Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο redmi Note 4 (όχι στο 5) έχει περιοχή ΕΛΒΕΤΙΑ;;;;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

9f0983a90d7a07b40f5af6c2bd15253e.jpg

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ρε παιδιά βλέπω τελικά ότι ίδια κινητά σε κάποια έχουν Ελβετία και σε άλλα όχι! πως γίνεται αυτό; μήπως γιαυτό και η μπαταρία είναι πολύ διαφορετική σε κάποιους ως προς το σοτ κλπ; έχουν μικροδιαφορες;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τσεκαρε το χειροκινητα...Εννοω σκρολαρε να βρεις την ελβετια.χωρις να χρησιμοποιησεις την αναζητηση.Δεν χανεις τιποτα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@ilka71 Γιατί δεν κάνεις αυτό που έγραψα πιο πάνω στην αρχή του Ποστ #13848 ? Το δοκίμασες καν?

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

@ilka71 Γιατί δεν κάνεις αυτό που έγραψα πιο πάνω στην αρχή του Ποστ #13848 ? Το δοκίμασες καν?
εσύ τι λες; το έχω ψάξει μήνες τώρα σε 3 ίδια κινητά redmi Note 4 και δεν υπάρχει Ελβετία και μου κάνει εντύπωση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

b3633bc06e1c9dab236f9ca395b136d7.jpg

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Την τοποθέτησα την οθόνη, όλα τέλεια και άψογη! Το λέω για τον @TheodoreD που ρώτησε.

Θα παραγγείλω και για άλλον τώρα που είχε "ατύχημα".

 

Μετά από τόσες μέρες πως σου φαίνεται;

 

Γιατί εμένα μου έσπασε, έβαλα σε ένα μαγαζί εδώ αλλά έχει δύο προβλήματα

1. είναι πολύ σκούρη οπότε πρέπει να έχω τέρμα την φωτεινότητα και γενικά δεν φαίνονται καλά τα χρώματα κλπ :/

2. δεν ανταποκρίνεται καλά το double tap πχ για άνοιγμα της οθόνης ή το συνεχόμενο πάτημα στα πλήκτρα που το είχα για διάφορες ενέργειες

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δε βλέπω πρόβλημα στο αποτύπωμα.. Ρολαρει πολύ πιο γρήγορα, αλλά.. Δε θα γίνει αναβάθμιση στο Android 7??

 

Η σειρά Redmi παίρνει μια αναβάθμιση σε android συνήθως. Αυτό βγήκε με 6 και αναβαθμίστηκε σε 7 οπότε απίθανο να παει σε 8.

Link to comment
Share on other sites

review για την los 15.1 30/10/2018 nightly

 

ΚΑΘΟΛΟΥ ευχαριστημένος.

 

συχνά κρασαρισματα χωρις λογο.

αισθητη μειωση σήματος τηλεφωνιας + wifi

διακοπη κλησεων όποτε του καπνισει, στην κυριολεξια. μπορει μετα λιγα δευτερόλεπτα ή μετά απο καποια λεπτα, ή ακομη και καθολου.

μπαταρία Νορμάλ επιπεδα, αλλα πιο κατω απο miui beta.

ασχετες επανεκκινήσεις. ειτε ζηταει ξανα το πιν, ειτε οχι, ειναι random κατασταση.

 

 

πιστεύω μεχρι τελος της εβδομάδας να αλλαξω ρομ.

σίγουρα θα παω σε καποια aosp ομως. ψαχνω να βρω ποια με "καλύπτει", μαλλον aex θα βαλω

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom φοράς;

Επιβεβαιώνω κι εγώ το φίλο παραπάνω, κι εμένα δεν μου βγάζει Ελβετία.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom φοράς;

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Νικο βγαλε ενα screenshot απο το δικο σου με την ελβετια πλιζ να δω κατι
Link to comment
Share on other sites

Νικο βγαλε ενα screenshot απο το δικο σου με την ελβετια πλιζ να δω κατι

 

Συγνώμη αν δεν κατάλαβα καλά, αλλά όλοι εσείς που ασχολείστε με την Ελβετία και έχετε την MUI 9.6.3 γιατί το θέλετε?

Ο φίλος που ξεκίνησε το θέμα με την Ελβετία στο Ποστ #13486 έχει την καινούργια 10 (και μάλιστα στο Note 5) και λέει ότι με αλλαγή της περιοχής στην Ελβετία αυξάνεται η ένταση των ήχων. Πιο κάτω μάλιστα (Ποστ #13851) διευκρινίζει ότι με την αλλαγή αυτή δεν σου έρχεται ΟΤΑ στην 10, αλλά αφορά μόνο τους ήχους.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν δεν κατάλαβα καλά, αλλά όλοι εσείς που ασχολείστε με την Ελβετία και έχετε την MUI 9.6.3 γιατί το θέλετε?

Ο φίλος που ξεκίνησε το θέμα με την Ελβετία στο Ποστ #13486 έχει την καινούργια 10 (και μάλιστα στο Note 5) και λέει ότι με αλλαγή της περιοχής στην Ελβετία αυξάνεται η ένταση των ήχων. Πιο κάτω μάλιστα (Ποστ #13851) διευκρινίζει ότι με την αλλαγή αυτή δεν σου έρχεται ΟΤΑ στην 10, αλλά αφορά μόνο τους ήχους.

εγω προσωπικα το ρωταω γιατι μου κανει τρομερη εντυπωση σε αλλα κινητα να εχει μια χωρα και σε αλλα οχι!
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στον πειρασμό να το τσεκάρω. Ούτε κι εγώ βλέπω Ελβετία και είμαι με global 9.6.3

 

με global 9.6.3,0 μου την βγαζει την Ελβετια κανονικα

ειναι ομως το κινητο china version δεν ξερω αν αυτο παιζει ρολο

Link to comment
Share on other sites

τελικα μηπως οσοι χτυπατε 10-12 ωρες σοτ εχετε china versions κινητα και εμεις με τα global εχουμε 5-6 ωρες σοτ???? Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου την φέρνει κανονικά με 9.6.3 stable πάντως. Περίεργο όντως που σε κάποια κινητά λείπει...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση μονο θα κανω σε ολους εσας που εχετε παθει ocd με την καταναλωση της μπαταριας:

 

Ο Μπαμπης και ο Κωστας εχουν παρει την ιδια μερα απο το ιδιο μαγαζι απο ενα ολοιδιο στα χαρακτηριστικα vw golf.Μεχρι και στο χρωμα.

 

Ο Μπαμπης παραπονιεται συνεχεια οτι το δικο του καιει πιο πολυ απο του Κωστα.Δεν μπορει να καταλαβει γιατι,νομιζει οτι το δικο του εχει ερθει με καποιο προβλημα.

 

Ο Μπαμπης μενει μεσα στην πολη,Κυψελη,καθε μερα ανηφορα κατηφορα για να παει σπιτι του,ειναι με το χερι στο λεβιε ολη την ωρα στα φαναρια,σταματα-ξεκινα,απο 1η σε 2α,απο 2α σε 3η,βαζει και καμια φορα το μηνα 4η και 5η οταν βγαινει εθνικη.Ο Μπαμπης επισης επειδη ειναι μαστορι εχει και το πορτμπαγκαζ μονιμα γεματο εργαλεια.

 

Ο Κωστας μενει επαρχια σε ενα χωριο στον καμπο.Ισιωμα παντου,φαναρια δεν εχει,παει καθε μερα στη δουλεια του με 5η στις 2000 στροφες.

 

Και η ερωτηση λοιπον:

 

Ο Μπαμπης εχει δικιο που εχει παρανοησει επειδη καιει πιο πολλα για καυσιμα,η μηπως εχει ξεχασει να βαλει καποιους πολυ σημαντικους παραγοντες στην εξισωση?

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση μονο θα κανω σε ολους εσας που εχετε παθει ocd με την καταναλωση της μπαταριας:

 

Ο Μπαμπης και ο Κωστας εχουν παρει την ιδια μερα απο το ιδιο μαγαζι απο ενα ολοιδιο στα χαρακτηριστικα vw golf.Μεχρι και στο χρωμα.

 

Ο Μπαμπης παραπονιεται συνεχεια οτι το δικο του καιει πιο πολυ απο του Κωστα.Δεν μπορει να καταλαβει γιατι,νομιζει οτι το δικο του εχει ερθει με καποιο προβλημα.

 

Ο Μπαμπης μενει μεσα στην πολη,Κυψελη,καθε μερα ανηφορα κατηφορα για να παει σπιτι του,ειναι με το χερι στο λεβιε ολη την ωρα στα φαναρια,σταματα-ξεκινα,απο 1η σε 2α,απο 2α σε 3η,βαζει και καμια φορα το μηνα 4η και 5η οταν βγαινει εθνικη.Ο Μπαμπης επισης επειδη ειναι μαστορι εχει και το πορτμπαγκαζ μονιμα γεματο εργαλεια.

 

Ο Κωστας μενει επαρχια σε ενα χωριο στον καμπο.Ισιωμα παντου,φαναρια δεν εχει,παει καθε μερα στη δουλεια του με 5η στις 2000 στροφες.

 

Και η ερωτηση λοιπον:

 

Ο Μπαμπης εχει δικιο που εχει παρανοησει επειδη καιει πιο πολλα για καυσιμα,η μηπως εχει ξεχασει να βαλει καποιους πολυ σημαντικους παραγοντες στην εξισωση?

ναι αλλα εδω μιλαμε για 2πλασια καταναλωση μπαταριας πολλες φορες(και μετα απο ρεσετ,με αδειο απο εφαρμογες κινητο κλπ! 5 σοτ ο ενας 12 ο αλλος!καποιος ειχε γραψει μεχει το 76% ειχε 4 ωρες σοτ!!!!!!

 

εν τω μεταξυ οσοι λενε τα εξωπραγματικα σοτ λενε(και εκει τρελαινομαι) οτι τα εχουν οοολα ανοικτα(οπως και εγω) 2 σιμ ,gps,bt,wifi,data!

 

το παραδειγμα σου θα ηταν ακριβες εαν εγω τα ειχα οοοολα ανοικτα και ειχα 5 σοτ και ο αλλος οοολα ΚΛΕΙΣΤΑ και 12 σοτ.τοτε δεν θα παραπονιομουν!αλλα οταν σου λεει ο αλλος στις διακοπες στην παραλια(φουλ φωτεινοτητα κλπ) χτυπουσε 11 ωρες σοτ και εγω μονο με wifi φωτεινοτητα στο 40% και χτυπαω (σε 4 συσκευες ιδιες!!!) μονο 5 ε τοτε θεωρω οτι κατι παιζει ΚΑΙ με το hardware!

Link to comment
Share on other sites

Έχω το redmi note 4 global

http://imgur.com/m5GsGHj

 

Έχω επιλέξει περιοχή Ελβετία

http://imgur.com/o6I3FtD

Όπως βλέπετε βγάζει την Ελβετία πρώτη, και όχι αλφαβητικα στο Ε.

 

Όταν επιλέγω άλλη χώρα, πχ Αίγυπτο, η Ελβετία εμφανίζεται στο Ε.

http://imgur.com/pTxAkMo

 

Μήπως όσοι δεν βλέπετε την Ελβετία, την έχετε ήδη επιλέξει;

Edited by spiros787
Link to comment
Share on other sites

Έχω το redmi note 4 global

http://imgur.com/m5GsGHj

 

Έχω επιλέξει περιοχή Ελβετία

http://imgur.com/o6I3FtD

Όπως βλέπετε βγάζει την Ελβετία πρώτη, και όχι αλφαβητικα στο Ε.

 

Όταν επιλέγω άλλη χώρα, πχ Αίγυπτο, η Ελβετία εμφανίζεται στο Ε.

http://imgur.com/pTxAkMo

 

Μήπως όσοι δεν βλέπετε την Ελβετία, την έχετε ήδη επιλέξει;

μπα ότι κάτι να κάνω όπως είπες έβαλα και Αίγυπτο αλλά Ελβετία δεν...

 

δεν με νοιάζει αλλά είναι πολύ περίεργο...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...