Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις εφαρμογές της συσκευής, βρες αυτό :3f757faca189c3df9685fbb00160ca63.jpg

Δεν εχω ή δεν προσεξα επιλογη εφαρμογές συσκευης

Εχει επιλογη εφαρμογες συστήματος και εκει οταν παταω τη μουσικη εχει διαφορετικο μενου απο εσενα. Κανω κατι λαθος;

QbONEAj

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ανοίγει την εικόνα για κάποιο λόγο το tapatalk. Πας στις εφαρμογές όπως λες ανοίγεις τη μουσική και πατάς τις ειδοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου μενού δεν έχει αυτό με τις ειδοποιήσεις

βγάζει μόνο

μετρητής ύπνου

ακουστικά & εφέ ήχου

φίλτρα αρχείων ήχου κλπ

:(

 

μήπως φταίει η έκδοσή μου;

έχω το MIUI GLOBAL 9.6.2.0 (NCFMIFD)

Android 7.0 NRD90M

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται αλλά όχι άμεσα.. Βρίσκεις κινητό που υποστηρίζει volte στέλνεις μήνυμα να ενεργοποιηθεί και αφού έρθει η απάντηση, μετά κάνεις τις ρυθμίσεις στην συσκευή μας... Έστω υπόψιν ότι στην περιοχή πρέπει να βάλεις χώρα που να υποστηρίζει το volte,εγώ έβαλα την Ινδία... 1fd17fd6634cc5d50be21821e5a2003f.jpg196553b93851364eb2640a5d32020c1d.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το έκανα, αλλά δεν γράφει κάτι διαφορετικό..

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωπα. Μην ανοίγεις την εφαρμογή της μουσικής. Πας στις ρυθμίσεις της συσκευής, μετά στις εγκατεστημενες εφαρμογές και εκεί βρίσκεις τη μουσική.

στο δικό μου μενού δεν έχει αυτό με τις ειδοποιήσεις

βγάζει μόνο

μετρητής ύπνου

ακουστικά & εφέ ήχου

φίλτρα αρχείων ήχου κλπ

:(

 

μήπως φταίει η έκδοσή μου;

έχω το MIUI GLOBAL 9.6.2.0 (NCFMIFD)

Android 7.0 NRD90M

Link to comment
Share on other sites

Ναι μέσω του mi account γίνεται.

 

Ευχαριστώ. Δηλαδή όταν πάω στο mi λογαριασμό, θα βάλω τον αριθμό που έχω τώρα και απλά θα συνδεθώ ή έχει κάποια διαδικασία;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερώτηση για να διαγράψω τα δεδομένα για να το πουλήσω κάνω διαγραφή λογαριασμού πρώτα και μετά πως περνάω την κανονική μιουη? εχω την δεβ ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

φοβερή αλλαγή στην σημερινή beta, το ποσοστό της μπαταρίας το μεταφέρανε αριστερά από το εικονίδιο της! τώρα το κινητό είναι τέλειο. αυτό έφταιγε.

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα μια ερώτηση για να διαγράψω τα δεδομένα για να το πουλήσω κάνω διαγραφή λογαριασμού πρώτα και μετά πως περνάω την κανονική μιουη? εχω την δεβ ευχαριστω
δεν θυμάμαι την σειρά, κάποιος την είχε αναφέρει. πρώτα κάνεις νομίζω αφαίρεση λογαριασμού και μετά hard reset. ας το επιβεβαιώσει κάποιος

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

κάνω επαναφορά εργοστασιακών δεδομένον σωστά? και ολα τα αρχεια του τηλεφώνου?
όλα χάνονται ναι.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με hard reset πολλές φορές μου έχει τύχει να χάνονται τα πάντα αλλά κάποιες φωτογραφίες απο το viner να μένουν σε διάφορα τηλέφωνα που είχα.

Το έχει παρατηρήσει κανείς?

και δεν μου έχει τύχει μόνο μια.

Link to comment
Share on other sites

Το factory reset στα xiaomi διαγράφει τα data και τα apps φώτο, μουσική κτλ δεν τα σβήνει εκτός από σπάνιες φορές. Το καλύτερο για να σβήσει τα πάντα από το κινητό είναι flash fastboot rom αλλά αυτό απαιτεί ξεκλείδωτο bootloader.

 

Redmi n3 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλες μάρκες και στα xiaomi συναντάω αυτό το φαινόμενο.

Τα σβήνει γενικότερα αλλά αφήνει κάτι από εδω και απο εκεί.

 

Αν θες να πουλήσεις ενα τηλέφωνο ποιός είναι ο τρόπος δηλαδή να κάνεις σωστό "hard reset" από την στιγμή που είναι ετσι όπως λες τα πράγματα?

 

Με συνδυασμό πλήκτρων στα άλλα πάλι το ίδιο γινόταν.

Link to comment
Share on other sites

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/27467-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CE%B5%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%B5%CE%BD%CF%8C%CF%82-Xiaomi-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%BF%CF%8D-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%80%CF%8E%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7/

Δες εδώ τι πρέπει να κάνεις πριν πουλήσεις το κινητό

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Δε ξέρω τι έχω πατήσει και κάθε τηλέφωνο που παίρνω ξεκινάει και ηχογραφεί τις κλήσεις από μόνο του. Έχετε ιδέα πως το απενεργοποιω αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να απενεργοποιήσεις την Εγγραφή από τις ρυθμίσεις του τηλ. Ρυθμίσεις - Εφαρμογές Συστήματος - Επιλογές κλήσης - Ηχογράφηση, βάζεις το αυτόματη ηχογράφηση στο Off. Το έχω στα Αγγλικά οπότε δεν ξέρω αν είναι ακριβώς έτσι στα ελληνικά.

Παιδιά καλησπέρα. Δε ξέρω τι έχω πατήσει και κάθε τηλέφωνο που παίρνω ξεκινάει και ηχογραφεί τις κλήσεις από μόνο του. Έχετε ιδέα πως το απενεργοποιω αυτό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ. Όπως το ειπες ηταν.

Πρέπει να απενεργοποιήσεις την Εγγραφή από τις ρυθμίσεις του τηλ. Ρυθμίσεις - Εφαρμογές Συστήματος - Επιλογές κλήσης - Ηχογράφηση, βάζεις το αυτόματη ηχογράφηση στο Off. Το έχω στα Αγγλικά οπότε δεν ξέρω αν είναι ακριβώς έτσι στα ελληνικά.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

επανήλθε το πρόβλημα να μην εμφανίζει κάποιες φορές το όνομα επαφών στην λίστα κλήσεων. μόνο το νούμερο. μόνο εάν πατήσεις να το καλέσεις το εμφανίζει.. τι πίνουν ρε φουστη μου εκεί οι Κινέζοι;;; ;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζει κανείς αν το τηλέφωνο θα αναβαθμιστεί σε Oreo και MIUI 10 , ή τσάμπα περιμένουμε ?

 

Miui 10 ναι. Ορεο όχι

Link to comment
Share on other sites

Μαζί δεν πάνε αυτά?

Εννοώ το MIUI 10 δεν βασίζεται στην Oreo έκδοση του Android ?

 

Όχι, εγώ όπως και πολλοί εδώ έχουμε miui 10 με Android 7

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει με ΟΤΑ η Miui 10 στο κινητό σας;

 

Redmi Note 5 via Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά γνωρίζει κανείς αν το τηλέφωνο θα αναβαθμιστεί σε Oreo και MIUI 10 , ή τσάμπα περιμένουμε ?

 

Στο RN4 πρώην δικό μου και νυν του γιου μου έχουμε περάσει εδώ και καιρό Miui 10 Dev.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...