, πηγαινε ρυθμισεις -> αδειες -> αυτοματη εναρξη και βαλε εκει οποια εφαρμογη θες να παραμενει ενεργη στο background.

Ίσως να είναι αυτό. Μακάρι, δηλαδή.

Αυτές οι εφαρμογές κλείνουν όταν για πολλή ώρα δεν έχεις μπει μέσα τους;

Link to comment
Share on other sites

ρε παίδες το cast προς ποιες συσκευές στέλνει; Γιατί βρήκα κάτι εφαρμογές live streaming και θα ήθελα να τις στέλνω σε μεγαλύτερη οθόνη.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα,εχετε καμιά ιδέα από που μπορω να αγοράσω το Xiaomi Redmi Note 4X με την 800 μπάντα οικονομικά?

Δες σκρουτζ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο Σκρουτζ δεν λεει αν είναι με 800αρα μπαντα,και οι πιο πολλοι που παιρνω τηλ δεν ξέρουν.Αν γνωρίζει καποιος που να το πήρε από κάπου συγκεκριμένα και ήταν έτσι,ας μου πει ή ας στείλει ένα μηνυμα,Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε γράψει 1000 φορές.

Το Global με την 800άρα γράφει Global Edition με κόκκινα γράμματα στο κουτί, και ο κωδικός του στο καρτελάκι είναι 2016102.

Προσωπικά το αγόρασα από youhou.gr.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Σορυ αν έχει ξανά ειπωθεί(φαντάζομαι ναι) αλλά τι γίνεται με το LineageOS? Έχει περάσει κανείς την official 14.1? Είχατε bugs με IR, μπαταρία κτλπ? Επίσης, γίνεται να το περάσουμε χωρίς να φλασαρουμε custom recovery (twrp)?
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

μου λέει κάποιος ποιο από όλα είναι το 3g only? b7d38b2b5219ab8617b54e807dd41492.jpg

142d2e118240c9a5bdf54f60c6cfdded.jpg

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

τώρα έχω από τις ρυθμίσεις το prefer 3g

αλλά το 3g only δεν ήταν το WCDMA only?

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

μου λέει κάποιος ποιο από όλα είναι το 3g only?

τώρα έχω από τις ρυθμίσεις το prefer 3g

αλλά το 3g only δεν ήταν το WCDMA only?

 

Από όσο γνωρίζω είναι το WCDMA only. Εδώ μία πρόχειρη αναζήτηση. https://www.quora.com/Mobile-Phones-What-is-the-difference-between-GSM-WCDMA-CDMA-and-UMTS-SIM-slots

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω είναι το WCDMA only. Εδώ μία πρόχειρη αναζήτηση. https://www.quora.com/Mobile-Phones-What-is-the-difference-between-GSM-WCDMA-CDMA-and-UMTS-SIM-slots

ναι αλλά εάν δεις την φωτο καταρχήν δεν έχει το GSM παρότι το έχω στο prefer 3g

επίσης το TD-SCDMA που φαίνεται τι είναι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σορυ αν έχει ξανά ειπωθεί(φαντάζομαι ναι) αλλά τι γίνεται με το LineageOS? Έχει περάσει κανείς την official 14.1? Είχατε bugs με IR, μπαταρία κτλπ? Επίσης, γίνεται να το περάσουμε χωρίς να φλασαρουμε custom recovery (twrp)?

 

Εγώ την έχω βαλει. Δες μηνύματα μου παραπάνω. Είναι άψογη μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Στο Σκρουτζ δεν λεει αν είναι με 800αρα μπαντα,και οι πιο πολλοι που παιρνω τηλ δεν ξέρουν.Αν γνωρίζει καποιος που να το πήρε από κάπου συγκεκριμένα και ήταν έτσι,ας μου πει ή ας στείλει ένα μηνυμα,Ευχαριστώ

 

Δες το πρώτο μήνυμα που έχει λινκ με τις διαφορετικές εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά εάν δεις την φωτο καταρχήν δεν έχει το GSM παρότι το έχω στο prefer 3g

επίσης το TD-SCDMA που φαίνεται τι είναι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

το UMTS και το TD-SCDMA είναι 3g άρα ενώ το έχω στο prefer 3g δεν θα έπρεπε να έχει κάπου και GSM?

 

επίσης όταν το βάζουμε στο LTE preferred δεν θα έπρεπε να έχει LTE/WCDMA /GSM?

αυτό έχει LTE/TD-SCDMA /UMTS!!!! που είναι το GSM?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά εάν δεις την φωτο καταρχήν δεν έχει το GSM παρότι το έχω στο prefer 3g

επίσης το TD-SCDMA που φαίνεται τι είναι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

το UMTS και το TD-SCDMA είναι 3g άρα ενώ το έχω στο prefer 3g δεν θα έπρεπε να έχει κάπου και GSM?

 

επίσης όταν το βάζουμε στο LTE preferred δεν θα έπρεπε να έχει LTE/WCDMA /GSM?

αυτό έχει LTE/TD-SCDMA /UMTS!!!! που είναι το GSM?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δεν ξέρω πως λειτουργεί ο αλγόριθμος αλλά ίσως όχι!!! Στην ουσία όπως το σκέφτομαι θέλει να βγάλει το 2G εκτός όσο το δυνατόν περισσότερο και να γυρίσει σε αυτό μόνο σε περίπτωση απώλειας σήματος. Οπότε ενεργεί σαν να μην υπάρχει προσπαθώντας με νύχια και με δόντια να κρατήσει τα 3G/4G. Ίσως να λειτουργεί έτσι και άρα το ότι δεν έχεις μέσα GSM να μην σημαίνει ότι θα μείνεις χωρίς σήμα.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν 20 μέρες πήρε η αδερφή μου το Xiaomi Redmi Note 4X και εδώ και λίγες μέρες πάρα πολύ συχνά δεν μπορεί να κάνει κλήσεις και να την καλέσουν. Έκανα επανεκκινήσεις, clear cache, επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, αλλά πάλι το κάνει. Καμιά ιδέα; Το τηλέφωνο αγοράστηκε από Ελλάδα από το mobiletech. Θα τηλεφωνήσω βέβαια, αλλά η αδερφή που προσπάθησε δεν μπόρεσε να τους βγάλει! Η εγγύηση πως λειτουργεί άραγε; Το στέλνουν Κίνα ή εδώ;
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...