Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και κάτι ακόμα όσον αφορά τον καιρό, δε βρίσκει την πόλη που είμαι και λέει ότι δεν υπάρχουν δεδομένα! Τι άλλο θα δω μετά από την τελευταία αναβάθμιση??

(ρε παιδιά πως ανεβάζω screenshot? μου βγάζει ότι έχω υπερβεί το όριο..)

 

Και μένα μου το 'κανε για τη γειτονιά μου, η λύση ήταν να ορίσω τη διπλανή γειτονιά και την είδε. Οπότε μάλλον εδώ περιόρισαν τις τοποθεσίες.

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ακριβώς το ίδιο ρούτερ! Μάλλον αυτό είναι το πρόβλημα! Ένα παλιό tecnicolor της forthnet..

Επίσης η συχνότητα είναι στο αυτόματο δοκίμασα και ξεχωριστά 5hz και 2hz χωρίς αποτέλεσμα. Όταν επιστρέψω σπίτι, γιατί τώρα είμαι στη δουλειά που με ρουτερ κοσμοτε συνδέεται μια χαρά, θα πειραματιστώ με τις ρυθμίσεις του ρούτερ. Μου κάνει πάντως εντύπωση τι κόλλημα έφαγε ξαφνικά μετά την τελευταία αναβάθμιση, μέχρι τώρα όλα ήταν ok! Προφανώς και δεν φταίει το ρούτερ αλλά το κινητό!

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Έχεις δίκιο θα το προσπαθήσω και αυτό!

 

Και εγω της φορθνετ εχω και συδεεται κανονικα και εννοειται χωρις εργοστασιακο μηδενισμο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω άλλο ένα πρόβλημα, επειδή έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μήπως και λυθεί το θέμα με το wifi, δεν μπορώ να συνδέσω τους λογαριασμούς του yahoo με το gmail app. Πριν ήταν όλα συνδεδεμένα. Το hotmail συνδέθηκε το yahoo όχι. Μόλις πατάω αποδοχή μου βγάζει το εξής μήνυμα: 404 that's an error the requested url code was noti found on this server, that's all we know

Καμιά ιδέα? Εν το μεταξύ στο email του pc μου έρχεται κανονικά ότι έχει γίνει σύνδεση!!

Και κάτι ακόμα όσον αφορά τον καιρό, δε βρίσκει την πόλη που είμαι και λέει ότι δεν υπάρχουν δεδομένα! Τι άλλο θα δω μετά από την τελευταία αναβάθμιση??

(ρε παιδιά πως ανεβάζω screenshot? μου βγάζει ότι έχω υπερβεί το όριο..)

 

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει με το email. Όπως απάντησε ένα παιδί ποιο πίσω μάλλον το κάνανε για λόγους ασφαλείας, ουσιαστικά όμως έγινε άχρηστη η εφαρμογή. Αναγκαστικά τα πέρασα στην εφαρμογή του Gmail

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το ίδιο συμβαίνει με το email. Όπως απάντησε ένα παιδί ποιο πίσω μάλλον το κάνανε για λόγους ασφαλείας, ουσιαστικά όμως έγινε άχρηστη η εφαρμογή. Αναγκαστικά τα πέρασα στην εφαρμογή του Gmail

 

Για την εφαρμογή του gmail λέω, αυτή χρησιμοποιούσα και πριν και τώρα ενώ συνδέει gmail και hotmail, το yahoo δεν μπορεί να το συνδέσει..

Link to comment
Share on other sites

Για την εφαρμογή του gmail λέω, αυτή χρησιμοποιούσα και πριν και τώρα ενώ συνδέει gmail και hotmail, το yahoo δεν μπορεί να το συνδέσει..

Α οκ γράψε λάθος. Εγώ πάντως πριν λίγες μέρες τα πέρασα κανονικά στο Gmail

Link to comment
Share on other sites

Περαστε μια lineage 14.1 και ξενοιαστε.στοκ android ,απαντησεις απο μπαρα ειδοποιησεων .σταθερο .μπαταρια.smooth
αμα γνωριζαμε και πως να το κανουμε
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις άμεσες κλήσεις,τπτ καινούργιο μπήκε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως σε μένα επιμένει να μην συνδέεται στο BT του αυτοκινήτου....

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απιθανο να ειναι bugs και οχι αλλαγες σε σχεση με την ασφαλεια.

Βαλτε την dev,οτι και να βγει απο bug την αλλη βδομαδα συνηθως φτιαχνεται.

Την stable την παντρευεσαι..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά , που βλέπουμε τι έχει μέσα ή SD ?....την βλέπω στον αποθηκευτικό χώρο, μου λέει πόσα μβ έχει ελευθερα από το σύνολο , αλλά δεν μπορώ να βρω που βλέπω τα αρχεία που έχω μέσα Edited by stydio
Link to comment
Share on other sites

και ξαφνικά πατάω την κουκίδα και δεν βρίσκει τοποθεσία το Google maps! μετά τις 2 τελευταίες dev. γμτ τα bug μου μέσα! 42087ddf2026a9ab6b92a14575c02257.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω για το θέμα με το WiFi, άλλαξα την ασφάλεια σε wpa2 και όλα καλά! Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! Τώρα μένει μόνο το πρόβλημα με το Gmail και το Yahoo..
Link to comment
Share on other sites

Ενημερώνω για το θέμα με το WiFi, άλλαξα την ασφάλεια σε wpa2 και όλα καλά! Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια! Τώρα μένει μόνο το πρόβλημα με το Gmail και το Yahoo..
Το Yahoo δεν συνδέεται στην μανίσια εφαρμογή νομίζω, είναι θέμα ασφαλείας του Yahoo... Μόνο εάν κατεβάσεις την ίδια την εφαρμογή Yahoo από το Gplay...

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απιθανο να ειναι bugs και οχι αλλαγες σε σχεση με την ασφαλεια.

Βαλτε την dev,οτι και να βγει απο bug την αλλη βδομαδα συνηθως φτιαχνεται.

Την stable την παντρευεσαι..

τελικά δεν τα φτιάχνουν και σίγουρα 2η dev και ακόμα έχει θέμα με το extender και τωρα νέο bug με το Google maps που σε κλειστό χώρο με όλα τα accuracy settings στο on δεν βρίσκει την τοποθεσία για να προτείνει διαδρομές!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλαν από την οθόνη κλειδώματος την ταπετσαρία καρουζέλ? Μπορούμε με κάποιο τρόπο να γυρίσουμε στην προηγούμενη αναβάθμιση?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε μιλάω για τη μαμισια εφαρμογή email αλλά για το Gmail.

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχως αφαιρεθηκε η αυτοματη εναλαγη δυκτιου 4g σε 3g η 2g και εχει μονο προτιμωμενες αυτο νομιζω θα βγαζει θεμα στη χρηση δεδομενων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΑΙ ΝΑ ξαφνικα ενω εχω ενεργα τα δεδομενα δεν λειτουργει τιποτα εδω και μια ωρα μονο με wifi λεει οτι τα εχω απενεργοποιημενα ενω δεν υσχυει τι να κανω δεν ξερω θα περιμενω μέχρι το πρωι μηπως στρωσει. :(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δυστιχως αφαιρεθηκε η αυτοματη εναλαγη δυκτιου 4g σε 3g η 2g και εχει μονο προτιμωμενες αυτο νομιζω θα βγαζει θεμα στη χρηση δεδομενων.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΑΙ ΝΑ ξαφνικα ενω εχω ενεργα τα δεδομενα δεν λειτουργει τιποτα εδω και μια ωρα μονο με wifi λεει οτι τα εχω απενεργοποιημενα ενω δεν υσχυει τι να κανω δεν ξερω θα περιμενω μέχρι το πρωι μηπως στρωσει. :(

Ποια ρύθμιση εννοείς για τα δεδομένα; αυτή; fb1455a3947456ed1812e0bc4dd23fd7.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ποια ρύθμιση εννοείς για τα δεδομένα; αυτή; fb1455a3947456ed1812e0bc4dd23fd7.jpg

 

Ναι νομιζω δε το εγραφε ετσι πρωτα

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ναι νομιζω δε το εγραφε ετσι πρωτα

 

Σε εμένα έτσι ήταν και πρίν. Δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Πέρα από τις άμεσες κλήσεις,τπτ καινούργιο μπήκε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως σε μένα επιμένει να μην συνδέεται στο BT του αυτοκινήτου....

τι ειναι οι αμεσες κλησεις ?
Link to comment
Share on other sites

έτσι ήταν

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δε θα διαφωνησω γιατι δε θυμαμαι σιγουρα. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τι ειναι οι αμεσες κλησεις ?

 

Αντιστοιχεις αριθμους τηλεφωνου στο αριθμολογιο κλησεων με ενα πάτημα να καλει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δε θα διαφωνησω γιατι δε θυμαμαι σιγουρα. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αντιστοιχεις αριθμους τηλεφωνου στο αριθμολογιο κλησεων με ενα πάτημα να καλει.

πως γινεται δλδ ?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...