Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.

Υπάρχουν διάφορες μεταξύ του RN4 και του RN4X?

Οσο έψαξα μονο στον φακό της κάμερας βρήκα διαφορά.

Πιο απο τα δυο να προτιμήσω για αγορά;

Τέλος παρατήρησα οτι το 4 δεν εχει την 800αρα μπάντα. Ισχύει;

Ευχαριστω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου ...δεν ειμαι ροοτ..τι να κανω ομως τωρα?πες μου πριν το βαψω μπλε και το ριξω στη θαλασσα

 

Αν δεν εχεις πειραξει καποια ρυθμιση μηπως η συσκευή εχει θεμα και θες σερβις αν ειναι ελληνικο. Αν οχι πιαστο αυγό και κουρευτο. Περιμενε λιγο μηπως καποιος συμφορουμιτης εχει καποια ιδεα πριν το βαψεις μπλε. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα.

Υπάρχουν διάφορες μεταξύ του RN4 και του RN4X?

Οσο έψαξα μονο στον φακό της κάμερας βρήκα διαφορά.

Πιο απο τα δυο να προτιμήσω για αγορά;

Τέλος παρατήρησα οτι το 4 δεν εχει την 800αρα μπάντα. Ισχύει;

Ευχαριστω.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Λαθος παρατηρησες πήγαινε στο πρωτο ποστ εκει εχει ολες τις πληροφοριες. Πρωτα ψαχνουμε και μετα συμπαιρενουμε. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχεις πειραξει καποια ρυθμιση μηπως η συσκευή εχει θεμα και θες σερβις αν ειναι ελληνικο. Αν οχι πιαστο αυγό και κουρευτο. Περιμενε λιγο μηπως καποιος συμφορουμιτης εχει καποια ιδεα πριν το βαψεις μπλε. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Λαθος παρατηρησες πήγαινε στο πρωτο ποστ εκει εχει ολες τις πληροφοριες. Πρωτα ψαχνουμε και μετα συμπαιρενουμε. :)

 

Επειδή δεν καταλαβα, απο μια ματια που έριξα, αν την 800αρα την έχουν και τα δυο μπορείς να μου πεις;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Redmi Note 4X: snapdragon 625 χωρίς 800αρα

Redmi Note 4 (snapdragon): snapdragon 625 χωρίς 800αρα

Redmi Note 4 Global Edition: snapdragon 625 με 800αρα (Model: 2016102) το μοναδικό με Β20 κανένα άλλο.

δεν μπορώ να καταλάβω που μπερδεύεσαι, απλά πράγματα είναι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και πάλι. Έχω την 9.5.11 ncfmifa. Το κινητό δεν είναι ξεκλειδώτο ούτε ρουτ. Σκέφτομαι να το κάνω Hard reset. Μετά πως περνάω την ίδια stable global έκδοση. Έχουμε κάποιον οδηγό.? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα και πάλι. Έχω την 9.5.11 ncfmifa. Το κινητό δεν είναι ξεκλειδώτο ούτε ρουτ. Σκέφτομαι να το κάνω Hard reset. Μετά πως περνάω την ίδια stable global έκδοση. Έχουμε κάποιον οδηγό.? Ευχαριστώ
άμα κάνεις hard reset μένεις στην ίδια ρομ που είσαι και τώρα. δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Redmi Note 4X: snapdragon 625 χωρίς 800αρα

Redmi Note 4 (snapdragon): snapdragon 625 χωρίς 800αρα

Redmi Note 4 Global Edition: snapdragon 625 με 800αρα (Model: 2016102) το μοναδικό με Β20 κανένα άλλο.

δεν μπορώ να καταλάβω που μπερδεύεσαι, απλά πράγματα είναι.

 

Να συμπληρώσω εγώ ότι η Infoquest το Redmi Note 4 Global Edition με snapdragon 625 και την 800αρα (Β20), το ονομάζει ως Redmi Note 4Χ. Αυτά τα οποία λες, να ξεκαθαρίσουμε ότι αφορούν για αγορές απο σκρουτζομάγαζα ή απ' ευθείας απο το εξωτερικό !

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μήπως καποια εφαρμογή "βελτιστοποίησης" της μπαταρίας; Η κάποια άλλη εφαρμογή, που νομίζεις οτι μπορεί να το προκαλεί; Εχεις "πειράξει" ρυθμίσεις από τις επιλογές προγραμματιστών;
Από εφαρμογές βελτιστοποίησης μπαταρίας έχω το Accubattery. Τώρα από τις ρυθμίσεις προγραμματιστών έχω πειράξει κάποιες. Μήπως θα μπορούσες να μου πεις περίπου πάνω σε ποιες να κατευθυνθω και να δω αν έχω πειράξει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από εφαρμογές βελτιστοποίησης μπαταρίας έχω το Accubattery. Τώρα από τις ρυθμίσεις προγραμματιστών έχω πειράξει κάποιες. Μήπως θα μπορούσες να μου πεις περίπου πάνω σε ποιες να κατευθυνθω και να δω αν έχω πειράξει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η κατάσταση στρώνει αν κλείσω και ξανά ανοίξω τον wi-fi διακόπτη την ώρα που μιλάω φυσικά στο τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αν αγοραστει απο Σκρουτζ καλύπτεται απο την εγγύηση 2 ετών της infoquest?

Ισχύει η οδηγία της ΕΕ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητο αν αγοραστει απο Σκρουτζ καλύπτεται απο την εγγύηση 2 ετών της infoquest?

Ισχύει η οδηγία της ΕΕ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Συνήθως όχι. Λίγα είναι τα σκρουτζομαγαζα που δίνουν εγγύηση ινφοκουεστ

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως όχι. Λίγα είναι τα σκρουτζομαγαζα που δίνουν εγγύηση ινφοκουεστ

 

 

 

Υπάρχουν τέτοια; Αν ναι πες 1-2 ακόμα και σε πμ.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Από εφαρμογές βελτιστοποίησης μπαταρίας έχω το Accubattery. Τώρα από τις ρυθμίσεις προγραμματιστών έχω πειράξει κάποιες. Μήπως θα μπορούσες να μου πεις περίπου πάνω σε ποιες να κατευθυνθω και να δω αν έχω πειράξει;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η κατάσταση στρώνει αν κλείσω και ξανά ανοίξω τον wi-fi διακόπτη την ώρα που μιλάω φυσικά στο τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτι συγκεκριμένο δεν ξέρω να σου πώ για τις επιλογές προγραμματιστών.

Μια δοκιμή, βγάλε το Accubattery και δες.

Επόμενη, απενεργοποίησε τις επιλογές προγραμματιστών. Αν είναι κάποια ρύθμιση από εκεί, θα στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι συγκεκριμένο δεν ξέρω να σου πώ για τις επιλογές προγραμματιστών.

Μια δοκιμή, βγάλε το Accubattery και δες.

Επόμενη, απενεργοποίησε τις επιλογές προγραμματιστών. Αν είναι κάποια ρύθμιση από εκεί, θα στρώσει.

Οκ σ ευχαριστώ πολύ. Θα τα δοκιμάσω και τα δύο και θα ενημερώσω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον ήχο στο κινητό της γυναίκας μου. Ξαφνικά σταματά να ακούγεται και αναγκάζεται να βάζει ανοιχτή ακρόαση. Πολλές φορές φτιάχνει έπειτα από επανεκκίνηση.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος; Στρώνει software-ικά γιατί αλλιώς η μόνη λύση είναι να το στείλω στο σκρουτζομαγαζο που το αγόρασα .

Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορία θέλω να πάρω το xiaomi redmi note 4 με 4gb ram 64gb ram global version. Ισχύει ο κωδικός 2016102 ή είναι μόνο για το 3/32gb. Edited by jimyst
Link to comment
Share on other sites

Μια πληροφορία θέλω να πάρω το xiaomi redmi note 4 με 4gb rom 64gb ram global version. Ισχύει ο κωδικός 2016102 ή είναι μόνο για το 3/32gb.

 

Ισχύει :cool:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον στρώνει μετα απο ριμπουτ, τοτε θα είναι σοφτγουερ το θέμα....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Το πρόβλημα εμφανίζεται έπειτα από δυο τρία λεπτά συνομιλίας, τότε σταματά το ακουστικό και χρειάζεται να βάλει ανοιχτή ακρόαση.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα εμφανίζεται έπειτα από δυο τρία λεπτά συνομιλίας, τότε σταματά το ακουστικό και χρειάζεται να βάλει ανοιχτή ακρόαση.
Ε, τότε δεν είναι bug αλλά feature
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξίζει η αγορά του εν λογω κινητού σημερα, μιας και μιλάμε για 1&1/2 χρόνων κινητο;

Το θεμα μου ειναι οτι δεν θέλω να ανέβω πάνω απο τις 5,5" ίντσες και συγκρίνοντας το με τα υπόλοιπα xiaomi νομιζω οτι υπερτερεί σε αυτο το μέγεθος. Απλα δεν ξέρω ποσο θα με καλύψει απο θεμα ενημερώσεων και απαιτήσεων τα επόμενα 2-3 χρόνια.

Υπάρχει κάτι που θα βγει στην αγορά να το καθυστερήσω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αξίζει η αγορά του εν λογω κινητού σημερα, μιας και μιλάμε για 1&1/2 χρόνων κινητο;

Το θεμα μου ειναι οτι δεν θέλω να ανέβω πάνω απο τις 5,5" ίντσες και συγκρίνοντας το με τα υπόλοιπα xiaomi νομιζω οτι υπερτερεί σε αυτο το μέγεθος. Απλα δεν ξέρω ποσο θα με καλύψει απο θεμα ενημερώσεων και απαιτήσεων τα επόμενα 2-3 χρόνια.

Υπάρχει κάτι που θα βγει στην αγορά να το καθυστερήσω;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Προχώρα στην αγορα
Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε ενοχλεί το μείον στην κάμερα προχώρα άφοβα αλλά γνώμη μου πάρε το 4/64 αφού το θες να σου κρατήσει καιρό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δε σε ενοχλεί το μείον στην κάμερα προχώρα

 

Ειναι τόσο χαλια η κάμερα; Απο κάποια βίντεο που εχω δει δεν ειναι σουπερ αλλα στέκεται αξιοπρεπώς.

Οσο για την έκδοση με την ram να αναφέρω οτι δεν παίζω παιχνίδια και η χρήση του θα ειναι μονο για κανα σερφάρισμα.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τόσο χαλια η κάμερα; Απο κάποια βίντεο που εχω δει δεν ειναι σουπερ αλλα στέκεται αξιοπρεπώς.

Οσο για την έκδοση με την ram να αναφέρω οτι δεν παίζω παιχνίδια και η χρήση του θα ειναι μονο για κανα σερφάρισμα.

 

Η κάμερα είναι απλά αποδεκτή. Μην περιμένεις τίποτα παραπάνω.

Στα υπόλοιπα το τηλέφωνο φυσάει.

Είτε το 3/32 είτε το 4/64 θα μείνεις απόλυτα ικανοποιημένος.

Θα σου πρότεινα να πάρεις το 4/64 μιας και η διαφορά στην τιμή είναι πολύ μικρή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...