Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΠΡΟΣΟΧΉ

Μην κάνετε αναβάθμιση την εφαρμογή θέματα αν σας ζητηθεί. Την έχουν αλλάξει τελείως και δεν μπορείς να μπεις καθόλου, ούτε καν ταπετσαρία να αλλάξεις. Αν τυχόν το κάνετε, μπείτε στις εφαρμογές και κάντε απεγκατασταση τις ενημερώσεις του. Όσο πάνε μας στριμωχνουν πιο πολύ... τι να πω..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω για global μιλαω για την συγκεκριμενη αναβαθμιση.Οσο για το update της dev αν χανει την gcam αυτο δεν το γνωριζω(επειδη εχω global)....ρωτα καποιο απ τα παιδια που χουν dev.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εσένα στην αναβάθμιση τι συνέβη ?

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θες να πεις ότι έχεις stable, γιατί και η dev rom global είναι.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι εχεις δικιο.Stable ηθελα να πω!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Συνεχισε να δουλευει η gcam οπως και πριν την αναβαθμιση.

εσένα στην αναβάθμιση τι συνέβη ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε τότε μάλλον θα την περάσω και εγώ.

Με εντολές το έκανες?

Αν το κάνω ρουτ φαντάζομαι θα υπάρχει πρόβλημα στις αναβαθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

ε τότε μάλλον θα την περάσω και εγώ.

Με εντολές το έκανες?

Αν το κάνω ρουτ φαντάζομαι θα υπάρχει πρόβλημα στις αναβαθμίσεις.

Ναι με adb...οδηγο θα βρεις στο google.Με root δεν εχεις προβλημα στις αναβαθμισεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση; 1.3.5.1 έχω και δουλεύει κομπλέ. Έχει καινούρια έκδοση; τι δεν δουλεύει στη δική σου;

ΠΡΟΣΟΧΉ

Μην κάνετε αναβάθμιση την εφαρμογή θέματα αν σας ζητηθεί. Την έχουν αλλάξει τελείως και δεν μπορείς να μπεις καθόλου, ούτε καν ταπετσαρία να αλλάξεις. Αν τυχόν το κάνετε, μπείτε στις εφαρμογές και κάντε απεγκατασταση τις ενημερώσεις του. Όσο πάνε μας στριμωχνουν πιο πολύ... τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

Δες 1ο ποστ του νηματος προτελευταία σειρά την πιθανή λύση. Εμενα με βοηθησε.

Λοιπόν μου δούλεψε μια χαρά! Ευχαριστώ φίλε.

Xiaomi Redmi Note 4 Global
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία stable πως τα παει με την μπαταρία; Εμεινα στην 9.2 για αυτο τον λογο

 

Ρε παιδιά τι κόλλημα έχετε πάθει με την μπαταρία ?

 

Το πόσο κρατάει στον κάθε έναν, είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό !

 

Αν το κινητό το ξεσκίζεις δε θα σου βγάλει ούτε μέρα, αν είσαι νορμάλ, θα σου βγάλει 1μιση άντε 2 μέρες. Αν το αφήνεις και σε αφήνει στην ησυχία του και υπό άλλες προϋποθέσεις (1 κάρτα SIM και όλες τις λοιπές κεραίες κλειστές, θα σε πάει και 3 μέρες στο χαλαρό μπορεί και παραπάνω...

 

Τόσο μυαλό θέλει για να δει κανείς τα αυτονόητα ??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι κόλλημα έχετε πάθει με την μπαταρία ?

 

Το πόσο κρατάει στον κάθε έναν, είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό !

 

Αν το κινητό το ξεσκίζεις δε θα σου βγάλει ούτε μέρα, αν είσαι νορμάλ, θα σου βγάλει 1μιση άντε 2 μέρες. Αν το αφήνεις και σε αφήνει στην ησυχία του και υπό άλλες προϋποθέσεις (1 κάρτα SIM και όλες τις λοιπές κεραίες κλειστές, θα σε πάει και 3 μέρες στο χαλαρό μπορεί και παραπάνω...

 

Τόσο μυαλό θέλει για να δει κανείς τα αυτονόητα ??

δεν είναι ακριβώς έτσι. εγώ παρατηρώ τεράστιες διάφορες με παρόμοια χρήση.... από ίδιο κινητό... δεν γίνεται να έχει κάποιος (έτσι λέει) 12ωρο sot και εγώ 5!ΑΠΛΆ ΚΆΤΙ ΆΛΛΟ ΠΑΊΖΕΙ. (που δεν έχω καταλάβει)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι με adb...οδηγο θα βρεις στο google.Με root δεν εχεις προβλημα στις αναβαθμισεις.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

θα χαθεί όμως το ρουτ με ota update?

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι ακριβώς έτσι. εγώ παρατηρώ τεράστιες διάφορες με παρόμοια χρήση.... από ίδιο κινητό... δεν γίνεται να έχει κάποιος (έτσι λέει) 12ωρο sot και εγώ 5!ΑΠΛΆ ΚΆΤΙ ΆΛΛΟ ΠΑΊΖΕΙ. (που δεν έχω καταλάβει)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Όπως επίσης παίζουν μεγάλες διαφορές στην απόδοση, με ίδια χρήση αλλά διαφορετικές ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση; 1.3.5.1 έχω και δουλεύει κομπλέ. Έχει καινούρια έκδοση; τι δεν δουλεύει στη δική σου;

 

Αυτήν έχω και εγώ τώρα και είμαι εντάξει, δεν θυμάμαι την καινούργια έκδοση, πάντως όταν μου την ξαναβγαλε έκανα παραβλεψη και είμαι οκ. Στην καινούργια, στα δύο μενού θέματα - ταπετσαρία δεν σε αφήνει ούτε καν να μπεις!!

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον πρόκειται για την ίδια ρομ το να κρατάει σε μένα 10 ωρες με ανοιχτή την οθονη και σε σένα 8 ειναι μεγάλη διαφορά. Συν ότι είναι προφανως κάτι μετρησιμο καθώς δεν παίζει ρολο αν στον εναν κρατάει 5 μερες και στον αλλον μια. Η ερώτηση είναι με ανοιχτό gps, wifi, δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

θα χαθεί όμως το ρουτ με ota update?
Χωρις να ειμαι 100% σιγουρος θα σου απαντησω ναι.Δεν θυμαμαι επειδη εγω το εχω χωρις root.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα χώρα Ινδία για να μπορώ να μπω στα Θέματα και μου φόρτωσε ένα κάρο σαβούρα που μου στραγγίζουν την μπαταρία και δεν μπορώ να τα διαγράψω κιόλας .. υπάρχει λύση ή παω για εργοστασιακες ρυθμίσεις; Με stable τελευταία έκδοση είμαι
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον πρόκειται για την ίδια ρομ το να κρατάει σε μένα 10 ωρες με ανοιχτή την οθονη και σε σένα 8 ειναι μεγάλη διαφορά. Συν ότι είναι προφανως κάτι μετρησιμο καθώς δεν παίζει ρολο αν στον εναν κρατάει 5 μερες και στον αλλον μια. Η ερώτηση είναι με ανοιχτό gps, wifi, δεδομένα.

 

Δεν ειναι μεγαλη διάφορα. Παίζουν ρολο σήμα, εφαρμογές που τρεχουν, ζορισμα στην χρηση κα.

Να σου πω πχ ενα παράδειγμα. Μπορεί κάποιος να εχει το σβησιμο οθονης στα 2 λεπτα και εσυ στο μισο. Αυτός μπορεί οταν αφηνει το κινητο να μην σβηνει την οθονη και να "γράφει" αμέσως ενα SOT 2 λεπτών "ξεκούραστο" γιατι απλα φωτιζει η οθόνη. Εσυ μπορει σε αυτα τα 2 λεπτα να βλεπεις youtube η να σερφαρεις. 2 λεπτά SOT θα "γράψει" και εσένα αλλα θα καταναλωσει πιο πολυ μπαταρία. Ολα είναι σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για τα θέματα. (1.3.8.1-global). Την έκανα από περιέργεια, γιατί διάβασα για πρόβλημα. Άλλαξα σε Ινδία, κατέβασα 2 θέματα. Όλα δούλεψαν σωστά. Edited by conan1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ενημέρωση για τα θέματα. (1.3.8.1-global). Την έκανα από περιέργεια, γιατί διάβασα για πρόβλημα. Άλλαξα σε Ινδία, κατέβασα 2 θέματα. Όλα δούλεψαν σωστά.
ναι αλλά με Ελλάδα ακόμα δεν...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν ακολουθήσω τον παρακάτω οδηγό και το κάνω root ποια η διαδικασία όταν έρθει η επομενη ota?

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/how-to/guide-root-using-magisk-stock-recovery-t3718203

 

υπάρχει καλύτερος οδηγός?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι κόλλημα έχετε πάθει με την μπαταρία ?

 

Το πόσο κρατάει στον κάθε έναν, είναι καθαρά θέμα υποκειμενικό !

 

Αν το κινητό το ξεσκίζεις δε θα σου βγάλει ούτε μέρα, αν είσαι νορμάλ, θα σου βγάλει 1μιση άντε 2 μέρες. Αν το αφήνεις και σε αφήνει στην ησυχία του και υπό άλλες προϋποθέσεις (1 κάρτα SIM και όλες τις λοιπές κεραίες κλειστές, θα σε πάει και 3 μέρες στο χαλαρό μπορεί και παραπάνω...

 

Τόσο μυαλό θέλει για να δει κανείς τα αυτονόητα ??

ακριβως ετσι ειναι.Τα χω γραψει και γω πολλες φορες,πλεον δεν ασχολουμαι, οι περισσοτεροι δεν καταλαβαινουν πως λειτουργει η φαση με την μπαταρια. Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να μην λαμβάνω SMS, όταν με καλεί με απόκρυψη; έχω μπλοκάρει αυτές τις κλήσεις.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω μιας και δεν έχω ξαναφλασαρει. Για να περάσω μια dev rom, την βάζω απλώς στο κινητό και κάνω εγκατάσταση; θα διαγραφουν τα αρχεία μου; μετά το φλασαρισμα θα παίρνει ota update ή θα πρέπει να το κάνω χειροκίνητα κάθε φορά που βγαίνει μια dev rom; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω μιας και δεν έχω ξαναφλασαρει. Για να περάσω μια dev rom, την βάζω απλώς στο κινητό και κάνω εγκατάσταση; θα διαγραφουν τα αρχεία μου; μετά το φλασαρισμα θα παίρνει ota update ή θα πρέπει να το κάνω χειροκίνητα κάθε φορά που βγαίνει μια dev rom; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάθε Πέμπτη ή Παρασκευή θα εχεις οτα update

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση να κάνω μιας και δεν έχω ξαναφλασαρει. Για να περάσω μια dev rom, την βάζω απλώς στο κινητό και κάνω εγκατάσταση; θα διαγραφουν τα αρχεία μου; μετά το φλασαρισμα θα παίρνει ota update ή θα πρέπει να το κάνω χειροκίνητα κάθε φορά που βγαίνει μια dev rom; σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν πας από stable σε dev και αντίστροφα θα κάνει μόνο του factory reset για αυτό πάρε backup

 

Redmi N3 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...