Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειδα αρκετες αλλαγες με την 9 ...ΚΑΙ ενα απο τα καλα ειναι οταν άνοιγα σελιδες που πανω πανω ηταν ασπρο δεν φαινοταν ποτε η ωρα το σημα και το ποσοστο της μπαταριας γιατι τα ειχε με ασπρο χρωμα και εκεινα.. για παράδειγμα τωρα ολα φαίνονται κανονικα..

 

viber_image.jpg' alt='viber_image.jpg'>

Edited by Smile10
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν έχει γενικότερα το νέο Notification system του MIUI 9? Προσωπικά από την αρχή με χάλασε αυτή η έλλειψη στο MIUI.
απ οτι καταλαβα το φτιαχνουνε σιγα σιγα,στην τελευταια chinese dev ειναι καλυτερα τα πραγματα απο της προηγουμενης βδομαδας αλλα εχει δρομο ακομα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα εβαλα και ΜIUI 9 να δουμε τι θα δουμε...

Αυτο το app vault που το περιμενουμε 1 χρονο τωρα πως το εμφανιζουμε? :confused:

απο τις επιλογες του launcher.Πολυ καλο feature
Link to comment
Share on other sites

ειδα αρκετες αλλαγες με την 9 ...ΚΑΙ ενα απο τα καλα ειναι οταν άνοιγα σελιδες που πανω πανω ηταν ασπρο δεν φαινοταν ποτε η ωρα το σημα και το ποσοστο της μπαταριας γιατι τα ειχε με ασπρο χρωμα και εκεινα.. για παράδειγμα τωρα ολα φαίνονται κανονικα..

 

viber_image.jpg' alt='viber_image.jpg'>

 

τρομερη παρατηρηση ωραιος ουτε το ειχα προσεξει !

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

τρομερη παρατηρηση ωραιος ουτε το ειχα προσεξει !

 

Οντως. πολύ εύστοχη παρατήρηση...

Επίσης έχω την αίσθηση ότι το Αpp Vault, με δεξί swipe από τη main lock screen δεν το πήραμε ακόμη εμείς με τη ota stable. Σε εμένα τουλάχιστον δεν υπάρχει. ΈΠΕΤΑΙ όπως λένε....

Link to comment
Share on other sites

Οντως. πολύ εύστοχη παρατήρηση...

Επίσης έχω την αίσθηση ότι το Αpp Vault, με δεξί swipe από τη main lock screen δεν το πήραμε ακόμη εμείς με τη ota stable. Σε εμένα τουλάχιστον δεν υπάρχει. ΈΠΕΤΑΙ όπως λένε....

στα settings του launcher θα ειναι αν εχει μπει
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καινουργιο με την ενίσχυση ταχυτητας; που βοηθαει; :)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, ελαβα κι εγω χθες την νεα αναβαθμιση 9.0.3.0 ΝCFMIE. Ολα καλα κι ολα ωραια εκτος απ την επαναφορα ενος προβληματος που ειχα και στην προηγουμενη αναβαθμιση. Συγκεκριμενα με το που με καλουν ο ηχος κλησης διακοπτεται για λιγα δευτερολεπτα και υπανερχεται. Τοτε εκανα κατι, που δεν θυμαμαι ομως τι, αλλα δεν ξερω κιολας εαν εφτιαξε χαρη των δικων μου ενεργειων η απο μονο του αφου εδω διαβασα πως θελει λιγες μερες για να "κατσει" καλα η νεα αναβαθμιση.

Κι ενα δευτερο ειναι πως οταν κανω περιστροφη σε μια φωτογραφια μου μετα οταν παω στην αρχικη οθονη μου χει χαλασει την εικονα background μεγενθυνοντας την. Θα πρεπει εγω να παω να την ξαναφορτωσω για να ειναι οκ.

Μπορει να βοηθησει καποιος ?

Edited by Sleep
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Στη MiUi 9 πως ξεκλειδώνεις τα λουκέτα απο τθς εφαρμογές; Στην 8 ήταν τραβώντας την εφαρμογή κάτω. Στην 9 δεν σε αφήνει να το κάνεις... Το έχει βρει κάποιος;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Στη MiUi 9 πως ξεκλειδώνεις τα λουκέτα απο τθς εφαρμογές; Στην 8 ήταν τραβώντας την εφαρμογή κάτω. Στην 9 δεν σε αφήνει να το κάνεις... Το έχει βρει κάποιος;

Τραβάς μια φορά κάτω κλειδώνει η εφαρμογή. Τραβάς δεύτερη κάτω ξεκλειδώνει.

Link to comment
Share on other sites

Τραβάς μια φορά κάτω κλειδώνει η εφαρμογή. Τραβάς δεύτερη κάτω ξεκλειδώνει.
Τι λες τώρα;;;;;; Είχα φάει τον κόσμο και δεν το είχα προσέξει καν..... Ευχαριστώ πάρα πολύ
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγω χθες την 9, με τις πρώτες εντυπώσεις να είναι θετικες. Βέβαια αυτό θα φανεί εκ του ασφαλούς σε λίγες μέρες.

Το ''πρόβλημα'' μου είναι άλλο, όσον αφορά το τηλέφωνο, από τη πρώτη μέρα που το αγόρασα.

Δεν δουλεύει καθόλου σωστά η σύνδεση με το pc...

Μιλάμε απλά με ένα USB για μεταφορά αρχείων, εικονών κτλ. Το Pc παγώνει, χάνεται η επικοινωνία, κολλάνε τα windows κτλ.

Έχω τσεκάρει τον Driver των Win10, είναι ο σωστός, δεν υπάρχει κάποιο τέτοιο πρόβλημα. Επίσης το Usb debugging ειναι ενεργό.

Το θέμα είναι ότι δε μπορώ να κάνω ένα απλό copy-paste αρχειων χωρίς να μου βγει η πίστη.

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας σας;

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα κι εγω χθες την 9, με τις πρώτες εντυπώσεις να είναι θετικες. Βέβαια αυτό θα φανεί εκ του ασφαλούς σε λίγες μέρες.

Το ''πρόβλημα'' μου είναι άλλο, όσον αφορά το τηλέφωνο, από τη πρώτη μέρα που το αγόρασα.

Δεν δουλεύει καθόλου σωστά η σύνδεση με το pc...

Μιλάμε απλά με ένα USB για μεταφορά αρχείων, εικονών κτλ. Το Pc παγώνει, χάνεται η επικοινωνία, κολλάνε τα windows κτλ.

Έχω τσεκάρει τον Driver των Win10, είναι ο σωστός, δεν υπάρχει κάποιο τέτοιο πρόβλημα. Επίσης το Usb debugging ειναι ενεργό.

Το θέμα είναι ότι δε μπορώ να κάνω ένα απλό copy-paste αρχειων χωρίς να μου βγει η πίστη.

Το έχει αντιμετωπίσει κανένας σας;

Ξερω τι λες,η λυση ειναι οτι θες να κανεις copy paste να το κανεις πρωτα drag n drop στην επιφανεια εργασιας και μετα παλι drag n drop στο τηλεφωνο.

 

Φανταζομαι το προβλημα σου ειναι οταν πας να μετονομασεις φακελο που δημιουργησες μεσα στο storage του τηλεφωνου απο τα windows και οταν πας να μεταφερεις αρχεια απο το κινητο κατευθειαν σε αλλο φακελο του κινητου κλπ

 

Δεν θυμαμαι τι ηθελε για να μην το κανει αυτο και δεν το εψαξα γιατι το συνδεω ασυρματα με το pc με samba sharing και δεν ξαναασχοληθηκα.

 

Στο προτεινω,ουτε καλωδια ουτε τιποτα,samba sharing απο το playstore.

 

(νομιζω ηταν κατι με λαθος drivers που περνανε τα windows η κατι τετοιο)

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, ελαβα κι εγω χθες την νεα αναβαθμιση 9.0.3.0 ΝCFMIE. Ολα καλα κι ολα ωραια εκτος απ την επαναφορα ενος προβληματος που ειχα και στην προηγουμενη αναβαθμιση. Συγκεκριμενα με το που με καλουν ο ηχος κλησης διακοπτεται για λιγα δευτερολεπτα και υπανερχεται. Τοτε εκανα κατι, που δεν θυμαμαι ομως τι, αλλα δεν ξερω κιολας εαν εφτιαξε χαρη των δικων μου ενεργειων η απο μονο του αφου εδω διαβασα πως θελει λιγες μερες για να "κατσει" καλα η νεα αναβαθμιση.

Κι ενα δευτερο ειναι πως οταν κανω περιστροφη σε μια φωτογραφια μου μετα οταν παω στην αρχικη οθονη μου χει χαλασει την εικονα background μεγενθυνοντας την. Θα πρεπει εγω να παω να την ξαναφορτωσω για να ειναι οκ.

Μπορει να βοηθησει καποιος ?

 

το δευτερο προβλημα το εχω και γω και οντως πρεπει να την ξαναφορτωσω για να επανελθει

και δεν το κανει μονο με περισστροφη φωτο αλλα ξαφνικα εκει που δεν το περιμενεις

στην 8 δεν μου το κανε παντως

καμια ρυθμιση υπαρχει ξερει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

το δευτερο προβλημα το εχω και γω και οντως πρεπει να την ξαναφορτωσω για να επανελθει

και δεν το κανει μονο με περισστροφη φωτο αλλα ξαφνικα εκει που δεν το περιμενεις

στην 8 δεν μου το κανε παντως

καμια ρυθμιση υπαρχει ξερει κανεις;

 

Σε μενα που εκανα δοκιμή τιποτα απο τα δυο δεν υφίσταται ούτε βεβαια με την προηγουμενη αναβαθμιση. Ψαξτε το αλλου!!!

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Την 9 global σε fastboot rom δεν την εχουν δωσει ακομα.

 

Στην Dev το "Σχετικα με το τηλεφωνο" πλεον ειναι πανω πανω στις ρυθμισεις στην miui 9 7.11.6

Link to comment
Share on other sites

Ξερω τι λες,η λυση ειναι οτι θες να κανεις copy paste να το κανεις πρωτα drag n drop στην επιφανεια εργασιας και μετα παλι drag n drop στο τηλεφωνο.

 

Φανταζομαι...

 

Ακριβώς όπως τα λες είναι, και σ'ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση σου.

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω τη συγκεκριμένη εφαρμογή υπόψιν μου, οπότε θα τη δοκιμάσω.

Τέλος κάτι ακόμα που παρατήρησα σχετικά με τις εικόνες (που είδα κι έπαθα να τις μεταφέρω) είναι ότι ενώ υπάρχουν στο τηλέφωνο, δε τις προβάλει όλες μέσα στο gallery, ειδικά τις παλιότερες.. Εχεις υπόψιν σου γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια μετα από την αναβαθμιση σε mui 9.0.3.0 Ενώ μου ερχονται κανονικα ειδοποιήσεις στην οθονη του κινητου μου!! δεν μου αναβοσβηνει η ενδειξη λεντ πανω αριστερα.Ενω στις ρυθμισεις όταν δοκιμαζω να αλλαξω π.χ τα χρωματα αναβει κανονικα!! στα μηνυματα δεν μου εμφανιζετε πιαι.Να κανω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμισεων μπας και εχει φαει κανενα κολλημα?Η να σβησω και να επαναγκαταστησω τις εφαρμογες που με ενδιαφερουν για αυτό το πρόβλημα?>?Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω την miui 9 και όταν με καλούν από viber και έχω bluetooth handsfree, ο ήχος κλήσης ακούγεται από τα ακουστικά και όχι από το μεγάφωνο. Πως λύνεται αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδες.καλησπερα,την επομενη εβδομαδα μαλλον θα το παρω στην εκδοση με τα 4/64.Πρωτη φορα xiaomi και δεν θελω με τιποτα να μπλεξω με ρομ περιεργες κινεζικες κοκ.Θελω την σταθερη οπως την λετε,πως θα το ζητησω αυτο απο το σκρουτζομαγαζο που θα το παρω?Η διαδικασι αναβαθμισης ειναι τοσο περιπλοκη οπως φαινεται?Μεχρι τωρα ειχα το sony z3 compwct και.ολα ηταν απλα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες.καλησπερα,την επομενη εβδομαδα μαλλον θα το παρω στην εκδοση με τα 4/64.Πρωτη φορα xiaomi και δεν θελω με τιποτα να μπλεξω με ρομ περιεργες κινεζικες κοκ.Θελω την σταθερη οπως την λετε,πως θα το ζητησω αυτο απο το σκρουτζομαγαζο που θα το παρω?Η διαδικασι αναβαθμισης ειναι τοσο περιπλοκη οπως φαινεται?Μεχρι τωρα ειχα το sony z3 compwct και.ολα ηταν απλα.

 

τι το περίπλοκο έχει δηλαδή η διαδικασία αναβάθμισης;; :wacko:

Η συσκευή έρχεται με τη gloabal stable εκδοση και όταν βγει αναβάθμιση έρχεται απλά μια ειδοποίηση στη συσκευή που πατάς αποδοχή για να κατεβάσει και να περάσει την αναβάθμιση. Πόσο πιο εύκολα θα μπορούσε να γίνει;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση να κανω.Με ηρθε αναβαθμιση σε miui 9.Hθελα να ρωτησω θα κανει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?Αν ειναι να παρω backup

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.Το αγόρασα και εγώ,προερχόμενος από redmi note 3 pro.

Μια ερωτηση,δεν θυμάμαι την διαδικασία που είχα κάνει και απενεργοποιήσει τις εφαρμογές που δεν ήθελα.Google music,google movies κλπ...Θυμάμαι είχα γυρίσει την γλώσσα στα αγγλικά,αλλά δεν θυμάμαι περαιτέρω.Καποιος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδες.καλησπερα,την επομενη εβδομαδα μαλλον θα το παρω στην εκδοση με τα 4/64.Πρωτη φορα xiaomi και δεν θελω με τιποτα να μπλεξω με ρομ περιεργες κινεζικες κοκ.Θελω την σταθερη οπως την λετε,πως θα το ζητησω αυτο απο το σκρουτζομαγαζο που θα το παρω?Η διαδικασι αναβαθμισης ειναι τοσο περιπλοκη οπως φαινεται?Μεχρι τωρα ειχα το sony z3 compwct και.ολα ηταν απλα.

 

τι το περίπλοκο έχει δηλαδή η διαδικασία αναβάθμισης;; :wacko:

Η συσκευή έρχεται με τη gloabal stable εκδοση και όταν βγει αναβάθμιση έρχεται απλά μια ειδοποίηση στη συσκευή που πατάς αποδοχή για να κατεβάσει και να περάσει την αναβάθμιση. Πόσο πιο εύκολα θα μπορούσε να γίνει;

 

Φαντάζομαι εννοεί την περίπτωση να πάρει κινητό που δεν φοράει global rom αλλά κάποια κινέζικη. Δεν υπάρχει να ζητήσεις κάτι πέρα από το να είναι ο αριθμός μοντέλου το 2016102. Με αυτό ξέρεις ότι θα έχεις 800αρα μπάντα και global rom, stable φυσικά.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα.Το αγόρασα και εγώ,προερχόμενος από redmi note 3 pro.

Μια ερωτηση,δεν θυμάμαι την διαδικασία που είχα κάνει και απενεργοποιήσει τις εφαρμογές που δεν ήθελα.Google music,google movies κλπ...Θυμάμαι είχα γυρίσει την γλώσσα στα αγγλικά,αλλά δεν θυμάμαι περαιτέρω.Καποιος;

 

Διάβασε το πρώτο ποστ

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς όπως τα λες είναι, και σ'ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση σου.

Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω τη συγκεκριμένη εφαρμογή υπόψιν μου, οπότε θα τη δοκιμάσω.

Τέλος κάτι ακόμα που παρατήρησα σχετικά με τις εικόνες (που είδα κι έπαθα να τις μεταφέρω) είναι ότι ενώ υπάρχουν στο τηλέφωνο, δε τις προβάλει όλες μέσα στο gallery, ειδικά τις παλιότερες.. Εχεις υπόψιν σου γιατί;

 

Δεν ξερω,δεν το χω πετυχει,μηπως ειναι σε καναν αλλο φακελο που ειναι hidden?

Δοκιμασε να σβησεις το cache του gallery και αν δεν πιασει τα data του.

Aλλιως παλι δοκιμασε να σβησεις το αρχειο thumbs.db απο το pc μεσα απο τον φακελο των φωτο αυτων (αν δεν το βλεπεις επελεξε στις επιλογες φακελων των windows στα view options το show hidden files)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...