Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκανα αλλά κατά την εγκατάσταση μέσα από το twrp μου έβγαλε ένα σφάλμα με κόκκινα γράμματα, ίσως να κατέβασα λάθος εκδοση αν μπορείς στείλε μου ποιο να κατεβάσω.

 

Δε γνωρίζω, καλύτερα να ψάξεις στο xda.

Link to comment
Share on other sites

σαν να επανήλθε η μπαταρία με την τελευταία beta...mylw4;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Όντως. Θα φανεί καλύτερα τις επόμενες μέρες καθώς αυτή την εβδομάδα δεν θα βγει dev, κάτι γιορτές έχουν πάλι οι Κινέζοι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το "do not disturb access" που βρίσκεται?

είναι δυνατόν μια τέτοια σημαντική λειτουργία να μην την υποστηρίζουν Viber κλπ?

Με το quick shortcut maker αν ψάξτε για do not disturb θα βρείτε και το access.

Το zoiper και bagon camera το υποστηρίζουν απο αυτά που έχω.

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα αυτό με το do not disturb access....

είναι δυνατόν μια τέτοια σημαντική λειτουργία να μην την υποστηρίζουν Viber κλπ?

Με το quick shortcut maker αν ψάξτε για do not disturb θα βρείτε και το access.

Το zoiper και bagon camera το υποστηρίζουν απο αυτά που έχω.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω TWRP Redwolf εχω την pixelexperience 8.1 oreo κατεβαζω supersu σε zip το κανω εγκατασταση με το twrp αλλα root δεν εχω.

Ουτε καν το apk του supersu δεν μου εχει κανει εγκατασταση στο τελος ενω στο twrp λεει οτι εχει γινει η εγκατασταση, τι κουφο ειναι αυτο;

 

το redwolf εχει ενσωματωμενο supersu,απλα πατας το κουμπι στις ρυθμισεις και το φλασαρει στο επομενο reboot.Aλλα βαλε MAGISK,ολοι το εχουν κανει απο τοτε που πηγε το supersu σε κινεζικη εταιρια αδιευκρινιστων κινητρων

Link to comment
Share on other sites

για πολλοστή φορά παρότι είχα ενεργά τα δεδομένα δεν άνοιγε τίποτα. ούτε play store, ούτε σελίδες στον Browser. με κλείσιμο άνοιγμα των δεδομένων φτιάχνει αλλά είναι θεωρώ bug της τελευταίας beta. δεν το είχα ποτέ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν μια τέτοια σημαντική λειτουργία να μην την υποστηρίζουν Viber κλπ?

Με το quick shortcut maker αν ψάξτε για do not disturb θα βρείτε και το access.

Το zoiper και bagon camera το υποστηρίζουν απο αυτά που έχω.

εμένα έτσι είναι. να αλλάξω κάτι;9218a3c067810414269fd66d3fea209e.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως το βλεπω αυτο;

 

Πήγαινε στην καρτέλα "Mount" και δες αν είναι επιλεγμένο το "System". Κι αν θυμάμαι καλά κάπου έχει ένα κουτάκι που λέει "Read only". Αυτό να μην είναι επιλεγμένο.

 

Καλύτερα βάλε το Magisk, όπως είπε ο azuli

Link to comment
Share on other sites

εμένα έτσι είναι. να αλλάξω κάτι;9218a3c067810414269fd66d3fea209e.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ρε παιδιά κατέβασα το quick shorcut maker αλλά πατάω να βρω το do not disturb και δεν βρισκει τπτ, τι κάνω λάθος;

Edit

Το βρήκα αλλά πίστευα ότι θα έχει όλες τις εφαρμογές μου κ θα μπορουσα να εξαιρέσω κάποιες από το dnd... Δηλαδή να είμαι σε dnd mode και οι συγκεκριμένες εφαρμογές να μπορούν να δίνουν ειδοποιήσεις. Δεν το βλέπω να γίνεται όμως....

Edited by foler
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στην καρτέλα "Mount" και δες αν είναι επιλεγμένο το "System". Κι αν θυμάμαι καλά κάπου έχει ένα κουτάκι που λέει "Read only". Αυτό να μην είναι επιλεγμένο.

 

Καλύτερα βάλε το Magisk, όπως είπε ο azuli

Δεν ηταν το System τσεκαρισμενο το τσεκαρα και κατω κατω εχει Mount system partition read-only που ειναι ξετσεκαρισμενο

Απο κατω μου εχει ενα κοκκινο κουτακι που γραφει DISABLE MTP

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με το messenger, δεν φταίει το κινητό μιας και το είχα και στο Max2 πιο πρίν!

Συγκεκριμένα, έχω ipad και μιλάω πολλές φορές από εκεί στο messenger και μετά όταν πάω να ανοίξω τα δεδομένα/wifi που συγχρονίζονται οι εφαρμογές το messenger αρχίζει βαράει σαν δεμονισμενο ασταμάτητα όλα τα μηνύματα που είχα ανταλλάξει μέσω του ipad! Πώς μπορώ να το σταματήσω αυτό???

Link to comment
Share on other sites

πάλι σήμερα μου έκανε το πρόβλημα με τα δεδομένα! στα καλά καθούμενα δεν δουλεύουν τα δεδομένα! μόνο εάν τα κλείσω και τα ξανά ανοιξω φτιάχνει. το έχει κανείς άλλος αυτό με τις 2 τελευταίες beta?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα με το messenger, δεν φταίει το κινητό μιας και το είχα και στο Max2 πιο πρίν!

Συγκεκριμένα, έχω ipad και μιλάω πολλές φορές από εκεί στο messenger και μετά όταν πάω να ανοίξω τα δεδομένα/wifi που συγχρονίζονται οι εφαρμογές το messenger αρχίζει βαράει σαν δεμονισμενο ασταμάτητα όλα τα μηνύματα που είχα ανταλλάξει μέσω του ipad! Πώς μπορώ να το σταματήσω αυτό???

 

Ακριβώς το ίδιο θέμα έχω και εγώ με Galaxy Tab S3 και σκεφτόμουν να ποστάρω αλλά αντίστροφα. Συνήθως chatαρω από το κινητό και όταν ανοίγω wifi στο tablet χτυπάει συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...